AYVALIK/CUNDA ADASI BOZCAADA/ASSOS/BEHRAMKALE (YENİ TUR)

Tamamlandı AYVALIK/CUNDA ADASI BOZCAADA/ASSOS/BEHRAMKALE (YENİ TUR)

AYVALIK-CUNDA ADASI-AKÇAY-KAZ DAĞLARI

Assos-BEHRAMKALE-BOZCAADA

TEZMADRA Hotel Burhaniye Konaklamalı

07-10 Eylül 2023

2 Gece/3 Gün

*Yaz günlerinin sıcacık, masmavi Ege güzelliklerine yolculuğumuz.

*Kaz Dağları’ nın yemyeşil ormanlarından, Hasan Boğuldu’ nun Hikâyesine, Ayvalık, Cunda Adası, Assos /Behramkale’ den,

*Bozcaada’ ya uzanan keyif dolu bir yaz tatil gezisi sizleri bekliyor…

HAREKET: 07 Eylül 2023-Perşembe Akşamı… *Zonguldak/Merkez saat: 23:00 *Bartın/Merkez saat:  21:30 *Kdz. Ereğli/ÖZMAR saat: 23:50...

GÜZERGÂH: Zonguldak-Kdz. Ereğli-Düzce-Sakarya-Bursa-Balıkesir/Ayvalık… Yaklaşık 600 km.

1. GÜN: Ayvalık-Tekne Turu-Cunda Adası-Şeytan Sofrası-Zeytinyağı Fabrikası

Sabah saatlerinde Burhaniye’ deki otelimiz Tezmadra ’ ya ulaşıyoruz. Otelimizin restoranında Ekstra olarak alacağımız sabah kahvaltımız sonrası, ilk gün gezilerimiz başlıyor.

İlk olarak otobüsümüz ile kısa bir Ayvalık Şehir Merkezi Turu yapıyoruz. Sonrası bizi bekleyen teknemize ulaşıyoruz ve Ayvalık Tekne Turu’ muzu gerçekleştiriyoruz. Tekne turumuzda vereceğimiz yüzme molaları ile Ege’ nin maviliklerinizde kulaç atıyoruz.

Öğle yemeğimizi Ücrete Dâhil olarak tekne turumuzda alacağız. Tekne turumuzun son noktası Cunda Adası olacak. Teknemizden Cunda Adasında iniyor ve adayı gezmek için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası tekrar teknemize biniyoruz ve Ayvalık’ ta bizi bekleyen otobüsümüze ulaşıyoruz.

İstikamet Şeytan Sofrası… Muhteşem manzara seyrini Şeytan Sofrası terasından yapacağız. Ayvalık-Ege ve adalar manzarası fotoğraf çekimlerimiz sonrası tekrar otobüsümüze yerleşiyoruz ve ünlü Ayvalık Zeytin ve Zeytinyağının tüm aşamalarını görüp alışveriş yapabileceğimiz, Zeytinyağı Farikası’ na ulaşıyoruz.

Zeytinin, bahçeden sofralarımızda uzanan hikâyesini dinleyip, alışveriş yapacağız.  Sonrası otobüsüz ile otelimize ulaşıyoruz. (1. Gece Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde/Tezmadra Hotel/Burhaniye)

2. GÜN: Kaz Dağları-Sütüven Şelalesi-Hasan Boğuldu-Ağlayan Şelale-Kaz Dağları Müzesi-Akçay

Sabah otelimizde kahvaltımızı alıyoruz. Dileyen konuklarımız otel ve otelin havuz-plaj imkânlarından yararlanırken,  (Plaj Denize 150 m. mesafede… Şemsiye, şezlong, soyunma kabini ve duş mevcut olup kullanımı ücretsiz) dileyen konuklarımızla, Ekstra olarak kiralayacağımız dolmuşlar ile Kaz Dağları’ nın muhteşem doğasını keşfe çıkacağız.

Zeytinli Köyü, Beyoba Köyü üzerinden Kızılkeçeli Çayı üzerinde yer alan ve 15 m.’ den dökülen Sütüven Şelalesi’ ni fotoğraf karelerimize ekliyoruz.

Sonrası Hasan Boğuldu Efsanesi ni dinleyerek Gölet’e doğru yürüyüşümüzü yapıyoruz. Yolun sonunda Ağlayan Şelale sizleri bekliyor olacak.

