MISIR TURU (1330€)

Tamamlandı MISIR TURU (1330€)

MISIR

İSKENDERİYE-KAHİRE-HURGADA-LUKSOR

01-07 Mart 2024

5 Gece Konaklamalı 6 Gün

Tarihin İzlerinde 4 Muhteşem Şehir-Gizemli Piramitler-Nil Nehri-Kızıl Deniz

Yemekli Nil Nehri Tekne Turu ve Eğlencesi DÂHİL

Yemekli Orange Island (Giftun Adası Portakal Koyu) Tekne Turu DÂHİL

Luksor Krallar/Firavunları Vadisi Gezisi DÂHİL

TÜM GEZİLER/YEMEKLER (Sabah/Öğle/Akşam)/MÜZE GİRİŞLERİ VE ŞEHİR VERGİLERİ DÂHİL

2 GECESİ HURGADA’DA 5* DENİZE SIFIR (KIZIL DENİZ) OTELDE HERŞEY DÂHİL KONAKLAMA

HERŞEY DÂHİL MUHTEŞEM MISIR SİZLERİ BEKLİYOR…

HAREKET: 01 Mart 2024-Cuma*Zonguldak/Merkez saat: 16.30 *Bartın/Merkez saat: 15.00 *Kdz. Ereğli/ÖZMAR Önü saat: 17.10…

GÜZERGÂH: Zonguldak- Kdz. Ereğli-Düzce-Sakarya-İzmit-İstanbul (SAW)

1. GÜN ZONGULDAK-İSTANBUL-İSKENDERİYE: 01 Mart 2024 Cuma, Zonguldak-Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali transfer yolculuğumuzu yapıyoruz. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının PC632 tarifeli seferi ile 23.55’de İskenderiye’ ye hareket... (Uçuş yaklaşık 2 saat sürmekte. Türkiye-Mısır yerel saati arasında 1 saat fark bulunmakta… Mısır 1 saat gerimizde!!!) Mısır Yerel saat ile 01.30’ da Borg El Arab İskenderiye Havaalanı’ na varış Otele check-in işlemlerimizin ardından odalarımıza yerleşiyoruz. (1. Gece Konaklama BB: (Tolip Royal Alexandria/İSKENDERİYE)

2. GÜN İSKENDERİYE-KAHİRE: Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelden çıkış yaparak Mısır' ın ikinci en büyük şehri, "Akdeniz' in İncisi" İSKENDERİYE' yi göreceğiz Mısır' ın farklı yüzü İskenderiye. M.Ö.331' de Büyük İskender tarafından kurulmuş. Saat 10:00’ da ziyarete Grek Roma Müzesi, Pompey Sütunu ve Yeraltı Mezarları ile başlıyoruz. Öğle yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Alex Kütüphanesi (Dışından),  Qauitbay Kalesini (Dışından) ve Al Morsy Abu EL Abbas Cami’ sini görüyoruz. Ardından otobüs ile KAHİRE’ ye transfer. (Yaklaşık 3 saat). Kahire’ ye vardıktan sonra akşam yemeği yerel restoranda veya otelde alacağız. (2. Gece Konaklama (BB): (Helnan Dreamland Oteli ya da Benzeri/KAHİRE)

3. GÜN KAHİRE: Kahire’ de ilk gün sabah kahvaltı ile güne başlıyoruz. Saat: 08:00’ de güne Piramit Komplex alanı turu ile başlıyoruz. Panoramik olarak 3 Piramidi, Sfenks görüyoruz. Papirus ve Parfüm alışverişi yapıyoruz. Ardından öğle yemeği yerel restoranda... Öğle yemeği sonrası Al Fustat’ ta bulunan Medeniyetler Müzesi, Tahrir’ de ki Ulusal Müze sonra Al Azhar Cami’ si (Dışarıdan) AL Hussien Cami’ si ve hızlıca El Moez Caddesi’ ni ziyaret ediyoruz.

Ardından NİL NEHRİ’ nde Akşam Yemeğine transfer edileceksiniz. (Gösteri ve Akşam Yemeği Dâhil 2 Saatlik Tekne Gezisi/Ücrete Dâhil).  (3. Gece Konaklama (BB): (Helnan Dreamland Oteli ya da Benzeri/KAHİRE)

4. GÜN KAHİRE-HURGADA: Kahvaltımızı otelde alıyoruz. Saat 07:00’ de Otobüs ile HURGADA transferi ( yaklaşık 6-7 saat sürüyor)… Hurgada’ ya varış sonrası serbest zaman... Güneş ve denizin keyfini çıkartın. Öğle yemeği otelde alınacaktır (İsteğe bağlı 4x4 Jeep veya ATV ile safari turu düzenlenebilir).

