KAYSERİ/KAPADOKYA

Tamamlandı KAYSERİ/KAPADOKYA

KAYSERİ/KAPADOKYA

Erciyes Kayak Merkezi

Sömestr Tatili

25-26 Ocak 2020

(1 Gece Konaklamalı)

 

HAREKET: 24 Ocak 2019/Cuma Akşamı Saat 23:00’ da Zonguldak Merkezde Bulunan Acentemiz Önünden; Saat: 22.30’ da İse Bartın Merkezde Yer Alan Acentemiz Önünden, Siz Değerli Konuklarımız İle Hareket Ediyoruz.

GÜZERGÂH: Zonguldak-Devrek-Ankara güzergâhını takip ederek, yaklaşık 620 km.’ lik yolculuğumuz başlıyor.

1. GÜN/CUMARTESİ: Kayseri Erciyes Dağı Kayak Merkezi

Yolda vereceğimiz molalarla birlikte sabah saatlerinde Kayseri’ ye varıyoruz. 6.000 yıllık tarihi ile Ankara ve Konya’ dan sonra, İç Anadolu’ nun üçüncü büyük kenti ve sanayi merkezi olan Kayseri’ ye sabah erken saatlerinde ulaşıyoruz.

Erciyes Dağı eteklerinde yer alan restoranımızda, Kayseri’ nin yöresel lezzetlerinden oluşan kahvaltımızı muhteşem bir manzaraya karşı alarak (Ekstra) eğlenceli günümüze başlayacağız.

Kahvaltı sonrası aracımıza binerek Erciyes Dağı Kayak Merkezi’ ne ulaşıyoruz.  Erciyes Dağı, Kayseri’ nin 20 km. güneyinde bulunan ve 50 milyon yıllık tarihe sahip güzel ve görkemli bir dağ... 3917 m. yüksekliği, tepesinden eksik olmayan karı ve insana ilahi duygular veren azametiyle, Kayseri’ nin kalbi. Sönmüş bir “Küme Volkan” olan dağdaki volkanik patlamalar, 50 milyon yıl önce başlamış, Erciyes’ten çıkan küller patlamanın etkisiyle kilometrelerce uzaklığa taşınarak, Hasan Dağı ile birlikte, Kapadokya bölgesindeki jeolojik yapıyı ve peri bacalarını oluşturmuştur. Uzun yıllardır kayak tutkunlarının vazgeçilmezi olan dağın zirvesinde her mevsim kar mevcuttur.

Ülkemizin en büyük kayak ve kış turizmi merkezlerinden olan Erciyes Dağı kayak merkezinde vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz 2 istasyonlu teleferik gezintisi, kayak ve kızak kayabilir, İsteyen misafirlerimizde snowboard, atv, kar motoru gibi birbirinden farklı sporları gerçekleştirebilir.

Dinlenmek isteyen misafirlerimiz de eşsiz manzara fotoğrafları çekebilir, bölgedeki tesislerde çayını, sahlebini içebilir. Öğle saatlerinde vereceğimiz noktada buluşuyoruz.

Önceden anlaştığımız vakitte biz barbekümüzü hazırlıyor ve kar üzerinde siz değerli misafirlerimize sucuk&ekmek ve sınırsız sıcak&soğuk içecek eşliğinde sunumumuzu yapıyoruz. Yemek sonrası dönüş saatimizde buluşmak üzere serbest zaman verip karla olan eğlencemize devam ediyoruz.

Akşamüstü belirlenen saatte buluşuyor ve Erciyes Kayak Merkezinden ayrılıyoruz. Kapadokya’ da konaklama yapacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimiz/5*  Ramada Otel Kapadokya

Dileyen konuklarımız, akşam üstü düzenlenecek olan “Türk Gecesi” eğlencesine katılabilir (Ekstra).

2. GÜN/PAZAR: Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Kapadokya’ yı keşfe çıkıyoruz. Kapadokya turumuza profesyonel rehberimiz eşliğinde yapacağız. Gezimize, Selçuklular döneminde Avanos’ tan geçen ticaret yolunu kontrol için kullanılan, Uçhisar Kalesi’ ni görerek başlıyoruz. Kapadokya' yı kuşbakışı izledikten sonra Göreme Kasabası’ ndan geçerek bölgenin en büyük açık hava müzesi olan, içinde onlarca kilise, manastır, şaraphane ve şapelin bulunduğu Göreme Açık Hava Müzesi’ ni geziyoruz. Ardından mitolojide Volkan Tanrıları’ nın oluşturduğu, Yağmur ve Rüzgâr Tanrılarının elleriyle biçimlendirdiği Kapadokya bölgesinde gezimize devam ediyoruz. Hitit kraliyet arşivlerinde adı Zuwinasa olarak bilinen Çömlek Atölyesi’ nde çark adı verilen tezgâh üzerinde Kızılırmak’ tan çıkarılan kırmızı çamurun ustaların maharetli ellerinde nasıl şekillendiğini görüyoruz. Dileyen misafirimiz deneyebilir. 

Sonrası Peribacalarının en yoğun olduğu Paşabağları (Keşişler Vadisi)' ndaki Aziz Simeon' un inziva hücresini geziyoruz. Bu gezimizin sonrasında Ortahisar' dan geçerek Kapadokya' nın sembolü olan Üçgüzeller Vadisi’nde fotoğraf molası vereceğiz.

Bu mola sonrasında Ürgüp’ ü panoramik olarak görüp doğanın kendi elleriyle yaptığı çeşitli figürleri görmek için Dervent Vadisi' ne varıyoruz, Burada bol bol fotoğraf çekiyoruz.

Günün sonunda aracımızda buluşup dönüş için yolculuğumuz başlıyor. Geliş güzergâhını takip ederek gece saatlerinde buluşma noktalarımızda vedalaşıyoruz.  Yeni Gezilerimizde Buluşmak Dileğiyle!!!

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1. Erciyes Kayak Merkezinde Serbest Zaman

    Mangal&Sıcak/Soğuk İçecek

2. 1 Gece 5* Ramada Otel Kapadokya Y.P. Konaklama

3. Otelde 1 Akşam Yemeği

4. Otelde 1 Sabah Kahvaltısı

5. Profesyonel Rehberlik Hizmeti

6. Lüks Ulaşım Araç İle Ulaşım

7. Araç İçi İkramlar

8. Zorunlu Seyahat Sigortası

9. Daloğlu Turizm Güvencesi

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. İlk Gün Erciyes’ te Sabah Kahvaltısı

2. Müze ve Ören Yeri Girişleri

3. Programda Belirtilmeyen Tüm Yemekler

4. Tüm Kişisel Harcamalar

5. Kapadokya Türk Gecesi

Kısa Notlar:

1. Kış gezilerinde, Teleferik/telesiyej kullanımı, Kayak sporu, Lastik Bot ve kızak ile kaymak acentemizin sunduğu bir hizmet değildir. Dileyen misafirler ekstra olarak çevre tesislerinin imkanı olarak yararlanabilir. Etkinlikler tehlike içermektedir. Kaza ve yaralanma olabilir. Tüm mesuliyet kişi ve ebeveynlere aittir. Olabilecek kazalardan acentemiz sorumlu değildir.

2. Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaydı İle Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MKayseri/Erciyes & Kapadokya
Zonguldak (Saat)23:00
Bartın (Saat)22:30
Yol/Zaman620 km / 1 Gece Konaklamalı
Fiyat450,00 ₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 1521
  • Ürün Kodu: kayseri-erciyes
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 525,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: KAYSERİ/KAPADOKYA