GÜZELDERE ŞELALESİ/EFTENİ GÖLÜ

Tamamlandı GÜZELDERE ŞELALESİ/EFTENİ GÖLÜ

GÜZELDERE ŞELALESİ

EFTENİ GÖLÜ/DOĞA GEZİSİ

(09 Ağustos 2020/Pazar)

Günübirlik

HAREKET: 09 Ağustos 2020/Pazar sabahı saat: 07.00' da Zonguldak merkezde bulunan acentemiz önünde, siz değerli konuklarımız ile buluşuyoruz (Bartın acente önü kalkış saatimiz: 05.30' dur). Ereğli-Alaplı-Düzce güzergâhını takip ederek; yaklaşık 130 km. sürecek yolculuğumuza başlıyoruz.

Düzce merkeze ulaştıktan sonra yaklaşık 15 km. mesafede, ürünlerin %80’ nin kendi doğal imalatları olan, doğa dostu çehresi ve işletmesiyle bizleri ağırlayacak Taç Tarım Doğal Park’ a ulaşıyoruz.

Burada bizler için hazırlanmış doğal ürünlerden oluşan, temiz havası, yemyeşil doğası ile nefis serpme kahvaltımızı alıyoruz ve güzel güne başlangıç yapıyoruz. Kahvaltı sonrası vereceğimiz serbest zaman içinde, dileyen konuklarımız Taç Tarım Ürünleri alışveriş standından alışveriş yapabilir, mini mandıra gezimize katılabilir, park içindeki hayvanları ziyaret edebilir, yetişkin ve çocuklar için at binme fırsatından yararlanabilirler (Ekstra).

Serbest zaman sonrası aracımızda buluşuyoruz ve yaklaşık 15 km. mesafede bulunan Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı’ na gidiyoruz. Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı, Düzce' nin Gölyaka ilçesinde yer alıyor. 1993' ten beri mesire yeri olarak kullanılan bu şelale 2011 yılında Tabiat Parkı ilan edilmiştir. Bölge yılın dört mevsimi ayrı bir güzelliğe bürünürken tüm ziyaretçilerini özellikle bahar ve yaz aylarında ağırlamakta... Yaklaşık 130 m. yükseklikten dökülen şelale Bıçkı Deresi üzerinde bulunmakta... Güzeldere Şelalesi' ni ismi gibi güzel yapan şeylerden biri de çevresindeki ağaç ve bitki türünün fazlalığıdır. Kayın, kestane, ceviz, karaçam, gürgen bölgede yer alan ağaç türlerinden yalnızca birkaçı iken; böğürtlen, kardelen, siklamen, kantaron otu, menekşe ve daha nicesi de bölgede yer alan bitki çeşitlerinden...

Burası, yüksek, bol çeşit ağaçların arasından süzülen merdivenlerden inerek ulaşılan,  130 m. yüksekten gürül gürül akan şelalesini izlemek, bolca fotoğraf çekmek, dileyen misafirlerimizin, geniş yeşil bahçesinin tadını çıkarabileceği nefis bir yer!!! 

Sevdiklerimizle geçirilecek Güzel saatlerin ardından, öğle yemeğimizi bu nefis bahçede mangal sunumumuz ile yapıyoruz. Özel semaverlerimiz ile sınırsız çay-kahvenin yanında her çeşit meşrubatta ikramımız...

Sonrası dönüş için toplanıyoruz. Yaklaşık 12 km. mesafede Efteni Gölü' ne gidiyoruz. Efteni Gölü Gölyaka ilçe sınırlarında yer alan, tektonik oluşumlu, tatlı su gölü... Göl çevresinde 76 hektarlık alanda, 2005 yılında Efteni Gölü Yaban Hayatı Geliştirme Sahası kurulmuş. 1992 senesinde Orman Bakanlığı tarafından koruma altına alınmış, av yasaklanmıştır. Düzce ovasının en alçak noktası olan göl, çevre sularını kendinde toplar. Küçük Melen Çayı, çevreden gelen Aksu, Asar ve Uğur dereleri de Efteni Gölüne dökülür. Birleşen tüm sular Büyük Melen Çayı adıyla gölden çıkar. Göl çevresinde otsu ve odunsu olmak üzere, 105 karasal, yarısucul, sucul bitki türü tespit edilmiştir.

Alanda bulunan 175 kuş türünden, 123 âdeti Dünya doğayı koruma birliğinin kırmızı listesinde yer almaktadır. 11 balık, 2 amfibi, 6 sürüngen, 9 memeli, 14 omurgasız canlı türü göl çevresinde yaşamaktadır. Mevsimine göre gölalanı 80 ile 150 hektar arasında değişir. Göl kıyısında 4 tane gözetleme kulesi, bir adet olta balıkçılığı iskelesi bulunmakta. Göl kenarında vereceğimiz molada, Gün batımında gözetleme kulesinden ya da göle doğru uzanan iskeleden fotoğraflarınızı çekebilirsiniz.

Mola sonrası tekrar araçlarımıza biniyoruz ve Zonguldak için yola çıkıyoruz.  Geliş güzergâhını takip ederek akşam saatlerinde acentemiz önünde vedalaşıyoruz. Yeni gezilerimizde buluşmak dileğiyle!!!

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1. Sabah Serpme Köy Kahvaltısı

2. Taç Tarım Doğal Park’ ta Serbest Zaman

3. Öğle Mangalda Sucuk&Köfte ve Sınırsız Meşrubat&Çay/Kahve İkramı

4. Milli Park Giriş Ücreti

5. Zorunlu Seyahat Sigortası

6. Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/A-8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. Çocuk ve Yetişkinler İçin At Binme İmkânı

2. Programda Belirtilmeyen (Ekstra) Harcamalar 

Not:  Bartın ' dan Turumuza Katılacak Olan Misafirlerimiz İçin Gezi Ücreti: 160 ' dir. 

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MGüzeldere Şelalesi & Tabiat Parkı
Zonguldak (Saat)07:00
Bartın (Saat)05:30
Yol/Zaman130 km. / Günübirlik
Zonguldak (Fiyat)140 ₺
Bartın (Fiyat)160 ₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 6462
  • Ürün Kodu: guzeldere selalesi tabiat parki
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 165,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: Güzeldere Şelalesi, Tabiat Parkı, Efteni Gölü, Daloğlu, Daloğlu Turizm, Düzce, Ereğli, Zonguldak, Bartın, Tur, Organizasyon, Gezi, Seyahat, Eğlence