Bulgaristan/Romanya/Transilvanya (400€)

3 Gece/4 Gün Bulgaristan/Romanya/Transilvanya (400€)

BULGARİSTAN

ROMANYA/TRANSİLVANYA

Otobüsle Doya Doya Gez Gör Eğlen

26-30 HAZİRAN 2024

(3 Gece/4 Gün)

Bulgaristan: Burgas, Nessebar, Varna, Rusçuk-Veliko-Tarnovo Turları

Romanya/Transilvanya: Bran, Braşov, Sinaia, Bükreş

*Tüm Gündüz Gezileri Dâhil

*Konforlu Araç-Acente Yetkilisi Eşliğinde, Deneyimli Rehber ve Kaptan Farkıyla Güvenli Seyahat İmkânı

HAREKET: 26 Haziran 2024-Çarşamba akşamı… *Zonguldak/Merkez saat: 20:00 *Bartın/Merkez saat: 18:30 *Kdz. Ereğli/ÖZMAR saat: 20:45…

GÜZERGÂH: Ereğli-Sakarya-Kocaeli-İstanbul-Kırklareli güzergâhını takip ederek; yaklaşık: 600 km. sürecek Kırklareli Dereköy Sınır Kapısı…

1. GÜN: Zonguldak- Sakarya-Kocaeli-İstanbul-Kırklareli: Yolda verilecek uygun molalarla, erken sabah saatlerinde Dereköy Sınır Kapısına ulaşıyoruz. (1. Gece: OTOBÜS)

2. GÜN: Kırklareli DEREKÖY- BURGAZ-NESSEBAR-VARNA-RUSÇUK

Gece boyu yaklaşık 300 km. sürecek yolculuk ile erken saatlerde Kırklareli Dereköy Sınır Kapısı’ ndan pasaport ve gümrük işlemlerini yaparak BULGARİSTAN’ a geçiyoruz.

Yolumuza devam ederek, BURGAS’ a ulaşıyoruz. Burgas’ a varışımızın ardından, Panoramik Şehir Turumuzu yaparak, ana karaya dar bir geçit ile bağlı olan bir yarımada üzerine kurulu, 1983 yılında UNESCO' nun Dünya Kültür Mirası Listesine girmiş, tarihi ve şirin sahil kasabası NESSEBAR' ı gezmeye başlıyoruz.

Bizans Dönemi’ nden kalma Kiliseleri, yarımada üzerinde yer alan ve 18-19. yy. Bulgar Rönesansı döneminde inşa edilen Tarihi Bulgar Evlerini görüyoruz.

Buradaki turumuzu tamamladıktan sonra, BULGARİSTAN’ ın en büyük üçüncü şehri ve Karadeniz’ in incisi olarak adlandırılan VARNA‘ ya doğru yola koyuluyoruz. VARNA’ da gerçekleştireceğimiz Panoramik Şehir Turumuzda: ROMA HAMAMI-ARKEOLOJİ KOMPLEKSİ-BAZİLİKA ve KATEDRAL görülecek yerler arasındadır.

Kulüpleri, barları, kafeleri ve restoranlarıyla ünlü olan kordonda serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluştuktan sonra, bugünkü son durağımız Osmanlı İmparatorluğu’ nun en önemli donanma üslerinden biri olan RUSÇUK (Ruse) olacak.

Tuna nehri kıyısında ve Bükreş sınır kapısına yakın bulunan tarihin bu değerli kasrını görerek yapacağımız Panoromik Şehir Turumuzun ardından, RUSÇUK’ taki otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde… (2. Gece Konaklama: Bulgaristan/RUSÇUK)

3. GÜN: RUSÇUK-BRAN-DRAKULA ŞATOSU-BRAŞOV

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, kısa bir yolculuk ile Bulgaristan-Romanya Sınır Kapısı’ na ulaşıyor; gümrük işlemlerimizi tamamlayarak, Romanya sınırlarına uzanırken, 1954 yılının en büyük olayı Ruse ile Curcevo arasında açılan çelik Kardeşlik Köprüsü’ nün üzerinden geçiyor ve Tuna Nehri’ nin muhteşem manzarasını izleyerek, ROMANYA’ ya giriş yapıyoruz.

