LAVANTA BAHÇELERİ-SALDA GÖLÜ

Tamamlandı LAVANTA BAHÇELERİ-SALDA GÖLÜ

LAVANTA BAHÇELERİ

Eğirdir Gölü-Can Adası-ISPARTA-Sagalassos Antik Kenti

BURDUR- SALDA GÖLÜ-Lisinia Doğa Parkı-Kuyucak Lavanta Köyü

02-04 Temmuz 2021

(1 Gece Konaklamalı)

HAREKET: 02 Temmuz 2021-Cuma akşamı, saat: 22.00' da Zonguldak/Merkez - saat: 20.30' da Bartın/Merkez - saat: 22.50' de Kdz. Ereğli/ÖZMAR - saat: 23.45' de Düzce/Merkez - saat: 00.45' de ise Sakarya/Merkezden hep birlikte yola çıkıyoruz.

GÜZERGÂH: Ereğli-Düzce-Sakarya-Bilecik- Kütahya-Afyon güzergâhından yaklaşık: 600 km…

1. GÜN:  ISPARTA-Eğirdir Gölü-Can Adası-Sagalassos Antik Kenti-BURDUR

Gece yolculuğumuz sonunda, sabah saatlerinde Isparta/Eğirdir Gölüne ulaşıyoruz. Eğirdir Gölü; Göller Bölgesinin en büyük doğal zenginliklerinin başında geliyor ve Türkiye’ nin 4. Büyük Gölü...

Eğirdir’ e varışımız ardından ekstra olarak kahvaltımızı alacağımız restoranımıza ulaşıyoruz. Kahvaltı sonrası panoramik olarak, Eğirdir Kalesi ve Can Adası' nı görüyoruz. Eğirdir Hızır Bey Camii’ ni ziyaret edip; fotoğraflarımızı çekiyoruz.

Sonrası rotamızı Isparta... 35 km. sonra 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’ in Köyü: İslam Köy’ e uğrayıp; Demokrasi Müzesi’ ni ziyaret ediyoruz.

Sonrası Isparta girişinde yöreye özgü Gül ürünlerinin satıldığı satış noktasından, hediyelik alışveriş için molamızı veriyoruz. Alışveriş sonrası Isparta/Merkez’ e gidiyoruz.

Isparta’ da ekstra olarak alacağımız öğle yemeği için serbest zaman... Yemeğinizi rehberimizin önereceği restoranda alabilirsiniz. Yemek için verilen serbest zamanda, Isparta merkezdeki Mimar Sinan Camii ve Bedesten Çarşısı’ nı görebilir, gül figürleriyle süslü merkezde bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

Gezilerimiz sonunda Ağlasun üzerinden Sagalassos Antik Kenti' ne doğru yol alıyoruz. Sagalassos Antik Kenti' ni geziyoruz. Antoninler Çeşmesi, 9.000 Kişilik Tiyatrosu, Kendine Has Kaya Mezarları. Antik dönemde Pisidia olarak bilinen bölgede yer almakta...

Günümüzden 12.000 yıl öncesine kadar uzanan, Orijinal yapı taşlarının neredeyse tamamının bulunabildiği anıtsal yapıları ile son derece iyi korunmuş durumda ve UNESCO Dünya Miras Listesinde. Gezilerimizi tamamladıktan sonra, konaklama ve akşam yemeği için, otelimize doğru hareket ediyoruz.  (Konaklama: 4* Grand Özeren Otel&Spa/Burdur)

2. GÜN: Burdur Müzesi-Salda Gölü-Lisinia Doğa Park-Kuyucak Köyü Lavanta Bahçeleri

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Burdur Arkeoloji Müzesi' ni geziyoruz. Bu müze 60.000’ e varan eski eser sayısıyla Türkiye' nin ilk 10 müzesi arasında yer almaktadır.

Sonrasında panoramik olarak göreceğimiz muhteşem manzaralı Burdur Gölü’ nü takip ederek, TÜRKİYE' NİN MALDİVLERİ olarak bilinen masmavi rengi ve bembeyaz sahili ile SALDA GÖLÜ’ ne hareket ediyoruz.

