DOĞU KARADENİZ YAYLALARI/BATUM

İletişime Geçiniz DOĞU KARADENİZ YAYLALARI/BATUM

DOĞU KARADENİZ YAYLALARI

BATUM TURU

Samsun-Ordu-Giresun-Trabzon-Rize-Artvin-Batum

Kayabaşı Yaylası-Uzungöl-Lustra&Garester Yaylası-Ayder Yaylası

Zilkale-Palovit Şelalesi-Şenyuva Köyü-Borçka/Karagöl- Kümbet Yaylası-Kuzalan Şelalesi-Mavi Göl-Ordu/Boztepe

4 Gece/4 Farklı Muhteşem Karadeniz Yaylasında Konaklama

19-24 Temmuz 2020

 (4 Gece/5 Gün)

*Yasal Düzenlemeler Kapsamında (Misafirlerimiz Seyahat Esnasında, 1. Derece Yakınları İle Yan Yana Oturabileceklerdir). Yeni Oturma Düzenine Göre Fiyatlarımız Güncellenmiştir:

-Zonguldak/Bartın: 2+2 (Her İki Koltuk Dolu)=1.650,00 ₺

-Zonguldak/Bartın: 1+1 (Yan Koltuk Boş)=1.850,00 ₺

HAREKET: 19.07.2020/Pazar akşamı, saat 21:00’ da Zonguldak/Merkezde bulunan acentemiz önünden; saat: 20.30’ da ise Bartın/Merkezde yer alan acentemiz önünden, siz değerli konuklarımız ile hareket ediyoruz.

GÜZERGÂH: Yenice-Karabük-Samsun-Ordu güzergâhını takip ederek; yaklaşık 760 km. sürecek yolculuğumuza başlıyoruz.

1. GÜN: GİRESUN/Tirebolu-TRABZON/Akçaabat/Düzköy/Kayabaşı Yaylası

Sabah saatlerinde Giresun/Tirebolu ilçesine ulaşıyoruz. Burada sabah kahvaltımızı (Ekstra) aldıktan sonra, çay fabrikasını ziyaret ediyoruz. Çayın her aşamadaki meşakkatli hikâyesini, ustalarından dinleyip; yerinde görüyoruz. Alışveriş sonrası, yolumuza devam ediyoruz. Trabzon’ a doğru yol alıyoruz. 90 km. sonrası, Atatürk Köşkü gezimizi gerçekleştiriyoruz.

Sonrası şehir merkezinde, Fatih Sultan Mehmet’ in, 1461 yılında Trabzon’ u fethini takiben Camii’ ye çevrilmiş, Küçük Ayasofya Müzesi’ ni ziyaret ediyoruz. Panoramik şehir turumuz sonrası, öğle yemeği molamız için ünlü Akçaabat Köftesi’ ni tatmaya gidiyoruz. Restoranımızda yemeklerimizi yiyip, çaylarımızı içtikten sonra (Ekstra); aracımız ile yaklaşık 30 km. mesafedeki Düzköy’ e ulaşıyoruz. Burada otobüsümüzden ayrılarak; bizleri bekleyen dolmuşlarımıza binerek (Ücrete Dâhil); Kayabaşı Yaylası’ na gidiyoruz (Yaylaya ulaşımın dolmuşlar ile gerçekleştirilmesi nedeniyle büyük valizlerin araçlara alınması mümkün olmadığı için, ilk günkü konaklamanızda ihtiyaç duyacağınız temel eşyalarınızı, ayrı bir el çantasında hazır bulundurmanızı rica ederiz).

Muhteşem manzara ortasında, bol oksijenli, yeşilin bin bir tonu ile güzel bir akşam ve sabahı sizleri bekliyor. Bu akşam yaylada Bungalov evlerde konaklayacağız. Ayrıca bu akşam bizler için hazırlanmış yöresel eğlencemize hazır olun… Kemençe ve Horon Sizler İçin!!! (1.Gece Konaklama: Yaylakent Hotel/Düzköy/Akçaabat/TRABZON)

2. GÜN: TRABZON/Sürmene/Of/Uzungöl/Lustra ve Garester Yaylası/Ayder Yaylası

Sabah yaylada alacağımız kahvaltısı sonrası, bizi bekleyen dolmuşlarımıza binerek Düzköy’ e iniyoruz. Sonrasında, otobüsümüz ile Sürmene’ ye doğru yol alıyoruz. Yaklaşık 75 km. sonra ki kısa molamızda Sürmene Bıçağı’ nın, tarihinin M.Ö. 1.000 yıllarına kadar uzanmakta olduğu rivayet edilen hikâyesini dinleyip; yolumuza devam ediyor Trabzon/Of ilçesinden Çaykara yolunu takip ederek; 60 km. sonra yamaçlardan düşen kayaların Haldizen Deresi’ nin önünü kapatmasıyla oluşmuş; dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile vadinin ortasında bulunan, girişte çifte minareli görseliyle hafızalara kazınmış Uzun Göl’ e ulaşıyoruz.

