BÜYÜK İTALYA VE BALKAN TURU

Tamamlandı BÜYÜK İTALYA VE BALKAN TURU

BÜYÜK İTALYA & BALKAN TURU

Otobüsle Doya Doya Gez/Gör/Eğlen!!!

29 Mayıs-08 Haziran 2023

(9 Gece/10 Gün)

*İTALYA ve 5 Balkan Ülkesi (Yunanistan-Slovenya-Hırvatistan-Sırbistan-Bulgaristan)

*(6 ÜLKE) 5 Gece İTALYA-1 Gece Feribot-1 Gece Hırvatistan-1 Gece Sırbistan Konaklamalı

*İtalya: Pompei, Roma, Vatikan, Pisa, Floransa, Siena, Milano, Venedik, Como Gölü, Portofino

*Slovenya: Blend Gölü, Ljublijana

*Hırvatistan: Zagreb

*Yunanistan: Selanik, Yanya

*Sırbistan: Belgrad

*Bulgaristan: Sofya

Tüm Gündüz Gezileri Dâhil-Konforlu Araç-Acente Yetkilisi Eşliğinde, Deneyimli Rehber ve Kaptan Farkıyla Güvenli Seyahat İmkânı

Hareket: 29 Mayıs 2023-Pazartesi akşamı… *Zonguldak/Merkez saat: 19.00 *Bartın/Merkez saat: 17.30 *Kdz Ereğli/ÖZMAR saat: 19.50…

Güzergâh: Ereğli-Düzce-Sakarya-İstanbul güzergâhını takip ederek; Yaklaşık: 600 km. sürecek İstanbul-İpsala Sınır Kapısı…

1. Gün: Zonguldak-İstanbul-İpsala

Gezimizin ilk günü, Zonguldak hareketi ile Tekirdağ üzerinden İpsala Gümrük Kapısı’ na varış... Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan' a giriş... Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe, Kavala üzerinden Selanik’ e varış!!!

2. Gün: Selanik-Igoumenitsa

Selanik Şehir Turu... Şehir turumuz esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan' ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında... Turumuzun en sonunda Ulu Önder Atatürk' ün Evini ziyaret ediyoruz.

Kısa bir dinlenme molası sonrası Selanik' in kafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp Yunanistan' ın meşhur kahvesi Frape' nin tadına bakıyoruz. Şehir turunun ardından serbest zaman... Rehberimizin belirttiği saatte buluşma ve Igoumenitsa Limanı’ na hareket… Yapılacak gümrük işlemlerini takiben, grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş hareket... Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir. 1 Gece Konaklama Feribot/Pulman Koltuk…

Not: Yunanistan-İtalya gece Feribot seyahatinde yolcularımıza tahsis edilen koltuk türü Uçak Tipi Pullman' dır. Feribot yolculuğunu özel kamarada geçirmek isteyen misafirlerimiz için; 1, 2, 3 veya 4 yataklı kamara tahsis etme imkânı müsaitlik durumuna göre vardır (Ekstra).

3. Gün: Bari(Brindisi)-Pompei-Roma

Gece boyu Adriyatik Denizi’ nde yapacağımız yolculuk sonunda Sabah saatlerinde İtalya’ nın Liman Kenti: Bari ya da Brindisi’ ye varışımızı takiben, otobüsümüz ile yol güzergâhımızdaki Antik Kent: POMPEİ Antik Kenti gezimizi gerçekleştireceğiz (Ekstra). UNESCO Dünya Mirası listesindeki POMPEİ, Vezüv Yanardağ’ ının eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüze dek eski halini en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden. Pompei’ de; 24 Ağustos 79 tarihinde yanardağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş ve 1599 yılında tesadüfen bulunan ve yapılan kazılarla büyük kısmı ortaya çıkarılan, dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, anfi tiyatro, şehir meydanı görülecektir. Ardından Napoli üzerinden İtalya’ nın başkenti Roma’ ya hareket ve varış. Otelimize yerleşme, serbest zaman... Geceleme otelimizde… (2 Gece: Roma/İtalya)

