AFYON/ŞUHUT/ZAFER YOLU/KOCATEPE ŞEHİTLİKLER

Tamamlandı AFYON/ŞUHUT/ZAFER YOLU/KOCATEPE ŞEHİTLİKLER

AFYON/Şuhut Turu

 27-28 Kasım 2021

(1 Gece 5* Oruçoğlu Termal Resort Hotel Konaklamalı)

HAREKET: 27 Kasım 2021-Cumartesi (Cuma’ yı Cumartesi’ ye bağlayan gece) Zonguldak/Merkez saat: 01.30 – Bartın/Merkez saat: 24.00 - Kdz. Ereğli/ÖZMAR saat: 02.15’ sizlere buluşuruz. Vee yolculuğumuz başlıyor.

GÜZERGÂH: Zonguldak- Kdz. Ereğli-Düzce-Sakarya-Bilecik-Kütahya-Afyon… Yaklaşık: 530 km…

1. GÜN: Gece yolculuğumuz sonrası Afyon Merkeze ulaşıyoruz. AFYONKARAHİSAR, tarihi M.Ö 3000 yıllarına dayanan, 26-30 Ağustos 1922 günlerinde “Büyük Taarruz Harekâtımızla, Kurtuluş Savaşı’ nın Kaderini Değiştiren Şehir... Burada (Ekstra) olarak alacağımız sabah kahvaltımız sonrası, 30 km.’ lik mesafedeki Afyon-Şuhut’ a ulaşıyoruz. 1151 m. rakımlı Şuhut ilçesi, Mustafa Kemal Atatürk’ ün ilk geçici karargâhını kurduğu yer...

Büyük Taarruz ve Başkomutan Meydan Muharebesi (26-30 Ağustos 1922)’ nde önemli yeri olan Şuhut’ ta; Taarruzun ilk çalışmalarının yapıldığı Büyük Taarruz Karargâhı, Atatürk Evi’ ni (24 Ağustos 1922/Perşembe günü, Mustafa Kemal Paşa, Büyük Taarruz’ un son hazırlık çalışmalarını burada yapmış ve "Anadolu ile dış dünya arasındaki bütün haberleşmenin kesilmesi" emrini bu konakta vermiştir) ve KOCATEPE’ ye ilk adımların atıldığı ZAFER YOLU’ nu göreceğiz.

Atatürk ve mahiyeti, bugünkü “Atatürk Konağı’ nda” 1 gece konakladıktan sonra, Şuhut ilçesinden Kocatepe’ ye 1922 Ağustosu' nun 25' ini 26' sına bağlayan gece hareket eder.

Komuta kademesi Başkumandan Mustafa Kemal Paşa, Fevzi Paşa ve İsmet Paşa' nın izlediği yol gece 12.30' da at ile Çakırözü Köyü' ne geçer ve buradan Kocatepe' ye çıkar. (Zafer Yolu) Kocatepe' ye ulaştığında askerlerin hazır olduğunu görünce saat 05:30' da "Ordular ilk hedefiniz Akdeniz; İleri!!!" diyerek BÜYÜK TAARRUZ’ u başlatır).

Duygu dolu Şuhut gezimiz sonrası, Afyon merkeze ulaşıyoruz. Tüm günün yorgunluğunu, sıcak suyun şifalı ellerinde, termal otelimizde konaklayarak; atacağız. Termal suyun keyfini doya doya çıkarıp dinlenmek için harika bir oteldeyiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde… (Oruçoğlu Termal Resort Hotel/5*/Afyon)

2. GÜN: Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası öğle saatlerine kadar otelimizin termal imkânlarında yararlanmaya devam ediyoruz. Saat: 12.00’ da odalarımızı boşalmış olarak aracımıza yerleşiyoruz. Şuhut’ tan at sırtında yapılan Zafer Yolculuğu’ nu aracımız ile tamamlıyor; KOCATEPE’ ye gidiyoruz. 

Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Paşa’ nın 26 Ağustos 1922’ de Kocatepe’ de Büyük Taarruz emrini vermesiyle birlikte, 26-27-28 ve 29 Ağustos 1922 tarihlerinde yaşanan büyük zaferin topraklarına...

Atatürk, Büyük Taarruz ‘un ilk safhasını burada tesis edilen karargâhından ve halen mevcut olan siperden bizzat sevk ve idare etmiş. Büyük Taarruz Şehitliği ve Mustafa Kemal Atatürk Anıtı, 1874 m. rakımlı KOCATEPE’ de bulunmakta (Yolun Açık Olması Durumunda Ziyaret Edeceğiz)...

Kocatepe ziyaretimiz sonrası Büyük Taarruz’ un izlerini takip etmeye devam edeceğiz. Afyon Karahisar Kalesi; 226 m. yükseklikteki volkanik bir kaya kütlesi üzerinde... M.Ö. 1350 yılında Hitit İmparatoru II. Murşil zamanında kullanılmış. 550 basamaklı bir merdiven kullanılarak ulaşılan kale, Hititler ’ den Osmanlı’ ya kadar uzanan uzun bir tarihin hikâyesinde ve şarkılarda yer alıyor.

Yüzbaşı Agah Efendi Şehitliği: 24 yaşındaki Yüzbaşı Agâh, Kalecik ve Kurtkaya bölgesinde 2500 kişilik düşman tümenine karşı, 150 kişilik askeriyle, ağır kayıplar verdirerek 101 Mehmetçik ile birlikte kendisi de şehit düşmüş bir yiğit!!!

Afyon Ulu Cami, Mevlevi Türbesi, Taşhan, Tarihi Afyon Sokakları görebileceğimiz yerler arasında olacak.

Afyon keşfimiz sonrası akşam saatlerinde dönüş yolculuğumuz başlıyor. Gece geç saatlerde buluşma noktalarımızda vedalaşıyoruz. Yeni gezilerimizde buluşmak dileğiyle... Gitmek İstediğiniz Her Yere BİZİMLE!!!

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1. 5* lı Oruçoğlu Termal Resort Hotel’ de 1 Gece Y.P. Konaklama

2. Otelimizde 1 Sabah Kahvaltısı ve 1 Akşam Yemeği

3. Lüks Otobüs İle Ulaşım

4. Profesyonel Rehberlik Hizmeti

5. Zorunlu Seyahat Sigortası

6. Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/A-8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. İlk Gün Sabah Kahvaltısı

2. Öğle Yemekleri

3. Müze ve Ören Yeri Girişleri

4. Tüm Özel Harcamalar

*Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaydı İle Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MAFYAN/Şuhut Turu
Zonguldak (Saat)01:30
Bartın (Saat)24:00
Kdz. Ereğli (Saat)02:15
Yol/Zaman530 km/1 Gece Konaklamalı
Fiyat850,00₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 3587
  • Ürün Kodu: afyon-suhut-zafer yolu-kocatepe-sehitlikler
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 925,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: AFYON/ŞUHUT/ZAFER, YOLU/KOCATEPE, ŞEHİTLİKLER