BÜYÜK GAP TURU (Başlangıç:Kahramanmaraş)

Tamamlandı BÜYÜK GAP TURU (Başlangıç:Kahramanmaraş)

BÜYÜK GAP TURU

 

(08-14 Eylül 2019)

5 Gece / 6 Gün

 

HAREKET/8 Eylül 2019-Pazar akşamı saat: 19.00’ da Zonguldak merkezde yer alan acentemiz önünde sizlerle buluşuyoruz (Bartın Acente önü kalkış saatimiz: 18.30’ dur.

 

GÜZERGÂH: Zonguldak-Devrek-Mengen-Ankara (Göl Başı)-Kırşehir-Kayseri-Kahramanmaraş güzergâhını takip ederek, yaklaşık 848 km. yol alacağız.

 

1. GÜN/PAZARTESİ: 

Kahramanmaraş-Adıyaman-Kâhta-Nemrut Dağı

Kurtuluş Savaşı’nda tüm şehir halkı tek yürek düşmana karşı direnen ve mücadeleye katılmamış tek bir ferdi bile bulunmayan,  7 Şubat 1973 tarihinde de T.B.M.M kararı ile de Kahramanlık unvanı ile taçlandırılan şehre, sabahın ilk saatlerinde, Kahramanmaraş’ a ulaşıyoruz. Bizleri Aşıklıoğlu Hüseyin’ in “Maraş Bize Mezar Olmadan, Düşmana Gülzâr Olamaz!!!” sözleri karşılıyor.

Kahvaltımızı, yöreye özel otantik mekânımızda, müthiş vadi manzarasına karşı yapıyoruz (Ekstra).  Kahvaltı sonrası, Maraşlı Osman Ağa' nın orkideyi salep yaparken tesadüfen keşfettiği “Salepli Karsambaç" olarak başlayan, üç kuşak sonra "Maraş Dondurması" olarak adlandırılan Kahramanmaraş dövme dondurmasını tadıyoruz.

Dondurma keyfinin ardından kısa bir panoramik şehir turu ve sonrası yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuz ile Adıyaman‘ a ulaşıyoruz. Nemrut Dağı’ nın eteklerine tutunmuş Kâhta ilçesine ulaşmak için yola devam ediyoruz. Avrupa' nın ve Türkiye' nin en büyük, dünyanın 6. en büyük barajı, Atatürk Barajı kenarındaki otantik restoranımızda öğle yemeğimizi alıyoruz (Ekstra).

Yemek sonrası aracımızla, 2206 m. yükseklikteki Nemrut Dağı için yola çıkıyoruz (Yanınızda mutlaka sizi sıcak tutacak giysi ve şapkanız olsun).  M.Ö. 109 yıllarına dayanan, doğu ve batının kültür, sanat ve inançlarının sentezi olan Kommagene Krallığı’ nın yurdu... Dağa ulaşmadan önce Doğu terasına giderek Cendere Köprüsü, Arsemia Karakuş Tümülüsü’ nü ziyaret edip fotoğraf çekimlerimizi yapıyoruz. Eski adı Chabinas olan şimdi adıyla Cendere Suyu kenarındaki otantik çadırlarda çay-kahvemizi içiyoruz.

Otobüsümüzü burada bırakarak bizi Nemrut Dağı tesislerine kadar ulaştıracak küçük araçlarımıza yerleşiyoruz. Tekrar yola çıkıyoruz ve Şimdilerde Memlük Köprüsü/Şeytan Geçidi’ de denilen, yazıtlarda Nymphois Suyu (eski Kâhta Çayı) üzerinde kurulmuş Nymphoıs Köprüsü olarak anılan, tarihi köprüde kısa bir fotoğraf molası…

Minibüslerimizle yola devam ederken,  Kommagene Krallığı’ nın yazlık başkenti Arsemia’ a uğramadan olmaz!!! Yamaca kurulmuş, devasa yazıtlar ve sonunu göremediğiniz ilginç tüneller ve nice gizemli hikâyeyi rehberimizden dinliyoruz.  Burada muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz. 

