EKO-DOĞU KARADENİZ/BATUM (Ekonomik/Genç Tur)

Tamamlandı EKO-DOĞU KARADENİZ/BATUM (Ekonomik/Genç Tur)

DOĞU KARADENİZ/BATUM TURU

ÜNİVERSİTELİ ÖĞRENCİLERİNE ÖZEL

EKO-GENÇ TURLAR

19-23 Nisan 2020

4 Gece/4 Gün/4 Şehir

(2 Gece Otel Konaklamalı)

TRABZON-RİZE-GÜRCİSTAN/BATUM-ORDU

TRABZON-Ayasofya Müzesi-Atatürk Köşkü- Sürmene-Uzun Göl-Minibüs İle Uzun Göl Teras (Ücrete Dâhildir)

BATUM (GÜRCİSTAN)-Ali&Nino-Alfabe Kulesi-Batum Limanı-Teleferik-Poseidon-Chacha Tower

RİZE Şenyuva Köyü-Zil Kale-Polovit Şelalesi-Ayder Yaylası-Fırtına Deresinde ZİPLİNE

1. GÜN: HAREKET / 19 Nisan 2020/Pazar Akşamı Saat: 18.30’ da Zonguldak Merkezde Yer Alan Acentemiz Önünden; Saat: 18.00’ da İse Bartın Merkezde Yer Alan Acentemiz Önünden, Siz Değerli Konuklarımız İle Hareket Ediyoruz.

GÜZERGÂH: Tüm misafirlerimiz ile birlikte Yenice-Karabük-Merzifon güzergâhını takip edeceğiz.

2. GÜN: TRABZON-Ayasofya Müzesi-Atatürk Köşkü-Sürmene-Uzun Göl-Minibüs İle Uzun Göl Manzara Noktaları (Ücrete Dâhildir). Fırtına Deresinde ZİPLİNE

Sabah saatlerinde Trabzon’ a varıyoruz ve sabah kahvaltısının ardından gezilerimize başlıyoruz (Ekstra). Profesyonel rehberimiz eşliğinde ilk olarak Ayasofya Müzesi’ ni ziyaret ediyoruz. Sonrası Atatürk Köşkü’ nü ziyaret edip bol bol fotoğraf çekiyoruz.

Uzun Göl’ e giderken yolda Sürmene’ de mola veriyoruz ve ünlü Sürmene Bıçakçısı’ nı ziyaret edip çeliğin hikâyesini ve hemen sonra Çay uzmanlarından da, çayın hikâyesini dinlemeye gidiyoruz. Sonrası Sürmene’ den ayrılıp, yolumuza devam ediyoruz.

Trabzon ilinin Çaykara ilçesine bağlı dünyaca ünlü turizm merkezi, 1100 m. rakımlı Uzun Göl’ e doğru yola çıkıyoruz. Girişte çifte minareli görseliyle hafızalara kazınmış Uzun Göl’ e ulaşıyoruz. Hava koşullarının uygun olması durumunda, dolmuşlar ile ulaşacağımız tepeden, Uzun Göl’ ün enfes manzarasını fotoğraflamak ve dünyanın en keyifli görselinde çayınızı yudumlamak fırsatını kaçırmayacağız.

Gezi sonunda tekrar dolmuşlarımıza binerek; göl kenarına ulaşıyoruz. Ardından, otobüsümüze yerleşip gece konaklayacağımız otelimize ulaşıyoruz. Burada muhteşem heyecan: Fırtına Deresinde ZİPLİNE yapıyoruz (Ücrete Dâhil). Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde… (1. Gece Konaklama: Pordanis Hotel (4*)/Rize)

3. GÜN: BATUM (GÜRCİSTAN)  

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından Fındıklı-Erhavi-Hopa istikametini takip ederek yaklaşık 90 km.’ lik bir yolculuk ile Gürcistan ile sınırımız olan Sarp Sınır Kapısı' na ulaşıyoruz. Kimlik kontrolü (Yeni Kimlik Kartı Olmalı)  ile 50 TL. yurt dışı çıkış harcı ödeme işlemleri sonrası, ülkeye giriş işlemlerini tamamlıyoruz.

Batum şehir merkezine doğru devam ederek kent merkezini gezmeye başlıyoruz. Burada tarihi Meryem Ana Katedrali, Tarihi Orta Camii, Rus Ortodoks Kilisesi, Ermeni Ortodoks Kilisesi, Poseidon Anıtı, Tiyatro Binası, Medea Heykeli, Batum Limanı' nı ve yeni oluşturulan Avrupa Meydanı’ nı, yaklaşık 2000 yıllık alfabesiyle yaşayan (Gürcüce) Alfabe Kulesi’ ni ve aşkları filmlere konu olan Ali ve Nino’ yu göreceğiz…

