BÜYÜK GAP TURU

4 Gece/5 Gün BÜYÜK GAP TURU

GÜNEYDOĞU ANADOLU (GAP) TURU

14-19 Eylül//23-28 Eylül

(4 Gece/5 Gün)

Nemrut Dağı Milli Parkı-DİYARBAKIR-MARDİN/Midyat/Dara Antik Kenti

ŞANLIURFA/Göbeklitepe-GAZİANTEP/Halfeti-ADANA

Medeniyetler Beşiği Güneydoğu Anadolu! Fırat ve Dicle' nin Binlerce Yıldır Bereket Taşıdığı Topraklar, MEZAPOTAMYA… Nemrut Dağı Milli Parkı’ ndan, Diyarbakır' a Uzanan, Oradan Midyat ve Mardin'e, Peygamberler şehri Şanlıurfa’ ya, Gaziantep' e, Adana’ ya Kadar, Binlerce Yıllık Kültür Mirasını Saklayan, Tarih Zengini GÜNEYDOĞU Topraklarının Hikâyeleri İle Tanışmaya Hazırlanın!!!

HAREKET: Her iki tarih içinde… *Zonguldak/Merkez saat: 16.30 *Bartın/Merkez saat: 16.00 *Kdz. Ereğli/Eski Otogar saat: 15.30 *Devrek/Merkez saat: 17.15 *Düzce/Merkez saat: 14.30 *Sakarya/Merkez saat: 13.30

GÜZERGÂH: Zonguldak-Devrek-Mengen-Ankara-Aksaray üzerinden yolculuğumuz başlıyor.

1. GÜN: Nemrut Dağı Milli Parkı-DİYARBAKIR

Gece yolculuğumuz sonrası, sabah saatlerinde yolda alacağımız Ekstra sabah kahvaltımız sonrası, otobüsümüzden gerekli eşyalarımızı alarak ayrılıyoruz. Nemrut Dağı yolu için bizleri bekleyen minibüslerimiz ile yola çıkacağız. 2.200 m. yükseklikteki Nemrut Dağı için yoldayız. M.Ö. 109 yıllarına dayanan, doğu ve batının kültür, sanat ve inançlarının sentezi olan Kommagene Krallığı’ nın yurdu…

Cendere Köprüsü, Karakuş Tümülüs’ ünü görüp, minibüslerimizle ile ve araçların ulaştığı son noktaya kadar çıkıyoruz.

Sonrası 20 dk.’ lık bir merdiven yolu çıkışı ile zirvedesiniz. Kral Antiochos’ un Anıt Mezarı ile Devasa Heykelleri ziyaret edip, o gizemli hikâyeleri rehberimizden dinliyoruz. Buluşma noktamızda otobüsümüze yerleşerek Diyarbakır’ a doğru yola çıkıyoruz.

Yol üzerinde Nissibi Köprüsü’ nde kısa bir fotoğraf molası sonrası, tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış, geçmişi 9.000 yılı bulan kadim bir Anadolu kenti, DİYARBAKIR’ a ulaşıyoruz.

Şehri adım adım gezmeye başlıyoruz. Hasan Paşa Han’ ı, 4 Ayaklı Minare, Cahit Sıtkı Tarancı’ nın Müze Evi, Diyarbakır Ulu Cami, Hz. Süleyman Cami ziyaretleri sonrası, konaklama ve akşam yemeği için otelimize yerleşiyoruz. (1. Gece Konaklama: Diyarbakır)

2. GÜN: DİYARBAKIR-Dara Antik Kenti-Midyat-MARDİN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrası Diyarbakır Surları’ nın en eskisi olan Mardin Kapı ve Keçi Burcu’ nu görüyoruz. Aynı noktadan Dicle kıyısındaki Hevsel Bahçeleri’ ni panoramik ve 10 Gözlü Köprü’ yü görüp, Diyarbakır’ dan ayrılıyoruz.

İstikamet MARDİN... Yaklaşık 100 km. sonra, Dayrülzaferan Manastırı’ nı ziyaret ediyoruz. Sonrası Dara Antik Kenti... Ekstra olarak alacağımız öğle yemeği sonrası Midyat’ a doğru 120 km. yol alıyoruz. Midyat Konuk Evi’ ni ziyaret edip, Gümüş ve Telkâri alışverişlerimizi yapıyoruz.

Akşam yemeğini restoranımızda alarak otelimize ulaşıyoruz. ESKİ MARDİN’ in akşam keyfini çıkarabilirsiniz. (2. Gece Konaklama: Mardin)

3. GÜN: MARDİN-ŞANLIURFA-Göbeklitepe

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, MARDİN/Merkez gezimize başlıyoruz. Eski Bakırcılar Çarşısı, Ulu Cami sonrası ana caddede alışveriş için serbest zaman... Kahve ve renkli bademleriyle ünlü Mardin alışverişimiz sonrası yolumuza devam ediyoruz. Kasımiye Medresesi sonrası Mardin’ e veda vakti!!!

