BÜYÜK BALKAN TURU (700 €)

7 Gece/9 Gün BÜYÜK BALKAN TURU (700 €)

BÜYÜK BALKAN TURU

7 Gece-8 Ülke-9 Gün

30 Temmuz-07 Ağustos 2024

(19-27 Ağustos 2024)

- Bulgaristan (Sofya)

- Kuzey Makedonya (2/G) (Üsküp/Skopje-Kalkandelen/Tetova-Manastır/Bitola-Ohri-Resne)

- Karadağ (Kotor-Budva)

- Hırvatistan (Dubrovnik)

- Bosna/Hersek (2/G) (Saraybosna/Sarejova-Mostar-Poçitel-Trebinje)       

- Sırbistan (1/G) (Belgrad)

- Arnavutluk (1/G) (İşkodra)

- Yunanistan (1/G) (Thessaloniki/Selanik-Kavala)

Tüm Gündüz Gezileri Dâhil-Araç İçi Sınırsız İkram- Lüks&Konforlu Otobüs

Acente Yetkilisi Eşliğinde, Deneyimli Rehber ve Kaptan Farkıyla Güvenli Seyehat İmkânı

HAREKET: Her iki tarih içinde… *Zonguldak/Merkez saat: 17.30 *Bartın/Merkez saat: 16.00 *Kdz. Ereğli/ÖZMAR: 18:15...

GÜZERGÂH: Zonguldak-Ereğli-Alaplı-Akçakoca-Düzce-Sakarya-İzmit-İstanbul-Edirne-Kapıkule Sınır Kapısı… 584 km. sürecek.

1. GÜN: Zonguldak-Edirne-Kapıkule Sınır Kapısı Akşam ve Gece Otobüs Yolculuğu…

2. GÜN: EDİRNE-KAPIKULE SINIR KAPISI-SOFYA (BULGARİSTAN)-ÜSKÜP (K. MAKEDONYA)

Gece boyu süren yolculuğumuz sonrası, sabah saatlerinde Edirne-Kapıkule Sınır Kapısı na ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından, yaklaşık 300 km. sürecek yolculuk ile Bulgaristan/Sofya’ ya ulaşıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir turunda St. Nedelya Kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Banya Başı Cami, görülecek yerler arasındadır.  

Sonrası yolumuza devam ediyoruz. 270 km. sonra K. Makedonya’ nın başkenti Üsküp’ teyiz. Burada yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Üsküp Meydanı, yapımı Yunanistan ile diplomatik sorun olan devasa Büyük İskender Heykeli, Kral Samuel Heykeli, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’ nın Evi görülecek yerler arasındadır.

Gezilerimiz sonrası otelimize ulaşıyor ve yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde… Akşam Yemeği ise, Şehir Restoranında… (1. Gece Konaklama: Kuzey Makedonya/Üsküp (Skopje))

3. GÜN: ÜSKÜP-BELGRAD (SIRBİSTAN)

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Üsküp’ ten ayrılıyoruz. Yaklaşık 440 km.’ lik yolculuğumuz sonrası,  Sırbistan’ ın başkenti, eski Yugoslavya’ nın da başkenti olan BELGRAD’ a ulaşıyoruz. Arzu eden misafirlerimizle, isteğe bağlı ve ekstra olarak Belgrad’ da düzenlenecek Sava Nehri ile Tuna Nehri’ nin birleştiği noktada güzel bir manzara ve keyifli dakikalar eşliğinde bir saatlik Belgrad Tekne Turu' muzu gerçekleştiriyoruz. Sırpça’ da ‘’Beyaz Şehir’’ anlamına gelen Belgrad, Kanuni Sultan Süleyman tarafından ele geçirilen, kültür ve spor şehri...

