YILBAŞI ÖZEL PROGRAMI/KAPADOKYA

Tamamlandı YILBAŞI ÖZEL PROGRAMI/KAPADOKYA

YILBAŞI ÖZEL PROGRAMI

KAPADOKYA

30 Aralık 2021/1 Ocak 2022

(1 Gece Konaklamalı)

Yeni Yıla Masal Diyarı Kapadokya’ da Merhaba Demeye Hazır Mısınız?

Büyüleyici Doğanın, Romantik Atmosferinde Bambaşka Bir Yeni Yıl...

HAREKET: 30 Aralık 2021/Perşembe akşam… Zonguldak/Merkez: 23.30 - Bartın/Merkez: 23.00 - Devrek: 00.15 - Kdz. Ereğli/Eski Otogar: 22.30’ da sizlerle buluşuyor ve yola çıkıyoruz.

GÜZERGÂH: Zonguldak-Devrek-Ankara-Kırıkkale-Kırşehir-Nevşehir güzergâhını takip ederek; yaklaşık: 570 km…

1. GÜN: 31 Aralık 2021/Cuma… Uçhisar Kalesi-Devrent Vadisi-Göreme Açık Hava Müzesi-Paşabağları-Güvercinlik Vadisi

Güne nefis bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltımız sonrası rehberimiz eşliğinde bütün gün keşifte olacağız: Uçhisar Kalesi, Devrent Vadisi, Göreme Açık Hava Müzesi, Paşabağları, Güvercinlik Vadisi…

Kapadokya' nın zirvesi ve giriş kapısı olarak bilinen, Uçhisar Kalesi' ni görerek gezimize başlıyoruz. Göreme Kasabası' ndan geçerek bölgenin en büyük açık hava müzesi olan, içinde onlarca Kilise, Manastır, Şaraphane ve Şapelin bulunduğu Göreme Açık Hava Müzesi' ni geziyoruz.

Gezimiz sonrasında "Ekstra" olarak alacağımız öğle yemeği molası vereceğiz. Yemek sonrası mitolojide Volkan Tanrılarının oluşturduğu, Yağmur Ve Rüzgâr Tanrılarının elleriyle biçimlendirdiği Kapadokya bölgesinde gezimize devam ediyoruz.

Hitit kraliyet arşivlerinde adı Zuwinasa olarak bilinen Çömlek Atölyesi' nde Kızılırmak' tan çıkarılan kırmızı çamurun ustaların maharetli ellerinde nasıl şekillendiğini görerek, peribacalarının en yoğun olduğu Paşabağları (Keşişler Vadisi)'ndaki Aziz Simeon' un inziva hücresini geziyoruz.

Bu gezimizin sonrasında Ortahisar' dan geçerek Kapadokya' nın sembolü olan Üçgüzeller Vadisi' nde fotoğraf molası vereceğiz. Bu mola sonrasında Ürgüp' ü panoramik olarak görüp doğanın kendi elleriyle yaptığı çeşitli figürleri görmek için Dervent Vadisi' ne varıyoruz ve güzel fotoğraflar çekiyoruz.

Akşam saatlerinde, otelimize ulaşıyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam dileyen konuklarımızla Uçhisar Kaya Hotel Kapadokya' da (Dünyanın İlk Kayadan Oyma Mağara Oteli) zengin bir gala yemeği menüsüne sahip, ayrıca "Canlı Müzik ve DJ Performası" eşliğinde Yeni Yıl Eğlencesi ne katılacağız.

Bölgenin en iyi butik otellerinden biri olan: Uçhisar Kaya Hotel' de... Canlı Müzik ve DJ Performans eşliğinde... Müzik, eğlence, lezzet ve süprizlerle dolu bir gece; bizlere eşlik edecek!!! Kapadokya’ nın otantik atmosferinde, peribacalarının gölgesinde unutulmaz/muhteşem bir yeni yıl akşamı sizleri bekliyor. Gecenin Sonunda Konaklama Otelimizde... (5*/Ramada by Wyndham Cappadocia)

2. GÜN: 1 Ocak 2022/Cumartesi… Balon Turu-Ihlara Vadisi-Derinkuyu Yeraltı Şehri

Bugün dileyen konuklarımız sabahın erken saatlerinde Balon ile uçuş deneyimi yaşayabilir (Ekstra). Bu dostlarımızın, güne hayli erken bir saatte merhaba demeleri gerekecek. Hava şartlarının uygun olması halinde Balon Acentası tarafından otelimizden alınan misafirlerimiz, yaklaşık 45 dk. süren uçuş deneyimlerini yapıp kahvaltı için otelimize dönüş yapacaklar.

Sabah kahvaltısını otelimizde açık büfe olarak yapıp valizlerimizi otobüsümüze yerleştirip otelimizden ayrılıyoruz. Sonrasında düşman baskınlarından korunabilmek amacıyla çeşitli uygarlıkların kendi ihtiyaçları doğrultusunda yaptıkları ve binlerce kişinin aylarca sığınak olarak kullandığı Derinkuyu Yeraltı Şehri' ni geziyoruz.

Daha sonra Hasan Dağı' ndan çıkan bazalt ve andezit yoğunluklu lavların soğumasıyla ortaya çıkan çatlakların ve çökmelerin oluşturduğu 14 km. uzunluğundaki Ihlara Vadisi' ne gidiyoruz.

Vadi boyunca kayalara oyulmuş sayısız barınaklar, mezarlar ve kiliselerin arasında Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliseleri’ ni görüp; Melendiz Irmağı kenarındaki kısa yürüyüşümüz sonrasında, muhteşem Ihlara Vadisi manzarası içeresinde öğle yemeğimizi "Ekstra" alıyoruz.

Günün sonunda, Kapadokya bölgesindeki turumuzu tamamlıyoruz. Dönüş yolculuğumuz başlıyor. Vee Zonguldak' ta siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak; yeni bir Daloğlu Turizm organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. Gitmek İstediğiniz Her Yere BİZİMLE…

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1. Ramada By Wyndham Cappadocia' da 1 Gece Oda Kahvaltı (BB) Konaklama

2. Yemekli Yılbaşı Eğlencesi (31 Aralık 2021 Akşamı)

3. İlk Gün Sabah Kahvaltısı

4. Otelde 1 Sabah Kahvaltısı

5. Ulaşım Hizmeti

6. Rehberlik Hizmeti

7. Zorunlu Seyahat Sigortası

8. Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/A-8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. Yemekli Yılbaşı Eğlencesi (31 Aralık 2021 Akşamı)

2. Müze ve Ören Yeri Girişleri

3. Balon Turu

4. Tüm Öğle Yemekleri

5. Tüm Özel Harcamalar

*Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaydı İle Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MYılbaşı Özel Programı/Kapadokya Turu
Zonguldak (Saat)23:30
Bartın (Saat)23:00
Kdz. Ereğli (Saat)22:30
Yol/Zaman570 km/1 Gece Konaklamalı
Fiyat1400,00₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 4660
  • Ürün Kodu: yilbasi-ozel-prog-kapadokya
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 1.575,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: YILBAŞI, ÖZEL, PROGRAMI/KAPADOKYA