BÜYÜK İTALYA/GÜNEY FRANSA (1000€)

9 Gece/10 Gün BÜYÜK İTALYA/GÜNEY FRANSA (1000€)

BÜYÜK İTALYA ve GÜNEY FRANSA

OTOBÜSLE Doya Doya Gez/Gör/Eğlen

20-29 Temmuz 2024

9 Gece/10 Gün

İTALYA-GÜNEY FRANSA-YUNANİSTAN

*İTALYA: Pompei-Napoli-Roma-Vatikan-Pisa-Floransa-Siena-Milano-Venedik-Como Gölü-Portofino-Ancona

*FRANSA: Nice-Cannes-Monaco

*YUNANİSTAN: Selanik-Yanya-Kavala-İgoumenitsa

-Tüm Gündüz Gezileri Dâhil

-Konforlu Araç-Acente Yetkilisi Eşliğinde, Deneyimli Rehber ve Kaptan Farkıyla Güvenli Seyahat İmkânı

HAREKET: 20 Temmuz 2024-Cumartesi Akşamı… *Zonguldak/Merkez Saat: 18.00 *Bartın/Merkez Saat: 16.30 *Kdz. Ereğli/ÖZMAR Saat: 18.50…

GÜZERGÂH: Ereğli-Düzce-Sakarya-İstanbul-İpsala Sınır Kapısı Güzergâhını Takip Ederek; Yaklaşık: 600 km. sürecek yolculuğumuz.

1. GÜN: ZONGULDAK-İSTANBUL-İPSALA: Gezimizin ilk günü, Zonguldak hareketi ile Tekirdağ üzerinden İpsala Gümrük Kapısı’ na varış. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan' a giriş. Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe, Kavala üzerinden Selanik’ e varış.

2. GÜN: SELANİK-IGOUMENİTSA: Selanik Şehir Turu… Şehir turumuz esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan' ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında...

Turumuzun en sonunda, Ulu Önder ATATÜRK' ün Selanik’ teki doğduğu evini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrasında Igoumenitsa Limanı’ na hareket... Igoumenitsa’ ya varışımızın ardından akşam yemeği için deniz kenarında serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından rehberimizin belirttiği saatte buluşma ve Liman’ a hareket…

Yapılacak gümrük işlemlerini takiben, grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve hareket. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir (Yaklaşık 10 Saat). (1. Gece Konaklama: Feribot/Pulman Koltuk)

NOT: Yunanistan-İtalya gece Feribot seyahatinde yolcularımıza tahsis edilen koltuk türü Uçak Tipi Pullman dır. Feribot yolculuğunu özel kamarada geçirmek isteyen misafirlerimiz için; 1, 2, 3 veya 4 yataklı kamara tahsis etme imkânı müsaitlik durumuna göre vardır (Ekstra).

3. GÜN: BARİ- POMPEİ-ROMA: Gece boyu Adriyatik Denizi’ nde yapacağımız yolculuk sonunda Sabah saatlerinde İtalya’ nın Liman Kenti: Bari’ ye varışımızı takiben, otobüsümüz ile yol güzergâhımızdaki Antik Kent: POMPEİ Antik Kenti gezimizi gerçekleştireceğiz. UNESCO Dünya Mirası listesindeki POMPEİ, Vezüv Yanardağ’ ının eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüze dek eski halini en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden…

Ardından Napoli üzerinden İtalya’ nın başkenti Roma’ ya hareket ve varış. Otelimize yerleşme, serbest zaman. Geceleme otelimizde… (2. Gece Konaklama: Roma/İtalya)

4. GÜN: ROMA-VATİKAN: Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Roma Şehir Tanıtım Turu nu gerçekleştiriyoruz. İlk durağımız KOLEZYUM... Gladyatörlerin dövüş arenası ve daha birçok hikâye... Sonrası dileklerimiz için Trevi Çeşmesi nam-ı diğer Aşk Çeşmesi, İspanyol Meydanı ve İspanyol Merdivenleri, ünlü marka mağazalar, kafeler, II. Ramses Dikilitaşı

Serbest zaman sonrası Popolo Meydanı’ na hareket ediyoruz. Dünyanın en küçük II. Devleti VATİKAN… Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan, San Pietro Katedrali ve ünlü mimar Bernini' nin dizayn ettiği Venedik Meydanı’ nı görüyoruz. Katoliklerin Ruhani Merkezi, uzun kuyruklardan fırsat bulursak Aziz Petrus Bazilikası’ nı ziyaret edeceğiz. Sonrası: 4 Nehir Çeşmesi, Navona Meydanı, Panteon’ u ziyaret ediyoruz. Serbest zaman akşam yemeği sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelinizde... (3. Gece Konaklama: Roma/İtalya)

5. GÜN: ROMA-SİENA-FLORANSA-MONTECATİNİ: Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve grubumuzu bekleyen özel otobüsümüz ile Floransa’ ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde TOSCANA bölgesinin önemli tarihi şehri UNESCO Mirası: SİENA Turu muzu yapıyoruz. Etrüxlerden kalma tarihi ortaçağ sokaklarını gezerken günümüzden geçmişe bir zaman yolculuğu yapacağız. Siena Meydanı’ nı, Duomodi Siena Katedrali, Mancia Kulesi, Campo Meydanı ve Gotik Roman mimarisinden örnekler göreceklerimiz arasında...