MARS’ I MERAK EDEN SALDA’ YA GİTSİN” denilecek kadar iddialı, 1880 m. yüksekteki 184 m. derinlikte, 44 km. çevresi olan, ülkemizin en derin mavisi, dünyanın en temiz göllerinden bir krater gölü... Suları camgöbeğinden başlayıp, en derin yerlerde çivit mavisine çalan volkanik bir çanak...

İddia ediyoruz gözleriniz daha önce böyle bir turkuazı seyretmedi. Bu muhteşem görseli hafızalarınıza ve fotoğraf karelerinize ekleme fırsatını kaçırmayacağız.

Dileyen misafirlerimiz bu cennet vahada yüzme imkânı bulacaklar. Dileyen misafirlerimiz göl çevresinde yürüyüş ve bol bol fotoğraf çekebilecekler...

Buluşma saati ve noktamızda toplanıp öğle yemeği için Yeşilova’ da mola veriyoruz. Sonrası, Lavanta Bahçeleri’ ne doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz yaklaşık 100 km. Yolda bir molamız daha var. 65. km Lisinia Doğa Parka uğrayacağız.

Burası yaralı yaban hayvanlarının tedavi edildiği ve organik, özellikle lavanta ve gül ürünlerinin yapıldığı ve satıldığı özel bir park... Sonrası bizleri bekleyen “Muhteşem Güzelliğe” yol alıyoruz. Dağlarda, 1.000-1.800 m. arasındaki yüksekliklerde yetişen lavantayı yakından tanımak için Burdur Gölü manzaralı bir köy olan KUYUCAK’a doğru yol alıyoruz.

“Lavanta” ferahlığında saatler yaşayacağız. Lavanta tarlaları denilince akla gelen ilk yer Fransa' nın Provans bölgesi... Yalnız Isparta' nın Keçiborlu ilçesine bağlı Kuyucak Köyü, Provans' ın tahtını sallıyor. Tam bir görsel şölen sunan uçsuz, bucaksız mor lavanta tarlalarını fotoğraflayacağız.

Lavanta Çiçeği ve Ürünleri hakkında bilgiler alıp mini alışveriş imkânından yaralanacağız. Muhteşem kokulu saatler sonrası artık dönüş vakti!!!

Güzel anılar biriktirmiş olarak Zonguldak’ a hareket ediyoruz. Yolumuz yaklaşık 630 km. Molalarımız eşliğinde, sabah saatlerinde buluşma noktamızda vedalaşıyoruz. Yeni Gezilerimizde Buluşmak Dileğiyle... Gitmek İstediğiniz Her Yere Bizimle…

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1) Otelimizde 1 Gece Y.P Konaklama

2) Otelimizde 1 Akşam Yemeği

3) Otelimizde 1 Sabah Kahvaltısı

4) Lüks Otobüs İle Ulaşım

5) Rehberlik Hizmeti

6) Zorunlu Seyahat Sigortası

7) Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB A-8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1) Müze ve Ören Yeri Girişleri

2) İlk Gün Sabah Kahvaltısı

3) Öğle Yemekleri

Dikkat ve Uyarı:

*Tüm gezilerimize geçerli HES Kodu alan misafirlerimiz kabul edilir. Araç içinde, tüm kapalı alanlarda ve sosyal mesafenin korunamadığı açık alanlarda; ağız ve burunu kapatacak şekilde maske takmak ZORUNLUDUR. Misafirlerimiz araçlarımıza, dezenfektan ikramı yapılarak kabul edilir. Katılımcıların bu kuralları kabul ederek; gezilerimize iştirak etmesi gerekmektedir.

*Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaidesiyle, Program Akışında Değişiklik Yapılabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MLavanta Bahçeleri/Salda Gölü
Zonguldak (Saat)22:00
Bartın (Saat)20:30
Kdz. Ereğli (Saat)22:50
Düzce (Saat)23:45
Sakarya (Saat)00:45
Yol/Zaman600 km/1 Gece Konaklamalı
Fiyat590,00 ₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 8100
  • Ürün Kodu: lavanta-bahceleri-salda-golu
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 675,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: LAVANTA, BAHÇELERİ-SALDA, GÖLÜ