AYVALIK/CUNDA ADASI/KAZ DAĞLARI ASSOS/BEHRAMKALE/BOZCAADA TURU

Tamamlandı AYVALIK/CUNDA ADASI/KAZ DAĞLARI ASSOS/BEHRAMKALE/BOZCAADA TURU

AYVALIK /CUNDA ADASI/KAZ DAĞLARI

ASSOS-BEHRAMKALE/BOZCAADA  

28 Eylül-01 Ekim 2023

Tezmadra Hotel Burhaniye

2 Gece/3 Gün

Sonbaharın ılık havasında Ege’nin güzelliklerine yolculuğumuz... Kaz Dağlarının yemyeşil ormanlarından, Hasan Boğuldu’nun, Zeus Altarı’ nın Hikâyesine, Adatepe Köyünün eşsiz manzarasından, Ayvalık, Cunda Adası, Assos /Behramkale’ den, Bozcaada’ ya uzanan keyif dolu bir gezi sizleri bekliyor…

HAREKET: 28 Eylül 2023-Perşembe Akşamı…*Zonguldak/Merkez saat: 23.00 *Bartın/Merkez saat:  21.30 *Kdz. Ereğli/ÖZMAR saat: 23.50 *Düzce/Merkez saat: 01.00 *Sakarya/Merkez saat: 02.00

GÜZERGÂH: Zonguldak-Kdz. Ereğli-Düzce-Adapazarı-Bursa-Balıkesir/Ayvalık… Yaklaşık: 600 km.

1. GÜN: Sabah saatlerinde Burhaniye’ deki otelimiz Tezmadra’ ya ulaşıyoruz. Otelimizin restoranında EKSTRA olarak alacağımız sabah kahvaltımız sonrası, Ayvalık-Cunda Adası gezilerimiz başlıyor.

Ayvalık’ ın tarih ve deniz kokan sokaklarından sonra, 1964 yılında yapılan Türkiye’ nin İlk Boğaz Köprüsü’ nden geçerek Cunda Adası’ na gidiyoruz. Kurtuluş Savaşı’ nın İlk Asker Kurşunu burada atılmıştır. 29 Mayıs 1919 yılında adaya ayak basan Yunanlılara karşı koyan komutan Ali Bey Anısına, Cunda Adası’ na aynı zamanda Alibey Adası denilmekte...

Ada gezimiz sonrası gün batımının en şahane noktası Şeytan Sofrası’ na gidiyoruz. Eski bir lav birikintisi olan tepede, demir kafes içinde şeytana ait olduğu söylenen kocaman bir ayak izinden almakta adını… Ayvalık adalarına hâkim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrası’ ndan, gözünüzün alabildiğine geniş deniz manzarasına hayran kalacaksınız. Bol fotoğraflı anlar sonrası otelimize dönüş başlıyor. Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde… (Tezmadra Hotel/Burhaniye)

2. GÜN: Sabah otelimizde kahvaltımızı alıyoruz. Bu gün eğlence dolu saatler sizleri bekliyor. Homeros’ un İlyada’ sında “Bin Pınarlı İda” diye adlandırılan, İnsanı büyüleyen doğal güzellikleriyle birçok efsaneye ve mite konu olan, Türkiye' nin cennet köşesi, Dünyanın en yüksek oksijen oranına sahip olan bölgelerinden, Kaz Dağları’ na gidiyoruz. EKSTRA olarak yapacağımız “Kaz Dağları Cip Safari” gezimizle, hem muhteşem doğayı keşfedecek hem de çok çok eğleneceksiniz Kaz Dağları’ nın, Antik Truvalılarından, efsanevi aşk hikâyesine uzanan söylemlerini dinleyip, Sarı Kız Anıt Türbesi’ ni (Sarıkız Tepe (1726 m.) ziyaret edeceğiz.

