HATAY/MERSİN/ESKİ ADANA TURU

İletişime Geçiniz HATAY/MERSİN/ESKİ ADANA TURU

MEDENİYETLER TURU

HATAY-ESKİ ADANA-MERSİN

28-31 Ekim 2021 

(2 Gece Konaklamalı)

HATAY: Hatay Arkeoloji Müzesi- Habib-i Neccar Cami- St. Pierre Kilisesi-Tarihi Uzun Çarsı- Harbiye Şelaleleri Samandağ/Titus Tüneli-Beşikli Mağarası-Musa Ağacı-Vakıflı Ermeni Köyü-Hızır ile Musa’ nın Buluştuğu Türbe

ADANA: Taş Köprü-Sinema Müzesi-Ulu Camii-Tarihi Saat Kulesi-Yöresel Alışveriş/Tarsus-Nusrat Mayın Gemisi-St. Paul Kuyusu, Tarihi Tarsus Evleri (Panoramik)-Kleopatra Kapısı, Şahmeran Heykeli, Danyal Peygamberin Makamı-Tarsus Ulu Camii-Kırkkaşık Bedesteni-Tarsus Şelale Park, Ashab-ı Kehf Mağarası

MERSİN: Mersin Deniz Müzesi, Mersin Arkeoloji Müzesi, Latin İtalyan Katolik Kilisesi-Narlıkuyu-Cennet Obruğu/Cehennem Obruğu (Panoramik)-Astım Mağarası-Kız Kalesi

HAREKET: Zonguldak-Merkez saat: 19.00, Bartın/Merkez saat: 18.30, Kdz. Ereğli:/Eski Terminal saat: 18.00

GÜZERGÂH: Zonguldak-Devrek-Mengen-Ankara-Aksaray-Adana-İskenderun güzergâhını takip ederek; Yaklaşık: 950 km.

1. GÜN: HATAY/Hatay Arkeoloji Müzesi-Habib-i Neccar Cami-St. Pierre Kilisesi-Tarihi Uzun Çarsı- Harbiye Şelaleleri

Samandağ/Titus Tüneli-Beşikli Mağarası-Musa Ağacı-Vakıflı Ermeni Köyü-Hızır ile Musa’ nın Buluştuğu Türbe

Sabah saatlerinde Hatay’ dayız… UNESCO’ nun barış kenti; üç büyük dinin kadim uygarlıklarla buluştuğu, ezan sesinin çan sesine, çan sesinin hazan sesine, dinlerin dillere karıştığı ve herkesin hoşgörü ile yaşadığı Hatay' a ulaşıyor yöresel Hatay Kahvaltısı ile güne başlıyoruz (Ekstra).

Kahvaltımız sonrası bu kadim şehri rehberimiz eşliğinde keşfe başlıyoruz.  Kudüs' ten sonra Hıristiyanlığın yayıldığı ilk kent olan Hatay, ilk ayinin gerçekleştiği ve Hıristiyanların hac yeri olan, kayadan kilise St. Pierre Kilisesi ziyareti ve dünyanın ikinci büyük mozaik koleksiyonuna sahip Hatay Arkeoloji Müzesi gezisi ardından kardeşliğin ve birlikteliğin şehri Antakya sokaklarında kutsal mekânları göreceğiz.  

Roma döneminde Pagan Tapınağı olarak kullanılan, Bizans döneminde kiliseye dönüştürülen, İslamiyet' in Anadolu' ya girmesi ile de Anadolu' da ilk camii olarak kullanılan Habib-i Neccar Cami'ni ilk olarak göreceğiz.

Antakya Katolik Kilisesi' ni ve ardından Antakya Musevi Havrası' nı ise yürüyüşümüz esnasında panoramik görüyoruz. Geleneksel el işçiliğinden, meşhur kadayıfı, nar ekşisi, çökelek gibi lezzetleri bulabileceğiniz, Uzun Çarşı' ya varıyoruz.

Alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman sonrası aracımızda buluşup, 30 km. mesafedeki Samandağ’ a doğru yol alıyoruz.  Burada minibüsler ile yolculuğumuz devam edecek (Ekstra).

Titus Tüneli ve Beşikli Mağara: Hatay' ın Samandağ İlçesi Çevlik civarında bulunan tünel, Roma imparatoru Vespasian tarafından M.S. 69 da başlayıp, M.S. 81 yılında oğlu Titus tarafından bitirilmiş.

Dünyanın en uzun ikinci kumsalı da Samandağ ilçesinde yer alıyor. Sonrası Hıdırbey Musa Ağacı, Hızır ile Musa’ nın Buluştuğu Türbe ve “Türkiye’nin Tek Ermeni Köyü” olan Vakıflı Köyü ziyaretlerimizi yapacağız.