Öğle yemeği sonrası Batum Sahil Kenarında vereceğimiz serbest zamanda, isteyenler alışveriş yapabilir ya da sahil kenarında çay kahvesini içebilir. Serbest zamanın ardından, buluşma saati ve noktasında aracımıza binip Sarp Sınır Kapısı’ na ulaşıyoruz (Yaklaşık 20 km.). Kapı geçiş işlemlerimizi tamamlayarak, otobüsümüze yerleşiyoruz ve otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde… (1. Gece Konaklama: Pordanis Hotel (4*)/Rize)

*(Batum’ a Geçiş İçin Gerekli Belge ve Bilgiler İçin Lütfen Ofisimizden Ayrıntılı Bilgi Alınız)

4. GÜN: Şenyuva Köyü-Zil Kale-Polovit Şelalesi-Ayder Yaylası

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltımızın ardından, otelimizden ayrılıyoruz. Çamlıhemşin yolunu izleyerek Hava müsaitliğine göre gezilerimizi yapacağız. Bu gezimiz için otobüsümüzden ayrılıyoruz. Bizleri bekleyen minibüslerimize ile Sevdaluk Dizisi’ nin çekildiği Şenyuva ve Mollaveyis Köyleri’ ni ziyaret edeceğiz.

Kıvrımlı ve bol manzaralı yolculuğumuz sonrası,  Çamlıhemşin’ in yeşil doğası arasına gizlenmiş olan, Karadeniz Turunuzun en güzel noktalarından birinde fotoğraf molamızı veriyoruz: Şenyuva Köprüsü... Şenyuva Köyü ve sonrası Mollaveyis Köyleri’ ne ulaşıyoruz.  Ziyaret sonrası, yola devam!!!

Eski ticaret yolunu korumak için Çat Vadisi’ ne kurulmuş olan Zil Kale... Polovit Şelalesi (Sisli Vadi). Bol eğlenceli gezimiz sonrası, kendi otobüsümüze yerleşip Hala Deresi’ nin yanından, Kaçkar Dağları’ nın en güzel noktasından biri olan Ayder Yaylası’ na varıyoruz. Gelin Tülü Şelalesi: Ülkemizin en uzun şelalelerinden... Fotoğraf molamız sonrası, otobüsümüze ulaştıktan sonra, yayladan ayrılıyoruz; artık dönüş yolculuğumuz başlıyor.

Yavaş yavaş yeşil ve mavi günlere veda ediyoruz. Dönüş saati uygun olur ise Ordu’ da teleferik ile Boztepe’ ye çıkmak için serbest zaman verilebilir. Gezimiz sonunda buluşma noktalarımızda vedalaşıyoruz. Yeni Gezilerimizde Buluşmak Dileğiyle...

Önemli Bilgiler:

*T.C. vatandaşları Batum'a, üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan, nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Vize ve pasaport gerekmez.  Yeni kimlik kartınızın olması gerekir. Ayrıntıları ofislerimizden isteyiniz.

*Ülkenin Para birimi Lari (GEL)’ dir. Sınır kapısında temin edilebilir.

*Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirme kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Hava müsaitliğine göre bazı geziler yapılamayabilir.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1. Otelde 2 Gece Y.P. Konaklama

2. Otelde 2 Sabah Kahvaltısı

3. Otelde 2 Akşam Yemeği

4. Programda Belirtilen Tüm Geziler

5. Zil Kale-Şenyuva Köyü-Polovit Şelale Turları-Minibüs ile Uzungöl Manzara Turu

6. Profesyonel Rehberlik Hizmeti

7. Batum Transferi

8. Milli Park Giriş Ücretleri

9. Fotoğraf Çekimleri

10. Lüks Otobüs ile Ulaşım

11. Araç İçi İkramlar

12. Zorunlu Seyahat Sigortası

13. Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/A-8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. İlk Gün Sabah Kahvaltısı

2. Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

3. Programda Belirtilmeyen Tüm Yemek

4. Yurt Dışı Çıkış Harcı: 50 TL.

5. Önerilecek Ekstra Etkinlikler (Rafting, Zipline, Ordu Teleferik vb.)

6. Tüm Ekstra Harcamalar  

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MDoğu Karadeniz/Batum
Zonguldak (Saat)18:30
Bartın (Saat)18:00
Yol/Zaman855 km/4 Gün-4 Gece-4 Şehir
Fiyat599,00 ₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 9257
  • Ürün Kodu: dogu-karadeniz-batum-eco
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 699,00TL

Etiketler: doğu karadeniz, samsun, boztepe, ordu, giresun, kümbet yaylası, tirebolu, akçaabat, trabzon, çaykara, uzun göl, rize, pazar, rize, batum, gürcistan, artvin, borçka, karagöl, artvin, fındıklı, çağlayan köyü, şenyuva köyü, zil kale, polovit şelalesi, ayder yaylası, rize, sürmene, trabzon, ayasofya müzesi ve camii, atatürk köşkü, vakfıkebir, daloğlu turizm, zonguldak, bartın, gezi, tur, seyahat, eğlence