KIBRIS TURU

3 Gece/4 Gün KIBRIS TURU

 KIBRIS

5* VUNİ PALACE&CASİNO HOTEL

3 Gece Konaklamalı-4 Gün

15-18 Mayıs 2023

PEGASUS AIRLINES ile Uçuyoruz

Muhteşem Bir Kıbrıs Gezisi Sizleri Bekliyor

HAREKET: 14 Mayıs 2023/Pazar Gecesi… *Zonguldak/Merkez: 23:59 *Bartın/Merkez: 22.30 *Kdz. Ereğli/ÖZMAR: 00.50…

GÜZERGÂH: Zonguldak’ tan-İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ na (SAW)… Uçuş işlemlerimiz sonrası, Pegasus Airlines ile İstanbul (SAW)-Lefkoşa/Ercan Havaalanı (ECN) saat: 06.00 uçuşu ile Kıbrıs Ercan Havalimanı’ na (ECN) hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik uçuş sonrası Ercan Havaalanı’ na iniş yapıyoruz.

1.Gün: 14 Mayıs Pazar: Havaalanında bizi otelimize transfer edecek olan aracımız karşılıyor. Bagaj işlemleri sonrası havaalanından ayrılıyoruz Girne’ ye doğru yola çıkıyoruz. Şehir merkezinde Rehberimiz ile buluşuyoruz. Sabah kahvaltısı (ekstra) sonrası ilk günkü kültür turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler; Girne Kalesi ve Eski Liman, Tarihi Girne Kapısı, Boğaz Şehitliği, Bellapais Manastırı, Karaoğlanoğlu Müzesi ve Şehitliği, Yavuz Çıkarma Plajı... Gezilerimiz sonrası, Girne’ deki otelimize ulaşmak için yola çıkıyoruz. Otobüs yolculuğumuz sonrası, denize sıfır konumdaki 5* lı Vuni Palace&Casino otelimize ulaşıyoruz. Odalarımıza yerleşiyoruz ve otelimizin deniz –havuz imkânlarından yararlanıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde…

2.Gün;  15 Mayıs Pazartesi: Sabah kahvaltımızı açık büfe olarak otelimizde alıyoruz. Sonrasında isteyen misafirlerimiz ile beraber tüm gün Tekne Turu (ekstra) yapıyoruz. Akdeniz’ in turkuaz mavisi güzelliklerinde kulaç atıyoruz. Dileyen misafirlerimiz, otelimizin havuz, deniz ve diğer olanaklarından yararlanabilir. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde...

3.Gün: 16 Mayıs Salı: Sabah kahvaltımızı açık büfe olarak otelimizde alıyoruz ve tüm gün serbest zaman. Otelimizin havuz, deniz ve diğer olanaklarından yararlanabilirsiniz. Özel tasarlanmış peyzajı ve palmiyelerle süslü gezi yolları ile öne çıkan tesis, Akdeniz iklimi özelliği taşıyan bitki türleri ve yüzme havuzlarıyla dikkat çekiyor. Dileyen konuklarımız ücretsiz otel servisleri ile şehir merkezine gidebilir.

4. Gün 17 Mayıs Çarşamba: Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrası otelimizden ayrılıp bizi bekleyen otobüsümüze valizlerimi yerleştiriyoruz. Kültür Turumuzun ikinci kısmına başlıyoruz. Gazimağusa’ ya doğru hareket ediyoruz. Mağusa Kalesi ve Venedik Surları, St. Nicholas Katedrali (Lala Mustafa Paşa Camisi), Namık Kemal’ in Zindanı, Kapalı Maraş…

Gezileri tamamladıktan sonra dönüş uçuşumuz için akşamüzeri saatlerinde Ercan Havaalanı’ na doğru yola çıkıyoruz. Uçuşumuz Pegasus Airlines ile Lefkoşa-İstanbul 18:20 uçağı ile olacak. Yaklaşık 1.5 saatlik uçuş sonrası İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ na iniş yapıyoruz. Bagaj işlemlerimiz sonrası, bizi bekleyen Daloğlu Turizmin Lüks aracı ile Zonguldak’a yolculuğumuz başlıyor.  18 Mayıs Perşembe günü gece saatlerinde de buluşma noktalarımızda vedalaşıyoruz.  Gitmek İstediğiniz Her Yere BİZİMLE!!!

