DOĞU KARADENİZ/BATUM

DOĞU KARADENİZ/BATUM

KARADENİZ/BATUM TURU

Samsun-Ordu-Giresun-Trabzon-Rize-Artvin-Batum

3 Gece/3 Farklı Muhteşem Karadeniz Yaylasında Konaklama

1 Gece (5*) Euphorıa Batumı Hotel/Batum Konaklama Seçeneğiyle

 (4 Gece/5 Gün)

1.TUR

20-25 Haziran 2020

20 Haziran 2020/Cumartesi Hareket

---

2.TUR

05-10 Temmuz 2020

5 Temmuz 2020/Pazar Hareket

Batum Konaklamalı

3.TUR

19-24 Temmuz 2020

19 Temmuz 2020/Pazar Hareket

---

4.TUR

09-14 Ağustos 2020

09 Ağustos 2020/Pazar Hareket

Batum Konaklamalı

5.TUR

23-28 Ağustos 2020

23 Ağustos 2020/Pazar Hareket

---

HAREKET: Tüm turlarımız için, akşamı saat 21:00’ da Zonguldak/Merkezde bulunan acentemiz önünden; saat: 20.30’ da ise Bartın/Merkezde yer alan acentemiz önünden, siz değerli konuklarımız ile hareket ediyoruz.

GÜZERGÂH: Yenice-Karabük-Samsun-Ordu güzergâhını takip ederek; yaklaşık 790 km. sürecek yolculuğumuza başlıyoruz.

1. GÜN: GİRESUN/Tirebolu-TRABZON/Akçaabat/Düzköy/Kayabaşı Yaylası

Sabah saatlerinde Giresun/Tirebolu ilçesine ulaşıyoruz. Burada sabah kahvaltımızı aldıktan sonra (Ekstra), çay fabrikasına gidiyoruz. Çayın meşakkatli hikâyesini, ustalarından dinliyoruz. Alışveriş sonrası yolumuza devam ediyoruz. Trabzon’ a doğru yol alıyoruz. 90 km. sonrası, Atatürk Köşkü gezimizi gerçekleştiriyoruz.

Sonrası şehir merkezinde, Fatih Sultan Mehmet’ in, 1461 yılında Trabzon’ u fethini takiben camiiye çevrilmiş, Küçük Ayasofya Müzesi’ ni ziyaret ediyoruz. Panoramik şehir turumuz sonrası, öğle yemeği molamız için ünlü Akçaabat Köftesi’ ni tatmaya gidiyoruz. Restoranımızda yemeklerimizi yiyip, çaylarımızı içtikten sonra (Ekstra); aracımız ile yaklaşık 30 km. mesafedeki Düzköy’ e ulaşıyoruz. Burada otobüsümüzden ayrılarak bizler için bekleyen dolmuşlarımıza binerek; Kayabaşı Yaylası’ na gidiyoruz.

Muhteşem manzara ortasında, bol oksijenli, yeşilin bin bir tonu ile güzel bir akşam ve sabahı sizleri bekliyor. Bu akşam yaylada Bungalov evlerde konaklayacağız. Ayrıca bu akşam bizler için hazırlanmış yöresel eğlencemize hazır olun. Kemençe ve Horon Sizler İçin!!! (1.Gece Konaklama: Yaylakent/Düzköy/Akçaabat/TRABZON)

2. GÜN: Kayabaşı Yaylakent/Sürmene-RİZE/Ayder Yaylası/Zilkale/Polovit/Şenyuva Köyü

Sabah yaylada alacağımız kahvaltısı sonrası, bizi bekleyen dolmuşlarımıza binerek Düzköy’ e iniyoruz. Bizi bekleyen otobüsümüz ile Sürmene’ ye doğru yol alıyoruz. Yaklaşık 75 km. sonra ki kısa molamızda Sürmene Bıçağı’ nın, tarihinin M.Ö. 1.000 yıllarına kadar uzanmakta olduğu rivayet edilen hikâyesini dinleyeceğiz

Yaklaşık 50 km. sonrası Rize kültürüne ait dokuma türü olan, kendir ipliğinden üretilen, yöresel dokumacılığın en eski adı Feretiko olarak bilinen, tezgâhlarda dokunan ünlü Rize Bezi İmalathanesi’ ni geziyoruz. Sonrası Ardeşen, Çamlıhemşin yolunu izleyerek yaklaşık 60 km. manzaralı yolculuk yapıyoruz.

