ÇANAKKALE ŞEHİTLİKLER/BOZCAADA

Tamamlandı ÇANAKKALE ŞEHİTLİKLER/BOZCAADA

ÇANAKKALE ŞEHİTLİKLER ve BOZCAADA TURU

1 Gece 4* İda Kale Resort Hotel Konaklamalı

28-30 AĞUSTOS 2020

MUHTEŞEM BİR HAFTA SONU TURU SİZLERİ BEKLİYOR!!!

Bir Hafta Sonuna Neler Sığdırabilirsiniz? Göreceksiniz…

18 Mart 1915 Çanakkale Zaferinin, Bir Kahramanlık Destanının Yazıldığı, Bir Milletin Yüceldiği Ecdat Yatağı Çanakkale’ ye gidiyoruz.

3 Kasım 1914 ve 18 Mart 1915 tarihleri arasında Çanakkale Boğazı' nda cereyan eden bir seri deniz savaşı… Türk tarihinin en şerefli sayfalarını dolduran destanın yazıldığı topraklardayız. Kâh hüzünlü gözlerle, kâh gururlu yüreklerle dinleyeceğiz rehberimizden destanı…

Mitolojide Tenedos Adası olarak bilinen, Poseidon’ un üflediği rüzgârların kıyılarını dantel gibi şekillendirdiği BOZCAADA... Serbest zaman diliminde dileyen misafirlerimizle ünlü Ayazma Plajı’ na giderek denize girebilir, dileyen misafirlerimiz ise Bozcaada' nın meşhur ürünleri için Arnavut kaldırımlı şirin çarşısını adımlayabilir...

GELİBOLU YARIMADASI

ŞEHİTLİKLER      

NUSRET MAYIN GEMİSİ

ÇİMENLİK KALESİ

AYNALI ÇARŞI

BOZCAADA/RÜZGÂRGÜLLERİ

AYAZMA PLAJI

HAREKET: 28 Ağustos 2020/Cuma Akşamı Saat 20:30’ da Zonguldak/Merkezde Acentemiz Önünde, Siz Değerli Konuklarımız İle Buluşuyoruz. BARTIN/Merkez Acente Önü Servis Kalkış Saatimiz 19:00 'dır. 

GÜZERGÂH: Kdz. Ereğli, Düzce, Sakarya, İstanbul, Tekirdağ güzergâhını takip edecek yolumuz; yaklaşık 670 km...

29 AĞUSTOS 2020/CUMARTESİ: Gelibolu Yarımadası-Şehitlikler-Eceabat İskelesi-Çanakkale/Merkez-Nusret Mayın Gemisi-Çimenlik Kalesi-Aynalı Çarşı

Sabah saatlerinde güzergâh üzerinde yapacağımız sabah kahvaltısı sonrasında, Çanakkale Eceabat’ a ulaşıyoruz ve rehberimiz ile buluşuyoruz. 3 Kasım 1914-18 Mart 1915 tarihleri arasında Çanakkale Boğazı' nda cereyan eden bir seri Deniz Savaşı ile Gelibolu Yarımadası’ nda 25 Nisan 1915-8/9 Ocak 1916 tarihleri arasında yapılan kara savaşlarında, 57 Bin askerimiz şehit olmuş, Türk Tarihinin en şerefli sayfalarını dolduran zafer destanı bu topraklarda yazılmış.

Bu destanın izlerini sırasıyla Kilitbahir Köyü, Namazgâh Tabyaları, Rumeli Mecidiye Tabyaları, Behramlı Köyü, Soğanlıdere Şehitliği ve Alçıtepe’ de rehberimizin anlatımıyla, kâh hüzünlenerek çokça da gururlanarak dinliyoruz. 

Öğle yemeği (Ekstra) molamızın ardından, Sargıyeri Şehitliği, Morto Koyu, Seddülbahir Köyü ve Kalesi, Ertuğrul Koyu, Yahya Çavuş ve Arkadaşlarının Şehitliği, Kanlıdere, Bomba Sırtı, Arıburnu, Anzak Koyu, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Siperler, Conk Bayırı, Suvla Körfezi, Kabatepe, Anafartalar Koyu, 57. Alay Şehitliği, Şehitler Abidesi, Seyit Onbaşı Tabyası, Kilitbahir Kalesi’ ni ziyaret ediyoruz.

Ziyaretlerimiz sonrası öğleden sonra, feribot ile Çanakkale Şehir Merkezi’ ne, ana karaya geçiyoruz. Burada, Nusrat Mayın Gemisi ve Çimenlik Kalesi’ ni ziyaret ediyoruz. Aynalı çarşıda vereceğimiz kısa alışveriş molası sonrası geceleme ve akşam yemeği için otelimize ulaşıyoruz.

30 AĞUSTOS 2020/PAZAR:  Bozcaada-Ayazma Plajı-Zonguldak:

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrası otobüsümüz ile Geyikli Bozcaada Feribot İskelesi’ ne ulaşıyoruz. Burada otobüsümüzden ayrılarak, feribot biletlerimizi “Ekstra” olarak alıyor ve Bozcaada’ ya hareket ediyoruz.

Yaklaşık 30 dk lık feribot seyahati sonrası adaya ulaşıyoruz. Bozcaada Kalesi, çarşı gezileri sonrası serbest zamanda dileyen konuklarımız “Ekstra” olarak dolmuşlar ile “Rüzgâr Gülleri’ ni” görerek, ünlü Ayazma Plajı’ nda yüzme imkânı bulabilecekler.

Günün sonuna doğru, akşam saat 16 ya da 17 feribotu ile tekrar Geyikli İskelesine dönerek otobüsümüze yerleşeceğiz ve dönüş yolculuğumuza başlayacağız.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1. 4* İda Kale Resort Hotel' de 1 Gece Y.P Konaklama

2. İlk Gün Gelibolu' da Sabah Kahvaltısı

3. Otelde 1 Sabah Kahvaltısı

4. Otelde 1 Akşam Yemeği

5. Lüks Otobüs İle Ulaşım

6. Araç İçi İkramlar

7. Zorunlu Seyahat Sigortası

8. Profesyonel Rehberlik Hizmeti

9. Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/A-8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. Müze ve Ören Yerleri Girişi

2. Tüm Öğle Yemekleri

3. Feribot ve Dolmuş Ücretleri

*Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaydı İle Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MÇanakkale Şehitlikler/Bozcaada Turu
Zonguldak (Saat)20:30
Bartın (Saat)19:00
Yol/Zaman670 km / 1 Gece Konaklamalı
Fiyat480,00 TL.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 3663
  • Ürün Kodu: canakkale-bozcaada
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 620,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: ÇANAKKALE, ŞEHİTLİKLER/BOZCAADA