Tunceli/Munzur/Erzincan/Kemaliye/Amasya

İletişime Geçiniz Tunceli/Munzur/Erzincan/Kemaliye/Amasya

ERZİNCAN/TUNCELİ/ELAZIĞ/AMASYA

Girvelek/Pülümür/Munzur/Ovacık/Harput/Kemaliye

05-07 Kasım 2021

(1 Gece Windy Hill Hotel Elazığ (5*) Konaklamalı)

Doğunun Nadir Güzelliği, Gürül Gürül Akan Şelaleleri İle Yemyeşil El Değmemiş Muhteşem Doğası, Lezzetli Sofraları, Tarihi ve Kültürüne Yapılan Yolculuğumuza Davetlisiniz. BİR İlke Daha Birlikte Anı Yazmaya Hazır Mısınız???

1. GÜN                                                                                            

ERZİNCAN

Erzincan Ekşisu Mesire Alanında Kahvaltı (Ekstra)

Girlevik Şelalesi

TUNCELİ

Pülümür (Panoramik Tur)

Tunceli Merkez

Tunceli Cem Evi Ziyareti

Kutu Deresi

Ovacık (Panoramik Tur)

Munzur Gözeleri ve Munzur Çayı

Pertek (Panoramik)

Keban Baraj Gölü Feribot ile geçiş

Pertek Kalesi (Panoramik)

ELAZIĞ Merkezde Konaklama

2. GÜN

ELAZIĞ Merkezden Hareket

Harput Kalesi

KEMALİYE (Eğin)

Vali Recep Yazıcıoğlu Köprüsü (Panoramik)

Apçağa Köyü

Mani Yolu

Lökhane

Kadıgölü

Taşyol

Karanlık Kanyon (Panoramik)

AMASYA

Panoramik Akşam Turu

HAREKET: 05 Kasım 2021-Cuma akşamı, Zonguldak/Merkez saat: 19.30, Bartın/Merkez saat:19.00, Kdz. Ereğli/ÖZMAR saat: 18.30, Karabük/Terminal: 21.00’ de sizlerle buluşuyoruz.

GÜZERGÂH: Zonguldak Merkez-Çaycuma Sapak-Yenice-Karabük-Tokat-Refahiye-Erzincan… Yaklaşık: 850 km.

1. GÜN: Sabah saatlerinde ulaşacağımız, Erzincan/Ekşisu Mesire Alanı’ nda, muhteşem doğada, ekstra olarak alacağımız kahvaltımızla güne başlayacağız. Bu bölge şifalı sayılan doğal kaynak suları ile ünlü... Çeşmelerden akan suyun tadına da bakabilirsiniz.

Kahvaltımız sonrası Erzincan’ ın doğal güzelliği Girlevik Şelalesi’ ne gideceğiz. Gürül gürül akan şelale fotoğraflamalarımız sonrası, yolculuğumuz Pülümür’e doğru olacak. Tunceli/Pülümür’ ü panoramik olarak görüp, yolumuz üzerindeki Pülümür Vadisi' nde bulunan Ağlayan Kayalar da kısa bir fotoğraf molası veriyoruz.

Sonrası Munzur Nehri’ nin en büyük kolunun oluşturduğu, “Tunceli’nin Bodrum’u” olarak manşetlere taşıdığı Kutu Deresi kenarında kısa bir fotoğraf molası veriyoruz.

Daha sonra Tunceli/Merkez’ de Cem Evi ziyaretimizi yapacağız. Ekstra alacağımız öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Bu arada kısa bir Tunceli merkez turu atabiliriz.

Yemek sonrası, yine güzel bir yolculuk başlıyor. Munzur Çayı’ nı panoramik olarak görerek Ovacık’ a ulaşıyoruz. Ovacık turu sonrası beklenen güzelliği görmeye gidiyoruz. Türkülere destan olan Munzur Dağları’ nın gölgesini takip ederek Munzur Gözeleri; 40 gözeden süzülen buz gibi sular, hikâyelere mazhar olmuş ve yöre halkınca kutsiyet kazanmış; Munzur Suyu...

Bir yandan inanç turizmi için gelen ziyaretçilerini, bir yandan da doğal güzelliklerini görmeye gelen gezginleri ağırlayan gözeler, bu sefer hikâyesine bizleri de ortak edecek.

Gezilerimiz sonrası Ovacık’ tan ayrılıyoruz ve size bir ilki daha yaşatmaya gidiyoruz. Pertek ’ten bineceğimiz feribotumuz ile Keban Baraj Gölü’ nde tekne seyahati yapıyoruz.

