ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ

Tamamlandı ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ

ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ

TARSUS

25-27 Mart 2022

(1 Gece-2 Gün)

Akdeniz’ in Kıyısında, Çukurova’ nın Bağrında, Seyhan/Ceyhan Nehirlerinin Bereketli Ovalarının Şehri ADANA’ ya gidiyoruz. Lezzetli Kebapları, Sıcakkanlı İnsanları, Portakal Çiçeği Kokulu Rengârenk Karnaval Havasında, Tarihi ve Kültürel Güzellikleriyle, Adana’ ya Gidek mi???

Neolitik Dönemden Beri Kültürlerin Kaynaşma Noktası,  Büyük İskender ve Kleopatra’ nın Gözdesi, Yedi Uyurların İstirahat gâhı, Şelalesi, Humusu ve Nice Lezzetiyle Antik Kilikya’ nın Gözbebeği TARSUS Gezisi… Sizleri Bekliyor!!!

GÜZERGÂH: Zonguldak-Devrek-Ankara-Adana güzergâhını takip ederek… Yaklaşık: 620 km…

HAREKET: 25 Mart 2022 Cuma akşamı… Zonguldak/Merkez saat: 20.00 - Bartın/Merkez saat: 19.30 - Kdz. Ereğli/Eski Otogar saat: 19.00 - Devrek/Merkez saat: 20.45

1. GÜN/CUMARTESİ: ADANA-SEYHAN BARAJ GÖLÜ-TAŞKÖPRÜ-SABANCI CAMİİ-ADANA ULU CAMİİ-RAMAZANOĞULLARI KÜLLİYESİ-BÜYÜK SAAT KULESİ-ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI

Gece boyu süren otobüs yolculuğumuz sonrası, sabahın ilk saatlerinde Adana’ ya ulaşıyoruz. Seyhan Baraj Gölü manzaralı serpme kahvaltımızı alacağımız restoranımıza ulaşıyoruz.  Ekstra olarak alacağımız nefis kahvaltımızı yapıp bol bol fotoğraf çekiyoruz.

Sonrası, aracımız ile panoramik Seyhan Baraj Gölü turumuzu yapıyoruz. Bol görselli gezimiz sonrası ilk durağımız, Sabancı Merkez Cami... Sonrası Adana' nın simgesi durumda olan ve Seyhan nehri üzerinde kurulu bir Roma dönemi köprüsü, Taş Köprü’ deyiz.

Dünyanın en eski ve hala kullanılan az sayıda kalan köprülerden biri... Burada Güzel kareler çekiyoruz. Bir sonraki durağımız ise 16. yy.' dan kalma tarihi bir cami olan Adana Ulu Cami ve Ramazanoğulları Külliyesi’ ni gezip rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Osmanlı Devletinin en önemli devlet adamlarından Türk yazar şair ve Adana’ da Valilik yapmış Ziya Paşa’nın kabir ziyareti sonrası, Türkiye’ deki En Uzun saat kulesi olan Büyük Saat Kulesi' ni de fotoğraf albümümüze dâhil ediyoruz.

Güzergâhımız üzerinde bulunan Adana' nın Meşhur Cezerye-Tahin-Helva ürünlerinden hediyelik alışverişimizi yapmayı da unutmuyoruz. Öğle yemeği için Adana' nın Meşhur Kebapçılarında Ciğer veya Adana Kebap yemek üzere öğlen yemeği alacağımız restoranımıza geçiyoruz (Ekstra)

Yemek sonrası programımız içinde Kortej yürüyüşüne kadar yeterli boş vakit kalması durumunda, otelimize yerleşip biraz dinleniyoruz.

Sonrasında ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVAL alanına Kortej Yürüyüşü nü izlemek üzere, kortej başlangıç noktasına geçerek; sizleri burada serbest bırakıyoruz. Kortejde dans gurupları, sokak müzisyenlerine birçok kostümlü gruplar vb. yer alacak.

Akşam ise HALUK LEVENT Konseri’ ni Kaçırmayın!!! Tüm öğleden sonra ve gece serbest vakit… Doya doya karnavalın ve eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Akşam yemeği serbest vakitte (Ekstra)… Dinlenmek isteyen konuklarımız, otelimize dönebilir. Konaklama otelimizde… (Adana Park Royal Luxury Hotel/4*)

2. GÜN/PAZAR: ADANA-NUSRAT MAYIN GEMİSİ-SAİNT PAUL KUYUSU-TARSUS EVLERİ-KLEOPATRA KAPISI-DANYAL PEYGAMBER MAKAMI-ULU CAMİİ-KIRK KAŞIK BEDESTENİ-TARSUS ŞELALESİ-ASHAB-I KEHF (YEDİ UYARLAR) MAĞARASI

Sabah otelimizde erken saatlerde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ve Adana’ dan ayrılıyoruz. Tarsus’ a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 55 km. sonrası Tarsus’ u gezmeye başlıyoruz.

İlk durağımız Tarsus girişinde Tarsus Çanakkale Parkı Nusrat Mayın Gemisi Ziyareti... Çanakkale Zaferinde kuşkusuz büyük emeği var. Sonrası İncil’ de “Müjdeleyici olarak geçen, UNESCO listesindeki St. Paul Kuyusu... Tarihi Tarsus Evleri ni görerek yapacağımız yürüyüşümüz ile Makamı Şerif Camii, Hz. Danyal Peygamber Makamı’ nı ziyaret ediyoruz. Danyal Peygamber Babil Kralı II. Nebukadnesar (MÖ 605-562) zamanında yaşamış Yahudileri Babil esaretinde ilmi ve kehanetleriyle kurtarmış bir peygamber...

Sonrası Tarsus Ulu Camii ve Kırk Kaşık Bedesten Çarşısı gezisi ve alışveriş molamız sonrası,   Ashab-ı Kehf /Yedi Uyurlar ziyaretimizi yapmak için Tarsus/merkez’ den ayrılacağız.  

Yedi Uyurlar Mağarası ziyaretimiz sonrası artık geri dönüş yolculuğumuz başlayacak. Yaklaşık 740 km.’ lik Ankara-Zonguldak yolculuğu ile 28 Mart 2022/Pazartesi sabah saatlerinde Zonguldak’ a ulaşıyoruz ve buluşma noktalarımızda vedalaşıyoruz. Yeni Yollarda Buluşmak Dileğiyle... Gitmek İstediğiniz Her Yere BİZİMLE!!!

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler: 

1. Otelimizde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama

2. Lüks Ulaşım Hizmeti/Araç İçi İkramlar

3. Rehberlik Hizmeti

4. Zorunlu Seyahat Sigortası

5. Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/A-8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. İlk Gün Serpme Sabah Kahvaltısı

2. Akşam ve Öğle Yemekleri

3. Müze ve Ören Yerleri Girişleri

*Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaidesiyle, Program Akışında Değişiklik Yapılabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MAdana Portakal Çiçeği-Tarsus Turu
Zonguldak (Saat)20:00
Bartın (Saat)19:30
Kdz. Ereğli (Saat)19:00
Devrek (Saat)20:45
Yol/Zaman620 km/1 Gece-2 Gün
Fiyat1100,00₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 7151
  • Ürün Kodu: adana-portakal-cicegi-fest
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 1.350,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: ADANA, PORTAKAL, ÇİÇEĞİ, FESTİVALİ