BÜYÜK DOĞU ANADOLU TURU

Tamamlandı BÜYÜK DOĞU ANADOLU TURU

BÜYÜK DOĞU ANADOLU TURU

ERZURUM-KARS-Doğubayazıt-VAN-Tatvan-Ahlat

MUŞ-BİNGÖL-ELAZIĞ-Divriği-SİVAS

*KARS-VAN-TATVAN-ELAZIĞ Konaklamalı*

08-13 Ekim 2023

(4 Gece/5 Gün)

Güneşin doğduğu topraklara, ülkemizin tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle, tadılmamış lezzetlerini yüzyıllardır bağrında taşıyan, görmek için hep uzaklarda kalan diyarlara gidiyoruz. Bu yılın unutulmaz gezi anılarını yazmaya siz de davetlisiniz…

HAREKET: 08 Ekim 2023-Pazar… *Zonguldak/Merkez saat: 17.30 *Bartın/Merkez saat: 17.00 *Kdz. Ereğli/Eski Otogar saat: 16.30 *Karabük/Otogar saat: 19.00...

GÜZERGÂH: Zonguldak-Bakacakkadı-Yenice-Karabük-Erzincan-Erzurum… Yaklaşık: 1030 km…

Gece boyu otobüs yolculuğumuz sonrası sabah saatlerinde Erzurum/Merkez’ e ulaşıyoruz.

1. GÜN: ERZURUM-KARS/Sarıkamış Şehitlik-Kayak Merkezi:

Erzurum’ da ekstra olarak alacağımız sabah kahvaltımız sonrası Oltu Taşı ndan yapılmış en güzel tespih, yüzük örneklerini görebileceğiniz Taşhan’ a gidiyoruz. Sonrası Erzurum tarihine yolculuk başlıyor. Üç Kümbetler, Erzurum Evleri, Çifte Minareli Medrese, Ulu Cami, Erzurum Kalesi (Panoramik), Erzurum Kongre Binası görebileceğimiz yerler arasında olacak. Ekstra olarak alacağımız öğle yemeğimizde, ünlü Cağ Kebabı nı ve Kadayıf Dolması nı tadabilirsiniz.

Sıradaki yolculuğumuz 160 km mesafedeki Sarıkamış Şehitliği ziyareti ve Panoramik olarak Sarıkamış Kayak Merkezi... Sonrası 60 km yol alıyoruz ve Kars’ tayız. Kars merkezde Kars Kalesi (Panoramik), 12 Havari Kilisesi ve Çevre Gezisi sonrası akşam yemeği ve dinlenme otelimizde... Bu akşam ekstra olarak dileyen konuklarımızla Kars-Kafkas Ekibinin muhteşem dans gösterilerini izleyeceğiz. (1. Gece Konaklama: KARS-Kars Park Hotel)

2. GÜN: KARS-Ani Harabeleri-AĞRI/Doğu Beyazıt-VAN/Muradiye Şelaleleri:

Kars’ ın tarihi Hurrile-Hititler-Urartular şeklinde uzayıp gitmekte!!! ANTİK ANİ ŞEHRİ, Tanrıça Anahit’ in kenti… Şehir merkezine 48 km. uzaklıkta, Arpaçay boyunda bulunan, Ermenistan sınırındaki ören yeri... Ani gezimiz sonrası Kars’ a veda ediyor Ağrı/Doğubayazıt’ a yol alıyoruz.

Yolumuz 230 km… İshak Paşa Sarayı: Doğubayazıt İlçesi' nin 5 km doğusunda, dağın yamacındaki tepe üzerine kurulan saray, Osmanlı İmparatorluğu' nun Lale Devri’ ndeki son büyük anıt yapısı… Gezimiz sonrası ekstra olarak öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyoruz.

Yemek sonrası Doğubayazıt’ tan ayrılma vakti... İstikamet Muradiye Şelaleleri/VAN... Yaklaşık 95 km, nefis manzaralar eşliğinde, Tendürek Dağı’ nın lav kalıntılarını da görebileceğiniz yolculuğumuz sonrası Muradiye Şelaleleri,  fotoğraf çekimleri sonrası Van Gölü sahil yolunu izleyerek Van/Merkez’ e doğru yol alıyoruz.

Yaklaşık 90 km… İlk olarak Van Kedileri ni görmeye gidiyoruz. Sonrası, Van Kalesi... Urartuların kralı I. Sardur (M. Ö. 840-830) tarafından yaptırılmış Kale 2850 yaşında… Gezilerimiz sonrası konaklama ve akşam yemeği otelimizde… (2. Gece Konaklama: VAN-Rönesans Life Hotel)

3. GÜN: VAN/Akdamar Adası-BİTLİS/Tatvan-Ahlat:

Sabah erken saatlerde otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrası otelimizden ayrılıyor, Gevaş’ a doğru yola çıkıyoruz. Ekstra olarak Akdamar Adası Tekne biletlerimizi alarak 20 dk.’ lık tekne seyahati ile Adaya çıkıyoruz.

