İZMİR/EFES/ŞİRİNCE/PAMUKKALE

Tamamlandı İZMİR/EFES/ŞİRİNCE/PAMUKKALE

İZMİR/EFES/ŞİRİNCE/PAMUKKALE

11-13 Haziran 2021

1 Gece 5* lı PAM THERMAL HOTEL CLINIC&SPA Konaklamalı

Deniz kokulu topraklarda doğanın ve tatilin keyfini çıkarıp, tarihin nice medeniyetlerine yurt olmuş antik hikâyelerle dolu sayfalara adım atmaya gidiyoruz.

HAREKET: 11 Haziran 2021-Cuma akşamı Zonguldak/Merkez saat: 20.00 - Bartın/Merkez saat: 18.30 - Kdz. Ereğli/ÖZMAR saat: 20.50 - Düzce/Merkez saat: 21.45 - Sakarya-Merkez saat: 22.45

GÜZERGÂH: Zonguldak-Kdz. Ereğli-Düzce-Adapazarı-İzmit-Bursa-Balıkesir güzergâhını izleyerek... Yaklaşık: 685 km…

1. GÜN: İzmir Konak Meydanı-Saat Kulesi-Tarihi Asansör-Kemeraltı-Meryem Ana Heykeli-Efes Antik Kenti-Şirince Köyü- Pamukkale

Güne Ekstra olarak alacağımız nefis Akdeniz mutfağına özel sabah kahvaltımız ile Başlıyoruz. İzmir/Kordon’ da denize nazır restoranımızda yapacağımız kahvaltımız sonrası İzmir havasını solumaya başlıyoruz.

Konak Meydanı, Saat Kulesi, Tarihi Asansör ve Kemeraltı çarşısı gezilerimiz sonrası İzmir’e veda ediyoruz. Yaklaşık 85 km.’ lik yolculuğumuz sonrası Meryem Ana Heykeli’ nde fotoğraf molası veriyoruz.

Amerikalı misyonerler tarafından 2006 yılında hediye edilen dev bronz heykel hayli ilgi görüyor.  Fotoğraf molamız sonrası 5 km. mesafede, yapımı M.Ö. 6000 yıllarına dayanan, dünya miras listesinde bulunan ve Hristiyanlar tarafından kutsal kabul edilen Efes Antik Kenti’ ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz.

Hayran kalacağınız antik kentin, mermer sokaklarında yürürken dinleyeceğiniz hikâyeler, sizleri o günlere götürecek.  Sonrası 10 km. uzağımızda Tarihi M.S. 5. yy. kadar dayanan, zamanında Rumların yaşadığı,  adı gibi şipşirin, tarihi kadar doğal güzellikleriyle de ünlü Selçuk ilçesine bağlı Şirince Köyü’ ne ulaşacağız. Bozulmamış doğası, eski Rum konakları ve evleri ile bolca yerel ürün alışveriş imkânı sunan köyümüzde vereceğimiz serbest zamanda...

Öğle yemeğinizi Ekstra olarak alabilirsiniz. Bu şirin köy gezimiz sonrası, otelimize ulaşmak için yaklaşık 190 km.’ lik yolculuğumuz başlayacak. Otelimiz 5* lı PAM THERMAL HOTEL CLINIC&SPA… Otelimiz, bulunduğu bölge kırmızı suyu ile meşhur KARAHAYIT olup; sodyum, bikarbonat, sülfat, kalsiyum, magnezyum, karbondioksit, demir içerikli, kaynağı 58 derece sıcaklığında termal havuzları ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp merkezi ile Türkiye' nin ender otellerinden bir tanesidir.

Özel jakuzisi bulunan termal havuzunu kullanıp rahatlayabilir, masaj, Türk hamamı, termal su banyosu ve köpük banyosu gibi imkânlarından faydalanabilirsiniz.

Ayrıca dışarıda da açık termal sıcak havuz ve tatlı su havuzu mevcut. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde... (PAM THERMAL HOTEL CLINIC&SPA/Pamukkale)

2. GÜN: Pamukkale-Zonguldak

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası, öğleye kadar otelimizin termal havuz ve diğer imkânlarından yararlanmaya devam ediyoruz. Saat 12:00’ da odalarımızı boşaltmış olarak ayrılış işlemlerimizi tamamlıyoruz.