Kaz Dağları Turumuz sonrası dönüş yolunda Kaz Dağları Müzesi’ ne uğruyoruz. Müzede alışveriş imkânı da bulacaksınız. Doğal sabun, şampuan vb. ile el yapımı şık takılar ilginizi çekebilir.

Müze sonrası kısa bir Akçay Gezisi yapıyor ve öğleden sonra otelimize dönüyoruz.  Otelin Havuz ve Plaj imkânlarından yararlanarak günü bitiriyoruz. (2. Gece Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde/Tezmadra Hotel/Burhaniye)

3. GÜN: Assos/Behramkale-Athena Tapınağı-Bozcaada-Zonguldak

Bu gün son günümüz!!! Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrası bavullarımızı otobüsümüze yerleştirip, Assos/Behramkale’ ye doğru yol alacağız. Assos, efsanelere konu olmuş birçok uygarlığı bir arada yaşatmak için zamana karşı mücadele vermiş bir kent…

Ünlü Athena Tapınağı burada… Tüm Assos’ a hâkim tepeden, tanrıça Athena gibi Ege’nin maviliklerini seyredeceğiz.  Ören yerine çıkan yokuş üzerinde, köylü kadınların evde ürettikleri çeşitli ürünleri sergileyip sattıkları tezgâhlardan alışveriş yapabilirsiniz.

Sonrası yolumuza devam ediyoruz. İstikamet Geyikli İskelesi… Yaklaşık 70 km. sonra iskeleye ulaşıyoruz. Bozcaada’ ya geçeceğiz. Otobüsümüzden ayrılıyoruz ve feribot biletlerimizi alıyoruz (Ekstra).

Feribot seyahatimiz yaklaşık 30 dk. sürecek. Adaya ulaştıktan sonra burada dileyen konuklarımız ile rehberimiz eşliğinde panoramik ada turumuzu yapacağız ve sonrası serbest zaman... Bozcaada: Türkiye' nin 3. büyük, Ege Denizi’ nin ise Gökçeada’ dan sonra ikinci en büyük adasıdır. Ayrıca Çanakkale iline bağlı bir ilçe... Birçok medeniyet görmüş ada, Troya Savaşı’ nda üst olarak kullanılmış; Pers, Roma, Bizans ve 1455’ te Osmanlı hâkimiyetiyle bizim egemenliğimize geçmiş. Tarihi dokusu yanında tatilcilerin vazgeçilmezi…

Ada gezimiz sonrası buluşma saatinde feribot iskelesine gidiyor ve ana karaya dönüyoruz. Otobüsümüz bizleri bekliyor. Artık dönüş zamanı. Sabah saatlerinde Zonguldak’ a ulaşıyoruz ve buluşma noktalarımızda vedalaşıyoruz. Yeni Gezilerimizde Buluşmak Dileğiyle... Gitmek İstediğiniz Her Yere BİZİMLE…

Ücrete Dâhil Hizmetler:

1. Otelimizde Yarım Pansiyon (Y.P.) 2 Gece Konaklama

2. Otelimizde Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı

3. Otelimizde Açık Büfe ya da Set Menü 2 Akşam Yemeği

4. Profesyonel Rehberlik

5. Zorunlu Seyahat Sigortası

6. Lüks Ulaşım-Araç İçi İkramlar

7. Daloğlu Turizm Güvencesi (TÜRSAB/A-8388)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. İlk Gün Otelde Alınacak Sabah Kahvaltısı

2. Tüm Öğle Yemekleri

3. Ayvalık Tekne Turu

4. Kaz Dağları Dolmuş Ücreti

5. Bozcaada Feribot Ücreti

6. Müze-Ören Yeri Girişleri   

*Daloğlu Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaydı İle Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

ÖZET BİLGİLENDİRME
P.MAyvalık-Cunda Adası-Bozcaada-Assos-Behramkale Turu
Zonguldak (Saat)23:00
Bartın (Saat)21:30
Kdz. Ereğli (Saat)23:50
Yol/Zaman600 km/2 Gece-3 Gün
Fiyat5400,00₺
Single Oda Farkı1900,00₺

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Görüntülenme: 6502
  • Ürün Kodu: ayvalık cunda adası-bozcaada-assos-behramkale
  • Stok Durumu: Tamamlandı
  • 5.750,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: AYVALIK/CUNDA, ADASI, BOZCAADA/ASSOS/BEHRAMKALE, (YENİ, TUR)