Ortaçağ Ermeni mimarisinin en önemli eserlerinden tarihi Akdamar Kilisesi’ ne de ev sahipliği yapan ada, günümüzde tümüyle açık hava müzesi… Ada gezisi sonrası tekrar tekneler ile iskeleye dönüyor ve bizi bekleyen otobüsümüz ile Tatvan’ a ulaşmak için yola çıkıyoruz (80 km).

Ekstra olarak alacağımız öğle yemeği sonrası istikamet: Ahlat ve yolumuz 45 km... Ahlat, Van Gölü' nün kıyısında, Bitlis iline bağlı bir ilçe... Ahlat Selçuklu Mezarlığı, Mağara Evler Gezisi sonrası Ahlat’ tan ayrılıyoruz ve Tatvan’ a doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde... (3. Gece Konaklama: TATVAN-The Crater Hotel)

4. GÜN: MUŞ/Murat Paşa Köprüsü-BİNGÖL-ELAZIĞ/Harput Kalesi:

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Muş ve Bingöl üzeri Elâzığ’ a doğru hareket ediyoruz (330 km). İlk durağımız, yol üzerinde 93. Km.’ de Muş il sınırları içerisindeki Tarihi Murat Paşa Köprüsü… Ardından Bingöl’ e uğruyoruz ve panoramik bir şehir turu yapıyoruz.

Sonrası yolumuza devam ediyoruz. 146 km. sonrası Harput Kalesi… Elazığ şehir merkezine 7 km. mesafede ki Harput Kalesi M.Ö. 8. yy.’ da Urartu Krallığı tarafından kurulmuş. Ardından Ulu Cami ziyareti ve sonrası otelimize dönüş... Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde… (4. Gece Konaklama: ELÂZIĞ-Windy Hotel)

5. GÜN: Divriği- Kangal- SİVAS-ZONGULDAK:

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Elâzığ’ dan ayrılıyoruz ve Sivas/Divriği' ye doğru hareket ediyoruz. 1228-29 yıllarında Mengücekli Beyi Ahmed Şah tarafından yaptırılan, muhteşem sanat eseri DİVRİĞİ ULU CAMİ ve DARÜŞŞİFASI' nı göreceğiz. 1985 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi ne alınarak; Türkiye' den listeye giren ilk mimari yapı olma özelliği de taşıyan eser sizleri de büyüleyecek!!! Ayrıca Hüma Hatun Sokak’ ta gezerken bir kahve içmeyi UnutmayıN!

Sonrası Kangal üzerinden, Sivas/Merkez’ e yol alacağız.  Yolda Kangal Köpeği Çiftliği’ ne uğruyoruz. Öğleden sonra Sivas/Merkez’ e ulaşıyoruz. Gök Medrese-Buruciye Medresesi-Çifte Minareli Medrese ziyaret edebileceğimiz tarihi alanlar olacak.

Gezilerimiz sonrası akşam saatlerinde Sivas’ tan ayrılma vakti. Sorgun-Çankırı-Karabük istikametiyle Zonguldak’ a doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık: 670 km… Sabah saatlerinde buluşma noktalarımızda siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz. Yeni Gezilerimizde Buluşmak Dileğiyle… Gitmek İstediğiniz Her Yere BİZİMLE!!!

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1. 4* ya da 5* Otellerde 4 Gece Y.P. Konaklama

2. Otellerde Açık Büfe veya Set Menü 4 Akşam Yemeği

3. Otellerde 4 Sabah Kahvaltısı

4. Profesyonel Rehberlik   

5. Lüks Ulaşım Hizmeti/Araç İçi İkramlar

6. Zorunlu Seyahat Sigortası 

7. Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/A-8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. İlk Gün Erzurum’ da Sabah Kahvaltısı

2. Müze ve Ören Yerleri Girişleri

3. Tüm Öğle Yemekleri

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MBüyük Doğu Anadolu Turu
Zonguldak (Saat)17:30
Bartın (Saat)17:00
Kdz. Ereğli (Saat)16:30
Karabük (Saat)19:00
Yol/Zaman1.030 km/4 Gece-5 Gün
Fiyat8500,00₺
Single Oda Farkı3000,00₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 13252
  • Ürün Kodu: dogu-anadolu-turu
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 9.250,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: BÜYÜK, DOĞU, ANADOLU, TURU