Yolda öğle yemeğimizi alıyoruz (Ekstra). Sonrası Hava müsaitliğine göre gezilerimizi yapacağız. Bu gezimiz için otobüsümüzden ayrılıyoruz. Bizleri bekleyen minibüslerimize ile Sevdaluk Dizisi’ nin çekildiği Şenyuva ve Mollaveyis Köyleri’ ni ziyaret edeceğiz. Kıvrımlı ve bol manzaralı yolculuğumuz sonrası,  Çamlıhemşin’in yeşil doğası arasına gizlenmiş olan, Karadeniz turunuzun en güzel noktalarından birinde fotoğraf molamızı veriyoruz. 1697 yılında inşa edilen, 40 m. uzunluğunda ve 20 m. yüksekliğindeki, tek kemerli Şenyuva Köprüsü...

Mola sonrası, Şenyuva Köyü ve sonrası Mollaveyis Köyleri’ ne ulaşıyoruz Yeşilin her tonunu,  tamamı ahşap tipik Karadeniz evlerini ve misafirperver köy halkını, çay bahçelerini görmek mümkün....  Sonrası Eski ticaret yolunu korumak için Çat Vadisi’ ne kurulmuş olan Zil Kale... Denizden 750 m. hemen altında akmakta olan Fırtına Deresi’ nden de 100 m. yükseklikte, sarp bir kaya üzerinde 14. yüzyılda inşa edildiği tahmin edilen Zil Kale, ihtişamlı görüntüsüyle yüzlerce metre ötelerden de gözükebiliyor.

Sonrası bir başka güzellik için çıkıyoruz yola. Rize’ nin debisi en yüksek şelalelerinden biri, gür bir orman içinden akıp, yaklaşık 15 m. yükseklikten köpük köpük çağıldayarak dere yatağına akan Polovit Şelalesi (Sisli Vadi)... Sonrası, dolmuşlarımızla Çamlıhemşin’ e geri dönüyoruz ve kendi otobüsümüze yerleşip Hala Deresi’ nin yanından, Kaçkar Dağları’ nın en güzel noktasından biri olan Ayder Yaylası’ na varıyoruz (28 km). 1300’ lü yıllarda kurulduğu sanılan, 1350 m. rakımlı, oldukça yoğun turist akınına uğramış bir güzel yayla Gelin Tülü Şelalesi… Ülkemizin en uzun şelalelerinden biri...

Sonrası, otobüsümüz ile buluşmak üzere kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Otobüsümüze ulaştıktan sonra, yayladan ayrılıyoruz. Otelimize gidiyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde... (2. Gece Konaklama: Rize/Çamlıhemşin-Dere Otel/Loya Otel/Pordanis Otel ya da Benzeri)

3. GÜN: Fındıklı/Çağlayan Vadisi/Taş Köprü/ARTVİN/Borçka/Karagöl-BATUM (GÜRCİSTAN)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrası, Fındıklı’ ya doğru yol alıyoruz. 80 km. yolculuğumuz sonrası,  Fındıklı ilçesinin muhteşem bir köyüne konuk oluyoruz. Eşine az rastlanan doğallığı ve tarihi ile Rize Fındıklı Çağlayan Vadisi, Doğu Karadeniz’ de saklı bir cennet Çağlayan Köyü, tarihi izler barındıran Laz Konakları örneklerini barındırıyor. Taş Köprüsü, Serenderleri, Çay Bahçeleri, Çay Alım Merkezleri, Alabalık Tesisleri ile kompleks bir Karadeniz Köyü...

Sonrası aracımız ile tekrar yollara düşüyoruz. 60 km. yolculuğumuz sonrası Artvin ili Borçka ilçesine varıyoruz. Burada otobüsümüzden ayrılarak bizleri bekleyen dolmuşlarımıza biniyoruz.  30 km. sonra muhteşem bir güzelliği şahit olacaksınız!!! Cennetten farksız görüntüsüyle karşı karşıya kalacağınız Karagöl’ e gidiyoruz. Gölün etrafını gezerken tropik ormandaymışsınız gibi hissedebilir, benzersiz fotoğraflar çekebilirsiniz.

Bu harika keşif sonrası dolmuşlar ile otobüsümüze ulaşıyor ve Sarp Sınır Kapısı’ na doğru yol alıyoruz. Borçka’ dan sonra 45 km. seyahat sonrası sınır kapısına ulaşıyoruz. Burada gümrük işlemleri sonrası Batum’ a, Gürcistan-Acara Bölgesi’ ne geçiyoruz. Roma döneminden kalan ve en son Osmanlı döneminde kullanılan Gonio (Apsaros) Kalesi’ ni panoramik görüyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederek Bayburt 'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri’ ni ve üzerindeki Eski Gonio Köprüsü’ nü panoramik gördükten sonra, kent merkezini gezmeye başlıyoruz.

Burada tarihi Meryem Ana Katedrali, Tarihi Orta Camii, Rus Ortodoks Kilisesi, Ermeni Ortodoks Kilisesi, Poseidon Anıtı, Tiyatro Binası, Medea Heykeli, Batum Limanı' nı ve yeni oluşturulan Avrupa Meydanı’ nı, yaklaşık 2.000 yıllık alfabesiyle yaşayan (Gürcüce) Alfabe Kulesi’ ni ve aşkları filmlere konu olan Ali ve Nino’ yu göreceğiz.