4. Gün: Roma-Vatikan: Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Roma Şehir Tanıtım Turunu gerçekleştiriyoruz. İlk durağımız KOLEZYUM… Gladyatörlerin dövüş arenası ve daha birçok hikâye... Sonrası dileklerimiz için Trevi Çeşmesi nam-ı diğer Aşk Çeşmesi... İspanyol Meydanı ve İspanyol Merdivenleri, ünlü marka mağazalar, kafeler, II. Ramses Dikilitaşı... Serbest zaman sonrası Popolo Meydanı’ na hareket ediyoruz.

Dünyanın en küçük II. Devleti VATİKAN… Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan, San Pietro Katedrali ve ünlü mimar Bernini' nin dizayn ettiği Venedik Meydanı’ nı görüyoruz.

Katoliklerin Ruhani Merkezi, uzun kuyruklardan fırsat bulursak Aziz Petrus Bazilikası’ nı ziyaret edeceğiz. Sonrası: 4 Nehir Çeşmesi, Navona Meydanı, Panteon’ u ziyaret ediyoruz. Serbest zaman akşam yemeği sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelinizde... (3. Gece: Roma/İtalya)

5. Gün: Roma-Siena-Floransa-Montecatini

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve grubumuzu bekleyen özel otobüsümüz ile Floransa’ ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde TOSCANA bölgesinin önemli tarihi şehri UNESCO Mirası: SİENA Turu muzu yapıyoruz. 

Etrüxlerden kalma tarihi ortaçağ sokaklarını gezerken günümüzden geçmişe bir zaman yolculuğu yapacağız. Siena Meydanı’ nı, Duomodi Siena Katedrali, Mancia Kulesi, Campo Meydanı ve Gotik Roman mimarisinden örnekler göreceklerimiz arasında... Sonrası İtalya Rönesans’ ının doğduğu, ünlü ressam ve heykeltıraşların yetiştiği, Toscana’ nın başkenti FLORANSA

Şehre varışın ardından, Floransa şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Bu turumuzda, Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, Senyörler Meydanı, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası Otelimize geçiş… Dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak, Bağ Bozumu Gecesi’ ne (Akşam Yemeği/Müzik/Eğlence) katılacağız. Geceleme otelimizde... (4. Gece: Montecatini/İtalya)

6. Gün: Montecatini-Pisa-Rapallo-Portofino-Milano

Otelde alınacak Sabah kahvaltısı sonrası Montecatini’ den ayrılıyoruz. Milano yönünde ilerliyoruz. İlk durağımız şehrin çan kulesi olarak inşa edilen ve eğikliği ile ünlenen PİSA Kulesi ve PİSA olacak. Mucizeler Meydanı, Katedral panoramik olarak görülecek yerler arasında. Pisa’ dan ayrılıyoruz ve İtalyan Rivierası boyunca seyahat ediyoruz.

Ligurya/Rapallo Sahil Kasabası’ nda ulaşıyoruz. Burada serbest zamanda dileyen konuklarımızla kısa bir otobüs ve sonrası keyifli vapur yolculuğu (Ekstra) ile 60’ lı yılların şarkılarından günümüze renkli ve hareketli yaşamıyla gelebilmiş PORTOFİNO’ ya gidiyoruz. Bu muhteşem saatler sonrası, Cenova üzerinden Alpler ve İtalya’ nın omurgası Apenin Dağları’ nı aşarak Milano’ ya ulaşıyoruz. Panoramik Şehir Turu ve akşam yemeği için serbest zaman sonrası, konaklama için otelimize geçiyoruz. (5. Gece:Milano ya da Çevresi/İtalya)

7. Gün: Milano-COMO Gölü-VENEDİK

Otelde alınan Sabah kahvaltısı ardından Milano’ dan ayrılıyoruz ve ülkenin doğal güzelliklerinden en ünlüsü Como Gölü’ ne doğru yola çıkıyoruz. Dünyaca ünlü isimlerin villaları ile çevrili, ülkenin 3. Büyük Gölü... Dileyen konuklarımızla ekstra olarak Como Gölü Tekne Gezisi yapabiliriz.

