BURSA/ULUDAĞ

Tamamlandı BURSA/ULUDAĞ

BURSA & ULUDAĞ

Kayak Merkezi Turu

Sömestr Tatilinde

5* Kervansaray Termal Otelde

(1 Gece Konaklamalı)

25-26 Ocak 2020 & 1-2 Şubat 2020

 

HAREKET/İki Farklı Tarih İçinde: Cumayı Cumartesiye Bağlayan Gece, Saat 01:30’ da Zonguldak Merkezde Yer Alan Acentemiz Önünde, Siz Değerli Konuklarımız İle Buluşuyoruz. Bartın Acente Önü Servis Kalkış Saatimiz İse Cumayı Cumartesiye Bağlayan Gece, Saat: 24.00’ dır.

GÜZERGÂH: Kdz. Ereğli-Alaplı-Düzce-Sakarya güzergâhını takip ederek, yaklaşık 340 km. sürecek yolculuğumuza başlıyoruz.

1. GÜN/CUMARTESİ: Yolda vereceğimiz molalarımız ile yaklaşık 6 saat süren yolculuğumuzun sonunda, Cumalıkızık Köyü’ ne, ilk gezi noktamıza ulaşıyoruz. Köyümüz; Bursa ilinin Yıldırım ilçesine bağlı bir mahalle… Uludağ' ın kuzey eteklerinde kurulmuş ve halen yaşayan beş Kızık köyünden biri (Uludağ etekleri ile vadiler arasında sıkışıp kalan köylere Kızık adı verilmiş)… 2014' te Bursa ile birlikte Dünya Mirası olarak tescil edilmiş. Kuruluşu 1300’ lü yıllara uzanan, birçok tarihi filme mesken olmuş, Osmanlı köy yaşantısı ve mimarisinin en güzel örnekleriniz görebileceğimiz mekânlara sahip otantik yerleşim yeri... Burada alacağımız, ünü dillere destan, serpme nefis köy kahvaltısı sonrası (Ekstra) serbest zamanda tüm bu güzel mekânları gezebilirsiniz.

Sonrası buluşma vaktinde otobüsümüze binerek tarih kokulu havaya veda ediyoruz. İstikamet Uludağ Kayak Merkezi… Bursa’ nın ve ülkemizin gözde kış turizm beldesi Uludağ’ a hareket ediyoruz. Karla kaplı orman manzaralı yoldan, dağa doğru yolculuğumuzu gerçekleştiriyoruz. 2543 m. rakımlı Uludağ’ ın,  oteller bölgesi olarak da bilinen Uludağ Meydanı’ na ulaşıyoruz. Burada sizleri serbest bırakıyor ve gerek otellerin gerekse de liftlerin imkânlarından faydalanma şansı veriyoruz.

Serbest vakitte misafirlerimiz ekstra olarak, kayak yapabilir, telesiyejle zirveye çıkabilir, kar motoruna binebilir, otellerde vakit geçirebilir ya da çevre gezisi yapabilirler. Belirlenen yer ve vakitte buluşuyor öğle yemeği için hazırladığımız mangal sunumumuzu yapıyoruz. Mangalda sucuk&köfte&sınırsız içecek ikramımız… Akşamüstü otelimize ulaşmak üzere dönüşe geçiyoruz. Bursa merkezde bulunan 5* Kervansaray Termal Otel’ imize ulaşıyoruz. Yerleşim sonrası dileyen misafirlerimiz ücretsiz olarak otelin termal imkânları, hamam, saunasından faydalanabilir. Bay/Bayan ayrı termal imkânların yanında ortak kullanıma ait termal havuzu bulunmakta...  Dileyen misafirler aile banyolarından da yararlanabilir (Ekstra). Açık Büfe Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde…

2. GÜN/PAZAR: Sabah güzel bir güne otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızla başlıyoruz. Otelden ayrılış işlemleri sonrası Uludağ eteklerindeki, Yeşili, Şeftalisi, Kebabı, İpeği, Bıçağı ve kaplıcalarıyla meşhur, Osmanlı İmparatorluğu’ nun kuruluşunda öncülük etmiş, adını; Şehri kuran Bithynia Kralı I. Prusias’ dan alan Bursa’ yı profesyonel rehberimiz eşliğinde gezmeye başlıyoruz. İlk olarak, 1997 yılında açılan, Karagöz Müzesi...  Burası, geleneksel gölge oyununun yanı sıra, farklı etkinliklerin de yapıldığı bir kültür merkezi… Müzede, Şinasi ÇELİKKOL’ un özel koleksiyonundan geleneksel Karagöz figürleri ile çeşitli ülkelerden toplanan kukla ve gölge oyunları figürleriyle Türkmen ve Yörük köylerine ait etnografya eserleri sergilenmekte...

