SAFRANBOLU (Safran Hasadı Başlıyor)

Tamamlandı SAFRANBOLU (Safran Hasadı Başlıyor)

SAFRANBOLU

Safran Hasadı Başlıyor

16 Ekim 2021/Cumartesi

(Günübirlik)

Safranbolu… Nadir Bir Bitki Olan Safran’ dan Alır Adını...

Estetiğin yansıması güzel evler... “Dünya Kenti” ününe kavuşturmuş ve UNESCO tarafından “Dünya Miras Listesi’ ne alınmış, müze kent!!!

HAREKET: 16 Ekim 2021/Cumartesi günü sabah saat: 07.30’ da Zonguldak-Merkez, saat: 07.00’ da Bartın-Merkez, saat: 06.30’ da Kdz. Ereğli/ÖZMAR önünde siz değerli konuklarımız ile buluşuyoruz.

GÜZERGÂH: Bakacakkadı-Yenice-Karabük güzergâhını takip ederek; yaklaşık 110 km...

*Yenice Ihlamur Terasta Serpme Sabah Kahvaltısı

*Safranbolu Yörük Köyü (Sipahi Konağı Gezisi)

*Safran Tarlası Hasat Ziyareti

*Ters Ev (Ekstra)

*Kristal Cam Teras (Ekstra)

*İncekaya Su Kemeri/Tokatlı Kanyonu (Panoramik)

*Tokatlı Kanyonu/Zipline (Ekstra)

*Safranbolu Lokumcusu/Alışveriş

*Safranbolu Eski Çarşı Gezisi

Sabah hareketimiz sonrası yaklaşık 1,5 saat sonra, muhteşem manzaraya karşı kahvaltı keyfi yapabileceğiniz Yenice Ihlamur Teras’ a ulaşıyoruz. Burada alacağımız serpme kahvaltı sonrası dileyen konuklarımız dev salıncaklara binebilir, bolca fotoğraf çekebilirler (Ekstra). Kahvaltımız sonrası ilk gezi noktamıza, Safranbolu Yörük Köyü’ ne doğru yol alacağız.

Burada tüm gezimiz boyunca bize eşlik edecek ve değerli anlatımlarıyla katkı sunacak rehberimizle buluşuyoruz. Yörük Köyü; Safranbolu’ ya 11 km. uzaklıkta bir “Müze Köy”… Safranbolu gibi özgün mimarisini korumuş, eski bir Bektaşi Köyü ve ünlü Sopranomuz Leyla Gencer’ in baba ocağı... Burada otantik köy havasını soluyarak bol bol fotoğraf çekeceğiz. Dileyen konuklarımız Ekstra olarak Sipahiler Konağı’ nı gezerken Filiz Teyze’ nin eğlenceli yorumlarıyla bol bol gülümseyecek.

Sonrası Gıda, boya ve kimya sanayinde kullanılan ve gramı ile ücretlendirilen, ağırlığının 100 bin katı sıvıyı boyayan Safran Çiçekleri Hasadı’ nı görebilmek için Safran Tarlası’ na gidiyoruz.

Önce tarla sahibinden minik bir bilgilendirme alacağız. Sonrası muhteşem koku ve renkteki safran tarlasını, toprağına zarar vermeden, küçük gruplar halinde, gezeceğiz. Dileyen konuklarımız sepetlerini koluna takıp hasada yardımcı olabilir. Dileyen konuklarımız burada safran ürünlerinden de satın alabilir.  

Bu muhteşem deneyim sonrası, dünyanızı ters çevirecek “Ters Ev” ziyaretimizi Ekstra olarak yapacağız. Bol bol tersine fotoğraflarınız olacak!!!

Sonrası rotamız Kristal Cam Teras... Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 m. yükseklikte ve 11 m. genişliğinde yapılan Kristal Teras (Cam Seyir Terası), 75 ton ağırlığı taşıyabiliyor. Cam Seyir terasında, muhteşem vadi manzarasını izleyebilirsiniz (Ekstra).

Veee hemen yanı başındaki Zipline (Ekstra)… 110 m. yüksekliği ile Türkiye’ nin en yükseği!!! Adrenalin tutkunu konuklarımızdan dileyenler ekstra olarak bu heyecanı yaşayabilir.

Aktiviteli anlarımızı tamamladıktan sonra kısa bir yürüyüş ile İncekaya Su Kemeri’ ni göreceğiz. Mimari değer taşıyan ve ilk inşa tarihi tartışmalı olan bu eser, Sadrazam İzzet Mehmet Paşa tarafından yenilenen eserlerden biri. 116 metre uzunluğundaki su kemeri yerden yaklaşık 60 metre yükseklikte... 

Cam Seyir terasında vadi manzarasını izledikten sonra Safranbolu/Merkez’ e gidiyoruz. Eski Safranbolu gezimiz başlamadan, Safranbolu’ nun ünlü Lokum merkezlerinden birine misafir oluyoruz. Burada bir yandan yöreye özel soğuk gazoz ikramımızı yudumlarken bir yandan da Safranbolu’ yu sinevizyon gösterisi ile izliyor ve dinliyoruz. Sonrası dileyen konuklarımız birçok çeşit lokum ve tatlı hakkında bilgi alarak alışverişlerini yapabilecekler.

Alışveriş sonrası Eski Safranbolu’ yu adım adım gezmeye başlıyoruz. Safranbolu’ nun özelliklerini ve ruhunu yansıtan sokaklardan geçip Demirciler Manifaturacılar Semerciler Bakırcılar ArastalarınıCinci Hanı ve Hamamını ve Köprülü Mehmet Paşa Camii’ ni ve avlusundaki Güneş Saati’ ni geziyoruz.

Gezilerimiz sonrası öğle yemeği (Ekstra) ve alışveriş için serbest zaman vereceğiz.

Sonrası buluşma noktamız ve saatimizde toplanıyoruz. Artık dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Aynı güzergâhı izleyerek Akşam saatlerinde Zonguldak’ a ulaşıyoruz ve buluşma noktamızda vedalaşıyoruz. Yeni Gezilerimizde Buluşmak Dileğiyle

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:                                                                               

1. Sabah Serpme Köy Kahvaltısı                                                             

2. Safran Hasadı İçin Tarla Ziyareti                                                                                                            

3. Lüks Otobüs İle Ulaşım                                          

4. Rehberlik Hizmeti

5. Zorunlu Seyahat Sigortası

6. Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/A-8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. Müze, Ters Ev, Kristal Teras, ZipLine vb. Girişleri

2. Öğle Yemeği

3. Tüm Özel Harcamalar

* Daloğlu Turizm, Tüm Programı Gerçekleştirmek Kaidesiyle, Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MSafranbolu (Safran Hasadı)
Zonguldak (Saat)07:30
Bartın (Saat)07:00
Kdz. Ereğli (Saat)06:30
Yol/Zaman110 km/Günübirlik
Zonguldak (Fiyat)150,00₺
Bartın (Fiyat)150,00₺
Kdz. Ereğli (Fiyat)160,00₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 1098
  • Ürün Kodu: safranbolu
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 175,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: SAFRANBOLU, (Safran, Hasadı, Başlıyor)