Tarihi İpek Yolu, üzerinden yaklaşık 2,5 saatlik yolculuk ile Hz. İbrahim’ in doğduğu, Hz. Eyüp’ ün yaşadığı, Hz. İsa tarafından kutsanan kent ŞANLIURFA’ ya doğru yola çıkıyoruz.

Dünya arkeolojisinin göz bebeği dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanı’ nı geziyoruz. Sonrası Urfa/Merkez’ e doğru yola çıkıyoruz.

Otelimize ulaşıp yerleşme... Bu akşam geleneksel, Urfa Sıra Gecesi (YEMEKLi) eğlencemiz var (Ekstra). Bol bol türkü ve yöresel oyunlar izleyeceğiz. Eğlence sonrası gecenin ışık görseli altında Halil-ül Rahman Gölü, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü’ nü ve Panoramik Urfa Kalesi’ ni gece ışıklarıyla resmedip; otelimize döneceğiz. (3. Gece Konaklama: Şanlıurfa)

4. GÜN: ŞANLIURFA-Halfeti-GAZİANTEP

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Halil-ül Rahman Gölü, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Makam Cami, Hz. İbrahim’ in Doğduğu Mağara’ yı ziyaret ediyoruz.

BİLİNEN EN ESKİ GERÇEK HEYKEL’ inde bulunduğu, muhteşem Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’ ni sonrasında yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğumuz var. "Saklı Cennet"  HALFETİ' yi keşfetmeye gidiyoruz. Fırat Nehri sularıyla oluşmuş, Birecik Baraj Gölü üzerinde yaklaşık 1 saat sürecek bir Tekne Turu’ na çıkıyoruz (Ekstra).

Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, Mistik Hikâyeleri rehberimizden dinleyeceğiz. Savaşan Köyü’ nü görüp bolca fotoğrafladıktan sonra tekrar Halfeti’ ye dönüyoruz.

1,5 saatlik bir yolculuk sonrası, GAZİANTEP’ e ulaşıyoruz. İlk olarak Gaziantep Mozaik Müzesi, dünyaca ünlü Çingene Kızı Mozaiği ve muhteşem eserleri göreceğiz. 

Müze gezimiz sonrası, otelimize ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde… (4. Gece Konaklama: Gaziantep)

5. GÜN: GAZİANTEP-ADANA-ZONGULDAK

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Gaziantep şehir gezisi yapacağız. Almacılar Pazarı, Kahveciler, Bakırcılar, Çarıkçılar, Baklavacılar ve daha neler neler... Alışveriş/Serbest zaman sonrası buluşma saatinde toplanıyor ve ADANA’ ya doğru yola çıkıyoruz.

Yaklaşık 220 km. Ekstra olarak alınacak öğle yemeğinde önereceğimiz restoranımızda ünlü Adana Kebabı’ nı tadabilirsiniz.

Tarihi Taş Köprü ve Saat Kulesi ziyaretlerimiz sonrası, ünlü Adana Cezeryesi, Tahin-Pekmez gibi yöresel alışverişimizi yapacağız.

Ve artık dönüş zamanı… Zonguldak’ a doğru yola çıkıyoruz (Yaklaşık: 760 km.). Aksaray, Ankara üzerinden Zonguldak’ a sabah saatlerinde ulaşıyoruz. Buluşma noktalarımızda vedalaşıyoruz. Yeni Gezilerimizde Buluşmak Dileğiyle… Gitmek İstediğiniz Her Yere BİZİMLE!!!

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1. 4* Yada 5* lı Otellerde 4 Gece Konaklama

2. Otellerde Açık Büfe 4 Sabah Kahvaltısı

3. Otellerde ya da Şehir Restoranlarında Alınacak Set Menü 3 Akşam Yemeği

4. Profesyonel Rehberlik Hizmeti

5. Zorunlu Seyahat Sigortası

6. Lüks Ulaşım-Araç İçi İkramlar

7. Programda Belirtilen Tüm Etkinlikler

8. Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/A-8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. Müze ve Ören Yerleri Girişi

2. Ekstra Etkinlikler: (*Sıra Gecesi *Nemrut Dağı Minibüs Ücretleri *Halfeti Tekne Turu)

3. İlk Gün Sabah Kahvaltısı

4. Tüm Öğle Yemekleri

*Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaydı İle Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MBüyük GAP Turu
Zonguldak (Saat)16:30
Bartın (Saat)16:00
Kdz. Ereğli (Saat)15:30
Düzce (Saat)14:30
Devrek (Saat)17:15
Sakarya (Saat)13:30
Yol/Zaman1140 km/4 Gece-5 Gün
Fiyat15000,00₺
Single Oda Farkı3750,00₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 3144
  • Ürün Kodu: buyuk-gap-turu
  • Stok Durumu: 4 Gece/5 Gün
Tura Kalan Süre :
  • 15.900,00TL
  • 15.000,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: BÜYÜK, GAP, TURU