Sonrası araçlarımızla tüm vadiyi ayaklarınız altına seren tesise kadar ulaşıyoruz. Burada çok kısa bir mola,  sonrası bizleri zirve altına kadar ulaştıracak zirve yolu araçlarına biniyor ve araçların ulaştığı son noktaya kadar çıkıyoruz. Sonrası 30 dk.’ lık bir yürüyüş mesafesi bize kalıyor. Ve nihayet zirvedesiniz. Doğu terasından başlayıp adım adım daire çizerek ve bol bol resim çekerek, Kral Antiochos’ un anıt mezarı ile devasa heykelleri ziyaret edip, o gizemli hikâyeleri rehberimizden dinliyor ve Batı Terası’ na geçiyoruz. Dünyanın 8. Harikası Olarak Kabul Edilen Güneşin Gizemli Batışını Seyrediyoruz. Bu güzel anları fotoğraf karelerimize sığdırdıktan sonra dönüş yoluna geçiyoruz.  Yoğun günün ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde… (1. Gece Konaklama/Adıyaman)

 

2. GÜN/SALI:

Diyarbakır- Hasankeyf-Midyat-Mardin

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında yaklaşık 2,5 saatlik yolculukla, tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış, geçmişi 9 bin yılı bulan kadim bir Anadolu kenti, Diyarbakır’a ulaşmak için hareket ediyoruz. Köklü bir geçmişin izlerini taşıyan Diyarbakır, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınan Diyarbakır Kalesi ve Hevsel Bahçeleri’nin yanı sıra, dünyanın en uzun ikinci suruna, tarihe ışık tutan hanlara, kervansaraylara, camilere, kiliselere ev sahipliği yapıyor. Yol üzerinde, 610m uzunluğu ile Türkiye’nin 3. Büyük köprüsü olma unvanını taşıyan, Adıyaman'da Atatürk Barajı üzerinde kurulu Nissibi Köprüsü'nü ziyaret edip fotoğraflarımızı çekiyoruz. Diyarbakır girişinde surlar ve burçlar bizi karşılıyor. Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır Surları nın en eskisi olan Mardin Kapı ve Keçi Burcunu görüyoruz. Aynı noktadan Dicle kıyısındaki Hevsel Bahçeleri ve 10 Gözlü Köprüyü de görüp fotoğraf çekimlerimizi yapıyoruz. Aracımızı şehrin girişinde bırakarak adım adım Diyarbakır' ı gezmeye başlıyoruz.

İlk olarak Diyarbakır Hasan Paşa Han’ı ziyaret ediyor kısa bir alışveriş yapıp başımıza renk renk puşilerimizi bağlatıyoruz. Tarihi mekânda lezzetli çaylarımızı yudumladıktan sonra, edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden ve 35 yaş şiiri ile tanınan, Cahit Sıtkı Tarancı’nın müze evini geziyoruz. Sur içeresinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan, Anadolu’da kurulan İslam Dünyası’nın V. Haremi Şerifi olan Diyarbakır Ulu Camiini ( M.S. 639 yılında İslam Ordularının ele geçirmesiyle Mar-Toma Klisesinden camiye çevrilen, karataştan yapılmış Anadolu’nun en eski yapılarından ) geziyoruz. Ve artık Diyarbakır’dan ayrılma vakti.  Yolda ekstra öğle yemeği molamızı veriyoruz nefis yöresel lezzetleri tadıyoruz.

Yemek sonrası yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk ile Ilısu Barajı ile sular altında kalacak olan Hasankeyf’e doğru hareket ediyoruz. Kayalara oyulmuş mağara şeklindeki binlerce konutu nedeniyle, " Mağaralar Şehri " ya da "Kayalar Kenti” olarak adlandırılan Hasankeyf’te El Rızık Camisi, Tarihi Hasankeyf Köprüsü, Tarihi Hasankeyf Kalesi, Artuklu Döneminde var olan Eski Darphane ve Mağara Evleri göreceğimiz başlıca yerler arasında. Akkoyunlular’dan kalan tek eser olan 650 yıllık Zeynel Bey Türbesi’ artık yeni yerinde.