Kültür Programında Göreceğimiz Yerler:

*Bellapais Manastırı: Beşparmak dağlarının eteğinde bir kayalık üzerine inşa edilen manastırın bugünkü adı Fransızca “Abbaye de la Paix” den (Barış Manastırı) türemiş. Gotik sanatın bir şaheseri ve Yakın Doğu’ daki en güzel örneği olarak bilinin Manastır’ ın ilk sakinleri Selahaddin Eyyubi 1187 yılında Kudüs’ ü ele geçirdiği zaman Kıbrıs’ a göç eden Augustinian Mezhebi rahipleri olmuştur. Manastır binasının ilk yapımı 1198-1205 yılları…

*Karaoğlanoğlu Müzesi ve Şehitliği: 1974 deki Barış Harekâtında çıkartmanın ilk günlerinde Binbaşı İbrahim Karaoğlanoğlu ve şimdiki hava alanına adı verilen Yüzbaşı Fehmi Ercan karargâh olarak kullandıkları evin kapında bir roket atar ile vurulur. O ev şu an onların ve Kıbrıs şehitlerinin anısına müze ve şehitlik. Şehitlikte mezarlık var. Müze kısmında genel olarak barış harekâtını anlatan sunum ve harekâttan kalan eşyalar var. Ayrıca o dönemde Rumların kullandıkları savaş araçlarının sergilendiği açık hava müzesi mevcut.

*Çıkarma Plajı: Girne ile Alsancak arasındaki bölgede kalan Yavuz Çıkarma Plajı, Kıbrıs Barış Harekâtı başladığında Türk Silahlı Kuvvetlerinin adaya ilk adım attığı plaj... Bu nedenle Yavuz Çıkarma Plajı adı verilmiş. Escape Plajı olarak da biliniyor.

*Girne Kalesi ve Eski Liman: Girne sahilinde yer alan kale, limana hâkim konumuyla Kıbrıs’ ın en güzel manzaralarından birini sunuyor. Kalenin içinde ve çevresinde yapılan araştırmalar sonucu kalenin tarihi Helenistik Roma devirlerine kadar uzanmakta... Ancak tam olarak ne zaman yapıldığı kesin olarak belli değil… Mevcut kalıntılara göre kale Kıbrıs’ a yapılan Arap akınlarına karşı Girne’ yi korumak için Bizanslılar tarafından M.S VII. yy.’ da yapılmış. Ticaretin merkezinde bir ada olduğu için tarih boyu korsanlar ve savaşlar eksik olmamış. Bundan dolayı dönem dönem eklemeler ve güçlendirmeler ile bu gün oldukça büyük bir kale halini almış. Girne Kalesi büyük olduğu kadar içinde sergilediği eserlerle de değerli

*Liman: Kıbrıs’ ın en şirin, en güzel ve tam bir Akdeniz şehri havası yaşanılacak bir yer Girne yat limanı… Özellikle yaz aylarında restoranları, kafeleri, dükkânları ve inci gibi dizilmiş yatlar ile vazgeçilmez bir güzelliğe sahip... *Öğle Yemeği Sonrası Gezimize Devam Ediyoruz.

*St. Nicholas Katedrali (Lala Mustafa Paşa Camisi): Lüzinyanlar döneminde, 1298-1312 yılları arasında inşa edilen yapı, tüm Akdeniz dünyasının en güzel Gotik yapılarındandır. Lüzinyan kralları, önce Lefkoşa' da St. Sophia Katedrali' nde Kıbrıs Kralı, sonra da Mağusa'da St. Nicholas Katedrali' nde Kudüs Kralı olarak taç giyerlermiş. 1571 yılında Cami haline getirilene dek, bu törenler yapılagelmiş. Lefkoşa’ da ki Selimiye Cami si ile aynısıdır ve dönemim en görkemli yapılarından biridir. Ayrıca caminin yanında 750 yıllık yaşıyla adanın eski ağacı olan Gümbez Ağacı bulunmaktadır.