Harika saatler sonrası VENEDİK için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 350 km. yolculuğumuz... Denizlerdeki en büyük kuvvet, 13-14 yy.’ da sanatın ve ticaretin merkezi, Venedik Cumhuriyeti’ nin başkentine varıyoruz.

Vapurettolar ile yapacağımız kısa seyahat sonrası, Grand Kanala 45 kanal ile bağlı kentte gezimize, İtalyan krallığının kurucusu, Vittoria Emanuele II Anıtı ile başlayacağız. Ahlar Köprüsü, Dükler Sarayı, Aziz Marko Kütüphanesi sonrası Venedik’ in sembolü San Marko Meydanı’ na ulaşacağız. Dileyen konuklarımızla ekstra olarak Gondol Turu yapacağız. Sonrası geceleme otelimizde… (6. Gece: Venedik/İtalya)

8. Gün: Venedik-Blend Gölü-Ljubljana-Zagreb

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı ardından odaların boşaltılması Venedik’ ten ayrılış ve ZAGREB’ e doğru yol alıyoruz. Kısa süre sonra Slovenya’ dayız ve ilk durağımız başkent LJUBLJANA’ nın 50 km. kuzeybatısındaki, Avrupa’ nın en eski buzul göllerinden, doğal güzellik, BLEND GÖLÜ

Buradaki gezimiz sonrası, başkente dönüyoruz. Bir ortaçağ kenti keşfindeyiz. Kale-Üçlü Köprü-Preseren Meydanı-Kilise göreceğimiz yerler arasında...

Serbest zaman sonrası buluşma ve HIRVATİSTAN’ a doğru yola çıkıyoruz. Tuna Nehri’ nin en uzun kolu Sava Nehri kenarındaki başkent ZAGREB’ e ulaşıyoruz.  Ban Jelacic Meydanı-Çiftçi Pazarı Dolac Market-Meryem’ in Miracı-Zagreb Katedrali göreceğimiz yerler arasında…  Serbest zamanda alabileceğiniz akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde... (7. Gece: Zagreb/Hırvatistan)

9. Gün: Zagreb-Belgrad

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması, hareket ve Zagreb’ den ayrılış... Sırbistan/Belgrad’ a yol alıyoruz. Bol manzaralı uzun yolculuğumuz ve molalarımız sonrası akşam saatlerinde Belgrad’ a (Beyaz Şehir) ulaşıyoruz.

Sırbistan’ ın hem en büyük hem de başkenti Belgrad!!! Balkanların en eski yerleşim kentlerinden...

Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokollu Mehmet Paşa) Çeşmesi, Belgrad Galibi Heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri Müze, Saat Kapı ve Müzesi, Nebojsa Kulesi, Sava ve Tuna Nehirleri nin birleştiği nokta, Bayraklı Cami, Osmanlı’ ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafeleri ile ünlü Knez Mihalijova Sokağı, St. Sava Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı görülecek yerler arasındadır.

Serbest zamanda alabileceğiniz akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde... (8. Gece: Belgrad/Sırbistan)

10. Gün: Belgrad-Sofya-Kapıkule-İstanbul-Zonguldak

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması, hareket ve Belgrad’ tan ayrılıyoruz. Yolumuz Sofya/Bulgaristan… Başkent Sofya’ da yapacağımız panoramik turumuzda, Aleksander Meydanı’ nda, Katedral-İsimsiz Asker Anıtı-Ayasofya Kilisesi göreceğimiz yerler arasında...