Bu arada Baraj Gölü suları ile çevrili ada üzerindeki Pertek Kalesi’ ni de panoramik olarak seyrediyoruz. Bu eşsiz deneyim sonrası feribot ile Elazığ’ a ulaşıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde... (Windy Hill Hotel (5*)/Elazığ-Merkez)

2. GÜN: Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrası Elâzığ Harput Kalesi’ ne çıkıyoruz. Buradaki ziyaret ve molamız sonrası yaklaşık 150 km.’ lik yolculuğumuz. Erzincan/Kemaliye’ ye doğru yol alıyoruz. Kemaliye (EĞİN) denilince, akla ilk gelen büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün isminden esinlenerek buraya “Kemaliye” isminin verilmesi...

Yol üzerinde, panoramik olarak, filmlere konu olan, efsane Vali Recep Yazıcıoğlu Köprüsü görüyoruz. Sonrası, "Orada Bir Köy Var Uzakta" şiirini yazan, şair Ahmet Kutsi Tecer' in köyü,  Apçağa Köyü’ nü ziyaret edeceğiz.

Bu güzel köy ziyaretimiz sonrası Kemaliye merkeze ulaşıyoruz. Kemaliye’nin otantik ortamında birçok özel noktayı fotoğraflayacağız. Lökhane (Geçmişte Saray Sofralarının Vazgeçilmez Lezzetleri Arasında Yer Alan Lök Tatlısı), Kadıgölü, Mani Yolu

Sonrası insan azminin sonucu Taşyol (Dünyanın En Zorlu Yolları” Arasında Gösterilen ve Yapımı 132 Yıl Süren Yolun Hikâyesini Unutamayacaksınız).

Sonrası panoramik Karanlık Kanyon (Dünyanın II. Büyük Kanyonu) sayabildiklerimiz arasında. Öğle yemeğimizi ekstra olarak gezilerimiz esnasında alacağız.

Kemaliye keşfimiz sonrası bu tarihi ve doğal güzellikleri kucaklamış ilçeye veda ediyoruz. Dönüş istikametinde yolumuz Amasya’ ya!!! Yaklaşık 450 km. yol alacağız.

Dönüş yolunda sizlere Panoramik olarak “Amasya’ nın Akşam Güzelliğini Resmettireceğiz”. Yeşil Irmak kenarına sağlı sollu sıralanmış tarihi konakların ve binlerce yıllık Kral Kaya Mezarları’ nın ışıklandırılmış gölgelerinin yansımasını, Yeşil Irmak Nehri’ nin üzerinden bol bol fotoğraflayabileceksiniz.

Ve dolu dolu bir hafta sonu gezisinden anı heybelerimizi doldurmuş şekilde, Pazartesi sabah saatlerinde buluşma noktalarımızda vedalaşacağız. Yeni Gezilerimizde Buluşmak Üzere… Gitmek İstediğiniz Her Yere BİZİMLE!!!

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler: 

1. 1 Gece Windy Hill Hotel Elazığ’ da Y.P. Konaklama

2. Otelde 1 Sabah Kahvaltısı

3. Otelde Set Menü 1 Akşam Yemeği

4. Keban Baraj Gölü Pertek Feribot Ücreti

5. Lüks Otobüs İle Ulaşım

6. Profesyonel Rehberlik Hizmeti

7.  Zorunlu Seyahat Sigortası

8. Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/A-8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. İlk Gün Sabah Kahvaltısı

2.Tüm Öğle Yemekleri

3. Müze Girişleri

4. Tüm Ekstra Etkinlikler

Not: Rehberimiz, Mücbir Sebepler Dışında Tüm Programı Gerçekleştirmek Üzere; Gezi Akışında Değişiklik Yapabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MTunceli/Munzur/Pülümür/Ovacık/Erzincan/Kemaliye/Amasya
Zonguldak (Saat)19:30
Bartın (Saat)19:00
Kdz. Ereğli (Saat)18:30
Karabük (Saat)21:00
Yol/Zaman850 km/1 Gece Konaklamalı
Fiyat800,00 ₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 3458
  • Ürün Kodu: tunceli-munzur-erzincan-kemaliye-amasya
  • Stok Durumu: İletişime Geçiniz
Tura Kalan Süre :
  • 925,00TL
  • 800,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: Tunceli/Munzur/Erzincan/Kemaliye/Amasya