Safranbolu/Mencilis Mağarası/Tokatlı Kanyonu

Tamamlandı Safranbolu/Mencilis Mağarası/Tokatlı Kanyonu

Safranbolu Mencilis Mağarası

Tokatlı Kanyonu Yürüyüş Yolu

Ters Ev-Kristal Cam Teras-İncekaya Su Kemeri-ZipLine

Safranbolu Eski Çarşı

05 Aralık 2021/Pazar

(Günübirlik)

*Bulak/Mencilis Mağarası

*Ters Ev

*Kristal Cam Teras

*İncekaya Su Kemeri

*Tokatlı Kanyonu’ nda ZİPLİNE

*Tokatlı Kanyonu’ nda Yürüyüş

*Tarihi Safranbolu Eski Çarşıda Serbest Zaman

HAREKET: 05 Aralık 2021/Pazar... Zonguldak/Merkez saat: 07.00 - Bartın/Merkez saat: 06.30 - Kdz. Ereğli/Eski Otogar saat: 06.10 ve Karabük/Otogar saat: 08.40’ da sizlerle buluşuyoruz.

GÜZERGÂH: Zonguldak-Çaycuma Yol Ayrımı-Yenice-Karabük… Yaklaşık: 115 km.

Bu sefer, başka bir Safranbolu Gezi Programı ile daha fazla doğa daha fazla eğlence diyeceğiz. Güne Bulak Köyü’ nün muhteşem doğa manzarasına karşı yapacağımız, serpme kahvaltımız ile başlayacağız.

Kahvaltı sonrası sizleri Mencilis Mağarası’ na götüreceğiz. Bulak Mencilis Mağarası, Safranbolu’ nun en büyüleyici noktası belki de... Gazüyü Dağı’ nın altına saklanmış mağara, dört mevsim 15 derecelik sıcaklığı ile bronşit, nefes darlığı ve astım ve gibi hastalıklara iyi geliyormuş. 3 katlı 6 km.’ lik uzunluğu ile ülkemizin en büyük 4. büyük mağarası olan ve yaklaşık 3 milyon yıl önce oluşumunun başladığı tahmin edilen mağaranın, 350 metrelik bölümünü gezebiliyoruz.

Sarkıtlar, dikitler, göletler, traventerler ve yeraltı nehirleri ile doğa harikası mağaraya 150 basamaklı merdiven ile ulaşıyoruz. Mağara gezimiz sonrası aracımız ile Tokatlı Kanyonu’ na doğru yol alıyoruz. Burada ilk olarak dileyen konuklarımız ile Ters Evi ziyaret edeceğiz ve enteresan tepetaklak fotoğraflar çekeceğiz.

Sonrası Tokatlı Kanyonu üzerindeki Kristal Cam Terası göreceğiz. Ve hemen yanı başındaki Zipline (Ekstra)… 110 m. yüksekliği ile Türkiye’ nin en yükseği!!! Adrenalin tutkunu konuklarımızdan dileyenler ekstra olarak bu heyecanı yaşayabilir. Aktiviteli anlarımızı tamamladıktan sonra kısa bir yürüyüş ile İncekaya Su Kemeri’ ni göreceğiz. Mimari değer taşıyan ve ilk inşa tarihi tartışmalı olan bu eser, Sadrazam İzzet Mehmet Paşa tarafından yenilenen eserlerden biri. 116 metre uzunluğundaki su kemeri yerden yaklaşık 60 metre yükseklikte...

Ve sonrası günün yürüyüş etkinliği etabına geliyoruz. Hep birlikte Tokatlı Kanyonu Yürüyüşü yapacağız. Tokatlı Kanyonu; Hızar Çayı' nın yatağındaki kireç taşı tabakalarının binlerce yılda aşınması sonucunda oluşmuş 9 km. uzunluğunda…  Kanyonunun bir ucu Tokatlı Köyü’ nde diğer ucu Eski Çarşı' nın Gümüş Mahallesi' ne uzanmakta...

Yürüyüşümüz, 150 merdivenli kanyon inişimiz sonrası yaklaşık 3,5 km sürecek. Kanyon içinde harika manzaralar bizleri bekliyor. Şelaleler, yemyeşil bir doğa ve azametli kanyon duvarları. Kuş seslerinin su sesine karıştığı doğa yürüyüşümüzde temiz havanın ve doğanın keyfini çıkaracağız.

Parkur sonunda, kanyon dışında yürüyüşümüz devam edecek ve aracımız bizi buluşma noktamızdan alacak. Hep beraber Safranbolu Eski Çarşı' ya gideceğiz. Burada ünlü Safranbolu Lokumlusunu ziyaret edeceğiz. Safranbolu hakkında kısa Sinevizyonu izlerken, ünlü Bağlar gazozunun tadına bakacağız.

Sonrası Safranbolu Lokumu alışverişi ve yemek için serbest zaman vereceğiz. Akşamüstü buluşma saati ve noktamızdan aracımız bizleri alacak ve Zonguldak’ a dönüş yolculuğumuz başlayacak. Buluşma noktalarımızda, bir daha ki gezilerimizde buluşmak dileğiyle vedalaşacağız.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1. Sabah Serpme Kahvaltı

2. Ulaşım Hizmeti

3. Rehberlik Hizmeti

4. Zorunlu Seyahat Sigortası

5. Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/A-8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. Müze-Ören Yeri Girişleri ve Tüm Etkinlikler ( Zipline Tam 35 TL / Öğrenci 25 TL-Mağara Girişi: Tam 9/Öğrenci 7 TL-Kanyon Girişi 4,5 TL-Ters Ev 10 TL- Cam Teras 5,5 TL (Fiyatlarda Güncelleme Yapılmış Olabileceğini, Lütfen Göz Önünde Bulundurunuz!!!)

2. Öğle Yemeği

3. Tüm Özel Harcamalar

ULAŞIM: Bölgenin yol durumu nedeniyle 17-31 kişilik araçlar ile yapılacaktır.

NOT: Tokatlı kanyon yürüyüşü; kanyon içi yaklaşık 2 km. toprak patikadır. Kolay bir parkurdur. Yürüme problemi olmayan herkes katılabilir. Yürüyüşe katılacak her katılımcının, su ve atıştırmalıklarını taşımak için küçük bir sırt çantası olmalıdır, yürüyüşe uygun ayakkabı ve kıyafet seçilmelidir. Şapka ve gözlük almayı unutmayınız. Oluşabilecek kaza ve yaralanmalardan acentemiz sorumlu değildir.

*Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaydı İle Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MSafranbolu Turu
Zonguldak (Saat)07:00
Bartın (Saat)06:30
Kdz. Ereğli (Saat)06:10
Yol/Zaman115 km/Günübirlik
Zonguldak (Fiyat)160,00 ₺
Bartın (Fiyat)170,00 ₺
Kdz. Ereğli (Fiyat)170,00 ₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 3964
  • Ürün Kodu: Safranbolu/Mencilis Mağarası/Tokatlı Kanyonu
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 175,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: Safranbolu/Mencilis, Mağarası/Tokatlı, Kanyonu