BÜKREŞ’ in en ilginç yerleşim bölgelerinden biri olan ve diğer adıyla “ERDEL” olarak anılan, Karpat Dağlarının eteklerine kurulu; filmlere ve romanlara konu olmuş TRANSİLVANYA’ ya doğru yolumuza devam ediyoruz.

Ploieşti güzergâhından ilerleyerek, efsanevi yerleri sırasıyla gezmek üzere, SİNAİA-BRAN-DRAKULA ŞATOSU-BRAŞOV Turumuza başlıyoruz. Günümüzde tarihi dokusunu halen koruyabilmiş yerleri göreceğimiz bu turda ilk olarak, BRAN’ da yer alan efsanevi DRAKULA ŞATOSU’ nu ziyaret ediyoruz.

Rehberimizin vereceği serbest zamanın bitiminde, muhteşem doğası, ilginç mimarisi ve halkının misafirperverliğiyle ünlü, Romanya’ nın Bükreş’ ten sonra pek çok gezginin tercih ettiği kent, BRAŞOV’ a gidiyoruz.

Braşov’ da sırasıyla, dış cephesi gotik mimari yapısına benzediğinden dolayı masallardan çıkmışçasına dikkatleri üzerine çeken; Siyah Kilise’ yi(Black Church), Casa Sfatului (Konsey Binası) ve Trompetçi Kulesi’ni rehberimizin anlatımları eşliğinde görüyoruz.

Ortaçağ’ da Cadı kabul edilerek birçok kadının yakılarak öldürüldüğü yer olarak bilinen ve Alman Pazarına (Marktplatz) çok benzetilen, Piata Sfatului meydanında vereceğimiz serbest zamanın bitiminde Romanya’ nın önemli şehirlerinden BRAŞOV’ daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde…(3. Gece Konaklama: Romanya/BRAŞOV)

4. GÜN: BRAŞOV-PELES ŞATOSU-SINAIA-BÜKREŞ

 Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, SİNAİA’ da bulunan, neo-klasik tarzda yapılmış ve yazlık saray olarakta kullanılan Peleş Şatosu ve Kalesi’ni görmeye gidiyoruz. 160 odasında İtalyan, İngiliz Rönesans, Alman Barok, Rokoko, Fas ve Türk tarzlarına rastlayacağınız bu Şatoyu gezdikten sonra, ROMANYA’ nın başkenti BÜKREŞ’ e doğru yola çıkıyoruz.

Kısa bir yolculukla, Bükreş’ e devam ediyoruz. Kent merkezine varışımızın ardından Panoramik Şehir Turumuza başlıyoruz. BÜKREŞ’ in en güzel ve en hareketli merkezi CUMHURİYET MEYDANI-BÜYÜK KÜTÜPHANE- ZAFER TAKI-BÜKREŞ ÜNİVERSİTE BİNASI-MİLLİ TİYATRO-KRALİYET SARAYI- KRETZULESCU ve STAVROPOLEOS KİLİSELERİ turumuzda panoramik olarak göreceğimiz yerlerdir.

Programımızın devamında, Çavuşesku döneminde yaptırılmış ve Pentagon’ dan sonra dünyadaki II.Büyük PARLEMENTO BİNASI’ nın önünde fotoğraflarımızı çekerek, Bükreş şehir merkezinde bol bol serbest zaman veriyoruz.

