KAPADOKYA/TUZ GÖLÜ

Tamamlandı KAPADOKYA/TUZ GÖLÜ

KAPADOKYA

03-05 Kasım 2023 

(1 Gece/2 Gün)

Crowne Plaza Cappadocia Hotel (5*)

Pers İmparatorluğunun Güzel Atlar Diyarı, Erciyes Ve Hasan Dağlarının Volkanik Küllerinden Doğan, Doğanın Sanatçı Elleriyle Şekillenmiş,  Masalsı Dünyasının, Büyüleyici Atmosferlerine Bizimle Yolculuğa Ne Dersiniz?

GÜZERGÂH: Zonguldak- Devrek-Ankara-Kırıkkale-Kırşehir-Nevşehir… Yaklaşık: 570 km…

HAREKET: 03 Kasım 2023-Cuma Akşamı… *Zonguldak/Merkez saat: 23.30 *Bartın/Merkez saat: 23.00 *Kdz. Ereğli/Eski Otogar saat: 22.30 *Devrek/Merkez saat: 00:15...              

1. GÜN/CUMARTESİ: UÇHİSAR KALESİ-DEVRENT VADİSİ-GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ-PAŞABAĞLARI-GÜVERCİNLİK VADİSİ

Gece yolculuğumuz sonunda, Güne ekstra olarak alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltımız sonrası rehberimiz eşliğinde bütün gün keşifte olacağız: Uçhisar Kalesi, Devrent Vadisi, Göreme Açık Hava Müzesi, Paşabağları, Güvercinlik Vadisi…

Kapadokya' nın zirvesi ve giriş kapısı olarak bilinen, Selçuklular döneminde Avanos' tan geçen ticaret yolunu kontrol için kullanılan Uçhisar Kalesi' ni görerek gezimize başlıyoruz. Göreme Kasabası' ndan geçerek bölgenin en büyük açık hava müzesi olan, içinde onlarca Kilise, Manastır, Şaraphane ve Şapelin bulunduğu Göreme Açık Hava Müzesi' ni geziyoruz.

Gezimiz sonrasında ekstra olarak alacağımız öğle yemeği molası vereceğiz. Yemek sonrası mitolojide Volkan Tanrılarının oluşturduğu, Yağmur Ve Rüzgâr Tanrılarının elleriyle biçimlendirdiği Kapadokya Bölgesi' nde gezimize devam ediyoruz. Hitit kraliyet arşivlerinde adı Zuwinasa olarak bilinen Çömlek Atölyesi' nde çark adı verilen tezgâh üzerinde Kızılırmak' tan çıkarılan kırmızı çamurun ustaların maharetli ellerinde nasıl şekillendiğini görerek, peribacalarının en yoğun olduğu Paşabağları (Keşişler Vadisi)' ndaki Aziz Simeon' un “İnziva Hücresini” geziyoruz.

Bu gezimizin sonrasında Ortahisar' dan geçerek Kapadokya' nın sembolü olan Üçgüzeller Vadisi' nde fotoğraf molası vereceğiz. Bu mola sonrasında Ürgüp' ü panoramik olarak görüp doğanın kendi elleriyle yaptığı çeşitli figürleri görmek için Devrent Vadisi' ne varıyoruz ve güzel fotoğraflar çekiyoruz. Akşam saatlerinde 5 Yıldızlı otelimize ulaşıyor; odalarımıza yerleşiyoruz.  Akşam yemeği otelimizde… Akşam yemeği sonrası dileyen konuklarımızla, Türk Gecesine (ekstra) katılıyoruz. Eğlenceli bir gece sonrası konaklama ve dinlenme otelimizde... Crowne Plaza Cappadocia Hotel/5*)

2. GÜN/PAZAR: IHLARA VADİSİ-DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ-TUZ GÖLÜ

Bugün dileyen konuklarımız sabahın erken saatlerinde Balon İle Uçuş Deneyimi yaşayabilir (Ekstra). Bu dostlarımızın, güne hayli erken bir saatte merhaba demeleri gerekecek. Hava şartlarının uygun olması halinde Balon Acentası tarafından otelimizden alınan misafirlerimiz, yaklaşık 45 dk. süren uçuş deneyimlerini yapıp kahvaltı için otelimize dönüş yapacaklar.

Sabah kahvaltısını otelimizde açık büfe olarak yapıp valizlerimizi otobüsümüze yerleştirip otelimizden ayrılıyoruz. Sonrasında düşman baskınlarından korunabilmek amacıyla çeşitli uygarlıkların kendi ihtiyaçları doğrultusunda yaptıkları ve binlerce kişinin aylarca sığınak olarak kullandığı Derinkuyu Yeraltı Şehri' ni geziyoruz.

Daha sonra Hasan Dağı 'ndan çıkan bazalt ve andezit yoğunluklu lavların soğumasıyla ortaya çıkan çatlakların ve çökmelerin oluşturduğu 14 km. uzunluğundaki Ihlara Vadisi' ne gidiyoruz. Vadi boyunca kayalara oyulmuş sayısız barınaklar, mezarlar ve kiliselerin arasında Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliseleri ni görüp, Melendiz Irmağı kenarındaki kısa yürüyüşümüz sonrasında, muhteşem Ihlara Vadisi manzarası içeresinde öğle yemeğimizi (ekstra) alıyoruz.

Günün sonunda, Kapadokya bölgesindeki turumuzu tamamlıyoruz. Dönüş yolculuğumuz başlıyor!!! Yolumuz üzerinde bulunan Lut Gölü’ nden sonra %32,9 luk tuz oranı ile dünyanın en tuzlu ikinci gölü olma özelliğine sahip Tuz Gölü' nde fotoğraf molası vererek, Ankara istikametinden dönüş yolculuğumuza devam ediyoruz.

Yolculuğumuz sonrasında Zonguldak' ta siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki Daloğlu Turizm organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. Gitmek İstediğiniz Her Yere Bizimle…

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1. 5* Crowne Plaza Cappadocia Hotel' de 1 Gece Y.P. Konaklama

2. Lüks Ulaşım Hizmeti/Araç İçi İkramlar

3. Profesyonel Rehberlik

4. Zorunlu Seyahat Sigortası

5. Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/A-8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. İlk Gün Sabah Kahvaltısı

2. Tüm Öğle Yemekleri

3. Müze ve Ören Yeri Girişleri

4. Ekstra Etkinlikler (*Türk Gecesi *Balon)

*Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaydı İle, Program Akışında Değişiklik Yapılabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MKapadokya/Tuz Gölü Turu
Zonguldak (Saat)23:30
Bartın (Saat)23:00
Kdz. Ereğli (Saat)22:30
Devrek (Saat)00:15
Yol/Zaman570 km/1 Gece-2 Gün
Fiyat3400,00₺
Single Oda Farkı750,00₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 22066
  • Ürün Kodu: kapadokya-tuz golu
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 3.950,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: KAPADOKYA/TUZ, GÖLÜ