Hasankeyf gezisinden sonra 30dk yolculuk ile tarihi M.Ö. 2000 lere dayanan Asur metinlerinde Yatu’ların ülkesi diye geçen, Matiatu’ya, Midyat'a varıyoruz. Çoğunluğu Hıristiyan-Süryanilerin oluşturduğu taş işçiliğinin muhteşem örneklerini görebileceğimiz Midyat sokaklarını gezmeye başlıyoruz. Midyat’ın dünyaca ünlü el işleme sanatı olan Gümüş ve Telkâri ürünlerinden satın alabilirsiniz. 1 saatlik bir yolculuk sonrasında otelimize varıyoruz. Akşam yemeğini dışarıda restoranımızda alıyoruz. Konaklama otelimizde... (2. Gece Konaklama/Mardin)

 

3. GÜN/ÇARŞAMBA:

Mardin-Şanlıurfa

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Mardin gezimize başlıyoruz. İlk olarak eski bakırcılar çarşısında tarihi sokakları gezerek dileyenler alışveriş yaparak Ulu Camii (Cami-i Kebir) e ulaşıyoruz. 11.yy da yapıldığı tahmin edilen ve Ermeni bir usta tarafından yapılan minaresi ile meşhur Ulu Camii çift kıblesi ile ibadete açık. Dilimli kubbesi ve minaresiyle Mardin’ in sembolü...

Ardından yürüyerek Tarihi Çarşıları ve sokaklar arasında kemerli geçişleri sağlayan Abbaralar’ ı göreceğiz… Ana caddede alışveriş için serbest zaman… Kahve ve renkli bademleriyle ünlü Mardin alışverişimiz sonrası yolumuza devam ediyoruz… Ardından Eski bir Ermeni Konağı olan Eski P.T.T Binası’ nı ziyaret edeceğiz, terasından Mezopotamya’ ya karşı manzara resimleri çekeceğiz. Sonrası Dayrülzaferan Manastırları’ nı (5. yüzyılda yapılan bir Süryani Manastırı. Milattan önce Güneş Tapınağı, daha sonra da Romalılarca kale olarak kullanılmış bir kompleks üzerine inşa edilmiş. Romalılar bölgeden çekilince Aziz Şleymun bazı azizlerin kemiklerini buraya getirterek kaleyi manastıra çevirmiş. 15. yy. sonra da Manastır’ ın etrafında yetişen zafaran (safran) bitkisinden dolayı Manastır, Deyrul-Zafaran (Safran Manastırı adı ile anılmaya başlanmış ) ziyaret ediyoruz.

Ardından 15. yy. Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımiye Medresesi’ ni gezeceğiz.  Mardin’ de Artuklu’ lar döneminde yapımına başlanmış olan, Timur döneminde Moğolların saldırıları sonucu yapımı yarım kalan, 1457-1502 yılları arasında Akkoyunlu sultanı Cihangir oğlu Kasım’ ın Mardin’e atanması ile tamamlanan bir külliye... Muhteşem manzarasıyla Mezopotamya Ovası tüm haşmetiyle gözlerinizin önünde. Bol bol fotoğraf çekip yolumuza devam ediyoruz. Ve artık bu kadim şehirden ayrılıp Peygamberler Şehri’ ne doğru yola çıkma vakti.

Tarihi İpek Yolu, üzerinden yaklaşık 2,5 saatlik yolculuk ile Peygamberler Şehri olan da anılan, Kurtuluş savaşı mücadelesinde gösterdikleri cesaretleri ile 6 Aralık 1984 tarihinden itibaren Şanlı unvanını alan, Hz. İbrahim’ in doğduğu, Hz. Eyüp’ ün yaşadığı, Hz. İsa tarafından kutsanan kent adeta bir müze şehir Şanlıurfa’ ya akşam saatlerinde ulaşıyoruz. Otelimize yerleşip akşam yemeğine kadar kısa bir dinlenme vakti…

Akşam yemeği için otel restoranında buluşuyoruz. Yemeklerimizi yedikten sonra dileyen misafirlerimizle eğlenceli bir Urfa Sıra Gecesine davetliyiz. (Ekstra). Bol bol türkü ve çiğ köfte seremonisi, yöresel oyunlar…

