ÇANAKKALE/BURSA-Gölyazı Köyü

ÇANAKKALE/BURSA-Gölyazı Köyü

ÇANAKKALE ŞEHİTLİKLER/BURSA GÖLYAZI

25-27 Ekim 2019

(1 Gece Konaklamalı)

 

HAREKET/25.10.2019 tarihinde, Cuma akşamı saat 21:00’ da Zonguldak merkezde yer alan acentemiz önünde siz değerli misafirlerimiz ile buluşuyoruz (Bartın Acente önü kalkış saatimiz: 19:15 tir).

 

GÜZERGÂH: Zonguldak- Ereğli-Düzce-Sakarya-İstanbul-Tekirdağ güzergâhını takip ederek; yaklaşık 670 km.’ lik bir yolu birlikte katedeceğiz.

 

1. GÜN/CUMARTESİ:

Gelibolu Yarımadası-Şehitlikler-Eceabat İskelesi-Çanakkale

Sabah saatlerinde güzergâh üzerinde yapacağımız sabah kahvaltısı sonrasında, Çanakkale Eceabat’ a ulaşıyoruz ve rehberimiz ile buluşuyoruz. 3 Kasım 1914 / 18 Mart 1915 tarihleri arasında Çanakkale Boğazı' nda Cereyan Eden Bir Seri Deniz savaşı ile Gelibolu Yarımadası’ nda 25 Nisan 1915 / 8-9 Ocak 1916 tarihleri arasında yapılan kara savaşlarında, 57 Bin askerimizin şehit olmuş; Türk Tarihinin en şerefli sayfalarını dolduran zafer destanı bu topraklarda yazılmış.

Bu destanın izlerini sırasıyla Kilitbahir Köyü, Namazgâh Tabyaları, Rumeli Mecidiye Tabyaları, Behramlı Köyü, Soğanlıdere Şehitliği ve Alçıtepe de rehberimizin anlatımıyla, kâh hüzünlenerek çokça da gururlanarak dinliyoruz.

Öğle yemeği (Ekstra) molamızın ardından, Sargıyeri Şehitliği, Morto Koyu, Seddülbahir Köyü ve Kalesi, Ertuğrul Koyu, Yahya Çavuş ve Arkadaşlarının Şehitliği, Kanlıdere, Bomba Sırtı, Arıburnu, Anzak Koyu, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Siperler, Conk Bayırı, Suvla Körfezi, Kabatepe, Anafartalar Koyu, 57. Alay Şehitliği, Şehitler Abidesi, Seyit Onbaşı Tabyası, Kilitbahir Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası feribot ile Çanakkale şehir merkezine, ana karaya geçiyoruz. Akşam konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde...

 

2. GÜN/PAZAR:

Çanakkale Merkez-Aynalı Çarşı-Truva Atı-Çimenlik Kalesi-Bursa Gölyazı-Zonguldak

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Çanakkale şehir merkezi gezimize başlıyoruz. Efsaneye göre Akhalı’ lar tarafında 9 yıl boyunca kuşatılan ama bir türlü alınamayan, birçok denemeden sonra ünlü komutan Odysseus‘ un zekice hilesi sayesinde ele geçirilen, Çanakkale’ nin merkezinde, deniz kıyısında sergilenen, Hollywood’ un Warner Bros. Firması tarafından TRUVA filmi için aslına uygun olarak yaptırılan ve Çanakkale halkına hediye edilen Truva Atı’ nı görüyoruz ve fotoğraflarımızı çekiyoruz.

Sonrası şarkılara mazhar olan, Çanakkale Aynalı Çarşı... Çarşı ziyareti ve hediyelik alışverişimizi tamamladıktan sonra, Çanakkale savaşları deyince akla ilk gelen ve bu savaşların simgesi olan kahraman Nusret Mayın Gemisi’ nin, birebir kopyasını ve sinevizyon gösterilerini izleyebileceğimiz, 1462 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından İstanbul’ un savunulması amacıyla Çanakkale Boğazı’ nın en dar yerine Anadolu yakasında yaptırılmış olan, Çimenlik Kalesi ve açık hava müzesini (Kale-i Sultaniye) ziyaret ediyoruz.

Öğle yemeği (Ekstra) sonrası dönüş yolculuğumuz için Çanakkale’ den ayrılıyoruz. Yaklaşık 270 km.’ lik yolculuğumuz sonrası şirin belde Bursa/Gölyazı’ dayız. Gölyazı, Uluabat Gölü üzerinde yüzermiş gibi duran minik bir adacık… İncecik bir köprü ile ana karaya bağlı bir yarımada... Bir zamanlar Apollon Krallığı‘ nın başkenti. Bizans, Osmanlı, herkes bir iz bırakmış. Sakin sessiz bir Rum balıkçı köyü…

 

Gezilerimizi tamamlayıp İznik üzerinden yaklaşık 380 km.’ lik dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Geyve, Hendek, Düzce, Ereğli güzergâhını takip ederek gece geç saatlerde buluşma noktalarımızda vedalaşıyoruz. Yeni gezilerimizde buluşmak dileğiyle…

 

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1. 1 Gece Otelde Y.P Konaklama

2. İlk gün yolda Sabah Kahvaltısı

3. Otelde Açık Büfe Veya Set Menü 1 Akşam Yemeği

4. Otelde Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı

5. Lüks Otobüs İle Ulaşım

6. Araç İçi Sınırsız İkram

7. Zorunlu Seyahat Sigortası

8. Profesyonel Rehberlik

9. Daloğlu Turizm Güvencesi

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

1. Müze ve Ören Yerleri Girişi: Müze Kartınızı Unutmayın!!! (Ayrıca, 0-17 Yaş Çocuk, 65 Yaş ve Üstü Yetişkin, Müze Kart Sahibi, Sarı Basın Kartı Sahibi, Engelli Kartı Sahibi Misafirlerimiz Turizm Bakanlığı’ na Bağlı Müzelerden Ücretsiz Yararlanabilir)

2. Öğle Yemekleri

3. Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler

4. Tüm Özel Harcamalar

 

* Daloğlu Turizm, Tüm Programı Gerçekleştirmek Kaidesiyle, Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

* Bartın ' dan Turumuza Katılacak Olan Misafirlerimiz İçin Gezi Ücreti: 420,00 ₺' dir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MÇanakkale Şehitlikler/Bursa Gölyazı Köyü
Zonguldak (Saat)21:00
Bartın (Saat)19:15
Yol/Zaman670 km / 1 Gece Konaklamalı
Zonguldak (Fiyat)410,00 ₺
Bartın (Fiyat)420,00 ₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 805
  • Ürün Kodu: canakkale-golyazı
  • Stok Durumu: 10
Tura Kalan Süre :
  • 450,00TL
  • 410,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: gelibolu, eceabat iskelesi, şehitlikler, çanakkale, aynalı çarşı, truva atı, çimenlik kalesi, bursa, gölyazı köyü, daloğlu turizm, zonguldak, bartın, seyahat, gezi, tur, eğlence