Eski Yugoslavya ve şu anda Sırbistan' ın başkentliğini yapmakta olan Belgrat’ ta rehberimiz eşliğinde gezimizi yapıyoruz. Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokollu Mehmet Paşa) Çeşmesi, Belgrad Galibi Heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri Müze, Saat Kapı ve Müzesi, Nebojsa Kulesi, Sava ve Tuna Nehirlerinin Birleştiği Nokta, Bayraklı Cami, Osmanlı’ ya Karşı İsyanı Başlatan Yer Olan Çukurçeşme, Meşhur Kafelerde Ünlü Knez, Mihalijova Sokağı, St. Sava Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı görülecek yerler arasındadır.

Gün boyu süren gezilerimiz sonrası konaklama yapacağımız otelimize ulaşıyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde… (2. Gece Konaklama/Sırbistan/Belgrad)

4. GÜN: BELGRAD-SARAYBOSNA (BOSNA HERSEK)

Sabah kahvaltımızı otelimizde alarak, BOSNA-Hersek’ in başkenti SARAYBOSNA’ ya ulaşmak için yaklaşık 300 km.’ lik yolculuğumuza başlıyoruz.. İki asır boyunca Balkanlar’ ın kültür başkentliğini yapmış, 1914’ te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand’ ın Sırplar tarafından burada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı’ nın çıktığı yer olan Saraybosna, barındırdığı dini çeşitliliği ile Avrupa’ nın Kudüs’ ü kabul edilir.

1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnakların kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna’ da, önce; Sebil Çeşmesi, Bursa Bedesteni, Baş Çarşı Camii, görüp ilerleyerek, Başçarşı’ daki gezintimizle turumuza devam ediyoruz.

Tarihi Osmanlı Hanı olan Morica Han, Kanuni Sultan Süleyman’ ın halasının oğlu, Gazi Hüsrev Bey Cami, Sinagog, Bedesten görüyoruz ve Ferhadiye Caddesi’ ne giriş yapıyoruz. Burada, Ferhadiye Cami ve Avusturya mimari tarzında olan binaları görüp, İsa’ nın Kalbi Katedrali önünde, yolda bulunan Bosna Gülü veya Kanlı Gül olarak tabir edilen simgeler hakkında rehberimizden bilgileri alıp, bağımsızlık sembolü SÖNMEYEN ATEŞ’ i görmeye gidiyoruz.

Devamında, alışveriş için vereceğimiz serbest zamanda, Boşnak Böreğini tatma şansına da sahip olacağız.

Daha sonra, 1914' te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, Bosna Savaşı’ nda günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği Eski Kütüphane, gezilerimizi tamamlayarak konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde... (3. Gece Konaklama Bosna Hersek/Sarejova)

5. GÜN: SARAYBOSNA-MOSTAR-POÇİTEL-TREBİNJE (BOSNA HERSEK)-DUBROVNİK (HIRVATİSTAN)

Sabah kahvaltımızı otelimizde alarak, 130 km. mesafedeki Mostar’ a doğru yol alıyoruz. Burada, Neretva Nehri üzerinde bulunan, 1557’ de Mimar Sinan’ ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’ in inşa ettiği, ancak 1992’ de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’ te Türkiye’ nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ ndeki kendinizi tarihin içinde hissedeceğiniz MOSTAR KÖPRÜSÜ, Koska Mehmed Paşa Cami, Eski Hamamı geziyoruz.

Kuyumcular Çarşısı’ nda serbest zaman veriyoruz. Ardından, keyifli bir yolculuk ile 1472 yılında Osmanlının eline geçmiş ve izlerini hala taşıyan, bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen 30 km. mesafedeki Poçitel’ i ziyaret ederek 16.yy.’ da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz.