Eğlence sonrası gecenin ışık görseli altında  Halil-ül Rahman Gölü, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, (Hz. İbrahim, Nemrut tarafından bugünkü kalenin bulunduğu tepeden ateşe atılır. Bu sırada Allah tarafından ateşe “Ey ateş, İbrahim’ e karşı serin ve selamet ol” emri verilir. Bu emir üzerine, ateş suya odunlar da balığa dönüşür. Hz. İbrahim bir gül bahçesinin içerisine sağ olarak düşer. Hz. İbrahim’ in düştüğü yer Halil-Ür Rahman gölüdür. Rivayete göre Nemrut’ un kızı Zeliha da İbrahim’ e inandığından kendisini onun peşinden ateşe atar. Zeliha’ nın düştüğü yerde de Ayn Zeliha Gölü oluşmuştur. Her iki göldeki balıklar halk tarafından kutsal kabul edilerek yenilmemekte ve korunmaktadır) Hz İbrahim Makamından ötürü ismini alan Makam Camii, (Halil-Ür Rahman Gölü’ nün (Balıklı Göl) hemen yanında, Selahattin Eyyubi’ nin Yeğeni El Melik’ ül Eşref Muzafferüddin Musa tarafından 1211–1212 yıllarında inşa ettirilmiş) Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii, Hz. İbrahim’ in Doğduğu Mağara’ yı ziyaret ediyoruz. Gezimiz esnasında  Panoramik Urfa Kalesini de görüyoruz. Akşam yemeğini dışarıda restoranımızda alıyoruz. Konaklama otelimizde… (3. Gece Konaklama/ Şanlıurfa)

 

4. GÜN/PERŞEMBE:

Şanlıurfa-Göbeklitepe-Harran-Halfeti-Gaziantep

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Peygamberler arasında sabrı ile tanınan Hz. Eyüp’ ün hastalanıp çile çektiği mağaranın da yer aldığı Eyüp Makamı ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz şifalı suyundan içebilir hatta birazda yanınıza alabilirsiniz.

Sonrası eğer ziyarete açık ise (Restore Nedeniyle Kapalı Olabilir) Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanı’ nı geziyoruz. Şanlıurfa' nın 20 km. kuzeydoğusundaki Örencik köyü yakınlarında, yaklaşık 300 m. çapında ve 15 m. yüksekliğinde, inşası M.Ö. 10.000 yılına uzanan Göbeklitepe tarihteki en eski ve en büyük ibadet merkezi olarak biliniyor. Göbeklitepe, İngiltere' de bulunan Stonehenge' den 7.000, Mısır piramitlerinden ise 7.500 yıl daha eski!!! Ayrıca yerleşik hayata geçişi temsil eden kültür bitkisi buğdayın atasına da Göbeklitepe eteklerinde rastlanmıştır. İnşa edildikten 1.000 yıl sonra üstleri insanlar tarafından kapatılarak gömülen bu tapınaklar yeniden gün ışığına çıkıyor.

Sonrası 1,5 saatlik yolculuk sonrası Şanlıurfa’ nın en popüler ilçesi olan Harran ile gezimize devam ediyoruz. Şanlıurfa’ nın 44 km. güneydoğusunda, her yerinden tarih akan Harran ilçesi, kendi adıyla anılan Harran Ovası merkezinde kurulmuş. Tevrat’ ta Hârân olarak geçen yerin burası olduğu söylenilir. İslam tarihçileri kentin kuruluşunu Nuh Peygamber’ in torunlarından Kaynan’ a veya İbrahim Peygamber’ in kardeşi Aran’ a (Haran) bağlarlar. Harran adı 4.000 yıldan beri değişmeden günümüze kadar gelmiştir. Sümerce ve Akatca “Seyahat-Kervan” anlamına gelen “Haran-u” dan gelmektedir Tipik evleri, höyüğü, kalesi, şehir surları ve çeşitli mimari kalıntıları görmek mümkün. Buradan ilk olarak Harran Şehrinin ortasında 22 m. yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye’ de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu’ da kurulan İlk İslam Medresesi: Harran Üniversitesi, İç Kale, Tarihi Surları ziyaret ediyoruz.

Sonrası külah biçimindeki konik kubbeli evleri ziyaret edeceğiz. Kubbesi tuğla ile örtülmüş ve dış cephesi balçık ile sıvanmış, kışın sıcak yazın serin tutan masalsı evler... Evlerin yerel halkının çay kahve ikramları, yöresel kıyafetlerle çekilen fotoğraflar sonrası Harran’ dan ayrılıyoruz.

