ALAPLI GÜMELİ BÖLÜKLÜ YAYLASI

Tamamlandı ALAPLI GÜMELİ BÖLÜKLÜ YAYLASI

ALAPLI/GÜMELİ BÖLÜKLÜ YAYLASI

Türkiye' nin 1. Dünyanın En Yaşlı 5. Ağacı, 4119 Yaşındaki Anıt Porsuk Ağacı

Kızkulak Yaylası Yürüyüşü

30 Temmuz 2023 PAZAR (Günübirlik)

Doğayı, yeşili, kuş seslerini özleyen tüm gezi dostlarımıza harika bir gün hazırladık. Haftanın yorgunluğunu, buz gibi akan yayla deresinde ayaklarınızı ferahlatarak geçirebilir, kuş seslerinin karıştığı yemyeşil çiçekli kırlarda sevdiklerinizle güzel saatler geçirerek, ruhunuzu dinlendireceksiniz. 

*Gümeli Bölüklü Yaylası

*4119 Yaşındaki Anıt Porsuk Ağacı

*1000 yaşındaki Anıt Porsuk Ağacı

*Bölüklü Yaylasında Mangal

*İsteyen konuklarla yaklaşık 3 saatlik Gidiş/Dönüş 6 km.’ lik Kızkulak Yaylası Yürüyüşü

HAREKET: 30 Temmuz 2023-Pazar sabahı... *Zonguldak/Merkez saat: 08.30 *Bartın/Merkez saat: 07.00 *Kdz. Ereğli/ÖZMAR saat: 09.15…

GÜZERGÂH: Zonguldak-Kdz. Ereğli-Alaplı-Gülmeli Beldesi-Bölüklü Yaylası…

Sabah hareket sonrası yaklaşık 90 km. sonrası Alaplı/Gümeli Beldesi’ ne ulaşacağız. Araç içi sandviç/meyve suyu ikramımız eşliğinde Bölüklü Yaylasına kadar yaklaşık 15 km.’ lik stabilize toprak, kıvrım kıvrım yayla yolunu takip ederek, Yemyeşil bir obaya varıyoruz.

Yaylanın rakımı ortalama 1050 m. Yeşilin her tonunu ayaklarınıza seren yaylanın tam ortasından buz gibi deresi akıyor. Dileyen konuklarımız yaylada kalarak vakit geçirirken, dileyen konuklarımız ile tekrar aracımıza binerek, Bronz Çağından Kalma, dünyanın en yaşlı 5 ağacından biri olan ve ülkemizin en yaşlı ağacı olarak tescillenmiş, 4119 yaşındaki Porsuk Ağacını (Taxusbaccata L.) görmeye gidiyoruz.

Bu ağacı görebilmek için aracımızdan indikten sonra yaklaşık 700 m. orman içi dik çıkışlı bir parkuru yürüyeceğiz. Yolun sonunda; 25,5 m. uzunluğunda, 2,5 m. gövde çapına sahip, 4119 yaşındaki Porsuk Ağacı nı göreceğiz. Bolca fotoğraf sonrası aracımız ile tekrar yaylaya dönüşe geçiyoruz.

Yol üzerindeki 1000 yaşındaki Porsuk Ağacını göreceğiz. Bu ağacı görmek için yürümemize gerek yok. Hemen araç yolunun kenarında, merdivenlerden çıkarak fotoğraflarımızı çekeceğiz. Sonrası aracımıza binip Bölüklü Yaylası’ na doğru yol alacağız.

Yaylaya ulaştıktan sonra serbest zaman... Ayaklarınızı suyun şifalı serin ellerine bırakırken, bir yandan da dostlarınızla doğa içinde harika vakit geçirebilirsiniz. Dileyen konuklarımız çevre gezintisi yaparak, otantik ahşap yayla evleri ile doğayı bol bol resmedebilir.

Dileyen konuklarımız tüm vaktini yaylada dinlenerek geçirirken, dileyen konuklarımız ile (En Az 10 Katılımcı Olması Halinde), doğa yürüyüşü yapacağız.

Yaklaşık çıkış/dönüş 6 km.’ lik Kızkulak Yaylası… Yürüyüşümüz orman içi toprak traktör yolu, dik çıkışlı, 1,5 saat gidiş, 1 saat dönüş toplamda yaklaşık 3 saat sürecek. Yaylanın rakımı ortalama: 1550m.

Öğleden sonra sizler için hazırlanmış nefis mangal hazır olacak. Köfte/Sucuk ve sınırsız çay-kahve/soğuk içecekler eşliğinde doyasıya yeşil doyasıya huzurlu bir gün geçirip, bol oksijeni akciğerlerinize depolayacaksınız.

Günün sonunda akşam saatlerinde tüm dostlarımızla buluşma noktalarımızda vedalaşacağız. Yeni Gezilerimizde Buluşmak Dileğiyle!!!

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1. Sabah Araç İçi Sandviç/Meyve Suyu İkramı

2. Öğle Mangal İkramı (Sucuk-Köfte/Sıcak-Soğuk İçecek İkramı)

3. Ulaşım/Rehberlik

4. Zorunlu Seyahat Sigortası

5. Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/A-8388)

ULAŞIM: Bölgenin yol durumu nedeniyle 17-31 kişilik araçlar ile yapılacaktır.

*Bartın’ dan en az 4 kişinin katılımı halinde servis gönderilecektir.

**Misafirlerimiz yaylada kullanmak üzere, yanlarında KATLANIR SANDALYE getirebilir.

***Gezimiz tüm gün açık alanda olmayı gerektirir. Kapalı mekân imkânı yoktur. Yaylada hava koşulları ani değişiklik gösterebilir.

****Öngörülmeyen Hava ve Yol Şartları Değişiklikleri/Mücbir Durumlar Nedeniyle/Resmi Makamlarca İzin Verilmeyen Etkinliklerden Dolayı Oluşabilecek Program Değişikliklerinden, Acentemiz Sorumlu Değildir.

NOT: Doğa Yürüyüşe katılacak katılımcının su ve atıştırmalıklarını taşımak için mutlaka yanlarında küçük bir sırt çantası olmalıdır. Tüm konuklarımız, yürüyüşe uygun ayakkabı ve kıyafet seçmelidir. Şapka, gözlük ve yayla serinliğine karşı uzun kollu hırka/almayı unutmayınız. ***Doğa İçinde Oluşabilecek Kaza ve Yaralanmalardan Acentemiz Sorumlu Değildir***

*Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaydı İle Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MAlaplı/Gümeli-Bölüklü Yaylası Doğa Gezisi
Zonguldak (Saat)08:30
Bartın (Saat)07:00
Kdz. Ereğli (Saat)09:15
Yol/Zaman90 km/Günübirlik
Zonguldak (Fiyat)600,00 ₺
Bartın (Fiyat)650,00 ₺
Kdz. Ereğli (Fiyat)600,00 ₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 13312
  • Ürün Kodu: gumeli-boluklu-yaylası
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 750,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: ALAPLI, GÜMELİ, BÖLÜKLÜ, YAYLASI