ORTA AVRUPA TURU (800€) Kurban_Bayramı_Tatiline_Özel

7 Gece/9 Gün ORTA AVRUPA TURU (800€) Kurban_Bayramı_Tatiline_Özel

ORTA AVRUPA TURU

OTOBÜSLE 5 ÜLKE-5 BAŞKENT-7 GECE/9 GÜN

16/24 Haziran 2024

KURBAN BAYRAMI TATİLİNE ÖZEL

BULGARİSTAN/SOFYA-SIRBİSTAN/BELGRAD-AVUSTURYA/VİYANA

ÇEK CUMHURİYETİ/PRAG-MACARİSTAN/BUDAPEŞTE

1. Gece Konaklama:

17.06.2024 Pazartesi

Belgrad Ya Da Novi Sad/Sırbistan

2. Gece Konaklama:

18.06.2024 Salı

Budapeşte/Macaristan

3. Gece Konaklama:

19.06.2024 Çarşamba

Budapeşte/Macaristan

4. Gece Konaklama:

20.06.2024 Perşembe

Prag/Çek. Cumhuriyeti

5. Gece Konaklama:

21.06.2024 Cuma

Prag/Çek. Cumhuriyeti

6. Gece Konaklama:

22.06.2024 Cumartesi

Viyana/Avusturya

7. Gece Konaklama:

23.06.2024 Pazar

Belgrad/Sırbistan

Tüm Gündüz Gezileri Dâhil-Araç İçi İkramları-Konforlu Araç

Acente Yetkilisi Eşliğinde Deneyimli Rehber ve Kaptan Farkıyla Güvenli Seyahat İmkânı

HAREKET: Kurban Bayramı’ nın 1. Günü Akşamı/16 Haziran 2024-Pazar… *Zonguldak/Merkez saat: 17.30 *Bartın/Merkez saat: 16.00 *Kdz. Ereğli/ÖZMAR saat: 18.15…

GÜZERGÂH: Zonguldak-Ereğli-Alaplı-Düzce-Sakarya-İzmit-İstanbul güzergâhını izleyerek… Kapıkule Sınır Kapısı, Yaklaşık: 595 km…

1. GÜN: İstanbul-Edirne üzerinden Kapıkule sınır kapısı, gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyoruz. Sofya' ya varışımızı takiben şehir turumuz başlıyor. Panoramik şehir turunda St. Nedelya Kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Banya Başı Cami, görülecek yerler arasında…

Ardından Yolculuğumuz Sırbistan-Belgrad’ a (Beyaz Şehir) ulaşıyoruz. Kentin tarihi katedrali olan Aziz Sava Kilisesi’ ni, Tarihi Meydanları’ nı, 1999’ da NATO Kuvvetlerince yapılan bombardımanın bugün de izlerini taşıyan Askeri Binalarını, Bakanlıklar ve Elçilikler Binalarını, Eski Kraliyet Sarayını, Sırbistan Parlamentosunu, Ulusal Müze ve Tarihi Terazi Çeşmesi’ ni göreceğimiz panoramik turumuzu yapıyoruz.

Sonrasında, yürüyüş turumuza başlıyor ve eski kentin Tuna ve Sava Nehirleri nin birleşme noktasına hâkim olarak kurulmuş kalesini ziyaret ediyoruz. Leopold ve Zindan Kapıları’ nı, Tuna Nehri ve Sava Nehirleri’ nin buluştuğu noktayı, Büyük Savaş Adası’ nı, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi’ ni, Damat Ali Paşa Türbesi’ ni, Açık Hava Silah Müzesi’ ni ve Fransa’ ya Şükran Anıtı’ nı göreceğimiz yürüyüş turumuzun sonunda, BELGRAD’ ın “İstiklal Caddesi” özelliğini taşıyan Mihailova Caddesi’ nde gezinti, alışveriş için serbest zaman veriyoruz. (1. Gece O.K. Konaklama: Sırbistan/Belgrad ya da Novi Sad.)

