DAVRAZ KAYAK MERKEZİ (ISPARTA) AFYON/KOCATEPE

Tamamlandı DAVRAZ KAYAK MERKEZİ (ISPARTA) AFYON/KOCATEPE

Davraz Kayak Merkezi (ISPARTA)

AFYON-Kocatepe Turu

19-21 Şubat 2021

(5* Barida Hotels’ te 1 Gece Konaklamalı)

HAREKET: 19 Şubat 2021-Cuma akşamı; Zonguldak/Merkez saat: 22.30’ da… Bartın/Merkez saat: 21.00’ da… Kdz. Ereğli/ÖZMAR önü saat: 23.20’ de sizlerle birlikte yola çıkıyoruz.

GÜZERGÂH: Zonguldak-Kdz. Ereğli-Düzce-Sakarya-Bilecik-Kütahya-Afyon-Isparta takip ederek, yaklaşık 630  km…

Sizler için muhteşem Kar-Kayak-Doğa-Kültür ve Eğlence dolu KIŞ GEZİSİ planladık. Üstelik Isparta’ nın tek 5 Yıldızlı Otelinde 1 Gece Konaklamalı.  Isparta Davraz Kayak Merkezi ve Afyon Turu...

Gece yolculuğumuz sonrası, sabah saatlerinde Isparta merkezdeki 5* lı Barida Hotels’ te alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası 26 km. mesafedeki Davraz Kayak Merkezi' ne doğru yola çıkıyoruz. Muhteşem bir gün sizleri bekliyor…

20 Şubat 2021/Cumartesi: Isparta-Davraz Kayak Merkezi: Merkeze 26 km. mesafede, Davraz Dağı, 2635 m zirve yüksekliği ile, Akdeniz Bölgesi’nin Göller Yöresinde yükselen muhteşem bir kayak merkezi. Burada herkese göre eğlence var. Eğirdir Gölü’ nün harika manzarası eşliğinde, yeni başlayan kayakçılara tehlikesiz rotalar, profesyonel kayakçılara ise gönüllerince kayabilecekleri benzersiz parkurlar bulunmakta...

Dileyen konuklarımız kayak keyfi yaparken, dileyen konuklarımız, kızak, kar motoru heyecanı yaşayabilir ya da telesiyej keyfi ile güzel manzaralara gülümseyebilir, çevre tesislerde sıcak içeceklerin keyfi çıkarılabilir. Tüm bu etkinlikler için sizlere min. 5 saatlik serbest zaman tanıyacağız. Günün sonunda muhteşem anılar ile otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde... Dileyen konuklarımız otelimizin (bay/bayan karma) sauna, fitness, kapalı yüzme havuzundan yararlanabilir. (Barida Hotels-Isparta/5*)

21 Şubat 2021/Pazar: Isparta-Şuhut-Afyon-Zonguldak: Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Panoramik olarak Isparta merkezde yapacağımız kısa turumuz sonrası, Afyonkarahisar’a doğru yola çıkıyoruz.

AFYONKARAHİSAR: Tarihi M.Ö 3000 yıllarına dayanan, 26-30 Ağustos 1922 günlerinde “Büyük Taarruz Harekâtımızla, Kurtuluş Savaşı’nın kaderini değiştiren şehir. Isparta’dan ayrıldıktan sonra ilk olarak yaklaşık 130 km mesafedeki, 1151 m rakılı ilçesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk geçici karargâhını kurduğu ŞUHUT’ a yolculuğumuz.

Büyük Taarruz ve Başkomutan Meydan Muharebesi (26-30 Ağustos 1922)’ nde önemli yeri olan Şuhut’ ta, Taarruzun il çalışmalarının yapıldığı Büyük Taarruz Karargâhı, Atatürk Evi’ ni ((24 Ağustos 1922 Perşembe günü, Mustafa Kemal Paşa, Büyük Taarruz’ un son hazırlık çalışmalarını burada yapmış ve "Anadolu ile dış dünya arasındaki bütün haberleşmenin kesilmesi" emrini bu konakta vermiştir.) ve KOCATEPE’ ye ilk adımların atıldığı Zafer Yolu’ nu göreceğiz.

Atatürk ve mahiyeti, bugünkü “Atatürk Konağı’ nda” 1 gece konakladıktan sonra, Şuhut ilçesinden Kocatepe’ ye 1922 Ağustosu' nun 25' ini 26' sına bağlayan gece hareket eder. Komuta kademesi Başkumandan Mustafa Kemal Paşa, Fevzi Paşa ve İsmet Paşa' nın izlediği yol gece 12.30' da at ile Çakırözü Köyü' ne geçer ve buradan Kocatepe' ye çıkar. (Zafer Yolu) Kocatepe' ye ulaştığında askerlerin hazır olduğunu görünce saat 05:30' da "Ordular ilk hedefiniz Akdeniz! İleri !" diyerek BÜYÜK TAARRUZ’u başlatır).

