Tunceli/Munzur/Erzincan/Kemaliye/Amasya

İletişime Geçiniz Tunceli/Munzur/Erzincan/Kemaliye/Amasya

ERZİNCAN/TUNCELİ/ELAZIĞ/AMASYA

Girvelek/Pülümür/Munzur/Ovacık/Harput/Kemaliye

21-23 Mayıs 2021

(1 Gece ELAZIĞ Konaklamalı)

Doğunun Nadir Güzelliği, Gürül Gürül Akan Şelaleleri İle Yemyeşil El Değmemiş Muhteşem Doğası, Lezzetli Sofraları, Tarihi ve Kültürüne Yapılan Yolculuğumuza Davetlisiniz. BİR İlke Daha Birlikte Anı Yazmaya Hazır Mısınız???

1. GÜN

ERZİNCAN

Erzincan Ekşisu Mesire Alanı/Kahvaltı (Ekstra)

TUNCELİ

Pülümür (Panoramik Tur)

Ağlayan Kayalar

Kutu Deresi

Ovacık (Panoramik Tur)

Munzur Gözeleri ve Munzur Çayı

Pertek (Panoramik)

Keban Baraj Gölü Feribot ile geçiş

Pertek Kalesi (Panoramik)

ELAZIĞ Merkezde Konaklama

2. GÜN

ELAZIĞ Merkezden Hareket

KEMALİYE (Eğin)

Vali Recep Yazıcıoğlu Köprüsü

Apçağa Köyü

Mani Yolu

Lökhane

Kadıgölü

Taşyol

Karanlık Kanyon (Panoramik)

AMASYA (Panoramik Akşam Turu)

HAREKET: 21 Mayıs 2021-Cuma akşamı saat: 19.00’ da Zonguldak/Merkez acente önünden, saat: 18.30’ da Bartın/Merkez acente önünden, saat: 18.00’ da Kdz. Ereğli/Eski Otogar önünden, saat: 20.30’ da Karabük/Otogar önünden siz değerli konuklarımız ile hareket ediyoruz.

GÜZERGÂH: Zonguldak Merkez-Çaycuma Sapak-Yenice-Karabük-Tokat-Refahiye-Erzincan… Yaklaşık: 850 km…

1. GÜN: Sabah saatlerinde ulaşacağımız, Erzincan/Ekşisu Mesire Alanı’ nda, muhteşem doğada, güzel bir kahvaltı ile güne başlayacağız (Ekstra). Bu bölge şifalı sayılan doğal kaynak suları ile ünlü... Çeşmelerden akan suyun tadına da bakabilirsiniz.

Kahvaltımız sonrası yolculuğumuz Pülümür’ e doğru olacak. Tunceli/Pülümür’ü panoramik olarak görüp, yolumuz üzerindeki Pülümür Vadisi' nde bulunan Ağlayan Kayalar’ da kısa bir fotoğraf molası veriyoruz.

Sonrası Munzur Nehri’ nin en büyük kolunun oluşturduğu, “Tunceli’ nin Bodrumu” olarak manşetlere taşıdığı Kutu Deresi kenarında kısa bir fotoğraf molası veriyoruz.

Sonrası Tunceli/Merkezi ve Munzur Çayı’ nı panoramik olarak görerek Ovacık’ a ulaşıyoruz. Burada, öğle yemeğimizi alıyoruz (Ekstra).

Panoramik Ovacık Turu sonrası beklenen güzelliği görmeye gidiyoruz. Türkülere destan olan Munzur Dağları’ nın gölgesini takip ederek MUNZUR GÖZELERİ; 40 gözeden süzülen buz gibi sular, hikâyelere mazhar olmuş ve yöre halkınca kutsiyet kazanmış Munzur Suyu

Bir yandan inanç turizmi için gelen ziyaretçilerini, bir yandan da doğal güzelliklerini görmeye gelen gezginleri ağırlayan gözeler, bu sefer hikâyesine bizleri de ortak edecek.

Gezilerimiz sonrası Ovacık’ tan ayrılıyoruz ve size bir ilki daha yaşatmaya gidiyoruz. Pertek’ ten bineceğimiz feribotumuz ile Keban Baraj Gölü’ nde Tekne Seyahati yapıyoruz. Bu arada baraj gölü suları ile çevrili ada üzerindeki Pertek Kalesi’ nide panoramik olarak seyrediyoruz.

