KAPADOKYA/TUZ GÖLÜ

İletişime Geçiniz KAPADOKYA/TUZ GÖLÜ

KAPADOKYA & TUZ GÖLÜ

19-20 Ekim 2019

(1 Gece Konaklamalı)

 

HAREKET/18.10.2019 tarihinde-Cuma akşamı saat 23:55' de Zonguldak merkezde yer alan acentemizin önünde, siz değerli konuklarımız ile buluşuyoruz (Bartın Acente önü servis kalkış saatimiz 23:30' dur). 

 

GÜZERGÂH: Tüm misafirlerimiz ile birlikte Devrek-Ankara-Kırıkkale-Kırşehir üzerinden sınırsız bol çeşitli Daloğlu turizm ikramları eşliğinde, Erciyes ve Hasan dağlarının volkanik patlamaları sonucu oluşan, Pers’ lerin Güzel Atlar Diyarı Kapadokya, Nevşehir' e doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 570 km. sürecek.

 

1. GÜN/CUMARTESİ: 

Uçhisar Kalesi-Göreme Açık Hava Müzesi-Paşabağları-Güvercinlik Vadisi

Günün erken saatlerinde Nevşehir' e ulaşıyoruz ve nefis bir kahvaltı eşliğinde güne başlıyoruz. Sonrasında, zinde ve enerjik bir günü sizler için planladık. Profesyonel rehberimiz eşliğinde bütün gün keşifte olacağız.

Uçhisar Kalesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Paşabağları, Güvercinlik Vadisi...

Kapadokya' nın zirvesi ve giriş kapısı olarak bilinen, Selçuklular döneminde Avanos' tan geçen ticaret yolunu kontrol için kullanılan Uçhisar Kalesi' ne çıkarak başlıyoruz. Kapadokya' yı yukarıdan izledikten sonra Göreme Kasabası' ndan geçerek bölgenin en büyük açık hava müzesi olan, içinde onlarca Kilise, Manastır, Şaraphane ve Şapelin bulunduğu Göreme Açık Hava Müzesi' ni geziyoruz. Gezimiz sonrasında öğle yemeği molası... Yemek sonrası mitolojide Volkan Tanrılarının oluşturduğu, Yağmur ve Rüzgâr Tanrılarının elleriyle biçimlendirdiği Kapadokya bölgesinde gezimize devam ediyoruz. Hitit kraliyet arşivlerinde adı Zuwinasa olarak bilinen Çömlek Atölyesi' nde çark adı verilen tezgâh üzerinde Kızılırmak' tan çıkarılan kırmızı çamurun ustaların maharetli ellerinde nasıl şekillendiğini görerek, peribacalarının en yoğun olduğu Paşabağları (Keşişler Vadisi)' ndaki Aziz Simeon' un inziva hücresini geziyoruz. Bu gezimizin sonrasında Ortahisar' dan geçerek Kapadokya' nın sembolü olan Üçgüzeller Vadisi' nde fotoğraf molası vereceğiz.

Bu mola sonrasında Ürgüp' ü panoramik olarak görüp doğanın kendi elleriyle yaptığı çeşitli figürleri görmek için Dervent Vadisi' ne varıyoruz ve fotoğrafladıktan sonra 5 yıldızlı otelimize yerleşiyoruz.

Akşam yemeğinin ardından dileyen konuklarımızla, yerli ve yabancı turistlere Türk kültürünün tanıtılması ve eğlenceli bir programla vakit geçirilmesi amaçlanan "Türk Gecesi' ne" (Ekstra) katılıyoruz. Konaklama otelimizde...

 

2. GÜN/PAZAR: 

Ihlara Vadisi-Derinkuyu Yeraltı Şehri-Tuz Gölü

Bugün dileyen konuklarımız Balon ile uçuş deneyimi yaşayabilir (Ekstra). Bu dostlarımızın, güne hayli erken bir saatte merhaba demeleri gerekecek. Sabah kahvaltısını otelimizde açık büfe olarak yapıp valizlerimizi otobüsümüze yerleştirip otelimizden ayrılıyoruz.

Sonrasında düşman baskınlarından korunabilmek amacıyla çeşitli uygarlıkların kendi ihtiyaçları doğrultusunda yaptıkları ve binlerce kişinin aylarca sığınak olarak kullandığı Derinkuyu Yeraltı Şehri' ni geziyoruz. Daha sonra Hasan Dağı' ndan çıkan bazalt ve andezit yoğunluklu lavların soğumasıyla ortaya çıkan çatlakların ve çökmelerin oluşturduğu 14 km. uzunluğundaki Ihlara Vadisi' ne gidiyoruz. Vadi boyunca kayalara oyulmuş sayısız barınaklar, mezarlar ve kiliselerin arasında Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliseleri' ni görüp, Melendiz Irmağı kenarındaki kısa yürüyüşümüz sonrasında,  muhteşem Ihlara Vadisi manzarası içeresinde öğle yemeğimizi yiyip Kapadokya bölgesindeki turumuzu tamamlıyoruz.

 

Dönüş yolculuğumuz başlıyor. Yolumuz üzerinde bulunan Lut Gölü’ nden sonra %32,9' luk tuz oranı ile dünyanın en tuzlu ikinci gölü olma özelliğine sahip Tuz Gölü' nde fotoğraf molası vererek; Ankara istikametinden dönüş yolculuğumuza devam ediyoruz.

 

Yolculuğumuz sonrasında Zonguldak' ta siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki Daloğlu Turizm organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz!!!

 

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1. 5 * Otelde 1 Gece Y.P Konaklama

2. İlk Gün Sabah Kahvaltısı

3. Otelde 1 Sabah Kahvaltısı

4. Otelde 1 Akşam Yemeği

5. Lüks Otobüs ile Ulaşım

6. Araç Sınırsız İkram

7. Zorunlu Seyahat Sigortası

8. Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

9. Daloğlu Turizm Güvencesi

 

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler: 

1. Müze ve Ören Yerleri Girişi: Müze Kartınızı Unutmayın!!! (Ayrıca, 0-17 Yaş Çocuk, 65 Yaş ve Üstü Yetişkin, Müze Kart Sahibi, Sarı Basın Kartı Sahibi, Engelli Kartı Sahibi Misafirlerimiz, Turizm Bakanlığı’ na Bağlı Müzelere Ücretsizdir).

2. Öğle Yemekleri

3. Ekstra Geziler (Türk Gecesi, Balon vb.) ve Tüm Özel Harcamalar

 

* Daloğlu Turizm, Tüm Programı Gerçekleştirmek Kaidesiyle,  Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.M570 km / 1 Gece Konaklamalı
Zonguldak (Saat)23:30
Bartın (Saat)Kapadokya & Tuz Gölü
Yol/Zaman23:55
Fiyat475,00 ₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 4671
  • Ürün Kodu: kapadokya-tuz gölü
  • Stok Durumu: İletişime Geçiniz
  • 525,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: kapadokya, hacı bektaş veli müzesi, uçhisar kales, göreme açık hava müzesi, paşabağları, güvercinlik vadisi ıhlara vadisi, derinkuyu yeraltı şehri, tuz gölü, zonguldak, bartın, daloğlu turizm, gezi, tur, seyahat, eğlence