KIBRIS TURU (590€)

Tamamlandı KIBRIS TURU (590€)

KIBRIS

5* VUNİ PALACE & CASİNO HOTEL

3 Gece/4 Gün

16-19 Ekim 2023

PEGASUS AIRLINES İle Uçuyoruz

Muhteşem Bir Kıbrıs Gezisi Sizleri Bekliyor

HAREKET: 15 Ekim 2023-Pazar’ ı Pazartesi’ ye bağlayan gece… *Zonguldak/Merkez saat: 23:59 *Bartın/Merkez saat: 22.30 *Kdz. Ereğli/ÖZMAR saat: 00.50…

GÜZERGÂH: Zonguldak’ tan-İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına (SAW)... Uçuş işlemlerimiz sonrası, Pegasus Airlines ile İstanbul (SAW)-Lefkoşa/Ercan Havaalanı (ECN) uçuşu ile Kıbrıs Ercan Havalimanı’ na (ECN) hareket ediyoruz.

Zonguldak-İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı (SAW) transferimiz ile yolculuğumuz başlıyor.  Havaalanı ulaşımı, biletleme, bagajların teslimi, yurtdışı çıkış işlemleri sonrası uçağımızda buluşuyor ve SAW Pegasus Hava Yolları, 06:00 uçuşu ile yaklaşık 1,5 saatlik uçak yolculuğu ile 16 Ekim 2023-Pazartesi sabah saatlerinde Lefkoşe/Ercan Havaalanı’ na iniş yapıyoruz.

1. GÜN: Lefkoşa Ercan Havaalanı’ nda bizi aracımız karşılıyor. Aracımıza yerleşip, GİRNE’ ye doğru yola çıkıyoruz. Şehir merkezinde, Rehberimiz ile buluşuyoruz. Hep birlikte sabah kahvaltısı alabileceğimiz restoranımıza gidiyoruz (Ekstra). (Teferruatlı bir kahvaltı sunumu yok. Kıbrıs kahvaltı seçeneği daha çok atıştırmalık hamur işleri ve çay/kahve şeklindedir)

Kahvaltı sonrası ilk günkü kültür turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler: Beylerbeyi Köyü ve Bellapais Manastırı (12. yy.’ dan kalma bir Katolik Manastırı’ dır. 1192 yılında Kıbrıs’ a gelen “Lüzinyanlar” tarafından inşa edilmiştir). Yavuz Çıkarma Plajı (Panoramik/Girne ile Alsancak arasındaki bölgede kalan Yavuz Çıkarma Plajı, Kıbrıs Barış Harekâtı başladığında Türk Silahlı Kuvvetlerinin adaya ilk adım attığı plaj)… Karaoğlanoğlu Şehitliği/Barış ve Özgürlük Müzesi/Girne Kalesi ve Eski Liman (Girne sahilinde yer alan kale, limana hâkim konumuyla Kıbrıs’ ın en güzel manzaralarından birini sunuyor. Kalenin tarihi Helenistik Roma devirlerine kadar uzanmakta)...

Gezilerimiz sonrası, Girne’ deki, denize sıfır konumdaki 5* lı Vuni Palace&Casino Hotel' e ulaşıyoruz. Odalarımıza yerleşiyoruz ve otelimizin deniz-havuz imkânlarından yararlanıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde...

2. GÜN:  Bu gün tüm gün otelimizdeyiz!!! Otelin HAVUZ-DENİZ-SPA olanaklarından yararlanabilirsiniz. Dileyen konuklarımız, 15 dk. Yürüyüş - 5 dk. araç ile ulaşım mesafesindeki Girne/Merkez gezisi yapabilirler. Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği Otelimizde...

3. GÜN: Sabah kahvaltımızı açık büfe olarak otelimizde alıyoruz. Bu gün dileyen konuklarımız tüm gün otel imkânlarından yaralanabileceği gibi, dileyen konuklarımızla ekstra olarak Otobüs İle Kültür Turu yapacağız (En az 20 katılımcı olması halinde yapılacaktır).

GİRNE’ den batı sahil yolu şeridini takip ederek ulaşacağımız Güzelyurt Bölgesi’ ne, Geçitköy olarak bilinen ve Türkiye’ den boru hattı ile getirilen suyun depolandığı Geçitköy Barajı’ na panaromik bir seyir yaptıktan sonra birinci uğrak yerimiz Çamlıbel Köyü’ nde askerin kontrolünde bulunan Mavi Köşk... (Giriş Ücreti Sadece Kredi Kartı İle Ödenebilmektedir).

Rum asıllı İtalyan vatandaşı, Paulo Pavilides’ in lüks villasına ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Mobilyaları, tabloları ve ilginç hikâye ve mimarisiyle görülmeye değer...

Daha sonra Kalkanlı Köyü’ nden geçerek Güzelyurt’ a ulaşıyoruz. Burada St. Mamas Manastırı ve İkon Müzesi’ ni daha sonra Kıbrıs’ ta yapılan kazılarda bulunan eski eserlerin bulunduğu Güzelyurt Doğa ve Arkeoloji Müzesi’ ni ziyaret ediyoruz.