Poçitel’ den ayrılarak yaklaşık 110 km. mesafede, konaklama yapacağımız Trebinje’ deki otelimize ulaşıp yerleşiyoruz. Akşam yemeği sonrası saat 20:15 gibi DUBROVNİK gezimiz için yola çıkıyoruz. Akşamüstü yapacağımız gezimizi, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek yapıyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’ dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar panoramik olarak göreceğimiz yerler arsında. Gezimiz sonrası saat 23:00 civarı otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde... (4. Gece Konaklama: Bosna Hersek/Trebinje)

6. GÜN: TREBİNJE-KOTOR (KARADAĞ)-BUDVA (KARADAĞ)-İŞKODRA (ARNAVUTLUK)

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Balkanlar’ ın en sakin, en yeşil ve en güzel ülkelerinden biri olan Karadağ’ a hareket ediyoruz. 95 km. sonra, Göz alabildiğine uzanan doğal güzellikleri, yüzyıllara meydan okuyan tarihi ile etkileyici Karadağ’ dan, tarih boyunca coğrafi şartlarından dolayı Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen KOTOR' a ulaşıyoruz.

Deniz Kapısı’ ndan, Mareşal TİTO’ nun ünlü sözünün yazıldığı kapıdan geçerek, Eski Şehir’ e (Stari Grad) giriyoruz. Utanç Meydanı, Tarihi Saat Kulesi, Rektör Sarayı, Beskuça, Pima Palata, Aziz Tripun Katedrali, Grigurina Palata, Aziz Luka Kilisesi, Müzik Okulu ve Aziz Nicola ile Klara Kiliselerini rehberimiz eşliğinde geziyoruz.

25 km.’ lik kısa bir yolculuk ile Trsteno Koyu’ nun eşsiz manzarası eşliğinde, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ ın en ünlü tatil merkezlerinden BUDVA bizi karşılıyor.

Budva’ nın merkezinde kale içerisinde kurulmuş olan, Eski Şehir’ e giriyoruz. Şairler Meydanı nı da görüp, plaj bölgesinde kahve keyfi bizleri bekliyor…

Sonrasında, St. Stefan Adası nın muhteşem manzarasını fotoğraf karelerimize ekliyoruz. Dolu dolu geçen günün ardından dinlenme ve konaklama yapacağımız otelimize İşkodra’ ya 90 km. sonra ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde… (5. Gece Konaklama: Arnavutluk/İşkodra/Skadar)

7. GÜN: İŞKODRA-OHRİD/SVETİ NAUM (KUZEY MAKEDONYA)

Sabah kahvaltımızı otelimizde alarak, 435 sene Osmanlı yönetiminde kalmış ve Osmanlı ordusunun önemli üslerinden biri olan İşkodra’ da, Tarihi Kale’ yi panoramik olarak gördükten sonra, K. Makedonya’ nın OHRİD şehrine doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 280 km…

Ancak öncesi sizleri cennetten bir köşeye götürüyoruz!!!  Burası Balkanlar turunun en güzel şehirlerinden Ohrid’ e 50 km. uzaklıkta olan SVETİ NAUM KASABASI… Ohrid, Makedonya’ nın turizm kenti ve aynı zamanda Balkan turlarının en unutulmaz yerlerinden biri…

Buraya yakın bir mesafede adeta cennetten bir köşe olan, yeşilin her tonuna şahit olabileceğiniz, UNESCO tarafından koruma altında olan Sveti Naum’ un en ilgi gören kısmı, dileyen konuklarımızla ekstra olarak yapacağımız, kuş sesleri arasında bir sandal gezisi olacaktır. Akvaryum gibi bir yer olan Sveti Naum özel olarak korunmaktadır. Öyle ki, gölde motorlu taşıtların bile kullanılmasına izin verilmemektedir. Sandal gezisinde kayıkçı size şarkı söyleyebilir, size bölge hakkında da bilgi verebilir. Hem Makedon hem de Türkçe ezgilerle geziniz unutulmaz bir hal alacaktır. Burada aynı zamanda Aziz Naum’ un yaşadığı manastırı da görebilirsiniz.