Akşamüzeri Samandağ’ dan ayrılacağız ve Apollon' un kendisine aşık olması ile beraber toprak anadan kendisini saklamasını isteyen Daphe' nin gözyaşlarından oluştuğuna inanılan Harbiye Şelalesinde keyifli bir yürüyüş ile günü tamamlayacağız. Akşam yemeği ve konaklama için otelimizde... (1. Gece Konaklama: Hatay/Defne/Grand Boğaziçi Otel 4*)

2. GÜN: ADANA/Taş Köprü-Sinema Müzesi-Ulu Cami-Tarihi Saat Kulesi-Yöresel Alışveriş

Tarsus/Nusrat Mayın Gemisi-St. Paul Kuyusu, Tarihi Tarsus Evleri (Panoramik)- Kleopatra Kapısı, Şahmeran Heykeli, Danyal Peygamberin Makamı- Tarsus Ulu Cami- Kırkkaşık Bedesteni-Tarsus Şelale Park, Ashab-ı Kehf Mağarası

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrası Adana/Merkez’ e doğru, yaklaşık 180 km.’ lik yolculuğumuz başlıyor. Adana’ ya ulaştıktan sonra ilk olarak Sinema Müzesini, sonrası kısa yürüyüşümüz ile Tarihi Ulu Camii ve Saat Kulesi’ ni göreceğiz. Yöresel cezerye, tahin, lokum gibi ürünleri satın alabileceğimiz dükkânımızdan dileyen konuklarımızla alışverişlerini yapacak. Sonrasında yürüyerek Tarihi Taş Köprü’ ye ulaşacağız ve fotoğraflarımızı çekeceğiz. Ardından aracımıza binerek, Mersin’ in güzel ilçesi Tarsus’a doğru, yaklaşık 55 km. yol alacağız.

Tarihi ve coğrafyası ile Neolitik dönemden beri çeşitli kültürlerin kaynaşma noktası Tarsus’ ta ilk olarak Çanakkale Zaferi’ ne adını altın harflerle yazdıran Nusrat Mayın Gemisi’ ni ziyaret edeceğiz.

Sonrası Tarsus/Merkezi adım adım yürüyerek gezeceğiz. İlk olarak St. Paul Kuyusu, panoramik olarak tarihi Tarsus Evleri, Kleopatra Kapısı, Şahmeran Heykeli’ ni göreceğiz.

Danyal Peygamberin Makamı ziyaretimiz sonrası, Tarsus Ulu Camii’ ni göreceğiz.  Kırkkaşık Bedesteni’ nde kısa bir alışveriş molası sonrası Tarsus Şelale Park’ ın gürül gürül akan şelalesinin serinliğinde dolaşacağız.

Şelale gezimiz sonrası son ziyaretimi için aracımız ile hareket edeceğiz.  Ashab-ı Kehf Mağarası ziyareti ve çevre esnaftan yapılacak yöresel alışveriş sonrası, akşam yemeği ve konaklama yapacağımız 5* Mersin deki otelimiz için, Tarsus’ a veda edeceğiz. Yaklaşık 30 km. sonra otelimizdeyiz. (2. Gece Konaklama: Mersin/NOAX Hotel 5*)

3. GÜN: MERSİN/Mersin Deniz Müzesi, Mersin Arkeoloji Müzesi, Latin İtalyan Katolik Kilisesi, Narlıkuyu- Cennet Obruğu, Cehennem Obruğu (Panoramik)- Astım Mağarası-Kız Kalesi Tekne Turu-ZONGULDAK

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrası Mersin/Merkezi gezimizi yapıyoruz. Mersin Deniz Müzesi, Mersin Arkeoloji Müzesi, Latin İtalyan Katolik Kilisesi Mersin merkezde görebileceğimiz yerler arasında...

Sonrası Mersin’ den ayrılıyor yaklaşık 70 km. mesafedeki Narlıkuyu’ ya doğru yol alıyoruz. Ekstra olarak alacağımız öğle yemeğimiz sonrası, doğa harikası Cennet Obruğu ve Cehennem Obruğu (Panoramik) ve Astım Mağarası’ nı göreceğiz..

Sonrası, Narlıkuyu İskelesi’ nden bineceğimiz teknemiz ile hava ve deniz şartlarının uygun olması durumunda, (Rehberimiz ve Tekne Kaptanının Kararına Göre) güzel prensesin hikâyesini dinlemek için Akdeniz’ in masmavi sularından Kız Kalesi’ ne uzanacağız. 

Kızkalesi karaya yaklaşık 600 m. uzaklıkta, Erdemli’ deki en bilinen turistik yerlerden biri. Bu güzel mavi yolculuk sonrası, dönüş yolculuğumuz başlıyor. Yaklaşık 830 km. Geliş güzergâhımızı izleyerek buluşma noktalarımızda vedalaşıyoruz.

Yeni Gezilerimizde Buluşmak Dileğiyle... Gitmek İstediğiniz Her Yere BİZİMLE...

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1) Otellerimizde 2 Gece Y.P. Konaklama

2) Otellerimizde Set Menü 2 Akşam Yemeği

3) Otellerimizde Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı

4) Lüks Otobüs İle Ulaşım

6) Rehberlik Hizmeti

7) Zorunlu Seyahat Sigortası

8) Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/A-8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1) Müze/Ören Yerleri Girişleri

2) İlk Gün Sabah Kahvaltısı

3) Tüm Öğle Yemekleri

4) Tekne/Dolmuş Ücretleri

*Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaydı İle Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MHatay/Mersin /Eski Adana Turu
Zonguldak (Saat)19:00
Bartın (Saat)18:30
Kdz. Ereğli (Saat)18:00
Yol/Zaman950 km/2 Gece-3 Gün
Fiyat1300,00 ₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 2107
  • Ürün Kodu: hatay-mersin
  • Stok Durumu: İletişime Geçiniz
Tura Kalan Süre :
  • 1.475,00TL
  • 1.300,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: HATAY/MERSİN/ESKİ, ADANA, TURU