LAVANTA BAHÇELERİ/SALDA GÖLÜ

Tamamlandı LAVANTA BAHÇELERİ/SALDA GÖLÜ

LAVANTA BAHÇELERİ TURU

Eğirdir Gölü-Can Adası-ISPARTA-Sagalassos Antik Kenti

BURDUR-Salda Gölü-Lavanta Köyü

03/05 Temmuz 2020

(04 Temmuz-Cumartesi Konaklamalı)

*Yasal Düzenlemeler Kapsamında (Misafirlerimiz Seyahat Esnasında, 1. Derece Yakınları İle Yan Yana Oturabileceklerdir). Yeni Oturma Düzenine Göre Fiyatlarımız Güncellenmiştir:

-Zonguldak/Bartın: 2+2 (Her İki Koltuk Dolu)=580,00 ₺

-Zonguldak/Bartın: 1+1 (Yan Koltuk Boş)=680,00 ₺

HAREKET: 03 Temmuz 2020/Cuma Akşam Saat 23:00’ da Zonguldak Merkezde Yer Alan Acentemiz Önünden; Saat: 21.30’ da İse Bartın Merkezde Yer Alan Acentemiz Önünden, Siz Değerli Konuklarımız İle Hareket Ediyoruz.

GÜZERGÂH: Tüm misafirlerimiz ile birlikte, yaklaşık 600 km.’ lik, Ereğli-Düzce-Sakarya-Bilecik-Kütahya-Afyon güzergâhı izlenerek yolculuğumuza başlıyoruz.

1. GÜN: Isparta-Eğirdir Gölü-Can Adası-İslam Köy-Sagalassos Antik Kenti-Burdur

Molalar eşliğindeki yolculuğumuz sonunda, sabah saatlerinde Eğirdir Gölü’ ne varıyoruz. Eğirdir Gölü; Isparta ili sınırları içinde ve Göller Bölgesinin en büyük doğal zenginliklerinin başında geliyor. Türkiye’ nin 4. Büyük Gölü... Eğirdir’e bir karayoluyla bağlanmış bulunan Can Adası, ince bir yol gibi uzanıyor göle doğru... Eğirdir’ e varışımızın ardından kahvaltımızı alacağımız restoranımıza ulaşıyoruz (Ücrete Dâhil)... Fotoğraf molamız sonrası panoramik olarak, Eğirdir Kalesi ve Can Adası gezildikten sonra Hızır Bey Camii’ ni ziyaret ediyoruz.

Sonrası rotamızı Isparta' ya çeviriyoruz. 35 km. sonra, 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman DEMİREL’ in köyü İslam Köy’ e uğrayıp; Demokrasi Müzesi’ ni ziyaret ediyoruz.

Sonrası aracımız ile hareket ediyoruz ve Isparta girişinde yöreye özgü Gül ürünlerinin satıldığı satış noktasından, hediyelik alışveriş için molamızı veriyoruz.

Sonrası Isparta/Merkez’ deyiz.  Burada, öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz (Ekstra)... Yemeğinizi rehberimizin önereceği restoranda alabilirsiniz. Serbest zamanda, ayrıca Isparta merkezdeki Mimar Sinan Camii ve Bedesten Çarşısı’ nı görebilir, gül figürleriyle süslü merkezde bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

Gezilerimiz sonunda Ağlasun üzerinden Sagalassos Antik Kenti' ne doğru yol alıyoruz. Son zamanlarda yapılan yenileme çalışmalarının etkisiyle her geçen gün daha da yeni bir görünümüne kavuşan Sagalassos Antik Kenti' ni geziyoruz. Antoninler Çeşmesi, 9.000 Kişilik Tiyatrosu, Kendine Has Kaya Mezarları. Antik dönemde Pisidia olarak bilinen bölgede yer almakta... Günümüzden 12.000 yıl öncesine kadar uzanan, orijinal yapı taşlarının neredeyse tamamının bulunabildiği anıtsal yapıları ile son derece iyi korunmuş durumda ve UNESCO Dünya Miras Listesinde...