Gezimiz sonrasında yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk sonrası "Saklı Cennet" veya "Kayıp Kent" olarak anılan Halfeti' yi keşfetmeye ne dersiniz? Nehir kenarında alacağımız öğle yemeği sonrası (Ekstra), Fırat Nehri sularıyla oluşmuş, Birecik Baraj Gölü üzerinde yaklaşık 1 saat sürecek bir Tekne Turu’ na çıkıyoruz. Tekne turunda müzikli eğlencenin eşliğinde, iki kadim vadi arasında ilerlerken,  Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan yapıları görebileceğiz. Mistik hikâyeleri rehberimizden dinleyeceğiz.  Savaşan Köyü’ nü görüp bolca fotoğrafladıktan sonra sonra tekrar Halfeti’ ye dönüyoruz. Artık Gaziantep için yola çıkma vakti.

1,5 saatlik bir yolculuk sonrası, tarihi M.Ö. 4 binlere dek uzanan, Mezopotamya ve Akdeniz arasında, tarihi ipek yolu üzerinde yer alan, köklü gelenekleri, doğal güzellikleri, binlerce yıllık tarihi yapıları ve zengin mutfağı ile gerçek bir turizm cenneti olan, Milli Mücadelede kendi gücüyle işgale 10 ay dayanan ve düşmana geçit vermeyen, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 8 Şubat 1921’ de Gazilik unvanı verilen, şehrimize Gaziantep’ e ulaşıyoruz.  Şehir merkezindeki otantik otelimize yerleşiyor ve dinlenmeye çekiliyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam gezintisi yapabilir. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde… (4. Gece Konaklama/ Gaziantep)

 

5. GÜN/CUMA:

Gaziantep-Antakya 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Gaziantep Arkeoloji Müzesi’ ni geziyoruz.  Dünyanın ikinci büyük mozaik müzesi, Üç blok olarak inşa edilen müzede, Zeugma Antik Kenti’ nden getirilen mozaikler ile dünyaca ünlü Çingene Kızı mozaiği sergileniyor.

Müze gezimiz sonrası Gaziantep şehir gezisi ve alışveriş için serbest zaman Bakırcılar Çarşısı… Dileyen misafirlerimiz ünlü Tahmis Kahvecisi’ nde kahve çeşitlerini tadıp yerel müzisyenlerin sokak etkinliklerinde eğlenebilir ya da yöresel alışveriş için ünlü caddeyi adımlayabilir. Bakırcılar, takıcılar, salça-baharatlar v.s ne isterseniz bu çarşıda.  Rehberimizin vereceği buluşma saatinde ve yerinde toplanıyor, öğle yemeği için hareket ediyoruz (Ekstra). Yöresel kebap ve tatlılardan seçim yapabilirsiniz.

Öğle yemeği sonrası 3 saatlik bir yolculuk ile Çan, Ezan, Hazan sesiyle dünyada bir hoşgörü örneği olarak bilinen kadim kente Antakya’ ya akşam saatlerinde ulaşıyoruz. Hatay ilinin büyükşehir olmadan önceki merkezi... İlk olarak, Anadolu’ da yapılan ilk camii olarak bilinen Habibi Neccar Camii’ ni geziyoruz.  Roma dönemine ait bir pagan tapınağının üzerine 7. yy. inşa edilmiş. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içindeki en eski camii… Camii yanında İsa' nın havarilerinden Yunus (Yuhanna) ve Yahya (Pavlos) ile onlara ilk inanan ve şehit edilen ilk kişi olan Antakyalı Habib-i Neccar' ın türbesi bulunuyor. Efsaneyi rehberimizden dinliyoruz. Camii ile neredeyse sırt sırta olan Katolik Kilisesi, Ortodoks Kilisesi ve Protestan Kiliseleri’ ni de yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turunda göreceğiz. Daracık Arnavut kaldırımlı sokaklar, tarihi cumbalı, renk renk çiçekli evler arasından, Asi Nehri, (380 km. uzunluğundaki bu nehir, Lübnan' daki Bekaa Vadisi' nden doğar) üzerinde kurulu köprüye (tarihi Roma Köprüsü) kadar adımlıyoruz. Burada tam da karşımızda duran, 12 Eylül 1938 tarihinde Hatay'da kurulan ve 30 Haziran 1939 tarihinde Hatay Millet Meclisi' nin Türkiye' ye iltihak kararı alması ile son bulmuş olan Hatay Cumhuriyeti’ nin Meclis binası hakkında rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Ve artık otobüsümüz ile buşup otelimize ulaşmak için yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde… (5. Gece Konaklama/Antakya)

