İSTANBUL

GünübirliK İSTANBUL

İSTANBUL

Tarihi Yarımada/Fener/Balat/Ayvansaray

Özel Tekne ile Boğaz Turu

28 Temmuz 2024 Pazar

“Bir İstanbul Masalı Gezisi” Sizleri Bekliyor… “Dünya Bir Ülke Olsa Başkenti İSTANBUL Olurdu” denecek kadar güzel şehrimizin, tarih kokan sokaklarını, kültürel varlıklarını, doğal güzelliklerini keşfetmeye, binlerce yıllık geçmişin masalsı hikâyelerinin fısıldaştığı boğazında Seyr-i Sefa Etmeye bekleriz.   

*Tarihi Yarımada

*Topkapı Sarayı- Ayasofya Camii-Sultan Ahmet Meydanı ve Cami (Panoramik)-Hipodrom- Alman Çeşmesi-Dikili Taş

*Gülhane Parkı (Panoramik)

*Sirkeci Garı/Mısır Çarşısı/Eminönü (Serbest Zaman)

*Tarihi Fener/Balat/Ayvansaray 

*Cibali-Gül Cami-Fener Rum Patrikhanesi

*Boğazda Tekne Turu

HAREKET: 28 Temmuz 2024-Pazar (Cumartesi' yi Pazar' a bağlayan gece)... *Zonguldak/Merkez saat: 02.00 *Bartın/Merkez saat: 00.30 *Kdz. Ereğli/ÖZMAR saat: 02.50 *Düzce/Merkez saat: 04.15 *Sakarya/Merkez saat: 05.15...

GÜZERGÂH: Zonguldak-Ereğli-Alaplı-Düzce-Sakarya güzergâhını takip ederek; yaklaşık 320 km…

Gece yolculuğumuz sabaha kavuşurken, araç içi ikram paketimiz ile (Sandviç-Çikolata-Meyve-Sıcak/Soğuk İçecek İkramı) ile kahvaltımızı yapıyoruz.

Sonrası rehberimiz ile buluşuyor ve gezilerimize başlıyoruz. İlk gezi noktamız Tarihi YarımadaTopkapı Sarayı, günümüze kadar ulaşmış en eski saraylardan bir tanesi... Yapımına, Fatih Sultan Mehmet’ in İstanbul’ u fethinden sonra, 1460 yılında başlanmış, 18 yıl sürdükten sonra 1478 yılında tamamlanmış. İstanbul Boğazı, Haliç ve Marmara Denizi arasındaki İstanbul Yarımadası’ nın uç kısmındaki Sarayburnu mevkiinde yaklaşık 700.000 m² çok geniş bir alan üzerinde...

Sonrasında bir başka tarih ve gizemli ziyaret Ayasofya Camii: Tarihi 337 yıllarına dayanan,  aynı yere yapılmış olan üçüncü yapı… İlk yapı dönemin Roma İmparatoru olan Konstantios tarafından 360 yılında bazilika planlı ve ahşap çatılı şeklinde yapılmış. Fatih Sultan Mehmet 1453 yılında İstanbul’ u fethedince şehrin en büyük dini yapısı olan Ayasofya’ yı camiye çevirmiş. Ayrıntıları rehberimizden dinleyeceğiz.

Sultan Ahmet Camii’ ni panoramik olarak göreceğiz. At meydanında yapacağımız yürüyüşümüz ile Hipodrom, Dikilitaş, Yılanlı Sütun, Alman Çeşmesi’ ni göreceğiz. Yürüyüşümüz devam edecek ve Gülhane Parkı’ nın huzurlu ambiyansından geçerek, Sirkeci GarıEminönü ve Mısır Çarşısı’ na ulaşacağız.

Burada alışveriş için kısa bir mola vereceğiz!!! Sonrası buluşma noktamızda aracımıza binerek, İstanbul’ un bir diğer semtine, tarihi Cibali/Fener/Balat sokaklarını keşfe gideceğiz.

Fener ve Balat semtleri günümüzde halen mahalle kültürünü muhafaza eden şirin semtler... Ancak esas ilgi çekici olan kısmı, bu semtlerin tarihi ve demografik özellikleri ve tabiki dizi çekimleri ile ünlenen sokakları… Adım adım gezerken mahalleleri, hikâyelerini rehberimizden dinleyeceğiz.

Sonrası, akşamın saatlerinde, İstanbul’ un ışıl ışıl rengârenk güzelliğini keşfetmek için, Boğazda Tekne Turu’ na çıkacağızSizlere özel teknemiz ile keyif dolu Boğaz gezimizde; tarihi sarayların, yalıların, köprülerin ve daha birçok siluetin resmini ve hikâyelerini anılarımıza yazacağız.

Sonrası... Aracımız bizi tekne turumuzun sonlandığı noktada bekliyor olacak. Hepbirlikte, Zonguldak’ a dönüş için yola çıkacağız.  Sabahın ilk saatlerinde buluşma noktalarımızda vedalaşacağız.

Yeni Gezilerimizde Buluşmak Dileğiyle… Gitmek İstediğiniz Her Yere BİZİMLE!!!

Ücrete Dâhil Hizmetler:

1. Araç İçi Kahvaltı (Sandviç-Çikolata-Meyve-Sıcak/Soğuk İçecek İkramı)

2. Size Özel Tekne İle Boğazda Tekne Turu

3. Lüks Ulaşım Hizmeti

4. Profesyonel Rehberlik

5. Zorunlu Seyahat Sigortası  

6. Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/A-8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. Öğle Yemeği

2. Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

3. Tüm Özel Harcamalar

*Daloğlu Turizm, Tüm Programı Gerçekleştirmek Kaidesiyle, Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MİSTANBUL Gezisi
Zonguldak (Saat)02:00
Bartın (Saat)00:30
Kdz. Ereğli (Saat)02:50
Düzce (Saat)04:15
Sakarya (Saat)05:15
Yol/Zaman320 km/Günübirlik
Zonguldak (Fiyat)1500,00₺
Bartın (Fiyat)1650,00₺
Kdz. Ereğli (Fiyat)1450,00₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 7292
  • Ürün Kodu: istanbul
  • Stok Durumu: GünübirliK
Tura Kalan Süre :
  • 1.750,00TL
  • 1.500,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: İSTANBUL