Akşam yemeği otelde alınacak. Otelimiz Kızıl Denize sıfır özel plaj ve havuzları ile muhteşem konuma sahip... (4. Gece Konaklama (HD): Tropitel Sahl Hasheesh Oteli veya Benzeri/Hurgada)

5. GÜN ORANGE ISLAND: Sabah kahvaltımızı otelimizde alıp 08:00’ da gemi iskelesine doğru yola çıkıyoruz ve burada tekneye binip ORANGE ISLAND' a gidiyoruz (Ücrete Dâhil).  Giftun Adası Portakal Koyu Tekne Turu: Kızıldeniz’ in en muhteşem noktalarında biri olan Giftun Adası Tekne Turu ve Portakal Koyunda Mısır turumuzun bütün yorgunluğunu atacağımız harika bir tekne turu yapacağız. Şnorkel ile dalış yapabilirsiniz. Öğle yemeği teknede alınacak. Gün sonunda otele dönüş ve akşam yemeği otelde alınacak. (5. Gece Konaklama (HD): Tropitel Sahl Hasheesh Oteli ya da Benzeri/(Hurgada)

6. GÜN HURGADA-İSTANBUL-ZONGULDAK: 06 Mart 2024 Çarşamba günü sabah erken kahvaltı yapıp otelden ayrılarak Luksor şehrine doğru yola çıkıyoruz (Yaklaşık 4 saat). Luxor’ un Batı yakasını ziyaret edeceğiz (Memnon Heykeli, Krallar Vadisi, Hatshepsut Tapınağı).

Öğle yemeği yerel restoranda alınacaktır. Daha sonra Doğu yakasını ziyaret edeceğiz. ( Karnak Tapınağı, Luxor Tapınağı) Gezi sonrası Hurgada’ ya dönüş ve kalkış için uluslararası havaalanına transfer...

07 Mart 2024 Perşembe Pegasus Havayolları’ nın ….. tarifeli seferi ile 01.55’ de İSTANBUL’ a hareket ve yerel saat ile 05:50’ de varışımıza istinaden bagaj işlemleri sonrası bizi bekleyen aracımız ile Zonguldak’a hareket… Buluşma noktalarımızda vedalaşıyoruz. Yeni yollarda buluşmak üzere…

Ücrete Dâhil Hizmetler:

1. İstanbul SAW-İskenderiye/Mısır Gidiş-Hurgada/Mısır-İstanbul Saw Dönüş Ekonomik Uçak Bileti

2. Tüm Hava Alanı Transferleri

3. 5 Gece Otel Konaklaması:

*1 Gece İskenderiye/Tolip Royal Alexandria Otel (O.K) Kahvaltı Dâhil Konaklama

*2 Gece Kahire/Helnan Dreamland Oteli ya da Benzeri (Y.P) Kahvaltı Dâhil Konaklama

*2 Gece Hurgada/Tropitel Sahl Hasheesh Otel ya da benzeri (T.P) Her Şey Dâhil Konaklama

4. Yemekli-Eğlenceli Nil Nehri Tekne Turu

5. Yemekli Giftun Adası Portakal Koyu Tekne Turu

6. Tur Programında Belirtilen Tüm Yemekler

7. Gündüz Yapılan Tüm Kültür Turları

8. Tur Programında Belirtilen Tüm Yerlere Giriş Ücretleri

9. Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortası)

10. Acente Yetkilisi Eşliğinde Profesyonel Türkçe Rehberlik

11. Tüm Servis Ücretleri ve Vergiler

12. Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/A-8388)

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. Mısır Kapı Vize Ücreti/25(Yeşil Pasaportlar Hariç)

2. Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (Ödeme Ofislerimizde Alınacaktır)

3. Yurtdışı Çıkış Harcı

4. Tüm Otel Ekstraları

5. Şoför ve Rehber Bahşişleri/30€ (Rehber Tarafından Tur Hareket Etmeden Önce Toplanacaktır)

6. Programda Belirtilmeyen Yemekler

*Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaydı İle Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

ÖNEMLİ BİLGİLER:

*Mısır: Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) hamilleri 90 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır. Mısır’ a seyahat eden vatandaşlarımız sınır kapılarında vize alabilmektedirler.

*Mısır Kapıda Vize Ücreti Ne Kadar? Kahire, İskenderiye gibi bölgelerine yapacağınız seyahatlerde sınır kapısında vize alırken ücret ödemeniz gerekmektedir. Vize ücreti 2023 Mayıs itibariyle 25 USA olarak bildirilmiştir. Sınır kapısında vize alma işlemleri sırasında vize ücretinde değişiklik olabilir. Vize ücreti EGP (Mısır Parası), Amerikan Doları veya Euro ile ödenebilir.

*Kapıda vize talebinde bulunurken, Kapıda verilecek vize başvuru formu doldurulmalı, yeterli maddi kaynaklarınızı kanıtlayabilmeli (Kredi Kartı Limiti/Nakit), pasaport geçerlilik süresi 6 ayın altında olmamalıdır.

*1 Türk Lirası = 1,07 EGP --- 1 ABD Doları = 30,95 EGP --- 1 Euro = 33,48 EGP (5 Aralık 2023 İtibariyle)

*Mısır’ da kredi kartı birçok noktada geçmeyebilir. Nakit daha geçerli. Yanınızda nakit USA Dolar&Euro bulundurunuz.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MMısır Turu
Zonguldak (Saat)16:30
Bartın (Saat)15:00
Kdz. Ereğli (Saat)17:10
Yol/Zaman1500 km. (Uçak Yolculuğu İle)/5 Gece-6 Gün
Fiyat1330€

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 2380
  • Ürün Kodu: MISIR
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 45.900,00TL

Etiketler: MISIR, TURU, (1330€)