Batum Konaklamalı turumuzu satın alan misafirlerimiz için; bu akşam konaklamamız Batum/Merkezde Euphorıa Batumı Hotel (5*)’ de… 

Gezilerimiz sonrası akşam yemeği otelimizde açık büfe olarak alınacak. Sonrası dileyen konuklarımız otelin açık/kapalı havuzu, hamamı,  Casino vs. imkânlarından yararlanabilir ya da BATUM akşamlarının vazgeçilmezi,  Işık ve Su Dansı gösterilerini izleyebilir. Binalar, parklar ve havuzlar şahane bir ışıklandırmaya sahip... Batum Bulvarı boyunca yer alan bazı yerlerde, akşam saatlerinde müzik eşliğinde su ve ışık gösterileri sunuluyor. Gece 21.00 sonrasında Adalet Sarayı yakınlarındaki gölet üzerinde ise daha görkemli sunumlar yapılıyor.

Batum konaklaması olmayan turlarımız için, gezilerimiz sonrası tekrar sınırdan dönüş yaparak, konaklama yapacağımız Çayeli/Çavuşoğlu Hotel’ e (4*) ulaşıyoruz. Akşam yemeği serbest zamanda ekstra olarak alınacak.

3. Gece Konaklama: Batum/Gürcistan Konaklamalı Turlar İçin (Euphorıa Batumı Hotel/5*). (Batum’ a Geçiş İçin Gerekli Belge ve Bilgiler İçin Lütfen Ofisimizden Ayrıntılı Bilgi Alınız.)

3. Gece Konaklama: Rize/Türkiye Konaklamalı Turlar İçin (Çayeli/Çavuşoğlu Hotel/4*)

4. GÜN: TRABZON-(Çaykara-Uzungöl)/Garester Yaylası/Vakfıkebir/GİRESUN-Kümbet Yaylası

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Batum konaklamalı turlarımızda ülkemize dönüş yapıyoruz. Gümrük işlemleri sonrası bu günkü gezilerimiz için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 180 km. mesafede, Trabzon ilinin Çaykara ilçesine bağlı dünyaca ünlü turizm merkezi, 1100 m. rakımlı Uzun Göl’ e doğru yola çıkıyoruz.

Diğer, Çayeli konaklamalı turlarımızda da sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılıyor gezilerimize başlıyoruz. Yamaçlardan düşen kayaların Haldizen Deresi’ nin önünü kapatmasıyla oluşmuş, dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile vadinin ortasında bulunan, girişte çifte minareli görseliyle hafızalara kazınmış Uzun Göl’ e ulaşıyoruz. Hava koşullarının uygun olması durumunda dileyen konuklarımızla yapabileceğimiz, iki yayla gezimiz bizleri bekliyor (Ekstra). Bol kıvrımlı yollar sonrası, Lustra ve Garester (Karester) Yaylası gezisini yapacağız. 

Bu gezi için otobüsümüzden ayrılıyoruz ve minibüslerimiz ile yolculuk ediyoruz.  Yöresel çayınızı yudumlamak, doğal yayla sütü, balı ve sütlacının tadına bakma fırsatını kaçırmayın. Gezi sonunda tekrar dolmuşlarımıza binerek; göl kenarına ulaşıyoruz.

Sonrası otobüsümüze binerek dönüş yolculuğumuz başlıyor. 140 km. sonra Vakfıkebir ilçesinde alışveriş için mola veriyoruz. Burada Karadeniz’ e özel Ekmek-Tereyağı-Kolot Peyniri stoklarımızı yapıp; akşam konaklama yapacağımız nefis bir yaylaya gidiyoruz. Rengârenk kır çiçekleri ve dağ çayırları ile kaplı, ladin ağaçlarının çevrelediği muhteşem doğa…

Otantik, ahşap otelimiz ve doyulmaz manzara, bol oksijen... Otelimizin Havuz, sauna, hamam imkânlarından ücretsiz faydalanacak, uçsuz bucaksız ladin, çam ağaçları ile çevrili doğayı izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Akşama Yemeği ve Konaklama Otelimizde… (4. Gece Konaklama: Giresun/Dereli/ Kümbet Yaylası/Birun Dağ Oteli)

5. GÜN: Kümbet Yaylası/Kuzalan Şelalesi-Mavi Göl/ ORDU-Boztepe/ SAMSUN-ZONGULDAK

Sabah odanızın camından muhteşem manzaradan derin bir nefes alarak güne başlayın… Otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrası kısa bir çevre ve fotoğraf molamız ve yayladan ayrılıyoruz. Yaklaşık 35 km. mesafede muhteşem bir mavi sizleri bekliyor. Kuzalan Şelalesi ve Mavi Göl... 'Sodalı Göl' diye adlandırılan Mavi Göl’ ün Turkuaz rengine hayran kalacaksınız.