Sonrası İtalya Rönesans’ ının doğduğu, ünlü ressam ve heykeltıraşların yetiştiği, Toscana’ nın başkenti FLORANSA… Şehre varışın ardından, Floransa şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Bu turumuzda, Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, Senyörler Meydanı, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı panoramik olarak görülecek yerler arasındadır.

Gezi sonrası, misafirlerimiz ile birlikte Ekstra olarak, Bağ Bozumu Gecesi’ ne (Akşam Yemeği/Müzik/Eğlence) katılacağız. Eğlence sonrası konaklama için otelimize gidiyoruz. (4. Gece Konaklama: Montecatini/İtalya)

6. GÜN: MONTECATİNİ-PİSA-RAPALLO-PORTOFİNO-Nice: Otelde alınacak Sabah kahvaltısı sonrası Montecatini’ den ayrılıyoruz. Milano yönünde ilerliyoruz. İlk durağımız şehrin çan kulesi olarak inşa edilen ve eğikliği ile ünlenen PİSA Kulesi ve PİSA olacak. Mucizeler Meydanı, Katedral panoramik olarak görülecek yerler arasında…

Pisa’ dan ayrılıyoruz ve İtalyan Rivierası boyunca seyahat ediyoruz. Ligurya/Rapallo Sahil Kasabası’ nda ulaşıyoruz. Burada serbest zamanda dileyen konuklarımızla kısa bir otobüs ve sonrası keyifli vapur yolculuğu (Ekstra) ile 60’ lı yılların şarkılarından günümüze renkli ve hareketli yaşamıyla gelebilmiş PORTOFİNO’ ya gidiyoruz.

Gezi sonrası Nice’e hareket. Varışı takiben yapılacak şehir gezisinde; 1.Dünya savaşı sonrası Çarlık Rusya’ sından gelen hanedan üyelerinin yaptırmış oldukları Rus Kilisesi, Matisse müzesi, Franciscan Manastırı, Roma İmparatorluğundan kalma kalıntıları panoramik olarak görüyoruz. Her yıl bahar aylarında Film Festivali dolayısıyla tüm gözlerin üstünde olduğu Cannes’e hareket ediyoruz.

Gezimizde Cannes şehir merkezindeki La Croisette, Cannes Film festivalinin gerçekleştiği kırmızı halı üzerinde dünya yıldızlarının yürüdüğü Festival Sarayı (Le Palais des Festival), Le port, Le Suquet... Antibes: Dünyanın en büyük ve güzel yatlarını ağırlayan liman, eski şehir, market, Grimaldi Kalesi göreceğimiz yerler arasındadır. Burada panoramik bir şehir turu yapıp ardından kumarhaneleriyle ünlü rüya kent Monte Carlo da unutulmaz saatler geçiriyoruz. Geceleme otelimizde(5. Gece Konaklama: Nice/Cannes)

7. GÜN: MİLANO: Otelde alınan Sabah kahvaltısı ardından Cenova üzerinden Alpler ve İtalya’ nın omurgası Apenin Dağları’ nı aşarak Milano’ ya ulaşıyoruz. Varışımızı takiben yapılacak Milano şehir turunda şehrin şık caddelerinde yürüyerek, Ünlü Doumo meydanına geliyoruz. Meydanda İtalya’nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan Doumo Katedrali’ ni görüyoruz. Galeria Vittoria Emanuele Çarşısı ve Ünlü Buenos Aires Bulvarı’ nda alışveriş yaparak şehir turumuzu tamamlıyoruz. Geceleme otelimizde... (6. Gece Konaklama: Milano/İtalya)

8. GÜN: COMO GÖLÜ-VENEDİK: Milano’ dan ayrılıyoruz ve ülkenin doğal güzelliklerinden en ünlüsü Como Gölü’ ne doğru yola çıkıyoruz. Dünyaca ünlü isimlerin villaları ile çevrili, ülkenin 3. Büyük Gölü... Dileyen konuklarımızla ekstra olarak Como Gölü Tekne Gezisi yapabiliriz. Harika saatler sonrası VENEDİK için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 350 km. yolculuğumuz... Denizlerdeki en büyük kuvvet, 13-14 yy.’ da sanatın ve ticaretin merkezi, Venedik Cumhuriyeti’ nin başkentine varıyoruz.

Vapurettolar ile yapacağımız kısa seyahat sonrası, Grand Kanala 45 kanal ile bağlı kentte gezimize, İtalyan krallığının kurucusu, Vittoria Emanuele II Anıtı ile başlayacağız. Ahlar Köprüsü, Dükler Sarayı, Aziz Marko Kütüphanesi sonrası Venedik’ in sembolü San Marko Meydanı’ na ulaşacağız.

