KÜRE DAĞLARI DOĞA GEZİSİ

Tamamlandı KÜRE DAĞLARI DOĞA GEZİSİ

 

YEŞİL ve MAVİ

KÜRE DAĞLARI DOĞA GEZİSİ

24 Ekim 2021/Pazar 

(Günübirlik)

Masalsı Yeşil Dünyanın, Gürül Gürül Akan Şelalesi, Heyecan Dolu Kanyon Manzaraları, Bol Oksijen…

Doğada Hayat Var!!! Bekleriz…

*Valla Kanyonu Seyir Terası (Dünyanın II. Derin Kanyonu) (Pınarbaşı)

*llıca Şelalesi (Pınarbaşı)

*Horma Kanyonu ve 3 km lik Ahşap Kanyon Yolu (Pınarbaşı)

Küre Dağları, görselliği ve doğal zenginlikleri açısından Türkiye’ nin sahip olduğu en önemli doğal alanlardan. Kastamonu ile Bartın arasında kalan 34.000 hektarlık bir bölge... Uçsuz bucaksız ormanların zengin biyolojik çeşitliliği, bünyesinde barındırdığı yaban hayatı ile tanınan Küre Dağları, karstik arazi yapısı sayesinde sayısız mağara, derin kanyon ve şelalenin ev sahibi...

HAREKET: 24 Ekim 2021-PAZAR… Zonguldak/Merkez saat: 07.00 - Bartın/Merkez saat: 08.30 - Kdz. Ereğli/Eski Otogar saat: 06.00’ da buluşup; hep birlikte yola koyuluyoruz.

GÜZERGÂH: Zonguldak-Bartın-Ulus-Pınarbaşı istikametini takip ederek yaklaşık… 185 km…

Sabah Zonguldak/Merkez hareketimiz sonrası, Valla Kanyonu/Muratbaşı Seyir Terası’ na doğru yol alıyoruz. Yaklaşık: 185 km./3 saatlik yolculuğumuz sonrası, güzel bir bahçede, odun ateşinde hazırlanan sıcacık semaver çayı yanında sizler için hazırlattığımız kahvaltı paketleri (Sandviç/Poğaça/Meyve Suyu ve Meyve)  eşliğinde, manzaraya karşı sabah kahvaltımızı yapacağız.

Kahvaltı sonrası gidiş-dönüş yaklaşık 2,5 km.’ lik orman içi parkuru yürüyeceğiz. Yürüyüş yolumuz sonunda,  "Dünya’ nın En Derin İkinci Kanyonu" olarak gösterilen Valla Kanyonu’ na yaptırılan Murat Başı Seyir Terası ’na ulaşıyoruz.

Parkurun sonunda, ahşap merdivenlerden muhteşem manzarayı izlemek için 3 katlı terası çıkıyoruz ve bol bol muhteşem kanyon ve doğa resimleri çekiyoruz. Sonrası aracımıza ulaşarak Valla Kanyonu’ ndandan ayrılıyor,  Ilıca Şelalesi’ ne doğru yol alıyoruz.

Yaklaşık 30 dk. sonra aracımızdan ayrılıyoruz. 10 dk.’ lık patika yürüyüşü ile Ilıca Şelalesi’ ne ulaşıyoruz. Su sesi kuş sesleriyle harmoni olmuş masalsı bir doğa. 15 m. yüksekten dökülen su ve döküldüğü yerde oluşmuş gölet…

Bol bol fotoğraf çekimi yapıyoruz Sonrası dileyen konuklarımız ile 3 km.’ lik Horma Kanyonu Gezi yolunu yürüyeceğiz. Bu yolu yürüyemeyecek olan misafirlerimiz Horma Kanyonu’ nun ana girişine araçlarımız ile ulaşacaklar ve istedikleri kada alanı yürüyebilecekler.

Horma Kanyonu, 7 km. uzunluğunda. Zara Çayı’ nın aşındırmaları ile oluşmuş doğal bir güzellik.  Ahşap yürüme yolu ise, kanyon duvarlarına çelik yapılar ile tutturulmuş muhteşem bir mimari...

Türkiye’ de tek ve dünyada sayılı yapılardan... Bu muhteşem kanyon yürüyüşü deneyimini yaşarken, muhteşem fotoğraflar çekeceksiniz. Parkurun sonunda aracımız bizleri bekliyor olacak.

Gezilerimiz sonrası mangal yapacağımız alana gidiyoruz. Bizler için hazırlanmış muhteşem mangal keyfinde sucuk-köfte/sınırsız sıcak-soğuk içecek ikramımız olacak.

Günün sonunda oksijene doymuş nefesler ve güzel anılarla veda ediyoruz doğaya... Akşam saatlerinde buluşma noktalarımızda vedalaşıyoruz. Yeni Gezilerimizde buluşmak dileğiyle... Gitmek İstediğiniz Her Yere BİZİMLE…

Not: Gezimiz kısa ve uzun parkur doğa yürüyüşleri içermektedir. Doğa yürüyüşüne uygun ayakkabı ve kıyafet seçilmelidir (Küçük sırt çantası, şapka, yağmurluk, su ve atıştırmalık vb. alınmalıdır)

Ulaşım Araçları: Bölgenin yol durumuna uygun 17-30 kişilik araçlar ile yapılacaktır. Kişi sayısına göre araç seçilecektir.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1. Sabah kahvaltı Paketi/Semaverde Çay İkramı

2. Öğle Mangal Sucuk-Köfte/Sıcak-Soğuk İçecek İkramı

3. Ulaşım Hizmeti

4. Rehberlik Hizmeti

5. Zorunlu Seyahat Sigortası

6. Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/A-8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. Valla Kanyonu ve Horma Kanyon Giriş Ücretleri

2. Tüm Özel Harcamalar

*Daloğlu Turizm, Tüm Programı Gerçekleştirmek Kaidesiyle, Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

 

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MKüre Dağları Doğa Gezisi
Zonguldak (Saat)07:00
Bartın (Saat)08:30
Kdz. Ereğli (Saat)06:10
Yol/Zaman185 km/Günübirlik
Zonguldak (Fiyat)190,00₺
Bartın (Fiyat)190,00₺
Kdz. Ereğli (Fiyat)200,00₺
Genç Üniversiteli (Fiyat)150,00₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 3700
  • Ürün Kodu: kure-daglari-gezisi
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 225,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: KÜRE, DAĞLARI, DOĞA, GEZİSİ