Sonrası yaklaşık 50 km. mesafedeki OHRİD' e ulaşıp şehir turumuzu yapacağız.  Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, Ayasofya, Kiril Alfabesini Bulan Kiril ve Methodi Kardeşlerinin Heykelleri, Asırlık Çınar Ağacı, Ali Paşa Cami, Halvetiye Tekkesi, Türk Çarşısını geziyor ve meşhur sedef-inci takılardan alışverişler yapıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde… (6. Gece Konaklama: Kuzey Makedonya/ Ohrid)

8. GÜN: OHRİD-RESNE-MANASTIR (BİTOLA)-SELANİK (THESSALONİKİ)-(Yunanistan)

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, büyüleyici bir tablo görüntüsündeki Mavi İnci adıyla bilinen OHRİD GÖLÜ’ nde dileyen konuklarımızla tekne turu yapıyoruz (Ekstra).  Osmanlı’ nın Balkanlar’ daki önemli üslerinden biri olmuş, Ohrililerin ‘Tanrı cenneti çamurdan yaparken, bir parça kopup Ohrid’ in üzerine düşmüş tanımlaması ile ünlü tarihi OHRİD şehrinde yürüyüş turu yapıyoruz.

Sonrası Doğal güzelliğiyle de göz kamaştıran, Unesco' nun Kültür Mirası Listesi' ndeki bu güzel şehirden ayrılıyoruz. Yol güzergâhında 1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid’ in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’ nin öncülerinden Niyazi Bey’ in memleketi olan 36 km. mesafedeki RESNE’ ye uğruyoruz.

Resne’ li Niyazi’nin Sarayı’ nı panoramik olarak görüyoruz. Turumuzun devamında, Balkanlar’ ın en eski şehirlerinden biri olan, 35 km. mesafedeki Makedonya’ nın tarih ve kültür cenneti Manastır ’a (Bitola) hareket ediyoruz.

Atamızın Okulunu (Askeri Lise) geziyoruz ve rehberimizden bilgilerimizi aldıktan sonra, Şirok Sokak, İsakiye Cami, Saat Kulesi, Eleni’ nin Evi, Telgrafhane, Pekmez Meydanı, Türkülere Konu Olan Manastır’ ın Ortasındaki Havuz ve Çeşme görülerek serbest zaman veriyoruz.

Artık ayrılma vakti. 220 km. mesafede (Thessaloniki) Selanik ’e doğru yola çıkıyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından akşam saatlerinde şehre ulaşıyoruz. Konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz. Bu gece Ekstra olarak düzenleyeceğimiz Yemekli/Selanik-Taverna Gecesine davetlisiniz.

Akşam yemeği ve eğlence için belirlenen restoranına geçiyoruz (Ekstra). Güzel ve eğlenceli, bol sirtakili gece sonrası dinlenme ve konaklama otelimizde… (7. Gece Konaklama: Yunanistan-Thessaloniki/Selanik)

9. GÜN: SELANİK-KAVALA-İPSALA-ZONGULDAK

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, panoramik SELANİK şehir turumuza başlıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans Eserlerini, Yunanistan’ ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi’ ni, Hamidiye Hastanesi, Osmanlı döneminin ilk Jandarma Süvari Okulu, Aristoteles Üniversitesi, Şadırvan, Rotonda, Galerios’ un Zafer Takı, Osmanlı Gümrük Binası, Aristoteles Meydanı' nı görüyoruz.

Sonrası Atatürk’ ün Evi’ ni ziyaret ediyoruz. Kentin sembol yapısı olan Beyaz Kule’ de fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Selanik’ ten ayrılıyoruz ve 155 km. yolculuk sonrası KAVALA’ ya geçiyoruz. Enfes Kavala Kurabiyeleri nin tadına bakıp, alışveriş yapabileceğimiz serbest zaman sonrası, Kavala Panoramik Şehir Turumuzu yapıyoruz. Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi (Panoramik Olarak), Su Kemerleri, Belediye Binası, Liman turumuz esnasında görülecek yerler arasında...

