DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU (Başlangıç:Otobüs/Dönüş:Tren)

Tamamlandı DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU (Başlangıç:Otobüs/Dönüş:Tren)

DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU

Otobüs İle Gidiş/Turistik Doğu Ekspresi İle Dönüş

18-22 Ocak 2023

(4 Gece/5 Gün)

Masalsı Bir Tren Seyahati ile Doğunun Gizemli Dünyasına Yolculuk…

Erzurum -Sarıkamış-Şehitlik-Kayak Merkezi- Kars-Ani Harabeleri-Çıldır Gölü-Erzincan-Divriği-Sivas

HAREKET: 18 Ocak 2023-Çarşamba… *Zonguldak/Merkez saat: 17:00 *Bartın/Merkez saat: 16.30 *Kdz. Ereğli/Eski Otogar saat: 16.10’ da hepbirlikte hareket ediyoruz.

GÜZERGÂH: Zonguldak- Karabük-Erzincan-Erzurum… Yaklaşık:  1030 km... 

1. GÜN: ZONGULDAK-ERZURUM: 18 Ocak 2023 Çarşamba günü akşam saat 17:00’ da Zonguldak’ tan otobüsümüz ile hareket ediyoruz. Gece boyu otobüs yolculuğumuz yaklaşık 1030 km. sürecek. Sabah saatlerinde Erzurum/Merkez’ e ulaşacağız. (1. Gece: Otobüs Yolculuğu)

2. GÜN: ERZURUM-KARS/Sarıkamış-Şehitlik-Kayak Merkezi: 19 Ocak 2023/Perşembe sabah saatlerinde Erzurum’ a ulaşıyoruz. Ekstra olarak alacağımız sabah kahvaltımız sonrası Erzurum gezimize başlıyoruz. İlk olarak Oltu taşının en güzel örneklerini görebileceğiniz Taşhan’ a gidiyoruz. Alışveriş sonrası tarihe yolculuk başlıyor.

Üç Kümbetler, Erzurum Evleri, Çifte Minareli Medrese, Ulu Cami, Erzurum Kalesi (Panoramik), Erzurum Kongre Binası görebileceğimiz muhteşem eserler arasında olacak. Ekstra olarak alacağımız öğle yemeğimizde, ünlü Cağ Kebabı nı ve Kadayıf Dolması nı tadabilirsiniz. Sıradaki yolculuğumuz 160 km. mesafedeki Sarıkamış...

İlk olarak Sarıkamış Şehitliği’ ni ziyaret edeceğiz. Abide, Birinci Dünya Savaşı Kafkas Cephesi’ nde, Rus birliklerine karşı savaşan Türk Ordusu’ nun, 20 Aralık 1914’ de, dondurucu soğuk nedeniyle donarak şehit düşen 3700’ den fazla askerimiz anısına yapılmış. Sarıkamış Şehitliği ziyaretimiz sonrası Sarıkamış Kayak Merkezi’ ne ulaşacağız.

Burada vereceğimiz kısa molamızda dileyen konuklarımız ekstra olarak teleferiğe binebilir. Dünyada Alpler ’ den sonra toz kara sahip 2. yer olan Sarıkamış gezimiz sonrası 60 km. yol alıyoruz ve Kars’ tayız. Akşam yemeği ve dinlenme otelimizde... (2. Gece Konaklama: Kars Park Hotel 4*/KARS)

3. GÜN: KARS-ANİ HARABELERİ-BUZ TUTMUŞ ÇILDIR GÖLÜ-KAFKAS GECESİ EĞLENCESİ: 20 Ocak 2023/Cuma günü; sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası bavullarımızı otelimizin bagaj odasına yerleştiriyor ve otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Sırada, Ermenistan sınırında, UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI listesinde bulunan Ani Harabeleri' ne ne gidiyoruz. “1001 Kilise Şehri” olarak da anılan Ani’ de, bugüne kadar 40 kilise, şapel ve anıt mezar tespit edilmiştir.

