ERZİNCAN/TUNCELİ/Munzur/Kemaliye/AMASYA

Tamamlandı ERZİNCAN/TUNCELİ/Munzur/Kemaliye/AMASYA

ERZİNCAN-Kemaliye/TUNCELİ-Pülümür-Ovacık/AMASYA

17-19 Kasım 2023

(1 Gece 5* Windyhill Hotel&Spa/Elazığ)

Doğunun Nadir Güzelliği, Gürül Gürül Akan Şelaleleri İle Yemyeşil El Değmemiş Muhteşem Doğası, Lezzetli Sofraları, Tarihi ve Kültürüne Yapılan Yolculuğumuza Davetlisiniz. Bir İlke Daha Birlikte Anı Yazmaya Hazır Mısınız?

1. GÜN  

-ERZİNCAN

-Erzincan Ekşisu Mesire Alanında Kahvaltı (Ekstra)

-TUNCELİ

-Pülümür (Panoramik)

-Ağlayan Kayalar

-Kutu Deresi

-Tunceli/Merkez

-Tunceli Cem Evi Ziyareti

-Ovacık (Panoramik)

-Munzur Gözeleri ve Munzur Çayı

-Pertek (Panoramik)

-Keban Baraj Gölü Feribot İle Geçiş

-ELAZIĞ/Merkez' de Konaklama

2. GÜN

-Pertek Kalesi (Panoramik)

-ELAZIĞ/Merkez' den Hareket

-KEMALİYE (Eğin)

-Vali Recep Yazıcıoğlu Köprüsü (Panoramik)

-Apçağa Köyü

-Mani Yolu

-Lökhane

-Kadıgölü

-Taşyol

-Karanlık Kanyon (Panoramik)

-AMASYA

-Panoramik Akşam Turu

HAREKET: 17 Kasım 2023-Cuma Akşamı… *Zonguldak/Merkez saat: 19.30 *Bartın/Merkez saat: 19.00 *Kdz. Ereğli/Eski Otogar saat: 18.30 *Karabük/Otogar saat: 21.00...

GÜZERGÂH: Zonguldak/Merkez-Çaycuma Sapak-Yenice-Karabük-Tokat-Refahiye-Erzincan… Yaklaşık: 850 km...

1. GÜN: Sabah saatlerinde ulaşacağımız, Erzincan/Ekşisu Mesire Alanı’ nda, muhteşem doğada, ekstra olarak alacağımız kahvaltımızla güne başlayacağız. Bu bölge şifalı sayılan doğal kaynak suları ile ünlü... Çeşmelerden akan suyun tadına da bakabilirsiniz. Kahvaltımız sonrası yolculuğumuz Pülümür’ e doğru olacak. Tunceli/Pülümür’ ü panoramik olarak görüp, yolumuz üzerindeki Pülümür Vadisi' nde bulunan Ağlayan Kayalar da kısa bir fotoğraf molası veriyoruz.

Sonrası Munzur Nehri’ nin en büyük kolunun oluşturduğu, “Tunceli’ nin Bodrum’ u” olarak manşetlere taşıdığı Kutu Deresi kenarında kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Sonrası Tunceli/Merkez’ i ve Munzur Çayı’ nı panoramik olarak görerek Ovacık’ a ulaşıyoruz.

Ekstra olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Panoramik Ovacık turu sonrası beklenen güzelliği görmeye gidiyoruz. Türkülere destan olan Munzur Dağları’ nın gölgesini takip ederek Munzur Gözeleri; 40 gözeden süzülen buz gibi sular, hikâyelere mazhar olmuş ve yöre halkınca kutsiyet kazanmış Munzur Suyu

Bir yandan inanç turizmi için gelen ziyaretçilerini, bir yandan da doğal güzelliklerini görmeye gelen gezginleri ağırlayan gözeler, bu sefer hikâyesine bizleri de ortak edecek.

Gezilerimiz sonrası Ovacık’ tan ayrılıyoruz ve size bir ilki daha yaşatmaya gidiyoruz. Pertek’ ten bineceğimiz feribotumuz ile Keban Baraj Gölü’ nde tekne seyahati yapıyoruz. Bu arada Baraj Gölü suları ile çevrili ada üzerindeki Pertek Kalesi’ nide panoramik olarak seyrediyoruz.