2. GÜN: SIRBİSTAN-MACARİSTAN/BUDAPEŞTE:

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltımız sonrası Sırbistan ‘dan ayrılıyoruz ve Budapeşte’ye (Macaristan) doğru yol alıyoruz. Avrupa Birliğinin Schengen Bölgesine girmek üzere pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayarak, Orta Avrupa coğrafyasında, MACARİSTAN topraklarına ulaşıyoruz. Keyifli bir yolculuğun ardından, 145 yıl Osmanlı yönetiminde kalan, 1873 yılında Budin ve Peşte’nin birleşmesi ile ortaya çıkan ülkenin başkenti BUDAPEŞTE’ye ulaşıyoruz. Önce, şehrin ve ülkenin tarihinde önemli yer tutan, kentin ve Tuna Nehrinin muhteşem manzaralarını izleyebileceğimiz, Gellert Tepesine çıkıyoruz. Rehber anlatımlarının ardından, serbest zaman verdikten sonra panoramik olarak yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. Şehrin ortasından geçen Tuna Nehri üzerindeki Tarihi Köprüleri, Opera Binasını, Kraliyet Sarayını, kentin sembol yapısı olan mimarlık şaheseri Parlamento Binasını, şehri süsleyen tarihi meydanları, bulvarları ve ülkenin tarihine yön vermiş önemli kişilerin heykellerini görerek, Kahramanlar Meydanına ulaşıyoruz. Tarihi meydanda, Milenyum Anıtı ve Macar kahramanlarına ait heykelleri, rehberimizin anlatımları eşliğinde gördükten sonra, otelimize gidiyoruz. Arzu eden misafirlerimizle, isteğe bağlı ve ekstra olarak düzenlenecek Yemekli Macar-Çigan Gecesi için otelimizden ayrılıyoruz. İki saat sürecek programın ardından otelimize dönüyoruz. (2. Gece O.K. Konaklama: Macaristan/Budapeşte)

3. GÜN: BUDAPETE-ESTERGON-VİSEGRAD-SZENTENDRE-BUDAPEŞTE:

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından, Estergon & Szentendre Turumuza çıkıyoruz. İlk durağımız hem Macar, hem de Osmanlı tarihi açısından özel önem arz eden, Tuna’ nın “muhafızı” Estergon Kalesi’ dir. 1543 yılında Kanuni Sultan Süleyman komutasındaki Osmanlı ordusu tarafından zapt edilen Estergon Kalesi’ ni ve üzerine inşa edilen MACARİSTAN’ ın en büyük kilisesi ünvanına sahip Esztergom Bazilikası’ nı ziyaret ediyoruz.

Sonrası Tuna’ nın en güzel manzaraları ile doğudan gelen orduları durdurmak amacıyla inşa edilmiş olan Vişegrad Kalesi’ ni görüyoruz. MACARİSTAN’ ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkânına sahip olacağımız Szentendre Sanatçılar Köyü’ ne ulaştığımızda, rehberimizden ilgili anlatımları dinliyor ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz.

Buluşmamızın ardından, Szentendre’ den ayrılıyor, ünlü Margit Adası’ nı ve Köprüsü’ nü görerek; Budapeşte şehir merkezinde Buda Kalesi’ ne çıkıyoruz. Şehrin mimari harikalarından olan tarihi Matthias Kilisesi’ ni ve Balıkçılar Burcu’ nu ziyaretimizi takiben, kentin en ünlü ve canlı caddesi olan Vasi Caddesi’ nde gezintisi için serbest zaman veriyoruz.

(3. Gece O.K. Konaklama: Macaristan/Budapeşte)gerçekleştiriyoruz. Turumuzun sonunda, otelimize dönüyoruz. ’ muzuTuna Nehri Tekne Turu olarak düzenlenecek bir saatlik ekstraArzu eden misafirlerimizle, isteğe bağlı ve

4. GÜN:  BUDAPEŞTE-BRNO-PRAG/ÇEK CUMHURİYETİ:

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Prag için yola çıkıyoruz. Macaristan’ dan ayrılarak, Slovakya/Bratislava güzergâhından geçerek, ÇEK CUMHURİYETİ’ ne giriyoruz.  Başkent PRAG’ dan sonra ikinci büyük şehri olan BRNO üzerinden, yolda verilecek uygun ihtiyaç ve yemek molalarıyla, "Altın Şehir", "Masal Şehri", "Şehirlerin Anası" ve "Avrupa'nın Kalbi" gibi isimlerle anılan PRAG’ a varıyoruz.