Hava koşullarının uygun olması durumunda dileyen konuklarımızla yapabileceğimiz, iki yayla gezimiz bizleri bekliyor (Ekstra). Bol kıvrımlı, dik yamaçlı yollar sonrası kendinizi bulutların üstünde hissedeceğiniz, Karadeniz’ in en bakir yayalarından: Lustra ve Garester (Karester) Yaylası gezisini yapacağız.

Bu gezi için otobüsümüzden ayrılıyor ve minibüslerimiz ile yolculuk ediyoruz. Yöresel çayınızı yudumlamak, doğal yayla sütü, balı ve sütlacının tadına bakma fırsatını kaçırmayın!!! Gezi sonunda tekrar araçlarımıza binerek; göl kenarına ulaşıyor; kısa bir göl kenarı yürüyüşünün ardından otobüsümüze binerek; yayladan ayrılıyoruz. 155 km.’ lik bir yolculuğun ardından, 1300’ lü yıllarda kurulduğu sanılan, 1350 m. rakımlı, oldukça yoğun turist akınına uğrayan, Kaçkar Dağları’ nın en güzel noktalarından biri olan: Ayder Yaylası’ na varıyoruz. Yaylanın zirvesinde, otobüsümüzden inip; ülkemizin en uzun şelalelerinden biri olan Gelin Tülü Şelalesi’ ni fotoğraflayıp; kısa bir yayla yürüyüşünün ardından; aracımıza yerleşerek, yayladan ayrılıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde... (2. Gece Konaklama: Rize/Çamlıhemşin-Dere Otel/Loya Otel/Pordanis Otel ya da Benzeri)

3. GÜN: Zil Kale/Palovit Şelalesi/Fındıklı/Çağlayan Vadisi/Taş Köprü/ARTVİN/Borçka/Karagöl-BATUM (GÜRCİSTAN)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrası, bizleri bekleyen minibüslerimiz ile (Ekstra) Sevdaluk Dizisi’ nin çekildiği Şenyuva ve Mollaveyis Köyleri’ ni ziyaret edeceğiz. Kıvrımlı ve bol manzaralı yolculuğumuz sonrası, Çamlıhemşin’in yeşil doğası arasına gizlenmiş olan, Karadeniz turunuzun en güzel noktalarından birinde fotoğraf molamızı veriyoruz. 1697 yılında inşa edilen, 40 m. uzunluğunda ve 20 m. yüksekliğindeki, tek kemerli Şenyuva Köprüsü...

Mola sonrası, Şenyuva Köyü ve ardından Mollaveyis Köyleri’ ne ulaşıyoruz Yeşilin her tonunu, tamamı ahşap tipik Karadeniz evlerini ve misafirperver köy halkını, çay bahçelerini görmek mümkün... Sonrası Eski ticaret yolunu korumak için Çat Vadisi’ ne kurulmuş olan Zil Kale... Denizden 750 m. hemen altında akmakta olan Fırtına Deresi’ nden de 100 m. yükseklikte, sarp bir kaya üzerinde 14. yüzyılda inşa edildiği tahmin edilen Zil Kale, ihtişamlı görüntüsüyle yüzlerce metre ötelerden de gözükebiliyor.

Sonrası bir başka güzellik için çıkıyoruz yola. Rize’ nin debisi en yüksek şelalelerinden biri, gür bir orman içinden akıp, yaklaşık 15 m. yükseklikten köpük köpük çağıldayarak dere yatağına akan Polovit Şelalesi (Sisli Vadi)... Sonrası, dolmuşlarımızla Çamlıhemşin’ deki otelimize dönüyoruz ve kendi otobüsümüze yerleşip; Fındıklı’ ya doğru yol alıyoruz.

