İptal / Devir Sözleşmesi

İPTAL / DEVİR SÖZLEŞMESİ

 

1. ACENTE, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi kalkış saatinden 24 saat öncesinde iptal veya tehir edebilir. Bu durumda TÜKETİCİ’nin tazminat hakkı yoktur. Satın alınan tur iade edilir.


2. 
A- TÜKETİCİ, hizmetin başlamasına 10 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

B- TÜKETİCİ, cayma hakkının süresi içerisinde kullanmamasına rağmen hizmetin başlamasından 10 günden az bir süre kala sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin Tamamını ACENTE’ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. TÜKETİCİ tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir. İade gerçekleşmez.

C- ERKEN REZERVASYON Hizmetinin iptal/devri halinde TÜKETİCİ, hizmet başlangıcından tam 10 gün öncesine kadar hizmet bedelinin Tamamını ACENTE’ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tur kalkışına En geç 5 Gün kala gerçekleşen iptal başvurularında TÜKETİ’ye geri iade yapılmayıp, Aynı turun ileri tarihleri ile değişiklik yapma hakkı tanınır. Değişiklik yapılacak tarihin müsaitliğini ACENTA belirler.

D- TÜKETİCİ’nin, kendisi veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, iptal/devir maddelerinin istisnasıdır

 

3. TÜKETİCİ, gezinin başlamasına tam 5 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Devralan bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. TÜKETİCİ, tüm İptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel ACENTE’sine sunmakla yükümlüdür
 

4. TÜKETİCİ’nin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; ACENTE TÜKETİCİ adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde TÜKETİCİ’ye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.
 

5. ACENTE gerekli gördüğü durumlarda TÜKETİCİ’ye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında ACENTE’ hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. TÜKETİCİ bu değişiklilik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip, tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.
 

6. ACENTE’nin olası tur iptali bildirimleri, her TÜKETİCİ’ ye münferiden yapabileceği gibi, internet sitesinde de duyurabilir. TÜKETİCİ bu durumu peşinen kabul eder.