HATAY/Antakya/Samandağ/ADANA

Tamamlandı HATAY/Antakya/Samandağ/ADANA

HATAY/ANTAKYA/SAMANDAĞ

ADANA GEZİSİ

30 Ekim/1 Kasım 2020

(1 Gece Konaklamalı)

HATAY: Samandağ-Titus Tüneli-Beşikli Mağarası-Musa Ağacı-Vakıflı Ermeni Köyü-Hızır ile Musa’ nın Türbesi-Hatay Arkeoloji Müzesi-St. Pierre Kilisesi- Harbiye Şelaleleri -Habib-i Neccar Cami-Antakya Katolik Kilisesi-Antakya Musevi Havrası-Uzun Çarşı

ADANA: Taş Köprü-Sinema Müzesi-Adana Ulu Camii ve Ramazanoğulları Külliyesi-Saat Kulesi-Alışveriş

HAREKET: 30 Ekim 2020/Cuma Akşam saat 19:00’ da, Zonguldak/Merkezde bulunan acentemiz önünde, saat: 18.30’ da Bartın/Merkezde yer alan acentemiz önünde, saat: 18:10’ da ise Ereğli/Merkez ÖZMAR önünde sizlerle buluşuyoruz.

GÜZERGÂH: Zonguldak-Devrek-Mengen-Ankara-Aksaray-Adana- İskenderun güzergâhını takip ederek; yaklaşık 950 km…

1. GÜN: HATAY-Samandağ-Titus Tüneli-Beşikli Mağarası-Musa Ağacı-Vakıflı Ermeni Köyü-Hızır ile Musa’ nın Buluştuğu Türbe-Hatay Arkeoloji Müzesi-St. Pierre Kilisesi-Harbiye Şelaleleri

Sabah saatlerinde Hatay’ dayız… UNESCO’ nun barış kenti; üç büyük dinin kadim uygarlıklarla buluştuğu, ezan sesinin çan sesine, çan sesinin hazan sesine, dinlerin dillere karıştığı ve herkesin hoşgörü ile yaşadığı Hatay' a ulaşıyor, ekstra olarak alacağımız yöresel Hatay Kahvaltısı’ yla güne başlıyoruz.

Kahvaltımız sonrası bu kadim şehri profesyonel rehberimiz eşliğinde keşfedeceğiz. İstikamet, 30 km. mesafedeki Samandağ’ ı, Titus Tüneli ve Beşikli Mağara

Titus Tüneli ve Beşikli Mağara: Hatay' ın Samandağ İlçesi Çevlik civarında bulunan tünel İ.Ö. 1. yy’ da yapılmıştır. Dağlardan inen yaşamı tehdit eden sel ve taşkınlardan korunmak amacıyla Roma İmparatoru Vespasian şehrin etrafını dolanacak, böylece akıntıların yönünü değiştirecek bir tünelin yapımını istemiş. İnşaat İ.S. 69 da başlayıp, İ.S.81 yılında halefi ve oğlu Titus tarafından bitirilmiş. Dünyanın en uzun ikinci kumsalı da Samandağ ilçesinde yer alıyor. Sonrası 10 km mesafede Hıdırbey Musa Ağacı’ nı ziyarete gidiyoruz.

“Türkiye’nin Tek Ermeni Köyü” olan Vakıflı Köyü’ ne, ekstra dolmuşlarımız ile ulaşıyoruz. Sonrası, Samandağ merkezde bulunan ve Musa ve Hıdır’ ın buluştuğu yerin yani “Mecma’ül-Bahreyn’ in” olduğu rivayet edilen türbe ziyaretimizi yapacağız.