Buradan Yedidalga Köyü ve en Eski Osmanlı Yerleşkesi LEFKE

Dönüş yolunda Kıbrıs Barış Harekâtı’ nın simgelerinden Pilot Cengiz Topel Anıtı’ nda fotoğraf molası sonrası otelimize ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde…

4. GÜN: Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrası otel çıkış işlemlerimizi yapıyor ve bizi bekleyen otobüsümüze valizlerimi yerleştiriyoruz. Son gün Kültür Turumuz için yola çıkıyoruz.

Lefkoşa Kuğulu Park’ ta aracımızdan ayrılıyor ve yürüyüşümüz başlıyor.  İlk olarak bizi Girne Kapısı karşılıyor (Lefkoşa surları içinde yer alan, 1567 yılında Venediklilerin yaptığı üç kapıdan biridir). Barbarlık Müzesi (Kuzey Kıbrıs' ın Lefkoşa ilçesinde bulunan ve Kanlı Noel olaylarını anan müzedir). Sonrası Dr. Fazıl Küçük Müzesi (Kıbrıs Türklerinin, RAUF DENKTAŞ' tan önceki önderi)…

Sonrası yürüyüşümüz devam ediyor. Asmaaltı Meydanı (Lefkoşa' da, ticaret ve konaklama merkezi olarak işlev görmüş tarihi bir meydan)...

Burada iki eski Osmanlı mirasını görüyoruz. Büyük Han’ da Kıbrıs kahvesi molası veriyoruz. Kumarcılar Hanı (Osmanlı döneminde inşa edilen 18 handan birisidir).

Meydanın hemen yanında Rum tarafına yaya geçişi olarak açılan, Lokmacı Sınır Kapısı’ nı gördükten sonra aracımıza doğru yürüyoruz. İstikamet GAZİMAĞUSA…

Mağusa’ daki turumuza dünyadaki sayılı ikon müzelerinden olan St. Barnabas İkon ve Arkeoloji Müzesini ziyaret ile başlıyoruz. Daha sonra St. Nicolas Katedrali olarak da bilinen Mağusa Cami’ sini ziyaret ediyoruz, aynı meydanda bulunan ve burada 3 yıl zindanda kalan Namık Kemal Zindanı’ nı görüyoruz.

Sonrası herkesin merak ettiği KAPALI MARAŞ BÖLGESİ… Marilyn Monroe' dan Sophia Loren' e birçok ünlü ismin ve Hollywood yıldızlarının da gözdesi, dönemin lüks otomobillerinin, en pahalı evlerinin, en iyi plajlarının 7 yıldızlı otellerin bulunduğu,  Türklerin Maraş; Yunanlıların Varosha ismini verdiği hayalet şehirdeyiz.

1974 öncesi Akdeniz' in en ünlü tatil merkezlerinden biri olan, 13 Ağustos 1974’ ten beridir kapalı tutulan, 8 Ekim 2020 den beri kıyı kullanımına açılan, asker kontrolündeki Kapalı Maraş Bölgesi’ nde yürüyüş yapıyoruz. Hayalet şehrin dramatik sokakları herkesin ilgisini çekiyor. 4 km. uzunluğundaki kum plajlı denizde ayaklarımızı dinlendiriyoruz.

Gezileri tamamladıktan sonra dönüş uçuşumuz için 19 Ekim 2023-Perşembe akşamüzeri saatlerinde Lefkoşa Ercan Havaalanı’ na doğru yola çıkıyoruz.

Uçuşumuz Pegasus Airlines ile 21:05 ECN Lefkoşa-SAW uçağı ile olacak. Yaklaşık 1.5 saatlik uçuş sonrası İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ na iniş yapıyoruz. Bagaj işlemlerimiz sonrası, bizi bekleyen Daloğlu Turizm’ in aracı ile Zonguldak’ a yolculuğumuz başlıyor.

Gece yarısından sonra 20 Ekim 2023-Cuma, Zonguldak’ ta buluşma noktalarımızda vedalaşıyoruz.  Gitmek İstediğiniz Her Yere Bizimle…

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1. 5* Otelimizde 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

2. Otelimizde Açık Büfe 3 Akşam Yemeği

3. Otelimizde Açık Büfe 3 Sabah Kahvaltısı

4. Pegasus Airlines ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW)-Ercan Havalimanı (ECN) Kıbrıs Gidiş/Dönüş Uçak Bileti

5. Araç İle 4 Havaalanı Transferi  (Zonguldak-İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) (2)/Kıbrıs Ercan Havalimanı (ECN)-Otel (2)

6. Daloğlu Turizm Araç İçi İkramları

7. Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/A-8388)  

8. Zorunlu Seyahat Sigortası

9. İlk Gün ve Son Gün Rehber Eşliğinde Kültür Turu

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. İlk Gün Kıbrıs’ ta Sabah Kahvaltısı

2. Müze ve Ören Yerleri Girişi

3. 3. Gün Kültür Turu (En az 20 Katılımcı Olması Halinde Yapılacaktır)

4. Tüm Öğle Yemekleri ve Yemeklerde Alınacak Tüm İçecekler

5. Tüm Otel Ekstraları

*Genel Tur kuralları, Tur Programı, Paket Tur Hizmet Sözleşmesi için www.dalogluturizm.com ziyaret ediniz.