Duygu dolu Şuhut gezimiz Sonrası Afyon merkeze yaklaşık 30 km.’ lik yolculuğumuz başlıyor. Şuhut’ tan at sırtında yapılan “Zafer Yolculuğunu” aracımız ile tamamlıyor, KOCATEPE’ ye gidiyoruz.  Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Paşa` nın 26 Ağustos 1922’ de Kocatepe` de Büyük Taarruz emrini vermesiyle birlikte, 26-27-28 ve 29 Ağustos 1922 tarihlerinde yaşanan büyük zaferin topraklarına...

Atatürk, Büyük Taarruz ‘un ilk safhasını burada tesis edilen karargâhından ve halen mevcut olan siperden bizzat sevk ve idare etmiş. Büyük Taarruz Şehitliği Ve Mustafa Kemal Atatürk Anıtı, 1874 m. rakımlı KOCATEPE’ de bulunmakta. (Yolun açık olması durumunda ziyaret edeceğiz).

Kocatepe ziyaretimiz sonrası Büyük Taarruz’ un izlerini takip etmeye devam edeceğiz. Afyon Karahisar Kalesi; 226 m. yükseklikteki volkanik bir kaya kütlesi üzerinde. M.Ö. 1350 yılında Hitit İmparatoru II. Murşil zamanında kullanılmış. 550 basamaklı bir merdiven kullanılarak ulaşılan kale, Hititler’ den Osmanlı’ ya kadar uzanan uzun bir tarihin hikâyesinde ve şarkılarda yer alıyor.

Yüzbaşı Agah Efendi Şehitliği; 24 yaşındaki Yüzbaşı Agâh, Kalecik ve Kurtkaya bölgesinde 2500 kişilik düşman tümenine karşı, 150 kişilik askeriyle, ağır kayıplar verdirerek 101 Mehmetçik ile birlikte kendisi de şehit düşmüş bir yiğit...

Afyon Ulu Cami, Mevlevi Türbesi, Taşhan, Tarihi Afyon Sokakları görebileceğimiz yerler arasında olacak. Tarihe yapılacak bu keşif dolu yolculuğumuzda hava müsaitliği önemli!!! (Kar sebebiyle yolların kapalı olması nedeniyle bazı ziyaretler yapılamayabilir).

Afyon keşfimiz sonrası akşam saatlerinde dönüş yolculuğumuz başlıyor. Gece geç saatlerde buluşma noktalarımızda vedalaşıyoruz. Yeni Gezilerimizde Buluşmak Dileğiyle... Gitmek İstediğiniz Her Yere Bizimle

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1) 5* lı Otelde 1 Gece Y.P. Konaklama

2) Otelimizde 2 Sabah Kahvaltısı

3) Otelimizde 1 Akşam Yemeği

4) Lüks Ulaşım Hizmeti

5) Profesyonel Rehberlik Hizmeti

6) Zorunlu Seyahat Sigortası

7) Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB A-8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1) Tüm Özel Harcamalar

2) Tüm Etkinlikler ve Teçhizat Kiralamaları (Teleferik, Kızak, Kayak vb.)

3) Programda Belirtilmeyen Tüm Yemekler

4) Müze Girişleri

Dikkat ve Uyarı:

*Tüm gezilerimize geçerli HES Kodu alan misafirlerimiz kabul edilir.  Araç içinde, tüm kapalı alanlarda ve sosyal mesafenin korunamadığı açık alanlarda; ağız ve burunu kapatacak şekilde maske takmak ZORUNLUDUR. Misafirlerimiz araçlarımıza, ateş ölçümü, dezenfektan ikramı yapılarak kabul edilir. Katılımcıların bu kuralları kabul ederek gezilerimize iştirak etmesi gerekmektedir.

**Kış gezilerinde, Teleferik/Telesiyej kullanımı, Kayak Sporu, Lastik Bot ve Kızak ile kaymak acentemizin sunduğu bir hizmet değildir. Dileyen misafirler ekstra olarak çevre tesislerinin imkânı olarak yararlanabilir. Kaza ve yaralanma durumlarında Tüm mesuliyet kişi ve ebeveynlere aittir. Olabilecek kaza ve sonuçlarından acentemiz sorumlu değildir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MDavraz Kayak Merkezi-Isparta/Afyon-Kocatepe
Zonguldak (Saat)22:30
Bartın (Saat)21:00
Kdz. Ereğli (Saat)23:20
Yol/Zaman630 km / 1 Gece Konaklamalı
Fiyat590,00 ₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 7412
  • Ürün Kodu: davraz kayak merkezi-afyon kocaatepe
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 675,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: DAVRAZ, KAYAK, MERKEZİ, (ISPARTA), AFYON/KOCATEPE