Bu eşsiz deneyim sonrası feribot ile Elazığ’ a ulaşıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde… (Windyhill Hotel&Spa/Elazığ/5*)

2. GÜN: Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrası Elazığ’ dan ayrılıyoruz ve yaklaşık 150 km.’ lik yolculuğumuz başlıyor. Erzincan/Kemaliye’ ye doğru yol alıyoruz. Kemaliye (EĞİN) denilince, akla ilk gelen büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün isminden esinlenerek buraya “Kemaliye” isminin verilmesi çok güzel ve anlamlı!!!

Kemaliye/Merkez’ e varmadan önce yol üzerinde, ilk durağımız, filmlere konu olan, efsane Vali Recep Yazıcıoğlu Köprüsü... Köprünün de, efsane Valimizin de hikâyesini rehberimizden dinleyeceğiz.

Sonrası, "Orada Bir Köy Var Uzakta" şiirini yazan, şair Ahmet Kutsi TECER' in köyü,  Apçağa Köyü’ nü ziyaret edeceğiz.

Bu güzel köy ziyaretimiz sonrası Kemaliye/Merkez’ e ulaşıyoruz. Kemaliye’ nin otantik ortamında birçok özel noktayı fotoğraflayacağız. Lökhane (Geçmişte saray sofralarının vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan lök tatlısı), Kadıgölü (Soğuk su kaynaklarıyla ve yeşilin her tonunu barından doğasıyla şehrin en huzurlu köşelerinden biri), insan azminin sonucu Taşyol (Dünyanın en zorlu yolları” arasında gösterilen ve yapımı 132 yıl süren yolun hikâyesini unutamayacaksınız).

Sonrası panoramik Karanlık Kanyon (Dünyanın 2. Büyük Kanyonu) sayabildiklerimiz arasında... Öğle yemeğimizi ekstra olarak gezilerimiz esnasında alacağız. Kemaliye keşfimiz sonrası bu tarihi ve doğal güzellikleri kucaklamış ilçeye veda ediyoruz.

Dönüş istikametinde yolumuz Amasya’ ya... Yaklaşık 450 km. yol alacağız. Dönüş yolunda sizlere panoramik olarak Amasya’ nın akşam güzelliğini resmettireceğiz. Yeşil ırmak kenarına sağlı sollu sıralanmış tarihi konakların ve binlerce yıllık Kral Kaya Mezarları’ nın ışıklandırılmış gölgelerinin yansımasını; Yeşil Irmak Nehri’ nin üzerinden bol bol fotoğraflayabileceksiniz.

Ve dolu dolu bir hafta sonu gezisinden anı heybelerimizi doldurmuş şekilde 6 Haziran 2022/Pazartesi sabah saatlerinde buluşma noktalarımızda vedalaşacağız. Yeni Gezilerimizde Buluşmak Üzere...

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler: 

1. Otelimizde 1 Gece Y.P Konaklama

2. Otelimizde 1 Sabah Kahvaltısı

3. Otelimizde 1 Akşam Yemeği

4. Keban Baraj Gölü Pertek Feribot Ücreti

5. Lüks Ulaşım Hizmeti-Araç İçi İkramlar

6. Profesyonel Rehberlik

7.  Zorunlu Seyahat Sigortası

8. Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/A-8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. İlk Gün Sabah Kahvaltısı

2.Tüm Öğle Yemekleri

3. Müze ve Ören Yeri Girişleri

Not: Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaydı İle Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MErzincan/Tunceli/Munzur/Kemaliye/Amasya Turu
Zonguldak (Saat)19:30
Bartın (Saat)19:00
Kdz. Ereğli (Saat)18:30
Karabük (Saat)21:00
Yol/Zaman850 km/1 Gece-2 Gün
Fiyat4500,00₺
Single Oda Farkı1000,00₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 12744
  • Ürün Kodu: tunceli-munzur-erzincan-kemaliye-amasya
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 5.250,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: ERZİNCAN/TUNCELİ/Munzur/Kemaliye/AMASYA