KAPADOKYA/TUZ GÖLÜ

İletişime Geçiniz KAPADOKYA/TUZ GÖLÜ

KAPADOKYA/TUZ GÖLÜ

Güzel Atların Diyarına Yolculuk

28/30 Ekim 2021

12/14 Kasım 2021

(1 Gece Konaklamalı)

HAREKET: 28 Ekim 2021-Perşembe akşamı ve 12 Kasım 2021-Cuma akşamı... Zonguldak/Merkez saat: 23.55 - Bartın/Merkez saat: 23.30 - Kdz. Ereğli/Eski Otogar saat: 23.00' da siz değerli konuklarımız buluşuyor ve yola koyuluyoruz.

GÜZERGÂH: Tüm misafirlerimiz ile birlikte Devrek-Ankara-Kırıkkale-Kırşehir-Hacı Bektaş üzerinden sınırsız bol çeşitli Daloğlu Turizm ikramları eşliğinde, Erciyes ve Hasan Dağları’ nın volkanik patlamaları sonucu oluşan, Pers’ lerin Güzel Atlar Diyarı Kapadokya, Nevşehir' e doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 570 km. sürecek!!!

1. GÜN/Cumartesi: Uçhisar Kalesi-Devrent Vadisi-Göreme Açık Hava Müzesi-Paşabağları-Güvercinlik Vadisi

Güne nefis bir kahvaltı ile başlıyoruz (Ücrete Dâhil). Kahvaltımız sonrası zinde ve enerjik bir günü sizler için planladık. Profesyonel rehberimiz eşliğinde bütün gün keşifte olacağız: Uçhisar Kalesi, Devrent Vadisi, Göreme Açık Hava Müzesi, Paşabağları, Güvercinlik Vadisi

Kapadokya' nın zirvesi ve giriş kapısı olarak bilinen, Selçuklular döneminde Avanos' tan geçen ticaret yolunu kontrol için kullanılan Uçhisar Kalesi' ne çıkarak başlıyoruz. Kapadokya' yı yukarıdan izledikten sonra Göreme Kasabası' ndan geçerek bölgenin en büyük açık hava müzesi olan, içinde onlarca Kilise, Manastır, Şaraphane ve Şapelin bulunduğu Göreme Açık Hava Müzesi' ni geziyoruz.

Gezimiz sonrasında öğle yemeği molası (Ekstra)... Yemek sonrası mitolojide Volkan Tanrılarının oluşturduğu, Yağmur ve Rüzgâr Tanrılarının elleriyle biçimlendirdiği Kapadokya bölgesinde gezimize devam ediyoruz. Hitit Kraliyet arşivlerinde adı Zuwinasa olarak bilinen Çömlek Atölyesi' nde çark adı verilen tezgâh üzerinde Kızılırmak' tan çıkarılan kırmızı çamurun ustaların maharetli ellerinde nasıl şekillendiğini görerek, peribacalarının en yoğun olduğu Paşabağları (Keşişler Vadisi)' ndaki Aziz Simeon 'un İnziva Hücresi’ ni geziyoruz.

Bu gezimizin sonrasında Ortahisar' dan geçerek Kapadokya' nın sembolü olan Üçgüzeller Vadisi'nde fotoğraf molası vereceğiz.

Bu mola sonrasında Ürgüp' ü panoramik olarak görüp doğanın kendi elleriyle yaptığı çeşitli figürleri görmek için Devrent Vadisi' ne varıyoruz ve fotoğrafladıktan sonra otelimize yerleşiyoruz.

Akşam yemeğinin ardından dileyen konuklarımızla, yerli ve yabancı turistlere Türk kültürünün tanıtılması ve eğlenceli bir programla vakit geçirilmesi amaçlanan Türk Gecesine (Ekstra) katılıyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde... (5*/Ramada by Wyndham Cappadocia)

2. GÜN/Pazar: Ihlara Vadisi, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Tuz Gölü

Bugün dileyen konuklarımız Balon ile uçuş deneyimi yaşayabilir (Ekstra). Bu dostlarımızın, güne hayli erken bir saatte merhaba demeleri gerekecek. Sabah kahvaltısını otelimizde açık büfe olarak yapıp valizlerimizi otobüsümüze yerleştirip otelimizden ayrılıyoruz.

Sonrasında düşman baskınlarından korunabilmek amacıyla çeşitli uygarlıkların kendi ihtiyaçları doğrultusunda yaptıkları ve binlerce kişinin aylarca sığınak olarak kullandığı Derinkuyu Yeraltı Şehri'ni geziyoruz.

Daha sonra Hasan Dağı' ndan çıkan bazalt ve andezit yoğunluklu lavların soğumasıyla ortaya çıkan çatlakların ve çökmelerin oluşturduğu 14 km. uzunluğundaki Ihlara Vadisi' ne gidiyoruz. Vadi boyunca kayalara oyulmuş sayısız barınaklar, mezarlar ve kiliselerin arasında Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliseleri’ ni görüp, Melendiz Irmağı kenarındaki kısa yürüyüşümüz sonrasında, muhteşem Ihlara Vadisi manzarası içeresinde öğle yemeğimizi yiyip (Ekstra), Kapadokya bölgesindeki turumuzu tamamlıyoruz.

Dönüş yolculuğumuz başlıyor. Yolumuz üzerinde bulunan Lut Gölü’ nden sonra %32,9 luk tuz oranı ile dünyanın en tuzlu ikinci gölü olma özelliğine sahip Tuz Gölü' nde fotoğraf molası vererek; Ankara istikametinden dönüş yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolculuğumuz sonrasında Zonguldak' ta siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak; bir sonraki Daloğlu Turizm organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. Yeni Turlarımızda Görüşmek Dileğiyle...

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1. Ramada by Wyndham Cappadocia' da 1 Gece Y.P. Konaklama

2. İlk Gün Sabah Kahvaltısı

3. Otelde 1 Akşam Yemeği

4. Otelde 1 Sabah Kahvaltısı

5. Lüks Otobüs İle Ulaşım

6. Zorunlu Seyahat Sigortası

7. Profesyonel Rehberlik Hizmeti

8. Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/A-8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. Müze ve Ören Yeri Girişleri

2. Tüm Öğle Yemekleri

3. Ekstra Geziler (*Türk Gecesi *Balon)

5. Tüm Özel Harcamalar

*Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaydı İle Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MKapadokya/Tuz Gölü
Zonguldak (Saat)23:55
Bartın (Saat)23:30
Kdz. Ereğli (Saat)23:00
Yol/Zaman570 km/1 Gece Konaklamalı
Fiyat620,00₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 7481
  • Ürün Kodu: kapadokya-tuz golu
  • Stok Durumu: İletişime Geçiniz
Tura Kalan Süre :
  • 675,00TL
  • 620,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: KAPADOKYA/TUZ, GÖLÜ