*Namık Kemal’ in Zindanı: Surlar içinde Lala Mustafa Paşa Cami’ nin hemen karşısında bulunan Namık Kemal Zindanı ve Müzesi, Magusa’ da (Magosa) bulunan ziyaret edilmeye değer tarihi eserlerden. Venedik Sarayı’ nın kalıntıları üzerine Osmanlı Döneminde kurulan iki katlı dikdörtgen şeklindeki bu zindan, kesme taştan yapılmış. Tanzimat Edebiyatı’ nın meşhur gazeteci, siyasetçi, şair ve yazarı olan Namık Kemal, “Vatan Yahut Silistre” oyununun oynanmasından sonra 5 Nisan 1873 tarihinde Kıbrıs’ a sürülmüş. 1873 yılından, 1876 yılına kadar bu zindanda tutulmuş.

*Magusa Kalesi ve Venedik Surları: Othello Kalesi olarak anılıyor. 1310 yılında yapılmış bu eski kale Venedikliler ve İtalyanlar döneminde ayrı ayrı yeniden şekillendirilse de Othello adı, 1500’ lü yıllarda İngiliz Sömürge döneminden kalma… Kale girişi üzerinde asılı olan St. Mark Aslanı kabartmasının altında kaleyi yeniden biçimlendiren kaptan Nicolo Foscari' nin adı ve 1492 tarihi görülmektedir. Etrafı derin bir hendekle çevrili olan Kale' nin yapısında kuleler ve topçu bataryalarıyla biten koridorlar bulunmaktadır. Kale avlusunda bir kısmı Osmanlılara, bir kısmı İspanyollara ait toplar, demir gülleler ve taş gülleler de bulunmakta...

*Tarihi Girne Kapısı: Venedikliler’ in 1567 yılında yaptırdıkları Girne Kapısı, Osmanlılar tarafından Rum isyanına gözlem kulübesi olarak kullanılmış.

*Boğaz Şehitliği: Lefkoşa' dan Girne' ye doğru giderken Boğaz bölgesinde yer alan bir Şehitliğimiz… 20 Temmuz-16 Ağustos 1974 tarihleri arasında gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekâtı’ nda şehit olan subay, astsubay, erbaş ve erler ile mücahitler yatmakta... Boğaz Şehitliği’ ne 1983 yılında 300 Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu ve 26 mücahit şehit defnedilmiş. Rahmetle Anıyoruz!!!  

*Kapalı Maraş: Kıbrıs' ın en ünlü yerlerinden olan Maraş, Gazimağusa şehrinde bulunan bölgedir. Plaj, konaklama ve eğlence mekânlarıyla bir zamanlar Ortadoğu' nun Las Vegas' ı olarak anılan Maraş, 1974' te Kıbrıs Harekâtı’ nın ardından askeri bölge olarak yerleşime kapatılmıştı. Hayalet kente dönüşen Kapalı Maraş' ın 'yeşil hat' kuzey kalan sahil şeritleri, Ekim 2020' de işletme kullanımı açıldı. Statüsü askeri bölge olan Maraş' ın yüzde 3.5' lik bölümü açılışıyla binlerce kişiyi ziyaret etmeye başladı.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1. 5* Otelimizde 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

2. Otelimizde Açık Büfe 3 Akşam Yemeği

3. Otelimizde Açık Büfe 3 Sabah Kahvaltısı

4. Pegasus Airlines ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW)-Ercan Havalimanı (ECN) Kıbrıs Gidiş/Dönüş Uçak Bileti

5. Lüks araç İle 4 Havaalanı Transferi (Zonguldak&Bartın-İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW)  (2)/Kıbrıs Ercan Havalimanı (ECN)-Otel (2)

6. 2 Gün Profesyonel Rehber Eşliğinde Kültür Turu

7. Daloğlu Turizm Araç İçi İkramları

8. Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/A-8388)

9. Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. İlk Gün Kıbrıs’ ta Sabah Kahvaltısı

2. Müze ve Ören Yerleri Girişi

3. Tekne Turu

4. Tüm Öğle Yemekleri ve Yemeklerde Alınacak İçecekler

*Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaydı İle Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

*Genel Tur kuralları için www.dalogluturizm.com ziyaret ediniz.

