EKO-GAP TURU (Ekonomik/Genç Tur)

Tamamlandı EKO-GAP TURU (Ekonomik/Genç Tur)

GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU

ÜNİVERSİTELİ ÖĞRENCİLERİNE ÖZEL

EKO-GENÇ TURLAR

ADIYAMAN-DİYARBAKIR-MARDİN-ŞANLIURFA-GAZİANTEP

15-19 Nisan 2020

4 Gece/4 Gün/5 Şehir

(2 Gece Otel Konaklamalı)

1. GÜN: HAREKET /  15 Nisan 2020/Çarşamba Akşamı Saat: 18.00’ da Zonguldak Merkezde Yer Alan Acentemiz Önünden; Saat: 17.30’ da İse Bartın Merkezde Yer Alan Acentemiz Önünden, Siz Değerli Konuklarımız İle Hareket Ediyoruz.

GÜZERGÂH: Zonguldak-Devrek-Mengen-Ankara-Aksaray-K. Maraş (Nurdağı/Pazarcık)-Adıyaman (Kâhta)

2. GÜN:  ADIYAMAN-Kâhta-Nemrut Dağı-DİYARBAKIR

Keyifli yolculuğumuz sonrası, sabah saatlerinde Adıyaman üzerinden, Nemrut Dağı’ nın eteklerine tutunmuş; Kâhta ilçesine ulaşıyoruz. Dileyen konuklarımız, Atatürk Barajı kenarındaki restoranımızda, nefis bir kahvaltıyla güne başlayabilir (Ekstra).

Sonrası Otobüsümüzden gerekli eşyalarımızı alarak ayrılıyoruz. Nemrut Dağı yolu için bizleri bekleyen özel dolmuşlarımız ile yola çıkacağız (Dolmuş Ücreti Tur Fiyatına Dâhildir). Rehberimiz eşliğinde, macera dolu keyifli yolculuğumuz başlıyor. 2206 m. yükseklikteki Nemrut Dağı (Yanınıza Mutlaka Sizi Sıcak Tutacak Giysi ve Bere Alınız)…  M.Ö. 109 yıllarına dayanan, doğu ve batının kültür, sanat ve inançlarının sentezi olan Kommagene Krallığı’ nın yurdu... Dağa ulaşmadan önce Doğu Terası’ na giderek Roma Dönemi’ ne ait Cendere Köprüsü’ nü görüyoruz.

Sonrası dolmuşlarımıza binerek yolculuğumuz devam ediyor.  Arsemia Karakuş Tümülüsü’ nü ziyaret edip fotoğraf çekimlerimizi yapıyoruz. Tekrar dolmuşlarımıza biniyor yola çıkıyoruz. Bizleri zirve altına kadar ulaştıracak zirve yolu araçlarına (Shuttle) biniyor ve araçların ulaştığı son noktaya kadar çıkıyoruz. Sonrası 20 dk.’ lık bir merdiven yolu çıkış mesafesi bize kalıyor. Ve nihayet zirvedesiniz. Bol bol resim çekerek, Kral Antiochos’ un Anıt Mezarı ile Devasa Heykelleri görüyoruz. Dünyanın 8. Harikası olarak kabul edilen muhteşem kalıntıları ve doğayı anılarımıza işliyoruz.

Sonra dönüş yoluna geçiyoruz. Buluşma noktamızda otobüsümüze yerleşerek yola çıkıyoruz. Yol üzerinde, 610 m. uzunluğu ile Türkiye’ nin 3. Büyük Köprüsü olma unvanını taşıyan,  Atatürk Barajı üzerinde kurulu Nissibi Köprüsü’ nde kısa bir fotoğraf molası sonrası, Siverek üzerinden, tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış, geçmişi 9000 yılı bulan kadim bir Anadolu kenti: Diyarbakır’ a ulaşıyoruz ve gezimiz başlıyor.