Sanki günümüzde de yaşayan bir şehir havası veren Ani Kenti, Selçuklular döneminde de iskân edilmiştir. Tarihe yolculuğumuz sonrası Çıldır Gölü’ ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü’ nde dileyen misafirlerimiz Atlı Kızak Turu yaparak keyifli bir deneyim yaşayabilir.

Öğle yemeğimizi göl kenarındaki restoranımızda ekstra olarak alıyoruz. Dileyen konuklarımız göl balığının tadına bakabilir. Günün sonunda akşamüstü 65 km.’ lik bir yolculuk ile Kars’ a ulaşıyoruz.

Kars/Merkez gezimizi yapacağız. Kars Kalesi (panoramik), 12 Havari Kilisesi, Kafkas Cephesi Müzesi sonrası, Kars Kaşarı ve diğer yöresel alışverişlerimizi yapacağımız serbest zaman sonrası otelimize ulaşıyoruz.

Akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra,  dileyen konuklarımız ile ekstra olarak Kafkas Gecesi Eğlencesi’ ne katılacağız. Rengârenk folklorik giysiler içindeki dansçıların muhteşem gösterisi, müziğin ritmi ve rüya gibi bir gece misafirlerimizi bekliyor.

Eğlence dolu gecenin sonunda aracımız ile Kars Garı transferimizi yapıyoruz. Tren kalkış saatiniz 22:20... İki kişilik kompartımanlarınıza yerleşiyorsunuz. Sizlerle vedalaşıyoruz. Yolculuğunuz yaklaşık 32 saat sürecek. Tren Kars’ tan ayrılıyor ve gece boyu yol alıyor. (3. Gece Konaklama: YATAKLI TREN)

4. GÜN: ERZİNCAN-DİVRİĞİ (Sivas)-BOSTANKAYA (Sivas)-ANKARA-ZONGULDAK: 21 Ocak 2023/Cumartesi, gece boyu süren tren yolculuğunun ilk durağı Erzincan/İliç... Sabah saat: 08.43’ te tren mola verecek. Mola süresi 180 dk…

Tren hareket saati: 11.43... Mola esnasında yerel acentelerin yaptığı ekstra turuna katılabilirsiniz. Treniniz tekrar hareket ettiğinde gündüz güzelliğinde, keyifli kompartımanınızda masalsı yolculuğunuza devam ediyor olacaksınız.

2. Molanız saat 12:46 Divriği (Sivas). Buradaki mola süresi 180 dk... Dilerseniz yerel acenteler tarafından yapılacak tura katılabilir, Divriği, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi' ndeki Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası’ nı gezebilirsiniz.

Tren saat 15:46’ da Divriği' den hareket edecek. Son molanız Sivas' ı keşfedebileceğiniz  Bostankaya Tren İstasyonu’ nda saat 18.23’ te... Mola süresi 230 dk.  dileyen konuklarımız acenteler tarafından organize edilecek tura katılabilirler. Sivas Kongre Binası, Ulu Cami, Buruciye Medresesi gibi Sivas/Merkez' de görülebilecek yerleri görebilir. Akşam yemeğinizde ünlü Sivas Köftesi ni tadabilirsiniz. Tren hareket saati 22:13... Bostankaya’ dan Ankara' ya yolculuk ediyorsunuz.  Gece boyu tren yolculuğunuzun keyfini çıkarmaya devam edebilirsiniz. (4. Gece Konaklama: Yataklı Tren)

5. GÜN: 22 Ocak 2023/Pazar günü Trenimiz sabah saat: 08.59’ de Ankara Garı’ na ulaşıyor. Misafirlerimizi bekleyen acentemiz aracı ile Zonguldak/Bartın yolculuğumuz başlıyor. Buluşma noktalarımızda vedalaşıyoruz.