Devam ediyoruz. Fatsa yolu üzerinde, 3825 m. uzunluğundaki, Türkiye' nin en uzun tüneli olan Nefise Akçelik Tüneli’ nden geçiyoruz. 103 km. sonra bölgesinin eşsiz doğa güzelliklerini sergileyen, Ordu ilimize ulaşıyoruz. Şehrin sembolü "Boztepe' ye Çıkmalı Şu Ordu’ ya Bakmalı" sözünün mekânı olan Boztepe' ye, dileyen konuklarımız ile teleferik seyahati yaparak çıkıyoruz (Ekstra). Ordu' yu ve Karadeniz' i ayaklarımızın altında hissedeceğimiz bir manzarada alacağımız öğle yemeği sonrası, otobüsümüze yerleşiyoruz.

160 km. seyahat sonrası, Cumhuriyet Şehri, “Güneşin Doğduğu Şehre”,  Samsun merkeze ulaşıyoruz. Mustafa Kemal ATATÜRK ve 18 Silah Arkadaşının,  Samsun’ a geldiğinde ilk çıktığı Tütün İskelesi’ ni görüyoruz. Sonrası Onur Anıtı...

Artık evimize dönüş vakti!!! Yaklaşık 500 km. molalı yolculuğumuz sonrası buluşma noktalarımızda vedalaşıyoruz. Yeni Gezilerimizde Buluşmak Dileğiyle...

Önemli Bilgiler:

* Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği, T.C. vatandaşları Batum' a, üzerinde T.C. Kimlik Numarası bulunan, nüfus cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Vize ve pasaport gerekmez.  “YENİ KİMLİK KARTI” gerekmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır.

* Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin, Batum' a geçişleri için NOTER’ den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir.

* Bebekler, çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Belge ve bilgi eksiklikleri nedeniyle geçiş yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Geçiş yapamayan misafirlerin konaklama, vs tüm masrafları kendilerine aittir. Ülkenin Para birimi Lari  (GEL)dir. Sınır kapısında temin edilebilir.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1. Otellerde 3 Gece Y.P. Konaklama

2. 1 Gece Euphorıa Batumı Hotel (5*)’ de Y.P. yada Çayeli/Çavuşoğlu Hotel (4*)’ de 1 Gece O.K. Konaklama

3. Otellerde Açık Büfe 4 Sabah Kahvaltısı

4. Otellerde Açık Büfe veya Set Menü 3 Akşam Yemeği (Batum Konaklamalı Turlarda 4 Akşam Yemeği)  

5. Programda Belirtilen Tüm Geziler

6. Profesyonel Rehberlik Hizmeti

7. Lüks Otobüs ile Ulaşım Hizmeti

8. Araç İçi İkramlar

9. Milli Park Giriş Ücretleri

10. Zorunlu Seyahat Sigortası

11. İlk gün Düzköy’ den Kayabaşı Yaylası’ ndaki Otelimize Dolmuş İle Transfer Hizmeti

12. Daloğlu Turizm Güvencesi

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. İlk Gün Sabah Kahvaltısı

2. Batum Konaklamalı Olmayan Turlarda 3. Gün Akşam Yemeği

3. Tüm Öğlen Yemekleri

4. Müze, Ören Yeri Giriş Ücretleri

5. Tüm Özel Harcamalar

6. Yurt Dışı Çıkış Harcı (Batum/Gürcistan Giriş İşlemleri İçin) 

7. Tüm Dolmuş Ücretleri ve Teleferik Ücreti (İlk Gün Düzköy/Kayabaşı Yayla Transferi Ücrete Dâhildir)

*Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaydı İle Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MDoğu Karadeniz & Batum
Zonguldak (Saat)21:00
Bartın (Saat)20:30
Yol/Zaman790 km / 4 Gece-5 Gün
Fiyat1.480,00 ₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 3585
  • Ürün Kodu: dogu-karadeniz-batum-turu
  • Stok Durumu: 10
Tura Kalan Süre :
  • 1.575,00TL
  • 1.480,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: doğu karadeniz, samsun, boztepe, ordu, giresun, kümbet yaylası, tirebolu, akçaabat, trabzon, çaykara, uzun göl, rize, pazar, rize, batum, gürcistan, artvin, borçka, karagöl, artvin, fındıklı, çağlayan köyü, şenyuva köyü, zil kale, polovit şelalesi, ayder yaylası, rize, sürmene, trabzon, ayasofya müzesi ve camii, atatürk köşkü, vakfıkebir, daloğlu turizm, zonguldak, bartın, gezi, tur, seyahat, eğlence