*Ofis Yetkilisinden Tur Programı-Sözleşme-Gereken Evrak ve Bilgilendirmeleri Alınız.

*Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaydı İle Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

ÖNEMLİ BİLGİLER:

1. Araçta, Uçakta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.

2. Rezervasyon esnasında, kimliğinizde yazılı olan isim ve soy isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havaalanında check-in esnasında isimden kaynaklanan problemden ACENTAMIZ, DALOĞLU TURİZM değildir.

3. Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

4. Programda yazan uçuş saatleri belirtilen Havayollarından alınmıştır. DALOĞLU TURİZM, uçak saatlerinde olabilecek değişiklikten, rötardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb.) durumlar yüzünden uçuş iptallerinden sorumlu değildir.

5. Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile değişiklik yapılabilir.

6. Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

7. Turların kalkış tarihinden en az 48 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu, tekrar teyit edilir.

8. Ekstra belirtilen turlar kişi sayısının yeterli olması durumunda gerçekleşir.

9. Tur Programı, Zonguldak Daloğlu Turizm Kayıt Formu maddeleri bir bütündür.

10. Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, T.C. Kimlik no ibrazı şarttır. Acente bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

11. Uçaklı Turlarımız, 19-27-31-46 Kişilik Araçlarla Yapılır.

12. Gezi süresi 4 GÜN-3 GECE’ dir. Otel konaklaması 3 GECE’ dir. Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Zonguldak DALOĞLU TURİZM’ de saklıdır. Turun iptali durumunda DALOĞLU TURİZM iptali bizzat bildirmek zorundadır.

13. 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçük olabilir. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ek bank yatak veya 2 tekli yatak + 1 ek bank yataktan şeklinde olabilir. İlave yataklar, açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

14. KIBRIS’ a yeni tip fotoğraflı (Bebek ve Çocuklar Dâhil) ve Çipli Kimlik Kartlarıyla giriş yapılabilir. Eski tip, kırık, hasarlı nüfus cüzdanları kabul edilmez.

15. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile (……………. TL. Yurt dışı çıkış pulu/harcı alarak) geçiş yapılabilir. Pasaportunda Kıbrıs damgası bulunanlar Yunanistan’ a giriş yapamazlar.

16. İptal-İade ve değişiklik şartları; DALOĞLU TURİZM Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür.

17. Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur.

18. Ancak, katılımcı MUCBİR sebep göstermesiyle tur iptal ve iadesi sigorta tarafından sağlanabilmektedir. MUCBİR sebepler kapsamına ''ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı, birinci dereceden yakınının vefatı, katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi, katılımcının vefatı,'' gibi durumlar girmektedir. Gerekçe göstermeden yapılan iptaller, sigorta kapsamına girmemektedir.

19. 0-02 Yaş çocuk ücreti uçak alan vergisi, transfer ve seyahat sigortasına istinaden alınmaktadır.

20. Çocuk indirimleri sadece iki yetişkin yanında geçerlidir.

21. Yanında anne veya baba olmadan katılacak 18 yaş altı tüm çocukların noter onaylı MUVAFAKATNAME ile çıkış yapmaları gerekmektedir

22. Kıbrıs’ ta Türkiye telefon hatlarınız, YURTDIŞI ÜCRETLENDİRME kapsamındadır. Kredi kartı kullanımı için özel bir işleme gerek yoktur. Yurtiçi kullanımı ile aynı şekilde kullanılmaktadır.

23. Rezervasyon sırasında kaparo alınmaktadır: (200 €).

24. Uçak fiyatlarında, acentemiz yetkisi dışında hava yolları şirketi tarafından yapılabilecek fiyat değişiklikleri tur fiyatına yansıtılır. Tüm misafirlerimiz uçak şirketi tarafından yapılacak fiyat, saat değişikliği ya da her türlü değişiklik –iptal koşullarını kabul etmiş sayılır.

25. Grup sorumlusu ve rehber yönlendirmelerine ve yapılan bildirim ve duyurulara uymayarak bireysel davranışlar sonucu oluşabilecek geç kalma, gecikme, uçağı kaçırma vb. durumlarından acentemiz sorumlu değildir.  

 

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MKıbrıs Turu
Zonguldak (Saat)23:59
Bartın (Saat)22:30
Kdz. Ereğli (Saat)00:50
Yol/ZamanPegasus Havayolları İle Uçuş/3 Gece-4 Gün
Fiyat590,00€
Single Oda Farkı130,00€

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 12831
  • Ürün Kodu: kıbrıs-turu
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 19.450,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: KIBRIS, TURU, (590€)