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler:

*Zonguldak/Erzurum Otobüs İle Ulaşım Hizmeti

*Turistik Doğu Ekspresi İle Kars/Ankara Yataklı Tren Ücreti

*Kars Tren Garı Transferi

*Otelimizde 1 Gece Konaklama

*Otelimizde 1 Sabah Kahvaltısı 

*Otelimizde 2 Akşam Yemeği

*Programda Belirtilen Tüm Geziler

*Profesyonel Rehberlik

*Zorunlu Seyahat Sigortası

*Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/8388)

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

*Erzurum’ da Alınacak Sabah Kahvaltısı

*Tren Yolculuğu Boyunca Trende Alınacak Tüm Yemek ve İçecekler

*Tüm Öğle Yemekleri

*Ekstra Etkinlikler (Kafkas Gecesi/Atlı Kızak/Teleferik vb.)  

*Müze-Ören Yeri Giriş Ücretleri

Diğer Bilgiler:

Gezi ücretine dâhil olmayan yemeklerde rehberlerimiz öneride bulunur ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Rehber tüm tur programını gerçekleştirmek kaidesiyle sıralamada değişiklik yapabilir.

*Tüm misafirlerimizin, Tren İle Seyahat hususundaki güvenlik önlemlerine dikkat etmeleri zorunludur

*T.C.D.D. tarafından yaşanan eksiklik - olumsuzluklardan acente sorumlu değildir. Tren içerisinde veya tur esnasında herhangi bir eşyanın unutulmasından ya da kaybolmasından acente sorumlu tutulamaz. Tren vagonlarına verilen zararların tamamı, misafire aittir ve zarara ait T.C.D.D. tarafından belirlenen meblağın tamamı misafir tarafından ödenir.

*Turistik Doğu Ekspresi Yemek; Doğu Ekspresi’ nde bir vagonda hafif aperatif yiyecek (tost, sandviç, poğaça vb.) ve alkolsüz içecek servisi yapılıyor. Trene dışardan yiyecek ve içecek getirebilirsiniz. Yanınızda havlu kağıt, ıslak mendil vs. kişisel hijyen malzemelerinizi, sürekli kullandığınız ilaçlarınızı almayı unutmayınız.

*Doğu Ekspresi Yatak ve Tuvalet; Doğu Ekspresi’ nde temiz nevresim takımı verilir. Yataklı Vagon 2 kişiliktir. Isıtma sistemi mevcuttur. Yataklı vagonda bir adet priz bulunur (uzatma kablolu üçlü priz getiriniz). Yataklı vagon kapısı içerden kitlenebilirler. Doğu Ekspresi’ nde vagon başlarında ortak kullanımlı tuvalet mevcut. Yataklı kompartıman 2 kişinin konforu için tasarlanmıştır. Tek tarafta İki koltuk, karşıda masa, sıcak suyu olan bir lavabo ve küçük bir buzdolabı vardır.
Bilgilendirme:

Tren yolculuğu esnasında trende rehber/acente görevlisi bulunmaz. Tren molalarında yerel acenteler tarafından yapılan gezi organizasyonlarına katılıp katılmama kararı misafirlere aittir; acentemiz sorumluluğu yoktur. 

Acentemiz, demiryolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, protokole tabidir. Tren ve otobüs seferlerinde, mücbir,  teknik ya da hava koşulları nedeniyle oluşabilecek aksama, rötar ya da iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek zaman ya da maddi kayıplarından, tura katılamama ya da geç katılma gibi durumlardan,  trenin kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Acentemiz sorumlu tutulamaz.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MDoğu Ekspresiİle Kars Turu
Zonguldak (Saat)17:00
Bartın (Saat)16:30
Kdz. Ereğli (Saat)16:10
Yol/Zaman1030 km/4 Gece-5 Gün
Fiyat6950,00₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 7652
  • Ürün Kodu: dogu-ekspresi-turu2
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 7.450,00TL

Etiketler: DOĞU, EKSPRESİ, İLE, KARS, TURU, (Başlangıç:Otobüs/Dönüş:Tren)