KÜRE DAĞLARI DOĞA GEZİSİ

Tamamlandı KÜRE DAĞLARI DOĞA GEZİSİ

 

KÜRE DAĞLARI DOĞA GEZİSİ

Masalsı Yeşil Dünyanın, Gürül Gürül Akan Şelalesi, Heyecan Dolu Kanyon Manzaraları

Bol Oksijen Doğada Hayat Var, Bekleriz

28 Ekim 2023/Cumartesi

(Günübirlik)

*Valla Kanyonu Seyir Terası (Dünyanın II. Derin Kanyonu) (Pınarbaşı)

*llıca Şelalesi (Pınarbaşı)

*Horma Kanyonu ve 3 km.’ lik Ahşap Kanyon Yolu (Pınarbaşı)

Küre Dağları,  Kuzey Anadolu Dağları' nın Bartın ile Sinop arasında kalan epeyce uzun olan ve sahile bakan batı bölümü olarak adlandırılır. Milli Park ise,  Kastamonu ile Bartın arasında kalan 34 bin hektarlık bir bölge... Görselliği ve doğal zenginlikleri açısından Türkiye’ nin sahip olduğu en önemli doğal alanlardan…

Azdavay, Pınarbaşı, Ulus, Kurucaşile, Amasra ve Cide, Küre Dağları Millî Parkı’ nı Oluşturan Tampon Bölgeler...

Uçsuz bucaksız ormanların zengin biyolojik çeşitliliği, bünyesinde barındırdığı yaban hayatı ile tanınan Küre Dağları, karstik arazi yapısı sayesinde sayısız mağara, derin kanyon ve şelalenin ev sahibi…

HAREKET: 28 Ekim 2023-Cumartesi... *Zonguldak/Merkez saat 07.30 *Kdz Ereğli-Eski Otogar saat: 06.30 *Bartın/Merkez saat: 09.00…

GÜZERGÂH: Zonguldak-Bartın-Ulus-Pınarbaşı istikametini takip ederek; Yaklaşık: 180 km.

Zonguldak hareketimiz sonrası yol üzeri ve Bartın misafirlerimizi aldıktan sonra, araç içi sandviç/meyve suyu ikramımız ile Bartın-Ulus istikametinde, yaklaşık 90 km, 1,5 saatlik yol alarak, Kastamonu/Pınarbaşı ilçesine ulaşacağız.

İlk ziyaret noktamız Valla Kanyonu/Muratbaşı Köyü… Yaklaşık 45 dk.’ lık araç yolculuğumuz ile kıvrımlı yolların sonunda kanyon girişine ulaşacağız. Biletlerimizi alarak, Muratbaşı Seyir Terası’ na doğru yürümeye başlıyoruz. Terasa ulaşmak için orman içi yaklaşık 1,5 km. parkur yürüyüşü yapıyoruz.

Parkurun sonunda, muhteşem manzarayı izlemek, için 7 m. yükseklikte 3 katlı teras sizleri karşılıyor. Dünyanın 2. en derin kanyonu sayılan Valla Kanyonu 12 km. uzunluğunda ve 1100 m. derinliğinde. İhtişamlı manzarasını seyretmeye doyamayacaksınız.

Küre Dağlarından doğup, Valla Kanyonu’ nu oluşturan, Cide’ den Karadeniz’ e dökülen Devrekâni Çayı, incecik görülür terastan!!! Bol bol kanyon ve doğa resimleri çekiyoruz.

Teras gezimiz sonrası aynı parkuru yürüyerek, kanyon girişindeki çay bahçesine ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz molamızda semaverde pişen çaydan yudumlayabilir ya da bir yorgunluk kahvesi içebilirsiniz. Sonrası Muratbaşı Köyü’ nden ayrılarak Ilıca Şelalesi’ ne yol alıyoruz. Yaklaşık 30 dk. sonra aracımızdan iniyoruz.

Ilıca Şelalesi’ ne ulaşmak için aracımızdan iniyor ve 10 dk.’ lık patika yolumuzu yürüyoruz. Nefis bir manzaradasınız. Su sesi, kuş sesleriyle harmoni olmuş masalsı bir doğa. 15 m. yüksekten dökülen Zara Çayı’ nın suları ve döküldüğü yerde oluşmuş gölet... Bol bol fotoğraf çekimi yapıyoruz.

Şelale gezimiz sonrası Horma Kanyonu Ahşap yürüyüş parkuru yürüyüşümüz için hazırız. 3 km.’ lik Horma Kanyonu Ahşap Yürüyüş Yolu’ nu yürümeye başlıyoruz. Muhteşem bir deneyim sizleri bekliyor. Çavuş Köyü’ nden doğan 7 km.’ lik Zara Çayı’ nın coşkulu suyu ile binlerce yılda oluşan kanyon,  mevsimin değişen renkleri ile unutulmaz fotoğraflara sahne olacak.

Parkurun sonunda Horma Kanyonu Mesire Alanı na ulaşıyoruz. Burada bizi nefis mangalımız ve sıcak/soğuk içecek ikramımız bekliyor. Öğleden sonra geç saatlerde yapacağımız mangal keyfi, sonrası dönüş yolculuğumuz başlıyor. Akşam saatlerinde buluşma noktalarımızda vedalaşıyoruz.

NOT: Gezimiz kısa ve uzun parkur doğa yürüyüşleri içermektedir. Doğa yürüyüşüne ve hava şartlarına uygun ayakkabı ve kıyafet seçilmelidir. Sağlık sorunu olanlar için gezimiz uygun olmayacaktır (Küçük sırt çantası, su ve atıştırmalık alınmalıdır).

ULAŞIM ARAÇLARI: Bölgenin yol durumuna uygun 17-30 kişilik araçlar ile yapılacaktır. Kişi sayısına göre araç seçilecektir.

*Kdz. Ereğli’ den en az 4 kişilik katılım halinde servis verilebilecektir.

*Hava Koşulları Ya Da Diğer Nedenlerle Tur Programında Belirtilen Ziyaret Alanlarına Resmi Makamlarca Giriş Yasağı Getirilmesi Durumundan Acentamız Sorumlu Değildir. Tur Programı Normal Akışında Gerçekleştirilir.

*Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaydı İle Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1. Sabah Araç İçi Sandviç/Meyve Suyu İkramı

2. Öğle Mangalda Sucuk/Köfte-Sıcak/Soğuk İçecek İkramı

3. Ulaşım-Rehberlik Hizmeti

4. Zorunlu Seyahat Sigortası

5. Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/A-8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. Milli Park&Ören Yeri Giriş Ücretleri (Sivil:16₺/Öğrenci:8₺) 

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MKüre Dağları Doğa Gezisi
Zonguldak (Saat)07:30
Bartın (Saat)09:00
Kdz. Ereğli (Saat)06:30
Yol/Zaman180 km/Günübirlik
Zonguldak (Fiyat)950,00₺
Bartın (Fiyat)950,00₺
Kdz. Ereğli (Fiyat)1050,00₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 11010
  • Ürün Kodu: kure-daglari-gezisi
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 1.150,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: KÜRE, DAĞLARI, DOĞA, GEZİSİ