İSTANBUL

Tamamlandı İSTANBUL

İSTANBUL

Tarihi Yarımada-Fener/Balat

Özel Tekne ile Boğaz Turu

17 Ekim 2021/Pazar

(Günübirlik)

“Bir İstanbul Masalı Gezisi” Sizleri Bekliyor… “Dünya Bir Ülke Olsa Başkenti İSTANBUL Olurdu” denecek kadar güzel şehrimizin, tarih kokan sokaklarını, kültürel varlıklarını, doğal güzelliklerini keşfetmeye, binlerce yıllık geçmişin masalsı hikâyelerinin fısıldaştığı boğazında Seyr-i Sefa Etmeye bekleriz.   

*Çamlıca Tepesi

*Tarihi Yarımada

*Topkapı Sarayı- Ayasofya Camii- Sultan Ahmet Meydanı ve Camii (Panoramik)- Hipodrom- Dikili Taş

*Gülhane Parkı (Panoramik)

*Sirkeci Garı/Mısır Çarşısı/Eminönü (Serbest Zaman)

*Tarihi Fener/Balat 

*Cibali-Gül Camii-Fener Rum Patrikhanesi-Çukur Dizi Sokağı

*Boğazda Tekne Turu (Size Özel Tekne İle)

HAREKET: 17 Ekim 2021/PAZAR (Cumartesi’ yi Pazar’ a bağlayan gece) Zonguldak: Saat 02.00 - Bartın 00.30 - Kdz. Ereğli/ÖZMAR: 02.50

GÜZERGÂH: Zonguldak-Ereğli-Alaplı-Düzce-Sakarya güzergâhını takip ederek; yaklaşık 320 km…

Sabah saatlerinde muhteşem İstanbul manzarasını seyredebileceğimiz Çamlıca Tepesi’ ne ulaşıyoruz. Fotoğraf molamız sonrası, sabah kahvaltımızı Çamlıca Tepesi’ ndeki restoranımızda alıyoruz.

Sonrası rehberimiz ile buluşuyor ve gezilerimize başlıyoruz. İlk gezi noktamız Tarihi Yarımada… Topkapı Sarayı, günümüze kadar ulaşmış en eski saraylardan bir tanesi... Yapımına, Fatih Sultan Mehmet’ in İstanbul’ u fethinden sonra, 1460 yılında başlanmış, 18 yıl sürdükten sonra 1478 yılında tamamlanmış. İstanbul Boğazı, Haliç ve Marmara Denizi arasındaki İstanbul Yarımadası’ nın uç kısmındaki Sarayburnu mevkiinde yaklaşık 700.000 m² çok geniş bir alan üzerinde.

Bu muhteşem saray gezimiz sonrası bir başka tarih ve gizemli ziyaret Ayasofya Camii: Tarihi 337 yıllarına dayanan,  aynı yere yapılmış olan üçüncü yapı… İlk yapı dönemin Roma İmparatoru olan Konstantios tarafından 360 yılında bazilika planlı ve ahşap çatılı şeklinde yapılmış. Fatih Sultan Mehmet 1453 yılında İstanbul’ u fethedince şehrin en büyük dini yapısı olan Ayasofya’ yı camiye çevirmiş. Ayrıntıları rehberimizden dinleyeceğiz.

Sultan Ahmet Camii’ ni panoramik olarak göreceğiz. At meydanında yapacağımız yürüyüşümüz ile Hipodrom, Dikilitaş, Yılanlı Sütun, Alman Çeşmesi’ ni göreceğiz.

Yürüyüşümüz devam edecek ve Gülhane Parkı’ nın huzurlu ambiyansından geçerek, Sirkeci Garı, Eminönü, Mısır Çarşısı’na ulaşacağız.

Burada alışveriş için kısa bir mola vereceğiz!!! Sonrası buluşma noktamızda aracımıza binerek, İstanbul’ un bir diğer semtine, tarihi Cibali/Fener/Balat sokaklarını keşfe gideceğiz.

Fener ve Balat semtleri günümüzde halen mahalle kültürünü muhafaza eden şirin semtler... Ancak esas ilgi çekici olan kısmı, bu semtlerin tarihi ve demografik özellikleri ve Tabiki Çukur Dizisi ile ünlenen sokakları… Adım adım gezerken mahalleleri, hikâyelerini rehberimizden dinleyeceğiz.

Sonrası, akşamın saatlerinde, İstanbul’ un ışıl ışıl rengârenk güzelliğini keşfetmek için, Boğazda Tekne Turu’ na çıkacağız. Sizlere özel teknemiz ile keyif dolu Boğaz gezimizde; tarihi sarayların, yalıların, köprülerin ve daha birçok siluetin resmini ve hikâyelerini anılarımıza yazacağız.

Sonrası, aracımız bizi Beylerbeyi İskelesi’ nde bekliyor olacak. Aracımız ile Zonguldak’ a dönüş için yola çıkacağız.  Sabahın ilk saatlerinde buluşma noktalarımızda vedalaşacağız.

Yeni Gezilerimizde Buluşmak Dileğiyle… Gitmek İstediğiniz Her Yere BİZİMLE!!!

Ücrete Dâhil Hizmetler:

1. Çamlıca Tepesinde Sabah Kahvaltısı

2. Boğazda Tekne Turu (Özel Tekne İle)

3. Lüks Otobüs İle Ulaşım

4. Rehberlik Hizmeti

5. Zorunlu Seyahat Sigortası  

6. Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/A-8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. Öğle Yemeği

2. Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

3. Tüm Özel Harcamalar

*Daloğlu Turizm, Tüm Programı Gerçekleştirmek Kaidesiyle, Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MİSTANBUL Turu
Zonguldak (Saat)02:00
Bartın (Saat)00:30
Kdz. Ereğli (Saat)02:50
Yol/Zaman320 km/Günübirlik
Zonguldak (Fiyat)260,00₺
Bartın (Fiyat)280,00₺
Kdz. Ereğli (Fiyat)260,00₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 808
  • Ürün Kodu: istanbul
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 295,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: İSTANBUL