Panoramik şehir turun sonrasında, otelimize yerleşiyor ve kısa bir dinlenmenin ardından, programımıza gece turunu da içerecek şekilde kesintisiz devam etmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Kısa bir panoramik turun ardından, Bohemya Krallarına, Kutsal Roma-Germen İmparatorlarına ve Çekoslovakya Cumhurbaşkanlarına ev sahipliği yapan Prag Kalesi’ ne ulaşıyor ve kaleden eski kent meydanına kadar, adım adım yapacağımız Prag Şaheserleri Turumuza başlıyoruz.

Eski Kraliyet Sarayı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Başpiskoposluğunun merkezi ve şehrin katedrali olan, 1344 yılında yapımına başlanan ve inşası altı yüz yıl süren, pek çok kral ve kraliçenin taç giyme törenine ev sahipliği yapan St. Vitus Kilisesi’ ni görerek programımıza devam ediyoruz.

Simyacılar Sokağı, St. George Kilisesi, Malá Strana (Küçük Mahalle) bölgesi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan, üzerinde 30 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, Johannes Kepler’in Evi, 15. yüzyılda inşa edilen, üzerinde 12 Havari ile şovlar gerçekleştirilen tarihi Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır.

Yürüyüş turumuzu takiben yemek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. ÇEK CUMHURİYETİ’ nin en gözde ürünlerinden olan göz alıcı Granat ve Bohemya Kristalleri özellikle ilginizi çekecektir.

Yeniden buluşmamızın sonrasında, arzu eden misafirlerimizle, isteğe bağlı ve ekstra olarak düzenlenecek Yemekli ve Show Programlı Muhteşem Ortaçağ Gecesi programımızı gerçekleştiriyoruz. Programımızı tamamlayarak otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Prag’daki otelimizde… (4. Gece O.K. Konaklama: Çek Cumhuriyeti/Prag)

5. GÜN: PRAG-KARLOVY VARY-PRAG:

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından, 18. ve 19. yüzyıllarda Avrupa sosyetesinin gözdesi meşhur şehri, KARLOVY VARY’ ye gidiyoruz. Burada önce, ATATÜRK’ ün 1918’ de tedavi için geldiği dönemde kaldığı Rudolf’ s Hof otelini görerek başlıyoruz.

Kentin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş muhteşem konakları, her yıl düzenlenen Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali' ne ev sahipliği yapan tarihi Grand Pupp Oteli, Çar Petro, Goethe, Beethoven gibi dünya değerlerinin kaldıkları evleri görerek, termal galerileri ziyaret ediyoruz.

Turumuzun ardından verilecek serbest zamanda, Çek geleneksel lezzetlerini tatma ve kristal, porselen, granat ve kehribar taşlarının yanı sıra diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş yapma imkânına sahip oluyoruz.

Turumuzu tamamlıyor ve akşam erken saatlerde otelimize dönüyoruz. Geceleme PRAG’ da otelimizde, arzu eden misafirlerimizle, isteğe bağlı ve ekstra olarak düzenlenecek Yemekli Vltava Nehri Tekne Turu için otelimizden ayrılıyor ve kent merkezine geçiyoruz. İki saat sürecek tekne turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. (5. Gece O.K. Konaklama: Çek Cumhuriyeti/Prag)

6. GÜN: PRAG-CESKY KURUMLOV-HALLSTATT-VİYANA: Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, ilk ziyaretimizi yaklaşık 180 km. mesafedeki bir ortaçağ kasabası olan Cesky Kurumlov... Çek Cumhuriyetinin değerli bir mücevheri aynı zamanda UNESCO tarafından dünya mirasları listesinde...