Gezilerimizi tamamladıktan sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize doğru hareket ediyoruz. (4* Grand Özeren Otel&Spa/Burdur)

2. GÜN: Burdur Müzesi-Salda Gölü-Kuyucak Köyü Lavanta Bahçeleri

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Burdur Arkeoloji Müzesi' ni geziyoruz. Bu müze 60.000’ e varan eski eser sayısıyla Türkiye' nin ilk 10 müzesi arasında yer almaktadır.

Sonrasında panoramik olarak göreceğimiz muhteşem manzaralı Burdur Gölü’ nü takip ederek, Türkiye' nin Maldivleri olarak bilinen masmavi rengi ve bembeyaz sahili ile Salda Gölü’ ne hareket ediyoruz. “MARS’I MERAK EDEN SALDA’ YA GİTSİN” denilecek kadar iddialı, 1880 m. yüksekteki 184 m. derinlikte, 44 km. çevresi olan, ülkemizin en derin mavisi, dünyanın en temiz göllerinden bir krater gölü... Suları cam göbeğinden başlayıp, en derin yerlerde çivit mavisine çalan volkanik bir çanak… İddia ediyoruz gözleriniz daha önce böyle bir turkuazı seyretmedi. Bu muhteşem görseli hafızalarınıza ve fotoğraf karelerinize ekleme fırsatını kaçırmayacağız!!! Dileyen misafirlerimiz bu cennet vahada yüzme imkânı bulacaklar. Dileyen misafirlerimiz göl çevresinde yürüyüş ve bol bol fotoğraf çekebilecekler.

Buluşma saati ve noktamızda toplanıp öğle yemeği için Yeşilova’ da mola veriyoruz (Ekstra). Sonrası Lavanta Bahçeleri’ ne doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz yaklaşık 100 km. sürecek.

Bizleri bekleyen Muhteşem güzelliğe yol alıyoruz. Dağlarda, 1.000-1.800 m. arasındaki yüksekliklerde yetişen lavantayı yakından tanımak için Burdur Gölü manzaralı bir köy olan Kuyucak’ a doğru yol alıyoruz. “Lavanta” ferahlığında saatler yaşayacağız. Lavanta tarlaları denilince akla gelen ilk yer Fransa' nın Provans bölgesi… Yalnız Isparta' nın Keçiborlu ilçesine bağlı Kuyucak Köyü, Provans' ın tahtını sallıyor.

Tam bir görsel şölen sunan uçsuz, bucaksız mor lavanta tarlalarını fotoğraflayacağız. Lavanta Çiçeği ve ürünleri hakkında bilgiler alıp mini alışveriş imkânından yaralanacağız.

Artık dönüş vakti. Güzel anılar biriktirmiş olarak Zonguldak’a hareket ediyoruz. Yolumuz yaklaşık 630 km. sürecek. Molalarımız eşliğinde, sabah saatlerinde buluşma noktamızda vedalaşıyoruz. Yeni Gezilerimizde Buluşmak Dileğiyle...  

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1. İlk Gün Sabah Kahvaltısı

2. Otelimizde 1 Gece Y.P. Konaklama

3. Otelimizde Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı

4. Otelimizde Set Menü 1 Akşam Yemeği

4. Lüks Otobüs İle Ulaşım

5. Araç İçi İkramlar

6. Program Dâhilindeki Tüm Geziler

7. Profesyonel Rehberlik Hizmeti

8. Zorunlu Seyahat Sigortası

9. Daloğlu Turizm Güvencesi

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. Müze ve Ören Yerleri Girişi

2. Tüm Öğle Yemekleri

3. Tüm Özel Harcamalar

*Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaydı İle Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MLavanta Bahçeleri Turu
Zonguldak (Saat)23:00
Bartın (Saat)21:30
Yol/Zaman600 km / 1 Gece Konaklamalı
Fiyat580,00 ₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 13572
  • Ürün Kodu: lavanta-bahceleri-turu
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 785,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: LAVANTA, BAHÇELERİ/SALDA, GÖLÜ