ERCİYES KAYAK MERKEZİ VE KAPADOKYA (Sevgililer_Gününe_Özel_Gezi)

Tamamlandı ERCİYES KAYAK MERKEZİ VE KAPADOKYA (Sevgililer_Gününe_Özel_Gezi)

ERCİYES DAĞI KAYAK MERKEZİ

KAPADOKYA

16-18 Şubat 2024

Sevgililer Gününe Özel Gezi

(1 Gece Crowne Plaza Cappadocia Hotel/5* Konaklamalı)

Her Mevsimi Ayrı Güzel, Doğanın Sanatçı Elleriyle Şekillenmiş,  Masalsı Dünyasının, Büyüleyici Atmosferleri Kapadokya’ yı Birde Beyaz Tülüyle Görmeye Ne Dersiniz?  Bulutlar Üstünde Yükselen Harikalar Diyarı, Türkiye’ nin En Yüksek 5. Dağı Erciyes Dağı’ nın Eteklerinde, Erciyes Kayak Merkezinde, Kışın ve Kar Beyazın Keyfini Doya Doya Sevdiklerinizle Çıkarmaya Bekliyoruz.

HAREKET: 16 Şubat 2024-Cuma akşamı… *Zonguldak/Merkez: 23.00 *Bartın/Merkez: 22.30 *Kdz. Ereğli/Eski Otogar: 22.15 *Devrek/Merkez: 23.50...

GÜZERGÂH: Zonguldak-Devrek-Ankara güzergâhını takip ederek... Yaklaşık: 620 km...

1. GÜN/CUMARTESİ: Kayseri-ERCİYES DAĞI KAYAK MERKEZİ-Kapadokya: Yolda vereceğimiz molalarla birlikte sabah saatlerinde, 6.000 yıllık tarihi ile İç Anadolu’ nun üçüncü büyük kenti Kayseri’ ye varıyoruz. Ekstra olarak alacağımız sabah Kahvaltısı sonrası Erciyes Dağı Kayak Merkezi’ ne ulaşıyoruz.

Erciyes Dağı, Kayseri’ nin 20 km. güneyinde bulunan ve 50 milyon yıllık tarihe sahip güzel ve görkemli bir dağ... 3917 m. yüksekliği, tepesinden eksik olmayan karı ve insana ilahi duygular veren azametiyle, Kayseri’ nin kalbi!!! Erciyes’ ten çıkan küller patlamanın etkisiyle kilometrelerce uzaklığa taşınarak, Hasan Dağı ile birlikte, Kapadokya bölgesindeki jeolojik yapıyı ve Peri Bacalarını oluşturmuş.

Ülkemizin en büyük kayak ve kış turizmi merkezlerinden olan Erciyes Dağı Kayak Merkezi’ nde vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz ekstra olarak teleferik gezintisi yapabilir, kayak kayabilir ya da kızak ile kayarak vakit geçirebilir.

İsteyen misafirlerimizde snowboard, atv, kar motoru gibi birbirinden farklı sporları gerçekleştirebilir. Tüm gün kar keyfi sonrası akşamüstü belirlenen saatte buluşuyor ve Erciyes Kayak Merkezi' nden ayrılıyoruz. Kapadokya’ da konaklama yapacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimiz… (Crowne Plaza Cappadocia Hotel/5*)

2. GÜN/PAZAR: Balon Turu, Uçhisar Kalesi, Devrent Vadisi, Göreme Açık Hava Müzesi, Paşabağları, Güvercinlik Vadisi:

Bugün dileyen konuklarımız sabahın erken saatlerinde Balon ile uçuş deneyimi yaşayabilir (Ekstra). Bu dostlarımızın, güne hayli erken bir saatte merhaba demeleri gerekecek. Hava şartlarının uygun olması halinde Balon Acentası tarafından otelimizden alınan misafirlerimiz, yaklaşık 45 dk. süren uçuş deneyimlerini yapıp kahvaltı için otelimize dönüş yapacaklar.

Sabah kahvaltısını otelimizde açık büfe olarak yapıp valizlerimizi otobüsümüze yerleştirip otelimizden ayrılıyoruz. Sonrası rehberimiz eşliğinde bütün gün keşifte olacağız. Kapadokya' nın zirvesi ve giriş kapısı olarak bilinen, Uçhisar Kalesi' ni görerek gezimize başlıyoruz.

Göreme Kasabası' ndan geçerek bölgenin en büyük açık hava müzesi olan, içinde onlarca Kilise, Manastır, Şaraphane ve Şapelin bulunduğu Göreme Açık Hava Müzesi' ni geziyoruz.

Gezimiz sonrasında ekstra olarak alacağımız öğle yemeği molası vereceğiz. Yemek sonrası, mitolojide Volkan Tanrılarının oluşturduğu, Yağmur ve Rüzgâr Tanrılarının elleriyle biçimlendirdiği Kapadokya bölgesinde gezimize devam ediyoruz.

Hitit kraliyet arşivlerinde adı Zuwinasa olarak bilinen Çömlek Atölyesi' nde Kızılırmak' tan çıkarılan kırmızı çamurun ustaların maharetli ellerinde nasıl şekillendiğini görerek, peribacalarının en yoğun olduğu Paşabağları (Keşişler Vadisi)' ndaki Aziz Simeon' un inziva hücresini geziyoruz.

Sonrası, doğanın kendi elleriyle yaptığı çeşitli figürleri görmek için Dervent Vadisi' ne varıyoruz ve muhteşem fotoğraflar çekiyoruz. Anılarla dolu günün sonunda dönüş yolculuğumuz başlıyor.

Yolculuğumuz sonrasında siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki Daloğlu Turizm organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. Gitmek İstediğiniz Her Yere BİZİMLE…

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1. 5*/Crowne Plaza Cappadocia Hotel' de 1 Gece Y.P. Konaklama

2. Otelde 1 Akşam Yemeği

3. Otelde 1 Sabah Kahvaltısı

4. Profesyonel Rehberlik

5. Lüks Otobüs İle Ulaşım

6. Zorunlu Seyahat Sigortası

7. Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/A-8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. İlk Gün Sabah Kahvaltısı

2. Tüm Öğle Yemekleri

3. Müze ve Ören Yeri Girişleri

4. Teleferik, Kayak Malzemesi, Lastik Bot, Kızak Kiralama, Balon Uçuşu vb. Tüm Etkinlikler

Dikkat ve Uyarı:

*Kış Gezilerinde, Teleferik/Telesiyej Kullanımı, Kayak Sporu, Lastik Bot ve Kızak İle Kaymak Acentemizin Sunduğu Bir Hizmet Değildir.

*Dileyen Misafirler Ekstra Olarak Çevre Tesislerinin İmkânı Olarak Yararlanabilir.

*Kaza ve Yaralanma Durumlarında Tüm Mesuliyet Kişi ve Ebeveynlere Aittir. Olabilecek Kaza ve Sonuçlarından Acentemiz Sorumlu Değildir.

*Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaydı İle Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MKayseri/Erciyes Kayak Merkezi ve Kapadokya Turu (Sevgililer Gününe Özel Gezi)
Zonguldak (Saat)23:00
Bartın (Saat)22:30
Kdz. Ereğli (Saat)22:15
Yol/Zaman620 km/1Gece-2 Gün
Fiyat3500,00₺
Single Oda Farkı1000,00₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 729
  • Ürün Kodu: kapadokya kayseri erciyes dagı kayak merkezi
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 4.500,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: ERCİYES, KAYAK, MERKEZİ, VE, KAPADOKYA, (Sevgililer_Gününe_Özel_Gezi)