KAYSERİ/KAPADOKYA

Tamamlandı KAYSERİ/KAPADOKYA

KAYSERİ/ERCİYES KAYAK MERKEZİ

 KAPADOKYA

12-14 Şubat 2021

(1 Gece Konaklamalı)

HAREKET: 12 Şubat 2021-Cuma akşamı saat 23:00’ da Zonguldak/Merkez acentemiz önünden; saat: 22.30’ da Bartın/Merkez acentemiz önünden, saat: 22.00' da ise Kdz. Ereğli/Eski Otogar önünden siz değerli konuklarımız ile buluşuyoruz.

GÜZERGÂH: Zonguldak-Devrek-Ankara güzergâhını takip ederek… Yaklaşık: 620 km.

1. GÜN/CUMARTESİ: Kayseri/Erciyes Dağı Kayak Merkezi/Kapadokya

Yolda vereceğimiz molalarla birlikte sabah saatlerinde, 6.000 yıllık tarihi ile İç Anadolu’ nun üçüncü büyük kenti Kayseri’ ye varıyoruz. Ekstra olarak alacağımız sabah kahvaltısı sonrası, Erciyes Dağı Kayak Merkezi’ ne ulaşıyoruz.

Erciyes Dağı, Kayseri’ nin 20 km. güneyinde bulunan ve 50 milyon yıllık tarihe sahip güzel ve görkemli bir dağ... 3917 m. yüksekliği, tepesinden eksik olmayan karı ve insana ilahi duygular veren azametiyle, Kayseri’ nin kalbi!!! Erciyes’ ten çıkan küller patlamanın etkisiyle kilometrelerce uzaklığa taşınarak, Hasan Dağı ile birlikte, Kapadokya bölgesindeki jeolojik yapıyı ve peri bacalarını oluşturmuştur.

Ülkemizin en büyük kayak ve kış turizmi merkezlerinden olan Erciyes Dağı kayak merkezinde vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz 2 istasyonlu teleferik gezintisi, kayak yapabilir ve kızak kayabilir… İsteyen misafirlerimizde snowboard, ATV, kar motoru gibi birbirinden farklı sporları gerçekleştirebilir. İsteyen misafirlerimiz eşsiz manzaranın fotoğrafları çekebilir.

Öğle saatlerinde vereceğimiz noktada buluşuyoruz. Önceden anlaştığımız vakitte biz barbekümüzü hazırlıyor ve kar üzerinde siz değerli misafirlerimize sucuk & köfte ve sınırsız sıcak & soğuk içecek eşliğinde sunumumuzu yapıyoruz.

Yemek sonrası dönüş saatimizde buluşmak üzere serbest zaman verip; karla olan eğlencemize devam ediyoruz. Akşamüstü belirlenen saatte buluşuyor ve Erciyes Kayak Merkezi' nden ayrılıyoruz. Kapadokya’ da konaklama yapacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde: Garden Inn Cappadocia (Otantik Taş Otel)

2. GÜN/PAZAR: Kapadokya Bölgesi/Zonguldak

Eğer hava müsait olursa ve uçuşlar gerçekleşirse; dileyen misafirlerimiz ile balon uçuşlarını izlemek ve bol bol fotoğraf çekmek için kalkış alanına gideceğiz.

Sonrasında, yeniden otelimize dönüyoruz ve alacağımız kahvaltımızın ardından Kapadokya’ yı keşfe çıkıyoruz. Kapadokya turumuzu, profesyonel rehberimiz eşliğinde yapacağız. Gezimize, Selçuklular döneminde Avanos’ tan geçen ticaret yolunu kontrol için kullanılan, Uçhisar Kalesi’ ni görerek başlıyoruz. Kapadokya' yı kuşbakışı izledikten sonra Göreme Kasabası’ ndan geçerek bölgenin en büyük açık hava müzesi olan, içinde onlarca kilise, manastır, şaraphane ve şapelin bulunduğu Göreme Açık Hava Müzesi’ ni geziyoruz.

Ardından mitolojide Volkan Tanrıları’ nın oluşturduğu, Yağmur ve Rüzgâr Tanrılarının elleriyle biçimlendirdiği Kapadokya bölgesinde gezimize devam ediyoruz. Hitit kraliyet arşivlerinde adı Zuwinasa olarak bilinen Çömlek Atölyesi’ nde çark adı verilen tezgâh üzerinde Kızılırmak’ tan çıkarılan kırmızı çamurun ustaların maharetli ellerinde nasıl şekillendiğini görüyoruz. Dileyen misafirimiz deneyebilir.

Sonrası Peribacalarının en yoğun olduğu Paşabağları (Keşişler Vadisi)' ndaki Aziz Simeon' un inziva hücresini geziyoruz. Bu gezimizin sonrasında Ortahisar' dan geçerek Kapadokya' nın sembolü olan Üçgüzeller Vadisi’nde fotoğraf molası vereceğiz. Bu mola sonrasında Ürgüp’ ü panoramik olarak görüp doğanın kendi elleriyle yaptığı çeşitli figürleri görmek için Dervent Vadisi' ne varıyoruz, Burada bol bol fotoğraf çekiyoruz.

Günün sonunda aracımızda buluşup dönüş için yolculuğumuz başlıyor. Geliş güzergâhını takip ederek gece saatlerinde buluşma noktalarımızda vedalaşıyoruz. Yeni Gezilerimizde Buluşmak Dileğiyle

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1) 1 Gece Otelimizde Y.P. Konaklama

2) Otelde 1 Akşam Yemeği

3) Otelde 1 Sabah Kahvaltısı

4) Erciyes Kayak Merkezinde Mangal&Sıcak/Soğuk İçecek İkramı

5) Profesyonel Rehberlik Hizmeti

6) Lüks Otobüs İle Ulaşım

7) Zorunlu Seyahat Sigortası

8) Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB-A/8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1) İlk Gün Sabah Kahvaltısı

2) Müze ve Ören Yeri Girişleri

3) Programda Belirtilmeyen Tüm Yemekler

4) Teleferik, Kayak Malzemesi, Lastik Bot, Kızak Kiralama, Balon Uçuşu vb. Tüm Etkinlikler

Dikkat ve Uyarı:

*Tüm gezilerimize geçerli HES Kodu alan misafirlerimiz kabul edilir.  Araç içinde, tüm kapalı alanlarda ve sosyal mesafenin korunamadığı açık alanlarda; ağız ve burunu kapatacak şekilde maske takmak ZORUNLUDUR. Misafirlerimiz araçlarımıza, ateş ölçümü, dezenfektan ikramı yapılarak kabul edilir. Katılımcıların bu kuralları kabul ederek gezilerimize iştirak etmesi gerekmektedir.

**Kış gezilerinde, Teleferik/Telesiyej kullanımı, Kayak Sporu, Lastik Bot ve Kızak ile kaymak acentemizin sunduğu bir hizmet değildir. Dileyen misafirler ekstra olarak çevre tesislerinin imkânı olarak yararlanabilir. Kaza ve yaralanma durumlarında Tüm mesuliyet kişi ve ebeveynlere aittir. Olabilecek kaza ve sonuçlarından acentemiz sorumlu değildir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MKayseri/Erciyes & Kapadokya
Zonguldak (Saat)24:00
Bartın (Saat)23:30
Kdz. Ereğli (Saat)23:00
Yol/Zaman620 km / 1 Gece Konaklamalı
Fiyat550,00 ₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 3315
  • Ürün Kodu: kayseri-erciyes
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 675,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: KAYSERİ/KAPADOKYA