Öğle yemeğimizi ekstra olarak Hatay/Merkezde alacağız. Yemek sonrası gezilerimiz devam edecek. Kudüs’ ten sonra Hıristiyanlığın yayıldığı ilk kent olan Hatay, ilk ayinin gerçekleştiği ve Hıristiyanların hac yeri olan, kayadan kilise St. Pierre Kilisesi ziyareti ve dünyanın ikinci büyük mozaik koleksiyonuna sahip Hatay Arkeoloji Müzesi gezilerimizi yapacağız. Ardından Apollon' un kendisine âşık olması ile beraber toprak anadan kendisini saklamasını isteyen Daphe' nin gözyaşlarından oluştuğuna inanılan Harbiye Şelalesi’ nde keyifli bir yürüyüş ile günü tamamlıyoruz. Günün sonunda dinlenme ve akşam yemeği için otelimize yerleşiyoruz (HATAY/Defne/Grand Boğaziçi Otel)

2. Gün: Hatay-Habib-i Neccar Cami-Antakya Katolik Kilisesi-Antakya Musevi Havrası (Panoramik)-Uzun Çarşı- Adana Taş Köprü-Adana Sinema Müzesi-Adana Ulu Camii ve Ramazanoğulları Külliyesi- Saat Kulesi-Alışveriş

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası gezilerimiz başlıyor. Antakyalılar tarafından Nişantaşı olarak anılan, Ortadoğu zenginlerinin gelip alışveriş yaptığı, "Dünyanın İlk Işıklandırılan Caddesi” unvanına sahip Kurtuluş Caddesi (Herod) ile kardeşliğin ve birlikteliğin şehri Antakya sokaklarında kutsal mekânları görüyoruz.

Roma döneminde Pagan Tapınağı olarak kullanılan, Bizans döneminde kiliseye dönüştürülen, İslamiyet' in Anadolu' ya girmesi ile de Anadolu' da ilk cami olarak kullanılan Habib-i Neccar Cami' ni ziyaret edeceğiz.

Uzun çarşıya doğru yapacağımız yürüyüşümüzde çiçekli dar sokaklar arasında, Antakya Katolik Kilisesi' ni ve ardından Antakya Musevi Havrası' nı panoramik olarak görebileceğiz Geleneksel el işçiliğinden, meşhur kadayıfı, nar ekşisi, çökelek gibi lezzetleri bulabileceğiniz, giyimden, teneke işçiliğine kadar her türlü mesleğin icrasını görebileceğiniz Uzun Çarşı gezimiz sonrası Hatay’ a veda ederek Adana’ ya doğru yola çıkıyoruz.

Yaklaşık 280 km. sonra öğlen saatlerinde Adana’ dayız. Tarihi Taş Köprü’ de fotoğraf molası, Adana Ulu Camii ve Ramazanoğulları Külliyesi’ ni panoramik olarak görüp, Türkiye’ deki En Uzun Saat Kulesi olan Büyük Saat Kulesi' ni de fotoğraf albümümüze dâhil ediyoruz.

Adana' nın Meşhur Cezerye-Tahin-Helva ürünlerinden hediyelik alışverişimizi yapmayı da unutmuyoruz. Ekstra olarak öğle yemeği için Adana' nın Meşhur Kebapçılarında Ciğer veya Adana Kebap yemek üzere restoranımıza geçiyoruz.

Yemek sonrası dönüş için yola hazırız. Anılarımıza anı katmış olarak, yaklaşık 800 km. yolculuğumuz sonrası buluşma noktalarımızda vedalaşıyoruz. Yeni Gezilerimizde Buluşmak Dileğiyle... Gitmek İstediğiniz Her Yere Bizimle...

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1. Otellerimizde 1 Gece Y.P. Konaklama

2. Otelimizde Set Menü 1 Akşam Yemeği

3. Otelimizde 1 Sabah Kahvaltısı

4. 2020 Model Lüks Otobüs İle Ulaşım

5. Profesyonel Rehberlik Hizmeti

6. Zorunlu Seyahat Sigortası

7. Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB-A/8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. Müze ve Ören Yeri Girişleri

2. İlk Gün Sabah Kahvaltısı

3. Tüm Öğle Yemekleri

4. Dolmuş Ücretleri

5. Tüm Özel Harcamalar

*Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaidesiyle, Program Akışında Değişiklik Yapılabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MHATAY/Antakya/Samandağ/ADANA
Zonguldak (Saat)19:00
Bartın (Saat)18:30
Yol/Zaman950 km / 1 Gece Konaklamalı
Fiyat750,00 ₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 703
  • Ürün Kodu: hatay-antakya-samandag-adana
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 835,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: HATAY/Antakya/Samandağ/ADANA