Daha sonra Kavala’ dan ayrılıyoruz. Yaklaşık 190 km. sürecek yol ile İpsala Sınır Kapısı na hareket ediyoruz. Freeshop Alışverişimiz İçin Serbest Zaman Veriyoruz!!! Gümrük işlemlerinin sonrasında İstanbul üzerinden yaklaşık 600 km. sürecek yolculuğumuz ile sabah saatlerde Zonguldak’ a ulaşıyoruz. Buluşma noktalarımızda vedalaşıyoruz. Yeni gezilerimizde buluşmak üzere. Gitmek İstediğiniz Her Yere BİZİMLE…

*Rehberimiz Mücbir Sebep Olmadıkça, Tüm Programını Gerçekleştirmek Kaidesiyle Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

*Genel Tur kuralları, Tur Programı, Paket Tur Hizmet Sözleşmesi ve Vize İşlemleri İçin www.dalogluturizm.com   Adresini Ziyaret Ediniz.

*Ofis Yetkilisinden Tur Programı-Sözleşme-Gereken Evrak ve Bilgilendirmeleri Alınız.

Fiyatlara Dâhil Olan Hizmetler:

1. 6 Gece 4* ve 5* Otellerde H.B. (Yarım Pansiyon) Konaklama

2. 1 Gece Otelde B.B. (Oda Kahvaltı)  Konaklama 

3. Otellerde Açık Büfe ya da Set Menü 7 Sabah Kahvaltısı  

4. Otellerde ya da Şehir Restoranında Alınacak Set Menü 6 Akşam Yemeği

5. Programda Belirtilen Tüm Gündüz Gezileri

6. Tüm Otoban, Otopark-Gümrük Vergileri ve Şehir Giriş Ücretleri, Turist Vergileri

7. Lüks Otobüs İle Ulaşım

8. Otobüste Sınırlı Su ve İkramlar

9. Tüm Otoban-Check Point ve Otopark Ücretleri

10. Şehir Konaklama Vergileri 

11. Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti ve Yerel Rehberlik Hizmeti

12. DALOĞLU TURİZM Acente Yetkilisi Eşliğinde Güvenli, TÜRSAB/A-8388 Güvenceli Seyahat

Fiyatlara Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. Belgrad Tekne Turu (15€)

2. Selanik’ te Yemekli Taverna Eğlence Gecesi (50€)

3. Schengen Vizesi ve Servis Hizmeti Ücreti (180€) (Fiyatlarda Güncellemeler Olabilir!!! Geçerli Vizesi Olan veya YEŞİL PASAPORTA VİZE YOKTUR)  

4. Yurtdışı Çıkış Harç Bedeli. Misafirler Tarafından Turdan Önce İlgili Bankalara Yatırılır

5. Müze-Ören Yeri-Milli Park Girişleri/Tüm Kişisel Harcamalar

6. Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası (15€), 65 Yaş Üstü Yolculardan (30€)   Alınır.

7. Programda Belirtilen Ekstralar ve Rehberinizin Önereceği Ekstra Gece Eğlenceleri. (20 Kişiye Ulaşması Durumunda Yapılabilir)  

8. İlk Gün Kahvaltı

9. Tüm Öğle Yemekleri ve Her Türlü Otel Ekstraları

10. Rehber ve Kaptan Bahşişi (10€)

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MBüyük Balkan Turu
Zonguldak (Saat)17:30
Bartın (Saat)16:00
Kdz. Ereğli (Saat)18:15
Yol/Zaman7 Gece-8 Ülke-9 Gün/17-26 Temmuz 2023
Fiyat700€
Single Oda Farkı225€

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 19143
  • Ürün Kodu: buyuk-balkan-turu
  • Stok Durumu: 7 Gece/9 Gün
Tura Kalan Süre :
  • 26.900,00TL
  • 24.650,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: BÜYÜK, BALKAN, TURU, (700, €)