ÖNEMLİ BİLGİLER:

1. Araçta, Uçakta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.

2. Rezervasyon esnasında, kimliğinizde yazılı olan isim ve soy isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havaalanında check-in esnasında isimden kaynaklanan problem/problemlerden ACENTAMIZ, DALOĞLU TURİZM sorumlu değildir.
Programda yazan uçuş saatleri belirtilen Havayollarından alınmıştır. DALOĞLU TURİZM, uçak saatlerinde olabilecek değişiklikten, rötardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb.) durumlar yüzünden uçuş iptallerinden sorumlu değildir.

3. Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile değişiklik yapılabilir.

4. Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

5. Turların kalkış tarihinden en az 48 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu, tekrar teyit edilir.

6. Ekstra belirtilen turlar kişi sayısının yeterli olması durumunda gerçekleşir.

7. Tur programı ZONGULDAK/DALOĞLU TURİZM, Kayıt formu maddeleri bir bütündür.

8. Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, T.C. Kimlik No ibrazı şarttır. Acente bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

9. Uçaklı Turlarımız, 12-18-27-31-46 Kişilik Lüks Araçlarla Yapılır.

10. Gezi süresi 4 GÜN-3 GECE’ dir. Otel konaklaması 3 GECE’ dir. Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ZONGULDAK/DALOĞLU TURİZM de saklıdır. Turun iptali durumunda DALOĞLU TURİZM iptali bizzat bildirmek zorundadır.

11. 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, Açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

12. Kıbrıs’ a yeni tip fotoğraflı (bebek ve çocuklar dâhil) ve Çipli Kimlik Kartlarıyla giriş yapılabilir. Eski tip, kırık, hasarlı nüfus cüzdanları kabul edilmez. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile (150 TL Yurt dışı çıkış pulu/harcı alarak) geçiş yapılabilir. Pasaportunda Kıbrıs damgası bulunanlar Yunanistan’ a giriş yapamazlar.

13. İptal-İade ve Değişiklik Şartları; DALOĞLU TURİZM Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür.

14. Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur.

15. Ancak, katılımcı MUCBİR sebep göstermesiyle tur iptal ve iadesi sigorta tarafından sağlanabilmektedir. MUCBİR sebepler kapsamına ''Ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı, birinci dereceden yakınının vefatı, katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi, katılımcının vefatı”, gibi durumlar girmektedir. Gerekçe göstermeden yapılan iptaller, sigorta kapsamına girmemektedir.

16. 0-02 Yaş çocuk ücreti uçak alan vergisi, transfer ve seyahat sigortasına istinaden alınmaktadır.

17. Çocuk indirimleri sadece ve sadece iki büyük yanında geçerlidir.

18. Yanında anne veya baba olmadan katılacak 18 yaş altı tüm çocukların, noter onaylı MUVAFAKATNAME ile çıkış yapmaları gerekmektedir.

19. Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir. 

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MKıbrıs Turu
Zonguldak (Saat)23:59
Bartın (Saat)22:30
Kdz. Ereğli (Saat)00:50
Yol/ZamanPegasus Havayolları İle Uçuş/3 Gece-4 Gün
Fiyat490,00€
Single Oda Farkı100,00€

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 7897
  • Ürün Kodu: kıbrıs-turu
  • Stok Durumu: 3 Gece/4 Gün
Tura Kalan Süre :
  • 11.500,00TL
  • 9.947,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: KIBRIS, TURU