Ünlü Vitoşka Caddesi’ nde vereceğimiz serbest zamanda öğle yemeği ve alışveriş yapabilirsiniz. Buluşma vakti sonrası Sofya’ dan ayrılıyor ve Filibe (Plovdiv) üzerinden Kapıkule’ ye ulaşıyoruz.

Gümrük işlemleri-Free Shop alışverişi sonrası İstanbul üzerinden sabah saatlerinde Zonguldak’ a ulaşıyoruz, buluşma noktamızda vedalaşıyoruz. Yeni Gezilerimizde Buluşmak Dileğiyle… Gitmek İstediğiniz Her Yere BİZİMLE!!!

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1. Otellerde 7 Gece OK Konaklama

2. Programda Belirtilen Tüm Şehir Ve Kültür Turları

3. Tüm Şehir Giriş Ücretleri, Turist Konaklama Vergileri

4. Tüm Otoban Check-Point ve Otopark Ücretleri

5. 2 Gece 4* Roma’daki Otelimizde Oda kahvaltı Konaklama

6. 1 Gece 4* Venedik-Trevisio’daki Otelimizde Oda kahvaltı Konaklama

7. 1 Gece 4* Pisa Cascina' daki Otelimizde Oda Kahvaltı Konaklama

8. 1 Gece 4* Milano’ daki Otelimizde Oda Kahvaltı Konaklama

9. 1 Gece 4* Zagreb’ deki Otelimizde Oda Kahvaltı Konaklama

10. 1 Gece 4* Belgrad’ taki Otelimizde Oda Kahvaltı Konaklama

11. 1 Gece Gemi’ de ATS-Pullman (Kabin İsteğe Bağlı)

12. Lüks Otobüs ile Ulaşım

13. Araç İçi Limitli Su İkramı

14. Profesyonel Türkçe Rehberlik ve Yerel Rehberlik Hizmetleri

15. Mesleki Sorumluluk Sigortası

16. DALOĞLU TURİZM Acente Yetkilisi Eşliğinde, TÜRSAB A-8388 Güvenceli Seyahat

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. Yurtdışı Çıkış Harcı Bedeli. Misafirler Tarafından İlgili Bankalara Yatırılır.

2. Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri ile Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler

3. Her Türlü Otel Ekstraları

4. Müze ve Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri

5. Gemide Alınan Sabah Kahvaltısı

6. Gemide Kabin Konaklama Farkı (İsteğe Bağlı)

7. Montecatini Şehrinde, Bağ Bozumu Gecesi: Akşam Yemeği/Müzik/Eğlence (40 €)

8. Venedik Gezisi ve Vapuretto Ücreti (15 €)

9. İsteğe Bağlı Venedik’ te Gondol Turu

10. İsteğe Bağlı Portofino-Tekne Ücreti Dâhil (15 €)

11. Como Gölü Gezisi (15 €)

12. Pompei Antik Kenti (15 €)

13. Schengen Vizesi ve Servis Hizmeti Ücreti (160 € - (Fiyatlarda Güncellemeler Olabilir) Geçerli Vizesi Olan veya Yeşil Pasaport Sahiplerine, Vize Gerekmemektedir.

14. Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 15 € (65 Yaş Üstü Yolculardan 30 € Alınır)

*Genel Tur kuralları, Tur Programı, Paket Tur Sözleşmesi ve Vize İşlemleri İçin www.dalogluturizm.com Ziyaret Ediniz

*Ofis Yetkilisinden Gerekli Evrak ve Bilgilendirmeleri Alınız

*Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaydı İle Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MBüyük İtalya Turu ve 5 Balkan Ülkesi
Zonguldak (Saat)19:00
Bartın (Saat)17:30
Kdz. Ereğli (Saat)19:50
Yol/Zaman9 Gece-10 Gün-6 Üke/29Mayıs-08 Haziran 2023
Fiyat850,00€
Single Oda Farkı250,00€

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 11091
  • Ürün Kodu: buyuk-italya-balkan-turu
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 18.500,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: BÜYÜK, İTALYA, VE, BALKAN, TURU