Artık Çek Cumhuriyeti sınırlarına veda ediyor, AVUSTURYA’ ya giriş yapıyoruz. Yaklaşık 210 km.’ lik yolculuğumuz sonrası Avusturya Salzkammergut Göller Bölgesi’ nde Salzburg ve Graz şehirleri arasında konumlanmış Hallstatt’ a gidiyoruz.

Nefes kesen manzaralarıyla Avrupa’nın en eski yerleşim yerlerindendir. Hallstatt doğal güzelliği yani sıra 7000 yıla varan geçmişiyle de tarihi yönü olan bir kasabadır. UNESCO tarafından 1997 yılında korunma altına alınmıştır. Gezimiz sonrası tekrar yola çıkıyoruz ve yaklaşık 300 km. sonrası, VİYANA’ daki otelimize yerleşiyoruz. (6. Gece O.K. Konaklama: Avusturya/Viyana) 

7. GÜN VİYANA-BUDAPEŞTE-BELGRAD: Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, Habsburg Hanedanlığı’ nın 640 yıllık iktidarına sahne olmuş, dev bir imparatorluğun merkezi olan VİYANA’ yı geziyoruz. Müzik, mimarlık, resim ve heykelin kalbi olan, Dünya Savaşlarının zorlu günlerine zarafetinden bir şey kaybetmeyerek direnen ve Gotik, Rönesans, Barok, Rokoko, Neo-Klasik ve Art Nouveau sanat akımlarının benzersiz bir sentezini sunan, uzun bulvarlarıyla adeta bir açık hava müzesi olan şehirde panoramik bir tur yapıyoruz. Bristol Hotel, Devlet Opera Binası, Maria Theresia Meydanı, Sanat Tarihi Müzesi, Doğa tarihi Müzesi, Parlamento, Belediye Sarayı (Rathaus) ve Viyana Üniversitesi’ ne ait muhteşem yapılar ile Hoffburg Sarayı göreceğimiz yerler arasında...

Gezimizin ardından Viyana’ dan ayrılıyor, Macaristan dâhilinde Budapeşte, Macaristan-Sırbistan Sınır Kapısı’ na ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben, Avrupa Birliği’ nin Schengen Bölgesi’ nden çıkıyor ve SIRBİSTAN’ a giriyoruz. Yolculuğumuzun ardından BELGRAD’ a ulaşıyoruz.  (7. Gece O.K.  Konaklama: Sırbistan/Belgrad)

8. GÜN SOFYA-EDİRNE-ZONGULDAK: Sabah otelimizde alacağımız kahvaltısının ardından, ZONGULDAK’ a hareket ediyoruz Belgrad, Niş, Pirot, Sofya, Plovdiv, Svilengrad yolunu takip ederek kapıkule sınır kapımıza ulaşıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ve Freeshop alışverişi için serbest zamanın ardından Türkiye’ye geçiyoruz. Yaklaşık, 730 km. sonra İstanbul’ dayız.  24.06.2024 Pazartesi Zonguldak’ a varıyoruz

İsteğe Bağlı Orta Avrupa Eğlence Programları:

*İsteğe Bağlı Macar Gecesi Turu (40 €): Yemekli-Limitsiz Şarap İkramlı Macar Gecesi; şehrin gerek mimarisi, gerekse dekorasyonu ile en otantik restoranlarından birinde gerçekleştirilmektedir. Meşhur Macar Gipsy Orkestrası’ nın müzikleri eşliğinde, Macar mutfağının geleneksel tatlarından oluşan yemeğimizin ve geleneksel kıyafetlerle yapılacak Macar danslarının tadını çıkaracağımız programımız iki saat sürecektir.

*İsteğe Bağlı, Tuna Nehri Tekne Turu (25 €): Budapeşte, başarılı gece aydınlatması ile dünyanın önde gelen şehirlerindendir. Avrupa’ nın en güzel nehir turlarının başında gösterilen Tuna Nehri Tekne Turumuz, muhteşem gece manzaraları ve ilgili anlatımlar eşliğinde, özel tekne ile ve bir içki/içecek servisiyle gerçekleştirilecektir. Bu keyifli turumuz 1 saat sürecektir.