Tozlu Yayla’ nın havasını koklayıp kısa yürüyüşler yapacağız. Güzel köyler göreceğiz belki kısa köy molası vereceğiz. Öğle yemeğimiz soğuk kumanya (Ücrete Dâhil) olarak verilecek (Zeytin-Peynir/Domates/İçecek). Mini bir piknik yapacağız. Günün sonunda keyif dolu anılarla otelimize dönüyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde… (Tezmadra Hotel/Burhaniye)

3. GÜN: Bu gün son günümüz ama gezmeye devam!!! Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrası bavullarımızı otobüsümüze yerleştirip, Assos/Behramkale’ ye doğru yol alacağız. Assos, efsanelere konu olmuş birçok uygarlığı bir arada yaşatmak için zamana karşı mücadele vermiş bir kent… Ünlü Athena Tapınağı burada…

Tüm Assos’ a hâkim tepeden, tanrıça Athena gibi Ege’ nin maviliklerini seyredeceğiz.  Ören yerine çıkan yokuş üzerinde, köylü kadınların evde ürettikleri çeşitli ürünleri sergileyip sattıkları tezgâhlardan alışveriş yapabilirsiniz.

Sonrası yolumuza devam ediyoruz. İstikamet Geyikli İskelesi… Yaklaşık 70 km... Sonra iskeleye ulaşıyoruz. Bozcaada’ ya geçeceğiz. Otobüsümüzden ayrılıyoruz ve feribot biletlerimizi alıyoruz (EKSTRA).

Feribot seyahatimiz yaklaşık 30 dk. sürecek. Adaya ulaştıktan sonra burada dileyen konuklarımız ile rehberimiz eşliğinde panoramik ada turumuzu yapacağız ve sonrası serbest zaman... Bozcaada: Türkiye' nin 3. büyük, Ege Denizi’nin ise Gökçeada’ dan sonra ikinci en büyük adasıdır. Ayrıca Çanakkale iline bağlı bir ilçe... Birçok medeniyet görmüş ada, Troya Savaşı’ nda üst olarak kullanılmış; Pers, Roma, Bizans ve 1455’ te Osmanlı hâkimiyetiyle bizim egemenliğimize geçmiş.

Tarihi dokusu yanında tatilcilerin vazgeçilmezi Ada gezimiz sonrası buluşma saatinde feribot iskelesine gidiyor ve ana karaya dönüyoruz. Otobüsümüz bizleri bekliyor. Artık dönüş zamanı. Sabah saatlerinde Zonguldak’ a ulaşıyoruz ve buluşma noktalarımızda vedalaşıyoruz. Yeni Gezilerimizde Buluşmak Dileğiyle... Gitmek İstediğiniz Her Yere BİZİMLE…

Ücrete Dâhil Hizmetler:

1. Otelimizde Y.P. 2 Gece Konaklama

2. Otelimizde Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı

3. Otelimizde Açık Büfe ya da Set Menü 2 Akşam Yemeği

4. Profesyonel Rehberlik

5. Zorunlu Seyahat Sigortası

6. Lüks Ulaşım Hizmeti-Araç İçi İkramlar

7. Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/A-8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. İlk Gün Otelde Alınacak Sabah Kahvaltısı

2. Öğle Yemekleri

3. Kaz Dağları Dolmuş Ücreti

4. Bozcaada Feribot Ücreti

5. Müze-Ören Yeri Girişleri  

BİLGİLENDİRME: DALOĞLU TURİZM, başta akaryakıt olmak üzere, otel rezervasyonları ve diğer hizmet alımları ile ilgili olarak fiyat değişikliği hakkını saklı tutar. Bu ve benzeri hususlarda oluşabilecek fiyat artışları, tur ücretine yansıtılacaktır.

*Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaydı İle Program Akışında Değişiklik Yapılabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MAyvalık/Cunda Adası/Kaz Dağları/Asos-Behramkale/Bozcaada Turu
Zonguldak (Saat)23:00
Bartın (Saat)21:30
Kdz. Ereğli (Saat)23:50
Düzce (Saat)01:00
Sakarya (Saat)02:00
Yol/Zaman600 km/2 Gece-3 Gün
Fiyat5400,00₺
Single Oda Farkı1900,00₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 10703
  • Ürün Kodu: ayvalık-cunda-adası-kaz dagları-behramkale-bozcaada
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 5.750,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: AYVALIK/CUNDA, ADASI/KAZ, DAĞLARI, ASSOS/BEHRAMKALE/BOZCAADA, TURU