KÜRE DAĞLARI DOĞA GEZİSİ

İletişime Geçiniz KÜRE DAĞLARI DOĞA GEZİSİ

 KÜRE DAĞLARI DOĞA GEZİSİ

Yeşil/Mavi

12 Haziran 2021/Cumartesi  

(Günübirlik)

Masalsı Yeşil dünyanın, gürül gürül akan şelalesi, heyecan dolu kanyon manzaraları, bol oksijen… Doğada Hayat var, Bekleriz!!!

*Valla Kanyonu Seyir Terası (Dünyanın II. Derin Kanyonu) (Pınarbaşı)

*llıca Şelalesi (Pınarbaşı)

*Horma Kanyonu ve 3 km.' lik Ahşap Kanyon Yolu (Pınarbaşı)

HAREKET: 12 Haziran 2021/Cumartesi sabahı, saat: 07.00' da Zonguldak/Merkez - saat: 06.10' da Kdz. Ereğli/Eski Otogar - saat: 08.30' da Bartın/Merkez' de buluşuyor ve hep birlikte yola koyuluyoruz.

GÜZERGÂH: Zonguldak-Bartın-Ulus-Pınarbaşı istikametini takip ederek yaklaşık; 180 km…

Küre Dağları, görselliği ve doğal zenginlikleri açısından Türkiye’ nin sahip olduğu en önemli doğal alanlardan... Kastamonu ile Bartın arasında kalan 34.000 hektarlık bir bölge... Uçsuz bucaksız ormanların zengin biyolojik çeşitliliği, bünyesinde barındırdığı yaban hayatı ile tanınan Küre Dağları, karstik arazi yapısı sayesinde sayısız mağara, derin kanyon ve şelalenin ev sahibi… Güne araç içerisinde ikram edeceğimiz, kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından hepbirlikte gezimiz start alıyor.

Valla Kanyonu Muratbaşı Seyir Terası: Kastamonu’ nun Pınarbaşı ilçesinde bulunan, "Dünyanın En Derin İkinci Kanyonu" olarak gösterilen Valla Kanyonu’ na yaptırılan Murat Başı Seyir Terası, 7 m. boyunda ve 3 katlı...

Terasa ulaşmak için Orman içi yaklaşık 1 km. parkur yürüyüşü yapıyoruz. Parkurun sonunda, ahşap merdivenlerden muhteşem manzarayı izlemek için 3 katlı terası çıkıyoruz ve bol bol muhteşem kanyon ve doğa resimleri çekiyoruz. Sonrası istikamet Ilıca Şelalesi…

Ilıca Şelalesi: Pınarbaşı Ilıca Köyü sınırları içeresinde bulunup, merkeze 12 km. uzaklıkta… Ilıca Köyünden itibaren toprak patika yoldan yaya olarak yaklaşık 15 dakika orman içi yürüme mesafesinde... Kısa ama zevkli bir orman içi yürüyüşü olacak. Ve sonrası nefis bir manzara sizleri bekliyor. Su sesi kuş sesleriyle harmoni olmuş masalsı bir doğa. Bol bol fotoğraf çekimi yapıyoruz. Su yaklaşık 15 m. yüksekten dökülmekte ve bu suyun döküldüğü yerde doğal olarak bir havuz oluşmuş.

Bu şelalenin en önemli özelliği de oluşan bu havuzun etrafının çok sayıda ağaç ve bitki örtüsü ile çevrili olması. Dileyen konuklarımızla Ilıca Şelalesi’ nden başlayan ve Horma Kanyonu’ nda son bulan yaklaşık 3 km.’ lik ahşap yoldan yürüyerek; muhteşem Horma Kanyonu manzaralarını fotoğraf karelerimize ve hatıralarımıza yerleştiriyoruz.

Dileyen konuklarımız ise araçlarımıza ulaşıyor ve Horma Kanyonunun Park girişinden dilediği kadarlık alanın gezisini yapıyor. 

Horma Kanyonu: İlkbaharın renklerin en yoğun olduğu yer, Horma Kanyonu… Küre Dağlarında, Zara (Zarı) Çayı’ nın zümrüt renklerini görmek için bizde orada olacağız. Ahşap yürüme yolunda ilerlerken,  hep beraber bu güzelliği birlikte keşfedeceğiz.

Ailenizle birlikte rahatlıkla yürüyebileceğiniz ahşap da muhteşem fotoğraflar sizleri bekliyor. Gezilerimiz sonrası mangal yapacağımız alana gidiyoruz. Bizler için hazırlanmış muhteşem mangal keyfinde sucuk/köfte ve sınırsız sıcak/soğuk içecek ikramımız olacak.

Günün sonunda oksijene doymuş nefesler ve güzel anılarla veda ediyoruz doğaya. Akşam geç saatlerde Zonguldak/Merkez de buluşma noktalarımızda vedalaşıyoruz. Yeni gezilerimizde buluşmak üzere... Gitmek İstediğiniz Her Yere Bizimle

Not:

*Gezimiz kısa ve uzun parkur doğa yürüyüşleri içermektedir. Doğa yürüyüşüne uygun ayakkabı ve kıyafet seçilmelidir (Küçük Sırt Çantası, Su ve Atıştırmalık).

*Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaydı İle Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

Ulaşım Araçları:

Bölgenin yol durumuna uygun 17-30 kişilik araçlar ile yapılacaktır. Kişi sayısına göre araç seçilecektir

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1. Sabah Araç İçi Kahvaltı

2. Öğle Mangalda Sucuk/Köfte ve Sıcak/Soğuk İçecek İkramı

3. Ulaşım Hizmeti

4. Zorunlu Seyahat Sigortası

5. Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/A-8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. Milli Park&Ören Yeri Giriş Ücretleri

2. Programda Belirtilmeyen Hizmetler

3. Tüm Özel Harcamalar 

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MKüre Dağları Doğa Gezisi
Zonguldak (Saat)07:00
Bartın (Saat)08:30
Kdz. Ereğli (Saat)06:10
Yol/Zaman180 km/Günübirlik
Zonguldak (Fiyat)190,00 ₺
Bartın (Fiyat)180,00 ₺
Kdz. Ereğli (Fiyat)200,00 ₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 810
  • Ürün Kodu: kure-daglari-gezisi
  • Stok Durumu: İletişime Geçiniz
  • 215,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: KÜRE, DAĞLARI, DOĞA, GEZİSİ