Hasan Paşa Han’ ı ziyaret ediyor kısa bir alışveriş yapıp başımıza renk renk puşilerimizi bağlatıyoruz. Cahit Sıtkı Tarancı’ nın müze evini, 4 Ayaklı Minare’ yi,  Sur içeresinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan, Anadolu’ da kurulan İslam Dünyası’ nın V. Haremi Şerifi olan Diyarbakır Ulu Camii’ ni, Hz. Süleyman Camii ve 27 Şehit Sahabe Türbesi geziyoruz. Günün sonunda otelimize ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Dinlenme Otelimizde... (1. Gece Konaklama: Sv Business Hotel (4*)/Diyarbakır)

3. GÜN: DİYARBAKIR-MARDİN-ŞANLIURFA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrası, Diyarbakır’ dan ayrılma vakti!!! İstikamet Mardin... Mardin merkezdeki önemli tarihi mekânları göreceğiz. Bereketli Mezopotamya Ovasına şöyle bir bakıp; uzun uzun Ulu Camii, Kasımiye Medresesi, Süryani Kilisesi ve Muhteşem Abbaraları ile taş evlerin aralarından süzülen merdivenli geçitlerden Eski Mardin’ i adımlıyoruz.   

Gezilerimiz sonrası Mardin’ den ayrılarak Şanlıurfa’ ya doğru tol alıyoruz. Dileyen arkadaşlarımızla bu gece Urfa Sıra Gecesi Eğlencesi’ ne gidiyoruz (Ekstra). Sazlı Sözlü Davullu Zurnalı yöresel sanatçıların muhteşem türküleri eşliğinde eğleneceğiz.  Dinlenme ve Akşam Yemeği Otelimizde (2. Gece Konaklama: Grand Urfa Hotel (4*)/Şanlıurfa)

4. GÜN: ŞANLIURFA-Göbeklitepe-Halfeti Tekne Turu-GAZİANTEP

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Şanlıurfa’ yı gezmeye başlıyoruz. Dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanı’ nı geziyoruz. Halil-ül Rahman Gölü, Balıklı Göl, İbrahim Makamı, Ayn Zeliha Gölü nü ve Panoramik Urfa Kalesi gezileri sonrası, Gaziantep/Halfeti Tekne Turu için yola çıkıyoruz (Tekne Turu, Tur Fiyatına Dâhildir). Tekne turumuz sonrası Gaziantep/Merkez’ e gidiyoruz.

Zeugma Müzesi ve Gaziantep Çarşı gezimizi yapıyoruz. Sonrası Zonguldak’ a dönüş yolculuğumuz başlıyor.    Yeni Gezilerimizde Buluşmak Dileğiyle…

*Rehberimiz mücbir sebep olmadıkça, tüm programını gerçekleştirmek kaidesiyle program akışında değişiklik yapabilir.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1. Otellerde 2 Gece Y.P. Konaklama

2. Otellerde 2 Sabah Kahvaltısı

3. Otellerde 2 Set Menü Akşam Yemeği

4. Halfeti Tekne Turu

5. Lüks Otobüs İle Ulaşım

6. Araç İçi İkramlar

7. Profesyonel Rehberlik Hizmeti

8. Zorunlu Seyahat Sigortası

9. Nemrut Dağı Dolmuş ve Shuttle Ücretleri

10. Programda Belirtilen Tüm Geziler

11. Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/A-8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. İlk gün sabah kahvaltısı

2. Müze ve Ören Yerleri Girişi

3. Urfa Sıra gecesi eğlencesi  

4. Belirtilmeyen Tüm Yemekler

5. Tüm Özel Harcamalar

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MGAP Turu
Zonguldak (Saat)18:00
Bartın (Saat)17:30
Yol/Zaman975 km/4 Gün-4 Gece-5 Şehir
Fiyat645,00 ₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 6605
  • Ürün Kodu: gap-turu-eko
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 725,00TL

Etiketler: Daloğlu Turizm, güney doğu anadolu, gap turu, hatay, kahta, adıyaman, nemrut dağı, diyarbakır, batman, hasankeyf, midyat, mardin, şanlıurfa, göbeklitepe, harran, halfeti, gaziantep, zonguldak, bartın, gezi, eğlence, seyahat, Daloğlu