Bu eşsiz deneyim sonrası feribot ile Elazığ’ a ulaşıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde... (Windyhill Hotel & SPA (5*)/ELAZIĞ)

2. GÜN: Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrası Elazığ’ dan ayrılıyoruz ve yaklaşık 150 km.’ lik yolculuğumuz başlıyor. Erzincan/Kemaliye’ ye doğru yol alıyoruz. Kemaliye (EĞİN) denilince, akla ilk gelen büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün isminden esinlenerek buraya “Kemaliye” isminin verilmesi çok güzel ve anlamlı...

Kemaliye merkeze varmadan önce yol üzerindeki ilk durağımız: Filmlere konu olan, efsane Vali Recep Yazıcıoğlu Köprüsü... Köprününde, efsane Valimizinde hikâyesini rehberimizden dinleyeceğiz.

Sonrası, "Orada Bir Köy Var Uzakta" şiirini yazan, şair Ahmet Kutsi TECER' in köyü,  Apçağa Köyü’ nü ziyaret edeceğiz. Bu güzel köy ziyaretimiz sonrası Kemaliye/Merkeze ulaşıyoruz.

Kemaliye’ nin otantik ortamında birçok özel noktayı fotoğraflayacağız. Lökhane (Geçmişte saray sofralarının vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan lök tatlısı), Kadıgölü (Soğuk su kaynaklarıyla ve yeşilin her tonunu barından doğasıyla şehrin en huzurlu köşelerinden biri), insan azminin sonucu Taşyol (Dünyanın en zorlu yolları arasında gösterilen ve yapımı 132 yıl süren yolun hikâyesini unutamayacaksınız).

Sonrası panoramik Karanlık Kanyon (Dünyanın 2. Büyük Kanyonu) sayabildiklerimiz arasında... Öğle yemeğimizi ekstra olarak gezilerimiz esnasında alacağız. Kemaliye keşfimiz sonrası bu tarihi ve doğal güzellikleri kucaklamış ilçeye veda ediyoruz.

Dönüş istikametinde yolumuz Amasya’ ya!!! Yaklaşık 450 km. yol alacağız. Dönüş yolunda sizlere Panoramik olarak “Amasya’ nın Akşam Güzelliğini” resmettireceğiz. Yeşil Irmak kenarına sağlı sollu sıralanmış tarihi konakların ve binlerce yıllık Kral Kaya Mezarları’ nın ışıklandırılmış gölgelerinin yansımasını, Yeşil Irmak Nehri’ nin üzerinden bol bol fotoğraflayabileceksiniz.

Ve dolu dolu bir hafta sonu gezisinden anı heybelerimizi doldurmuş şekilde 24 Mayıs 2021/Pazartesi sabah saatlerinde buluşma noktalarımızda vedalaşacağız. Yeni Gezilerimizde Buluşmak Üzere...

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler: 

1. 1 Gece Y.P. 4*’ lı Otel Konaklama

2. Otelde 1 Sabah Kahvaltısı

3. Otelde Set Menü 1 Akşam Yemeği

4. Keban Baraj Gölü/Pertek Feribot Ücreti

5. 2020 Model Lüks Otobüs İle Ulaşım

6. Profesyonel Rehberlik Hizmeti

7. Zorunlu Seyahat Sigortası Daloğlu

8. Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/A-8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. İlk Gün Sabah Kahvaltısı

2.Tüm Öğle Yemekleri

3. Müze Girişleri

4. Tüm Özel Harcamalar

Not: Rehberimiz, Mücbir Sebepler Dışında Tüm Programı Gerçekleştirmek Üzere; Gezi Akışında Değişiklik Yapabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MTunceli/Munzur/Pülümür/Ovacık/Erzincan/Kemaliye/Amasya
Zonguldak (Saat)19:00
Bartın (Saat)18:30
Kdz. Ereğli (Saat)18:00
Karabük (Saat)20:30
Yol/Zaman850 km/1 Gece Konaklamalı
Fiyat800,00 ₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 2668
  • Ürün Kodu: tunceli-munzur-erzincan-kemaliye-amasya
  • Stok Durumu: İletişime Geçiniz
Tura Kalan Süre :
  • 925,00TL
  • 800,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: Tunceli/Munzur/Erzincan/Kemaliye/Amasya