 

6. GÜN/CUMARTESİ:

Antakya-Adana-Tarsus-Zonguldak

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrası, dünyadaki cennet köşelerden birinde, doğal güzelliğine doyamayacağınız Şelaleleriyle ünlü Harbiye’ yi gezerek başlıyoruz.  Zümrüt yeşili dokusuyla, taşlardan gürül gürül akan sularıyla burayı cennete benzetebilirsiniz. Suların içerisine kurulan masalarda çay-kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Sonrası Hatay Arkeoloji Müzesi ya da Antakya Arkeoloji Müzesini geziyoruz. Antik döneme ait eserlerin sergilendiği bir sanat müzesi. 28 Aralık 2014 itibarıyla dünyanın en büyük mozaik sergileme alanına sahip müze olarak biliniyor.

Müze gezimiz sonrası Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen ve “Hristiyanlık” isminin ilk kez zikredildiği, Papa tarafından tüm dünya Hristiyanları için hac yeri olarak kabul edilen Saint Pierre Kilisesi’ ni ziyaret edeceğiz.  Stauris Dağı' nın batısında kayalara oyulmuş 13 m. derinliğinde, 9.5 m. genişliğinde ve 7 m. yüksekliğinde bir mağara içine oyulmuş kiliseyi rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Antakya merkezde vereceğimiz serbest zamanda,  öğle yemeğinde (Ekstra) Antakya lezzetlerini tatmayı unutmayın... Kâğıt Kebabı, Tepsi Kebabı ve Künefe yemeden dönmüyoruz. Yemen gazisi askerlerimizden Lübnan’ a gidenler tarafından oradaki tatlıcılardan öğrendikleri tarifi, 1938 de bugünkü Hatay Ulu Camii yanında satmaya başlamalarıyla bu tatla tanışılmış.  İlk çıktığında adı peynirli kadayıfmış. 

Buluşma yeri ve saatinde aracımıza yerleşip Adana-Aksaray-Ankara-Devrek üzerinden dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 970 km.’ lik seyahatimiz sonrası sabah saatlerinde Zonguldak acentemiz önüne ulaşıyoruz ve vedalaşıyoruz. Yeni gezilerimizde buluşmak dileğiyle…

 

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1. 4* ve 5* lı Otellerde 3 Gece Y.P, 2 Gece O.K Konaklama

2. Otellerde Açık Büfe 5 Sabah Kahvaltısı

3. Otellerde Açık Büfe veya Set Menü 3 Akşam Yemeği

4. Mardin ve Ş.Urfa’ da 2 Akşam Yemeği

5. Programda Belirtilen Tüm Geziler

6. Profesyonel Rehberlik Hizmeti 

7. Lüks Otobüs İle Ulaşım

8. Araç İçi İkramlar

9. Daloğlu Turizm Güvencesi

10. Zorunlu Seyahat Sigortası 

 

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. Müze ve Ören Yerleri Girişi: Müze Kartınızı Unutmayın!!! (Ayrıca, 0-17 Yaş Çocuk, 65 Yaş ve Üstü Yetişkin, Müze Kart Sahibi, Sarı Basın Kartı Sahibi, Engelli Kartı Sahibi Misafirlerimiz, Turizm Bakanlığı’ na Bağlı Müzelere Ücretsizdir).

2. Ekstra Etkinlikler: *Sıra Gecesi *Nemrut Minibüs Ücretleri *Halfeti Tekne Turu

3. İlk Gün Sabah Kahvaltısı

4. Tüm Öğle Yemekleri & Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MBüyük Gap Turu (Yeni Tur)
Zonguldak (Saat)19:00
Bartın (Saat)18:30
Yol/Zaman930 km / 5 Gece-6 Gün
Fiyat1485,00 ₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 1539
  • Ürün Kodu: buyuk gap turu yeni
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 1.560,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: Daloğlu Turizm, güney doğu anadolu, gap turu, hatay, kahta, adıyaman, nemrut dağı, diyarbakır, batman, hasankeyf, midyat, mardin, şanlıurfa, göbeklitepe, harran, halfeti, gaziantep, zonguldak, bartın, gezi, eğlence, seyahat, Daloğlu