Dileyen konuklarımızla Ekstra olarak, Gondol Turu yapacağız. Sonrası geceleme otelimizde... (7.Gece Konaklama: Venedik (Rimini-Sanmarino/İtalya)

9. GÜN: ANCONA-İGOMENİSTA: Otelde alacağımız sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ardından İtalya’ nın önemli liman şehirlerinden olan Ancona’ ya varıyoruz. Yapılacak gümrük işlemlerinin ardından feribota binişimizi gerçekleştiriyoruz. (ATS-Pullman/Koltuk.... Dileyen konuklarımız “Ekstra” olarak müsaitlik durumuna göre, bir, iki ya da üç kişilik ayrı kabin talep edebilirler.) Gecemiz Feribot Yolculuğu İle Geçecektir (Yaklaşık: 16 Saat).

10. GÜN: İGOMENİSA-İPSALA-ZONGULDAK: Sabah saatlerinde Yunanistan’ ın liman kenti İgomenisa’ ya varıyoruz. Yolda yapacağımız molaların ardından akşama doğru İpsala Sınır Kapısı’ na ulaşıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerimiz ardından Freeshop alışverişi sonrası, İstanbul üzeri sabah saatlerinde ZONGULDAK’ a ulaşıyoruz, buluşma noktamızda vedalaşıyoruz. Yeni Gezilerimizde Buluşmak Dileğiyle… Gitmek İstediğiniz Her Yere BİZİMLE…

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1. Otellerde 6 Gece O.K. (Oda ve Kahvaltı) Konaklama

2. 2 Gece 4* Roma’daki Otelimizde O.K. Konaklama

3. 1 Gece 4* Montecantini Otelimizde O.K. Konaklama

4. 1 Gece 4* Nice veya Cannes’ deki Otelimizde O.K. Konaklama

5. 1 Gece 4* Milano’ daki Otelimizde O.K. Konaklama

6. 1 Gece 4* Venedik (Remini-Sanmarino )  Otelimizde O.K. Konaklama

7. 1 Gece İgomenisa-Bari Arası (Gidiş Yolu) Gemi’ de ATS-Pullman/Koltuk. Yolculuk süresi yaklaşık 10 saat... (İsteğe Bağlı Ekstra 1-2 ya da 3 Kişilik Yataklı Kabin Talep Edilebilir)

8. 1 Gece Ancona-İgomenisa Arası (Dönüş Yolu) Gemi’ de Konaklama, ATS-Pullman/Koltuk. Yolculuk Süresi Yaklaşık: 16 saat…  (İsteğe Bağlı Ekstra 1-2 ya da 3 Kişilik Yataklı Kabin Talep Edilebilir)

9. Lüks Otobüs ile Ulaşım,-Profesyonel Türkçe Rehberlik ve Yerel Rehberlik Hizmetleri

10. Programda Belirtilen Tüm Şehir ve Kültür Turları

11. Tüm Şehir Giriş Ücretleri-Turist Konaklama Vergileri

12. Tüm Otoban Check-Point ve Otopark Ücretleri

13. Mesleki Sorumluluk Sigortası

14. DALOĞLU TURİZM Acente Yetkilisi Eşliğinde, TÜRSAB/A-8388 Güvenceli Seyahat

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. Yurtdışı Çıkış Harcı Bedeli (Misafirler Tarafından İlgili Bankalara Yatırılır)

2. Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri ile Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler

3. Her Türlü Otel Ekstraları

4. Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

5. Gemide Alınan Sabah Kahvaltısı

6. Gemide Kabin Konaklama Farkı (İsteğe Bağlı)

7. Montecatini Şehrinde, Bağ Bozumu Gecesi: Akşam Yemeği/Müzik/Eğlence (50€)

8. Venedik Gezisi ve Vapuretto Ücreti (15€)

9. İsteğe Bağlı Venedik’ te Gondol Turu

10. İsteğe Bağlı Portofino Turu-Tekne Ücreti Dâhil (25€)

11. Como Gölü Gezisi (15€)

12. Pompei Antik Kenti (20€)

13. Schengen Vizesi ve Servis Hizmeti Ücreti (180€ - (Fiyatlarda Güncellemeler Olabilir) Geçerli Vizesi Olan veya Yeşil Pasaport Sahiplerine, Vize Gerekmemektedir.

14. Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 15€ (65 Yaş Üstü Yolculardan 30€ Alınır)

15. Rehber ve Kaptan Bahşişi (10€)

*Genel Tur kuralları, Tur Programı, Paket Tur Sözleşmesi ve Vize İşlemleri İçin www.dalogluturizm.com Ziyaret Ediniz.

*Ofis Yetkilisinden Gerekli Evrak ve Bilgilendirmeleri Alınız.

*Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaydı İle Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MBüyük İtalya ve Güney Fransa Turu
Zonguldak (Saat)18:00
Bartın (Saat)16:30
Kdz. Ereğli (Saat)18:50
Yol/Zaman9 Gece/10 Gün
Fiyat1000€
Single Oda Farkı210€

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 1490
  • Ürün Kodu: büyük italya ve güney fransa turu2
  • Stok Durumu: 9 Gece/10 Gün
Tura Kalan Süre :
  • 33.500,00TL
  • 33.000,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: BÜYÜK, İTALYA/GÜNEY, FRANSA, (1000€)