ALAÇATI OT FESTİVALİ

Tamamlandı ALAÇATI OT FESTİVALİ

ALAÇATI OT FESTİVALİ

28/30 Nisan 2022

(Efe Boutique Hotel/Kuşadası)

(1 Gece/2 Gün)

Baharın en güzel zamanında Ege’ nin mis gibi havasını koklamaya gidiyoruz.

Toprağın sunduğu zenginliği, bin bir otla yapılmış geleneksel yemeklerin lezzeti ve muhteşem kokularının karıştığı atmosferiyle, her bahar, doğanın uyanışını festival heyecanı ile buluşturan muhteşem bir geziye hazır mısınız???

Ayrıca İzmir Tarihi Konak Meydanı’ nı adımlamak, Efes Antik Kenti’ nde zamanda yolculuk yapıp, Şirince Köyü’ nün keyifli sokaklarını keşfedip, Kuşadası’ nda akşamı karşılamak. Sığacık’ ın şirin sokakları, Çeşme Kalesi’ nden Ege’ yi resmedip, Alaçatı’ nın coşkusuna katılmak!!!

GÜZERGÂH: Zonguldak-Ereğli-Düzce-Adapazarı-İzmit-Bursa-Balıkesir-İzmir güzergâhını izleyerek… Yaklaşık: 685 km…

HAREKET: 28 Nisan 2023/Cuma akşamı… *Zonguldak/Merkez saat: 20.30 *Bartın/Merkez saat: 19.00 *Kdz. Ereğli/ÖZMAR saat: 21.20…          

1. GÜN/Cumartesi: İZMİR KONAK MEYDANI-SAAT KULESİ-TARİHİ ASANSÖR-KEMERALTI-EFES ANTİK KENTİ-ŞİRİNCE KÖYÜ-KUŞADASI

Güne nefis Akdeniz mutfağına özel sabah kahvaltımız (Ekstra) ile Başlıyoruz. İzmir Kordon’ da denize nazır restoranımızda yapacağımız kahvaltımız sonrası, rehberimiz eşliğinde İzmir Havasını solumaya başlıyoruz. Konak Meydanı, Saat Kulesi, Tarihi Asansör ve Kemeraltı Çarşısı gezilerimiz sonrası İzmir’ e veda ediyoruz.

Yaklaşık 80 km.’ lik yolumuz ile İzmir’ in Selçuk ilçesinde bulunan,  yapımı cilalı taş devrî M.Ö. 6000 yılına dayanan, dünya miras listesinde ki, Hristiyanlar tarafından da kutsal kabul edilen Efes Antik Kenti’ ni, profesyonel rehberimiz eşliğinde geziyoruz.

Sonrası gezimiz devam ediyor. Tarihi M.S 5. yy.’ a kadar dayanan, zamanında Rumların yaşadığı, tarihi kadar doğal güzellikleriyle de ünlü Selçuk ilçesine bağlı Şirince Köyü’ ne yolumuz... Bozulmamış doğası, eski Rum konakları ve evleri ile bolca yerel ürün alışveriş imkânı sunan köyümüzde vereceğimiz serbest zamanda yeni keşiflere dalacaksınız.

Öğle yemeği (Ekstra). Bu şirin köy gezimiz sonrası yaklaşık 30 km.’ lik mesafedeki, konaklama yapacağımız Kuşadası’ ndaki otelimize ulaşmak için yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde... Dileyen konuklarımız akşam Kuşadası merkezi keşfedip; marinada güzel fotoğraflar çekebilirler... (Efe Boutique Hotel/Kuşadası)

3. GÜN/Pazar: KUŞADASI-SIĞACIK-ÇEŞME-ALAÇATI-ZONGULDAK

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrası Kuşadası’ ndan ayrılıyoruz ve 90 km. yol alıyoruz. Önce Ege’ nin en şirin sokaklarının sahibi Sığacık’ ı geziyoruz. Tarihi 1500 yıllarına dayanan, Plajları, Kalesi ve Teos Antik Kenti ile tatilcilerin durak yeri şirin kasabanın, begonvillerle süslü sokaklarını, verilecek serbest zamanda gezebilirsiniz.

