PAMUKKALE TERMAL TATİL/SALDA GÖLÜ

Tamamlandı PAMUKKALE TERMAL TATİL/SALDA GÖLÜ

PAMUKKALE TERMAL TATİL

Pamukkale Travertenleri

Hierapolis Antik Kenti&Salda Gölü

2 Gece 5* PAM THERMAL HOTEL CLINIC/SPA Konaklamalı

14/17 Ekim 2021

(2 Gece Konaklamalı)

Pam Termal Otel Pamukkale' nin Karahayıt bölgesinde, ormanla kaplı dağların eteğinde yer alan beş yıldızlı termal bir tesistir!!! Otelde konaklayan misafirlerimiz Pamukkale' nin beyaz travertenlerini meydana getiren kaplıca suyundan, Kleopatra Havuzu denilen antik havuzdan yararlanabildikleri gibi Karahayıt' ın ünlü Kırmızı Travertenlerini meydana getiren ve otel bünyesinde bulunan Kırmızı Su Havuzlarından doğrudan yararlanabilmektedirler. Tesisten çıkan termal kaynağın oluşturduğu ve otelin sınırlarında yer alan Doğal Kırmızı Travertenler hayranlık uyandırıcıdır.

HAREKET: 14 Ekim 2021-Perşembe akşamı, saat: 22.00’ da Zonguldak/Merkez - saat 20:30’ da Bartın/Merkez - saat: 22:50’ de KDZ. Ereğli/ÖZMAR - saat: 00.00’ da Düzce/Merkez - saat:01.00’ da ise Sakarya/Merkez’ de buluşuyor ve siz değerli konuklarımız ile yola çıkıyoruz.

GÜZERGÂH: Tüm misafirlerimiz ile birlikte; Düzce-Adapazarı-Kütahya üzerinden Denizli/Pamukkale takip ederek; yaklaşık 660 km. sürecek yolculuğumuza başlıyoruz.

1. GÜN:  Sabah kahvaltımızı yol üzerindeki restoranımızda alıyoruz (Ücrete Dâhil). Sonrası Sabah saatlerinde PAM THERMAL HOTEL CLINIC&SPA’ya ulaşıyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra otelimizin tüm termal imkânlarından faydalanmaya başlıyoruz.

Otelimiz, bulunduğu bölge olarak kırmızı suyu ile meşhur olup, Sodyum, bikarbonat, sülfat, kalsiyum, magnezyum, karbondioksit, demir içerikli, kaynağı 58 derece sıcaklığında termal havuzları ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi ile Türkiye' nin ender otellerinden bir tanesidir. Özel jakuzisi bulunan termal havuzunu kullanıp rahatlayabilir, masaj, Türk hamamı, termal su banyosu ve köpük banyosu gibi imkânlarından faydalanabilirsiniz.

Ayrıca dışarıda da açık termal sıcak havuz da mevcut... Termal havuzun yorgunluğunu otelimizin ikramı olan beş çayı ile atıyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Otelimizde… (1. Gece Konaklama)

2. GÜN: Sabah açık büfe kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra tüm gün otelimizin termal imkânlarından yararlanacağız. Dileyen konuklarımız otel dışı gezinti ve alışverişe çıkabilir. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde… (2. Gece Konaklama)

3. GÜN: Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılış işlemlerimizi yaparak, rehberimiz eşliğinde gezilerimize başlıyoruz. Dünya da eşi benzeri bulunmayan, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ nde yer alan, ikinci doğal sit alanımız, sanatçı suyun binlerce yılda inşa ettiği, 2300 yıldır farklı coğrafyalardan insanların şifa bulmaya geldiği,  Pamukkale Travertenleri’ ni gezeceğiz.

Kalabalıklaşan ve betonlaşan şehirlerden sonra doğal ve organik bir oluşum içerisinde yürümek, Ne Stres Bırakacak ne de Tasa ve Dert!!! 

Ardından Antik Kutsal Şehir Hierapolis’ i gezeceğiz. M.Ö. 3 yy.’ da kurulan, Arkeoloji literatüründe “Holy City” yani Kutsal Kent olarak adlandırılan bir Firigya kenti...

Kurucusu Bergama Kralı, adını ise karısı Amazonlar kraliçesi Hieradan dolayı, Hierapolis olarak almış. 2013 yılında yapılan kazılarla ortaya çıkarılan Ploutonion Kutsal Alanı (Cehennem Kapısı) ile ilgili antik hikâyeyi dinlediğinizde tarihin o sahneleri canlanacak gözlerinizde...

Agorası, tiyatrosu, tapınakları ve daha birçok tarihi dokuyu görme fırsatımız olacak. Ve Günün Sorusu? Dünyada 23 yüzyıllık tarihi içinde, yüzülebilen başka kaç yer vardır acaba? Hierapolis kentindeki Antik Havuz, nam-ı diğer Kleopatra Havuzu en kaçırılmaması gereken deneyimlerimizden olacak. Gezi ve dileyen konuklarımız için yüzme molamız sonrası, Denizli-Acıpayam üzerinden dönüşe geçiyoruz.

Yolda Türkiye’nin Maldivleri “Salda Gölü ”ne uğrayacağız. “MARS’I MERAK EDEN SALDA’YA GİTSİN” denilecek kadar iddialı, 1880 m. yüksekteki 184 m. derinlikte, 44 km. çevresi olan, ülkemizin en derin mavisi, dünyanın en temiz göllerinden bir krater gölü…

Suları camgöbeğinden başlayıp, en derin yerlerde çivit mavisine çalan volkanik bir çanak... İddia ediyoruz gözleriniz daha önce böyle bir turkuazı seyretmedi. Bu muhteşem görseli hafızalarınıza ve fotoğraf karelerinize ekleme fırsatını kaçırmayacağız.

Moladan sonra Afyon-Kütahya-Adapazarı-Düzce üzerinden gece geç saatlerde Zonguldak’ a ulaşıyoruz ve acentemiz önünde vedalaşıyoruz. Yeni Gezilerimizde Buluşmak Dileğiyle…

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1. Otelimizde 2 Gece Y.P. Konaklama

2. Otelimizde Açık Büfe 2 Akşam Yemeği

3. Otelimizde Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı

4. İlk Gün Yolda Alınacak Sabah Kahvaltısı

5. Lüks Otobüs İle Ulaşım

6. Zorunlu Seyahat Sigortası

7. Profesyonel Rehberlik Hizmeti

8. Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/A-8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. Müze ve Ören Yerleri Girişi

2. Tüm Öğle Yemekleri

3. Tüm Özel Harcamalar

*Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaydı İle Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MPamukkale-Salda Gölü Termal Tatil
Zonguldak (Saat)23:30
Bartın (Saat)22:00
Yol/Zaman660 km/2 Gece Konaklamalı
Fiyat1.000,00 ₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 5491
  • Ürün Kodu: pamukkale-termal-tur
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 1.175,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: PAMUKKALE, TERMAL, TATİL/SALDA, GÖLÜ