*İsteğe Bağlı, Ortaçağ Gecesi Turu (55 €): Yemekli, Limitli İçkili, Show Programlı Ortaçağ Gecesi, tarihi restoranda gerçekleştirilmektedir. Hem yemeğimizin hem de zengin görsel şovların tadını çıkaracaksınız. Masalsı ortaçağ atmosferi yaklaşık iki buçuk saat sürecek

*İsteğe Bağlı, Vltava Nehri Tekne Turu (35 €): Şehri tam ortasından ikiye bölen ve kente hayat veren kanallarıyla ünlü Vltava Nehri. Açık büfe yemekli ve limitli içkili turumuzda, şehrin gece aydınlatmalarıyla sunduğu muhteşem görüntüler sizleri bekliyor. Kanallardan geçerken teknemizin havuzlar içerisinde yükselme ve alçalmalarını heyecan verici. Charles Köprüsü altından geçerken dilek tutmayı unutmayın. Turumuz iki saat sürecektir.

Fiyatlara Dâhil Olan Hizmetler:

1. 4* ya da 5* Otellerde 7 Gece Oda Kahvaltı Konaklama

2. Otellerde Alınacak 7 Sabah Kahvaltısı

3. Programda Belirtilen Tüm Şehir ve Kültür Turları

4. Karlovy Vary/Estergon/Visegrad/Szentendre Cesky Kurumlov/Hallstatt Özel Turları

5. Novi Sad ya da Belgrat’ ta Otelde 1 Gece Konaklama

6. Viyana’ da Otelde Otelde 1 Gece Konaklama

7. Budapeşte’ de Otelde 2 Gece Konaklama

8. Prag’ da Otelde 2 Gece Konaklama

9. Belgrat’ ta Otelde 1 Gece Konaklama

10. Ülke-Şehir Giriş ve Turist Konaklama Vergileri

11. Lüks Otobüsü İle Ulaşım Hizmeti-Araç İçi İkramlar

12. Tüm Otoban-Check Point ve Otopark Ücretleri

13. Türkçe Rehberlik ve Yerel Rehberlik Hizmeti

14. Daloğlu Turizm Acente Yetkilisi Eşliğinde Güvenli/Güvenceli Seyahat (TÜRSAB/A-8388)

Fiyatlara Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. Schengen Vizesi ve Servis Hizmeti Ücreti 180€ (Geçerli vizesi olan veya YEŞİL PASAPORTA VİZE YOKTUR)

2. Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası… 15€ (65 Yaş Üstü Yolculardan 30€)

3. Yurtdışı Çıkış Harç Bedeli (150 TL) - (Misafirler Tarafından Turdan Önce İlgili Bankalara Yatırılır)

4. Programda İsteğe Bağlı Olarak Gerçekleştirilecek, Eğlence Paketi (20 Kişiye Ulaşması Durumunda Yapılabilir)

5. İlk Gün Kahvaltı/Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri

6. Rehber ve Kaptan Bahşişi (10€)

7. Her Türlü Kişisel Harcamalar, Otel Ekstraları, Bahşişler ve Müze Ören Yerleri Girişler

*Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaydı İle Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

*Genel Tur Kuralları, Tur Programı, Paket Tur Sözleşmesi ve Vize İşlemleri İçin www.dalogluturizm.com Adresini Ziyaret Ediniz. Ofis Yetkilisinden Gerekli Evrak ve Bilgilendirmeleri Alınız.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MOrta Avrupa Turu (Kurban Bayramı Tatiline Özel)
Zonguldak (Saat)17:30
Bartın (Saat)16:00
Kdz. Ereğli (Saat)18:15
Yol/Zaman5 Ülke-5 Başkent-7 Gece- 9 Gün/16-24 Haziran 2024
Fiyat800€
Single Oda Farkı250€

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 1993
  • Ürün Kodu: ORTA AVRUPA TURU (800€) Kurban_Bayramı_Tatiline_Özel
  • Stok Durumu: 7 Gece/9 Gün
Tura Kalan Süre :
  • 29.000,00TL
  • 26.400,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: ORTA, AVRUPA, TURU, (800€), Kurban_Bayramı_Tatiline_Özel