40 km. yolculuğumuz sonrası, Fındıklı ilçesinin muhteşem bir köyüne konuk oluyoruz. Eşine az rastlanan doğallığı ve tarihi ile Rize Fındıklı Çağlayan Vadisi, Doğu Karadeniz’ de saklı bir cennet Çağlayan Köyü, tarihi izler barındıran Laz Konakları örneklerini barındırıyor. Taş Köprüsü, Serenderleri, Çay Bahçeleri, Çay Alım Merkezleri, Alabalık Tesisleri ile kompleks bir Karadeniz Köyü...

Sonrası aracımız ile tekrar yollara düşüyoruz. 60 km. yolculuğumuz sonrası Artvin ili Borçka ilçesine varıyoruz. Burada otobüsümüzden ayrılarak bizleri bekleyen dolmuşlarımıza biniyoruz (Ücrete Dâhil). 30 km. sonra muhteşem bir güzelliği şahit olacaksınız!!! Cennetten farksız görüntüsüyle karşı karşıya kalacağınız Karagöl’ e gidiyoruz. Gölün etrafını gezerken tropik ormandaymışsınız gibi hissedebilir, benzersiz fotoğraflar çekebilirsiniz.

Bu harika keşif sonrası dolmuşlar ile otobüsümüze ulaşıyor ve Sarp Sınır Kapısı’ na doğru yol alıyoruz. Borçka’ dan sonra 45 km. seyahat sonrası sınır kapısına ulaşıyoruz. Burada gümrük işlemleri sonrası Batum’ a, Gürcistan-Acara Bölgesi’ ne geçiyoruz. Roma döneminden kalan ve en son Osmanlı döneminde kullanılan Gonio (Apsaros) Kalesi’ ni panoramik görüyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederek Bayburt 'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri’ ni ve üzerindeki Eski Gonio Köprüsü’ nü panoramik gördükten sonra, kent merkezini gezmeye başlıyoruz.

Burada tarihi Meryem Ana Katedrali, Tarihi Orta Camii, Rus Ortodoks Kilisesi, Ermeni Ortodoks Kilisesi, Poseidon Anıtı, Tiyatro Binası, Medea Heykeli, Batum Limanı' nı ve yeni oluşturulan Avrupa Meydanı’ nı, yaklaşık 2.000 yıllık alfabesiyle yaşayan (Gürcüce) Alfabe Kulesi’ ni ve aşkları filmlere konu olan Ali ve Nino’ yu göreceğiz.

Gezilerimiz sonrası tekrar sınırdan dönüş yaparak, otelimize ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde… (3. Gece Konaklama: Rize/Çayeli/Çavuşoğlu Hotel/4*)

4. GÜN: Rize/Vakfıkebir/GİRESUN/Kümbet Yaylası

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, otobüsümüze binip; yaklaşık 150 km.’ lik yolculuğumuz sonrasında Rize ilimize ulaşıyor; Rize kültürüne ait dokuma türü olan, kendir ipliğinden üretilen, yöresel dokumacılığın en eski adı Feretiko olarak bilinen, tezgâhlarda dokunan ünlü “Rize Bezi” hakkında bilgi alıyor; ayrıca İmalathanesi’ ni gezerek; hikâyesini dinliyoruz.

Ardından otobüsümüze binerek; 130 km.’ lik yolculuğumuzun sonrasında, Vakfıkebir ilçesinde alışveriş için mola veriyoruz. Burada Karadeniz’ e özel Ekmek-Tereyağı-Kolot Peyniri stoklarımızı yapıp; akşam konaklama yapacağımız nefis bir yaylaya gidiyoruz. Rengârenk kır çiçekleri ve dağ çayırları ile kaplı, ladin ağaçlarının çevrelediği muhteşem bir doğa…

Otantik, ahşap otelimiz ve doyulmaz manzara, bol oksijen... Uçsuz bucaksız ladin, çam ağaçları ile çevrili doğayı izlerken; zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız!!! Akşama Yemeği ve Konaklama Otelimizde… (4. Gece Konaklama: Giresun/Dereli/ Kümbet Yaylası/Birun Dağ Hotel)

5. GÜN: Kümbet Yaylası/Kuzalan Şelalesi/Mavi Göl/ORDU/Boztepe/ SAMSUN/ZONGULDAK

Sabah odanızın camından muhteşem manzaradan derin bir nefes alarak güne başlıyoruz… Otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrası kısa bir çevre ve fotoğraf molamız ve yayladan ayrılıyoruz. Yaklaşık 35 km. mesafede muhteşem bir mavi sizleri bekliyor. Kuzalan Şelalesi ve Mavi Göl... 'Sodalı Göl' diye adlandırılan Mavi Göl’ ün Turkuaz rengine hayran kalacaksınız.

