KÜRE DAĞLARI DOĞA GEZİSİ

İletişime Geçiniz KÜRE DAĞLARI DOĞA GEZİSİ

KÜRE DAĞLARI DOĞA GEZİSİ

(Muhteşem Doğayı Keşfe Hazır Mısınız)

06 Aralık 2020/ Pazar

(Günübirlik)

*Valla Kanyonu Seyir Terası (Dünyanın II. Derin Kanyonu)

*llıca Şelalesi

*Horma Kanyonu ve Ahşap Gezi Yolu

Küre Dağları, görselliği ve doğal zenginlikleri açısından Türkiye’ nin sahip olduğu en önemli doğal alanlardan… Kastamonu ile Bartın arasında kalan 34.000 hektarlık bir bölgeyi kapsamakta…

Ormanların doğallığı, alanın büyüklüğü, zengin biyolojik çeşitliliği, bünyesinde barındırdığı av ve yaban hayatının zenginliği ile tanınan Küre Dağları; Dünya Koruma Vakfı’ nın (WWF-Int) belirlediği Avrupa’ nın acil korunması gereken yüz orman alanından birisi ve Türkiye’ nin “Dünyaya Armağanı”…

Karstik arazi yapısı burada sayısız mağara, derin kanyon ve şelalenin oluşumuna neden olmuş. Bir Güne Sığdırabildiğimiz Güzellikleri Keşfe Hazır Mısınız?

HAREKET: 06 Aralık 2020-Pazar sabahı, saat: 06.30’ da Zonguldak/Merkez acentemiz önünden (Çaycuma Köprüsü' nden Kalkış saati: 07:00), saat: 07.30’ da Bartın/Merkez acentemiz önünden, saat: 05.40' ta Ereğli/Merkez ÖZMAR önünden siz değerli konuklarımız ile hareket ediyoruz.

GÜZERGÂH: Çaycuma Kozcağız Yolu-Akçamescit-Abdipaşa-Ulus-Pınarbaşı istikametini takip ederek yaklaşık 180 km.’ lik yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah kahvaltısı için restoranımıza ulaşıyoruz. Burada yöresel lezzetleri de tadabileceğimiz serpme kahvaltımızla güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası ilk gezi noktamıza ulaşmak için yola revan oluyoruz.

Valla Kanyonu/Muratbaşı Seyir Terası: Kastamonu’ nun Pınarbaşı ilçesinde bulunan, "Dünya’ nın En Derin İkinci Kanyonu" olarak gösterilen Valla Kanyonu’ na yaptırılan Murat Başı Seyir Terası, 7 m. boyunda ve 3 katlı!!! Terasa ulaşmak için Orman içi yaklaşık 1 km. parkur yürüyüşü yapıyoruz.

Parkurun sonunda, ahşap merdivenlerden muhteşem manzarayı izlemek için 3 katlı terası çıkıyoruz ve bol bol muhteşem kanyon ve doğa resimleri çekiyoruz. 

Ilıca Şelalesi: Pınarbaşı Ilıca Köyü sınırları içerisinde bulunup, merkeze 12 km. uzaklıkta... Gürül gürül akan nefis bir mavi sizleri bekliyor. Su sesi ve kuş sesleriyle harmoni olmuş; masalsı bir doğa!!! Bol bol fotoğraf çekimi yapıyoruz. Su yaklaşık 15 m. yüksekten dökülmekte ve bu suyun döküldüğü yerde doğal olarak bir havuz oluşmuş. Bu şelalenin en önemli özelliği de oluşan bu havuzun etrafının çok sayıda ağaç ve bitki örtüsü ile çevrili olması... Aracımızdan indikten sonra, yaklaşık 15 dk. ' lık orman içi patika inişi yaparak; şelaleye ulaşacağız.

Fotoğraf çekimlerimizin ardından, yaklaşık 15 dk.' lık orman içi rampa çıkışı yaparak; "Horma Kanyonu Ahşap Yürüyüş Yolu" başlangıcına ulaşacağız. Devamında ise, 3 km.' lik "Kanyon İçi Ahşap Yol Yürüyüşü' müzü" yapacağız. Aracımız, bizi yürüyüş yolumuzun sonunda bekliyor olacak.  

Horma Kanyonu: İlkbaharın renklerin en yoğun olduğu yer, Horma Kanyonu... Küre Dağlarında, Zara (Zarı) Çayı’ nın zümrüt renklerini görmek için bizde orada olacağız. Ahşap yürüme yolunda ilerlerken, hep beraber bu güzelliği birlikte keşfedeceğiz. Ailenizle birlikte rahatlıkla yürüyebileceğiniz ahşap da muhteşem fotoğraflar sizleri bekliyor. Yaklaşık 3 km.’ lik ahşap yoldan yürüyerek, muhteşem Horma Kanyo’ nu manzaralarını fotoğraf karelerimize ve hatıralarımıza yerleştiriyoruz. 

Gezilerimiz sonrası mangal yapacağımız alana gidiyoruz. Bizler için hazırlanmış muhteşem mangal keyfinde sucuk/köfte&sınırsız sıcak/soğuk içecek ikramımız olacak.

Günün sonunda oksijene doymuş nefesler ve güzel anılarla veda ediyoruz doğaya. Akşam geç saatlerde Zonguldak, Bartın ve Ereğli için, buluşma noktalarımızda vedalaşıyoruz. Gitmek İstediğiniz Her Yere Bizimle…

Not: Gezimiz kısa ve uzun parkur doğa yürüyüşleri içermektedir. Sağlık durumu uygun olmayan, yürümeye engel durumu olan misafirlerin katılması uygun değildir. Doğa yürüyüşüne uygun ayakkabı ve kıyafet seçilmelidir.

Ulaşım Araçları: Bölgenin yol durumuna uygun 17/31 kişilik araçlar ile yapılacaktır. Kişi sayısına göre araç seçilecektir.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:

1. Sabah Kahvaltısı

2. Öğle Mangal Sucuk/Köfte&Sıcak/Soğuk İçecek İkramı

3. Ulaşım Hizmeti

4. Yerel Rehberlik Hizmeti

5. Zorunlu Seyahat Sigortası

6. Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/A-8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. Milli Park&Ören Yeri Giriş Ücretleri

2. Programda Belirtilmeyen Hizmetler

*Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaydı İle Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MKüre Dağları Doğa Gezisi
Zonguldak (Saat)06:30
Bartın (Saat)07:30
Kdz. Ereğli (Saat)05:40
Yol/Zaman180 km / Günübirlik
Zonguldak (Fiyat)170,00 ₺
Bartın (Fiyat)150,00 ₺
Kdz. Ereğli (Fiyat)180,00 ₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 3301
  • Ürün Kodu: kure-daglari-gezisi
  • Stok Durumu: İletişime Geçiniz
Tura Kalan Süre :
  • 215,00TL
  • 170,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: KÜRE, DAĞLARI, DOĞA, GEZİSİ