Sonraki durağımız Tophane: Bursa’ nın yüksekten en güzel izlenebildiği noktalarından biri olan Tophane’ nin en dikkat çeken yapısı Tophane Saat Kulesi… Tophane’ de Osmanlı İmparatorluğu’ nun kurucusu Osman Gazi ile oğlu ikinci padişah Orhan Gazi’ nin de türbeleri bulunmakta. Ziyaretlerimiz sonrası yolumuz Bursa’ nın Ayasofya’ sı Ulucami... I. Beyazıd tarafından 1396-1400 yılları arasında yaptırılmış. İlk namazı, Yıldırım Beyazıt, Molla Fenari, Emir Sultan’ ın bulunduğu cemaate, Somuncu Baba’ nın kıldırdığı; ilk imamı, Mevlidin yazarı Süleyman Çelebi’ nin olduğu, daha birçok rivayete konu olan bu güzel Camii’ yi rehberimizin anlatımlarıyla geziyoruz.

Sonrası Koza Han’ da alışveriş için serbest zaman... 1491 yılında II. Beyazıt tarafından yaptırılan, Bursa şehrinin göz bebeği, Osmanlı' nın mirası, tarihin derin dokuları, doğallığın tadı, ipeğin zarafeti, Koza Han...

Serbest zaman sonrası buluşuyor ve öğle yemeği için Bursa’ nın ünlü İskender Kebabı’ nı tatmaya restoranımıza gidiyoruz (Ekstra).

Yemek sonrası Bursa’ nın bir diğer önemli değeri Emir Sultan’ ı ziyaret ediyoruz. Emir Sultan, Osmanlıların kuruluş devrinde Bursa’da yaşamış, İslam ve tasavvuf dünyasında tanınmış düşünce adamı… Aynı zamanda Sultan Yıldırım Beyazıt’ ın damadı…

Sonrası Yeşil Türbe ziyaretimizi yapıyoruz. Ve çok beğeneceğinizi umduğumuz PANORAMA 1326 Bursa’ nın Beylikten Cihan Devletine Uzanan Yolculuğu anlatan Fetih Müzesine gidiyoruz.

Gezilerimiz sonrası artık dönüş için yola çıkıyoruz. Gemlik, İznik, Adapazarı güzergâhını takip ederek gece saatlerinde buluşma noktalarımızda vedalaşıyoruz. Yeni gezilerimizde buluşmak dileğiyle. 

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1. İlk Gün Uludağ Kayak Merkezinde

Mangalda Köfte&Sucuk/Sınırsız İçecek İkramı

2. 5* Kervansaray Termal Otelde 1 gece Y.P. Konaklama

3. Otelde Açık Büfe 1 Sabah kahvaltısı

4. Otelde Açık Büfe 1 Akşam Yemeği

5. Araç İçi İkramlar

6. Lüks Araç İle Ulaşım

7. Zorunlu Seyahate Sigortası

8. Profesyonel Rehberlik Hizmeti

9. Milli Park Giriş Ücreti

10. Daloğlu Turizm Güvencesi

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. İlk Gün Cumalıkızık’ ta Yöresel Serpme Kahvaltı

2. Müze ve Ören Yeri Girişleri

3. Programda Belirtilmeyen Tüm Yemekler

4. Tüm Kişisel Harcamalar

Kısa Notlar:

1. Kış gezilerinde, Teleferik/telesiyej kullanımı, Kayak sporu, Lastik Bot ve kızak ile kaymak acentemizin sunduğu bir hizmet değildir. Dileyen misafirler ekstra olarak çevre tesislerinin imkanı olarak yararlanabilir. Etkinlikler tehlike içermektedir. Kaza ve yaralanma olabilir. Tüm mesuliyet kişi ve ebeveynlere aittir. Olabilecek kazalardan acentemiz sorumlu değildir.

2. Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaydı İle Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MBursa & Uludağ
Zonguldak (Saat)01:30
Bartın (Saat)24.00
Yol/Zaman340 km / 1 Gece Konaklamalı
Fiyat435,00 ₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 6619
  • Ürün Kodu: bursa-uludag
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 475,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: BURSA/ULUDAĞ