Devam ediyoruz. Fatsa yolu üzerinde, 3825 m. uzunluğundaki, Türkiye' nin en uzun tüneli olan Nefise Akçelik Tüneli’ nden geçiyoruz. 103 km. sonra bölgesinin eşsiz doğa güzelliklerini sergileyen, Ordu ilimize ulaşıyoruz. Şehrin sembolü "Boztepe' ye Çıkmalı Şu Ordu’ ya Bakmalı" sözünün mekânı olan Boztepe' ye, dileyen konuklarımız ile teleferik seyahati yaparak çıkıyoruz (Ekstra). Ordu' yu ve Karadeniz' i ayaklarımızın altında hissedeceğimiz bir manzarada alacağımız öğle yemeği sonrası, otobüsümüze yerleşiyoruz.

150 km. seyahat sonrası, Cumhuriyet Şehri, “Güneşin Doğduğu Şehre”, Samsun merkeze ulaşıyoruz. Mustafa Kemal ATATÜRK ve 18 Silah Arkadaşının, Samsun’ a geldiğinde ilk çıktığı Tütün İskelesi’ ni görüyoruz. Sonrası, Samsun ve Samsun Spor’ un simgesi olan ve Kurtuluş Savaşı’ mızın başlangıcını temsil eden; atamızın heykelinin bulunduğu Onur Anıtı önünde grup fotoğrafımızı çektiriyoruz.

Artık evimize dönüş vakti!!! Yaklaşık 530 km. molalı yolculuğumuz sonrası buluşma noktalarımızda vedalaşıyoruz. Yeni Gezilerimizde Buluşmak Dileğiyle...

Önemli Bilgiler:

* Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği, T.C. vatandaşları Batum' a, üzerinde T.C. Kimlik Numarası bulunan, nüfus cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Vize ve pasaport gerekmez. “YENİ KİMLİK KARTI” gerekmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır.

* Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin, Batum' a geçişleri için NOTER’ den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir.

* Bebekler, çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Belge ve bilgi eksiklikleri nedeniyle geçiş yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Geçiş yapamayan misafirlerin konaklama, vs tüm masrafları kendilerine aittir. Ülkenin Para birimi Lari (GEL)’ dir. Sınır kapısında temin edilebilir.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler

1. Otellerde 4 Gece Y.P. Konaklama

3. Otellerde Açık Büfe 4 Sabah Kahvaltısı

4. Otellerde Açık Büfe veya Set Menü 4 Akşam Yemeği

5. Programda Belirtilen Tüm Geziler

6. Profesyonel Rehberlik Hizmeti

7. Lüks Otobüs ile Ulaşım Hizmeti

8. Araç İçi İkramlar

9. Düzköy/Kayabaşı Yaylası Minibüs Ücreti

10. Borçka/Karagöl Minibüs Ücreti

11. Zorunlu Seyahat Sigortası

12. Daloğlu Turizm Güvencesi

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler

1. İlk Gün Sabah Kahvaltısı

2. Tüm Öğle Yemekleri

3. Müze, Milli Park Giriş Ücretleri

4. Uzungöl’ deki Lustra ve Garester Yaylası Dolmuş Ücreti

5. Çamlıhemşin’ deki Şenyuva/Zil Kale/Polavit Yaylası Dolmuş Ücreti

6. Ordu/Boztepe Teleferik Ücreti

7. Yurt Dışı Çıkış Harcı (Batum/Gürcistan Giriş İşlemleri İçin)

8. Tüm Özel Harcamalar

*1. Gece Konaklama İçin: Yaylaya, Ulaşımın Dolmuşlar İle Gerçekleştirilmesi Nedeniyle Büyük Valizlerin Araçlara Alınması Mümkün Olmadığı İçin, İlk Günkü Konaklamanızda İhtiyaç Duyacağınız Temel Eşyalarınızı, Ayrı Bir El Çantasında Hazır Bulundurmanızı Rica Ederiz.

*Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaydı İle Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MDoğu Karadeniz Yaylaları&Batum
Zonguldak (Saat)21:00
Bartın (Saat)20:30
Yol/Zaman790 km / 4 Gece-5 Gün
Fiyat1650,00 ₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 250
  • Ürün Kodu: dogu-karadeniz-yaylaları-batum
  • Stok Durumu: İletişime Geçiniz
Tura Kalan Süre :
  • 1.975,00TL
  • 1.650,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: DOĞU, KARADENİZ, YAYLALARI/BATUM