Sonrası Çeşme’ ye gidiyoruz. Yine, yaklaşık 90 km. yolumuz var.  Çeşmede ilk durağımız 1500’ lü yıllarda yapılmış olan Çeşme Kalesi olacak. Şehri düşmanlardan korumak maksadıyla yapılmış olan bu kale günümüze dek bozulmadan ayakta kalabilmiş. Çeşme’ de vereceğimiz serbest zamanda kaleyi, kale içinde bulunan Çeşme Müzesi‘ ni, Çeşme Marinası ve Çeşme Çarşısını gezerek alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca nefis Çeşme dondurmasını tatmayı unutmayınız.

Serbest zaman sonrası buluşma noktamızda toplanıp, aracımız ile Ot Festivali’ ne katılmak üzere Alaçatı’ ya doğru yol alıyoruz. Arnavut kaldırımlı sokakları, taş evleri, asma bahçeleri ve yel değirmenleriyle antik dönemde Agrillia adıyla anılan Alaçatı’ daki festival alanına ulaşıyoruz ve serbest zaman veriyoruz. 

Yerel giysiler giymiş halk, doğadan topladıkları çeşit çeşit otlarını araçlara yüklemiş kadınlar, Alaçatı’ lı antikacıların dizayn ettiği araçlar, Alaçatı’ lılar ve konuklar arasında bir cümbüşe hazır olun!!!

Festivale katılan yöre halkının ve profesyonel gurmelerin, otlarla yaptığı yöresel yemeklerle öğle yemeğimizi (ekstra) yiyebilir, stantları gezebilir bol bol alışveriş yapabilirsiniz. Müzikli, eğlenceli, rengârenk insanlar ve ılık bir ege günü, sizleri bekliyor.

Festival ziyaretimizin ardından önceden anlaştığımız saatte ve yerde buluşuyor, otobüsümüze binip Zonguldak’ a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 800 km.’ lik yolculuğumuz sonunda 01 Mayıs 2023/Pazartesi sabahın ilk saatlerinde Zonguldak’ a ulaşıyoruz ve siz değerli misafirlerimizi ile buluşma noktalarımızda vedalaşıyoruz. Yeni Gezilerimizde Buluşmak Dileğiyle... Gitmek istediğiniz Her Yere BİZİMLE…

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1. 1 Gece Otelde Y.P. Konaklama

2. Otelde Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği

3. Otelde Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı

4. Lüks Ulaşım Hizmeti-Araç İçi İkramlar

5. Zorunlu Seyahat Sigortası

6. Profesyonel Rehberlik

7. Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/A-8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. İlk Gün İzmir Kordon' da Sabah Kahvaltısı

2. Tüm Öğle Yemekleri

3. Müze ve Ören Yerleri Girişleri

*Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaydı İle Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MAlaçatı Ot Festivali
Zonguldak (Saat)20:30
Bartın (Saat)19:00
Kdz. Ereğli (Saat)21:20
Yol/Zaman685 km/1 Gece-2 Gün
Fiyat2500,00₺
Single Oda Farkı500,00₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 11584
  • Ürün Kodu: alacati-ot-fest
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 2.950,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: Daloğlu Turizm, İzmir, Alaçatı, Alaçatı Ot Festivali, Efes Antik Kenti, Çeşme, Alaçatı, Arnavut Kaldırımlı Sokaklar, Taş Evler, Asma Bahçeler, Yel Değirmenleri, Alaçatı Konak Meydanı, Saat Kulesi, Tarihi Asansör, Kemeraltı Çarşısı, Kemeraltı, Efes Antik Kenti-Şirince Köyü, Zonguldak, Bartın, Seyahat, Tur, Gezi, Eğlence, Daloğlu