Rehberimiz eşliğinde, Antik kutsal şehir Hierapolis ile gezimize başlayacağız. M.Ö 3 yy.’ da kurulan, Arkeoloji literatüründe “Holy City” yani Kutsal Kent olarak adlandırılan bir Firigya Kenti... Kurucusu Bergama Kralı, adını ise karısı Amazonlar Kraliçesi Hieradan dolayı, Hierapolis olarak almış.

2013 yılında yapılan kazılarla ortaya çıkarılan Ploutonion Kutsal Alanı (Cehennem Kapısı) ile ilgili antik hikâyeyi dinlediğinizde tarihin o sahneleri canlanacak gözlerinizde... Agorası, tiyatrosu, tapınakları ve daha birçok tarihi dokuyu görme fırsatımız olacak.

Antik kentin içinde muhteşem bir havuza gidiyoruz şimdi. 2300 yıldır yüzülebilen Antik Havuz, nam-ı diğer Kleopatra Havuzu... Kaçırılmaması gereken deneyimlerimizden olacak.

Dileyen konuklarımızın, Ekstra olarak giriş yapabileceği bu muhteşem Antik Termal Havuzda, tarihi sütunlar arasında yüzerken şifalanabilirsiniz.

Sonrası gezimiz Dünya da eşi benzeri bulunmayan, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ nde yer alan, ikinci doğal sit alanımız, sanatçı suyun binlerce yılda inşa ettiği, 2300 yıldır farklı coğrafyalardan insanların şifa bulmaya geldiği, Pamukkale Travertenleri yürüyüşümüz ile devam edecek.

Kar beyazı bir yürüyüş olacak bu. Tüm stresinizi beyaz adımlarınızla şifalı suya bırakırken, bol bol fotoğraf çektireceksiniz.

Sonrası Otobüsümüz ile buluşarak dönüş yolculuğumuz başlayacak. Yol üzerinde ekstra olarak alacağımız öğle yemeği sonrası eve dönüş yolculuğumuz devam edecek. Yaklaşık 660 km.’ lik yolculuğumuz sonrası gece geç saatlerde Zonguldak’ a ulaşıyoruz ve buluşma noktalarımızda vedalaşıyoruz. Yeni gezilerimizde buluşmak dileğiyle...

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler: 

1) Otelimizde 1 Gece Y.P Konaklama

2) Otelimizde 1 Sabah Kahvaltısı

3) Otelimizde 1 Akşam Yemeği

4) Lüks Otobüs İle Ulaşım

5) Zorunlu Seyahat Sigortası

6) Rehberlik Hizmeti

7) Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/A-8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1) İlk Gün Sabah Kahvaltısı

2) Müze ve Ören Yerleri Girişleri

3) Tüm Öğle Yemekleri

4) Özel Harcamalar

Dikkat ve Uyarı:

*Tüm gezilerimize geçerli HES Kodu alan misafirlerimiz kabul edilir. Araç içinde, tüm kapalı alanlarda ve sosyal mesafenin korunamadığı açık alanlarda; ağız ve burunu kapatacak şekilde maske takmak ZORUNLUDUR. Misafirlerimiz araçlarımıza, dezenfektan ikramı yapılarak kabul edilir. Katılımcıların bu kuralları kabul ederek; gezilerimize iştirak etmesi gerekmektedir.

*Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaidesiyle, Program Akışında Değişiklik Yapılabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.Mİzmir/Efes/Şirince/Pamukkale
Zonguldak (Saat)20:00
Bartın (Saat)18:30
Kdz. Ereğli (Saat)20:50
Düzce (Saat)21:45
Sakarya (Saat)22:45
Yol/Zaman685 km/1 Gece Konaklamalı
Fiyat675,00 ₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 1094
  • Ürün Kodu: izmir-efes-sirince-pamukkale
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 785,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: İZMİR/EFES/ŞİRİNCE/PAMUKKALE