Sonrasında isteyen konuklarımızla, ekstra Müzikli-Yemekli Romen Gecesi için rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyor, restoranımıza gidiyor ve eğlenceye dâhil oluyoruz. Katılım göstermek istemeyen misafirlerimiz şehir merkezinde sevdikleriyle diledikleri gibi vakit geçirebilir. Geceleme BÜKREŞ’ teki otelimizde… (4. Gece Konaklama: Romanya/BÜKREŞ)

5. GÜN: BÜKREŞ-VELİKO TARNOVO-Edirne-Zonguldak

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıp bizlere tur boyunca görkemli bir atmosfer sunan BÜKREŞ’ teki otelimizden ayrılıyoruz. Dönüş yolculuğumuzda ilk durağımız BULGARİSTAN’ ın en büyük şehirlerinden biri olan, Yantra Nehri’ nin etrafında tepeye doğru kurulmuş ve Kentlerin Kraliçesi olarak anılan, eski başkent VELİKO TARNOVO oluyor.

Burada gerçekleştireceğimiz panoramik turumuzda; Ulusal Müze ve Kırk Azizler Müzesi’ ni görüyor ve 206 m. yükseklikteki TSAREVETS KALESİ’ ni ve içinde yer alan kiliseleri ziyaret ederek, Samovodska Köylülerinin eskiden kentin Arnavut kaldırımlarında meyve-sebze, tereyağı ve el sanatları ürünlerini sergiledikleri ve sattıkları Ünlü Samovodska Charsia (Çarşısı)’ ya gidiyoruz.

Tarihi hanlar, demirciler ve el sanatları mağazalarının bulunduğu caddede serbest zaman vererek rehberimizle yeniden buluştuktan sonra, Veliko Tarnovo üzerinden EDİRNE HAMZABEYLİ sınır kapısına doğru devam ediyor gümrük çıkışı sonrası Zonguldak’ a hareket ediyoruz.

Gece yarısını geçtikten sonra sabaha karşı Zonguldak’ a ulaşıyoruz. Buluşma noktalarımızda vedalaşıyoruz. Yeni Gezilerimizde Buluşmak Üzere… Gitmek İstediğiniz Her Yere BİZİMLE…

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1. 3 Gece 4* ve 5* Otellerde O.K. (ODA+KAHVALTI) Konaklama

2. Otellerde 3 Sabah Kahvaltısı

3. BURGAZ-NESSEBAR ve VARNA TURU

4. BRAŞOV-SİNAİA-BRAŞOV-BRAN-DRAKULA ŞATOSU TURU

5. VELİKO TARNOVO TURU

6. BÜKREŞ ŞEHİR TURU

7. Türkçe Rehberlik

8. Mesleki Sorumluluk Sigortası

9. Tüm Şehir Giriş Ücretleri, Turist Konaklama Vergileri

10. Tüm Otoban Check-Point ve Otopark Ücretleri

11. DALOĞLU TURİZM Acente Yetkilisi Eşliğinde, Güvenceli Seyahat (TÜRSAB A-8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. Multi/Çift Girişli Bulgaristan Schengen Vizesi ya da Romanya Schengen Vizesi

2. Yurtdışı Çıkış Harcı Bedeli. Misafirler Tarafından İlgili Bankalara Yatırılır.

3. Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri ile Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler

4. Her Türlü Otel Ekstraları

5. Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

6. 1 Akşam Yemeği (İsteğe Bağlı Bükreş’ te Yemekli Romen Gecesi)

7. Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 20€ (65 Yaş Üstü Yolculardan 35€ Alınır)

8. Rehber ve kaptan bahşişi (15€)

*Genel Tur kuralları, Tur Programı, Paket Tur Sözleşmesi ve Vize İşlemleri İçin www.dalogluturizm.com Adresini Ziyaret Ediniz.

*Ofis Yetkilisinden Gerekli Evrak ve Bilgilendirmeleri Alınız.

*Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaydı İle Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MBulgaristan/Romanya/Transilvanya Turu
Zonguldak (Saat)20:00
Bartın (Saat)18:30
Kdz. Ereğli (Saat)20:45
Yol/Zaman3 Gece-4 Gün/26-30 Haziran 2024
Fiyat400€
Single Oda Farkı100€

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 1455
  • Ürün Kodu: bulgaristan_romanya_transilvanya
  • Stok Durumu: 3 Gece/4 Gün
Tura Kalan Süre :
  • 14.500,00TL
  • 13.200,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: Bulgaristan/Romanya/Transilvanya, (400€)